Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

^^ A na złość spróbuję. Od kiedy pamiętam na pudełkach od gier podają tylko wymagane Ramy.
Jutro założę, bo muszę 2 kompy rozkręcić, a nie chce mi się.
Dzięki ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pare dni temu pisałem o zlozeniu PC dla brata,jeden z zestawow ktory mi oferowaliscie przypadl mi do gustu lecz po dluzszym namysle odpadl i znalazlem inny
PC:
http://allegro.pl/item1148709176_zestaw_ga_m55s_s3_amd64_athlon_x2_hd750gb_4gb_ddr2.html

co o nim sadzicie? Wedlug mnie jest bardziej wydajny ze wzgledu na procek: 2x 2.1ghz(w poprzednim oferowanym byl 2x 1.8) ramy 4gb ddr2 Kingston(w poprzednim 4gb samsunga)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 15:29, Memorr napisał:

co o nim sadzicie? Wedlug mnie jest bardziej wydajny ze wzgledu na procek: 2x 2.1ghz(w
poprzednim oferowanym byl 2x 1.8) ramy 4gb ddr2 Kingston(w poprzednim 4gb samsunga)


Ehem...Core 2 Duo 1.8 GHz (a chyba taki był w zaproponowanych przez nas zestawach) = Athlon X2 2.4 GHz, to raz :) Nie patrz na czyste GHz, bo one pokazują wydajność tylko w stosunku do innych układów z tej samej rodziny. Dlatego taki Core i5 750 4x2.66 GHz często pobija wydajnością Phenoma II X4 4x3.4 GHz.

Po drugie - karta graficzna. Najważniejszy parametr w przypadku gier (możesz mieć i procka za 10000 zł, ale bez dobrej grafiki na płynność nie licz...), a tu widzę jakąś ruinę:

Dnia 19.07.2010 o 15:29, Memorr napisał:

Karta graficzna ASUS EAX1650 512MB DDR2 wyjścia TV-OUT , DVI , HDTV , VGA .

O ile kojarzę, to w którymś z tamtych konfigów był 8800GT, który jest tak z 5-6x szybszy.
A marka RAM-ów to ma znaczenie dopiero przy podkręcaniu, zresztą Kingston jest równie przeciętny co i Samsung (przynajmniej jego tańsze serie, a jakoś wątpię, żeby w tym zlinkowanym zestawie były Kingston HiperX :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 15:29, Memorr napisał:

/ciach/

Ziptofaf dobrze Ci radzi :)
Czysta częstotliwość proca to nie wszystko.
Grafa w podanym przez Ciebie zestawie też nie jest jakaś super wydajna. Co prawda da się na niej zagrać w Mass Effecta 2 ale mimo wszystko 8800 GT jest wydajniejszy.

Możesz spróbować też wylicytować ten zestaw:
http://allegro.pl/item1153802257_markowy_wydajny_zestaw_pc_lcd.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 15:41, Phobos_s napisał:

> /ciach/
Ziptofaf dobrze Ci radzi :)
Czysta częstotliwość proca to nie wszystko.
Grafa w podanym przez Ciebie zestawie też nie jest jakaś super wydajna. Co prawda da
się na niej zagrać w Mass Effecta 2 ale mimo wszystko 8800 GT jest wydajniejszy.

Możesz spróbować też wylicytować ten zestaw:
http://allegro.pl/item1153802257_markowy_wydajny_zestaw_pc_lcd.html


ten co pisalem ze proponowaliscie to ten :

http://allegro.pl/item1155027602_foxconn_mars_e2160_oc_3_2ghz_9800gtx_zobacz.html

grafike ma 9800gtx

Juz sam nie wiem ktory wybrac z tych 2 podanych... w tym na plycie Foxconna jest gwarancja prawie na wszystko oprocz ramców i grafy,w tym 2 brak gwarancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 15:45, Memorr napisał:

http://allegro.pl/item1155027602_foxconn_mars_e2160_oc_3_2ghz_9800gtx_zobacz.html

grafike ma 9800gtx

Juz sam nie wiem ktory wybrac z tych 2 podanych... w tym na plycie Foxconna jest gwarancja
prawie na wszystko oprocz ramców i grafy,w tym 2 brak gwarancji


PC potrafi spokojnie i bezawaryjnie żyć 9-10 lat. Do niedawna miałem taki oparty na Duronie 800 MHz, kupiony w 2001 roku. I po 8 latach, z czego z dobre 5 lat włączony był tak z 10 godzin dziennie. I wysiadł dopiero po tym okresie. Zresztą RAM''y, zasilacz itd. nadal działają, wiem bo oddałem :P

A konfig, który mi się bardziej podoba ( http://allegro.pl/item1155027602_foxconn_mars_e2160_oc_3_2ghz_9800gtx_zobacz.html) nie ma nawet 3 lat. Za to ma naprawdę fajne podzespoły. Foxconn Mars - jedna z lepszych i najwytrzymalszych płyt pod Core 2 Duo. To nie jest jakiś budżetowy chłam. 9800GTX - karta na poziomie HD4850, którego sam używałem jeszcze 6 miesięcy temu. I sam konfig nie jest jakoś całkowicie pozbawiony gwarancji, cytując:

Płyta posiada jeszcze rok pisemnej gwarancji, dysk, lub dyski posiadają 3 lata gwarancji, zasilacz 2 lata gwarancji, DVD-RW 2 lata gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 15:54, ziptofaf napisał:

> http://allegro.pl/item1155027602_foxconn_mars_e2160_oc_3_2ghz_9800gtx_zobacz.html

>
> grafike ma 9800gtx
>
> Juz sam nie wiem ktory wybrac z tych 2 podanych... w tym na plycie Foxconna jest
gwarancja
> prawie na wszystko oprocz ramców i grafy,w tym 2 brak gwarancji

PC potrafi spokojnie i bezawaryjnie żyć 9-10 lat. Do niedawna miałem taki oparty na Duronie
800 MHz, kupiony w 2001 roku. I po 8 latach, z czego z dobre 5 lat włączony był tak z
10 godzin dziennie. I wysiadł dopiero po tym okresie. Zresztą RAM''y, zasilacz itd. nadal
działają, wiem bo oddałem :P

A konfig, który mi się bardziej podoba ( http://allegro.pl/item1155027602_foxconn_mars_e2160_oc_3_2ghz_9800gtx_zobacz.html)
nie ma nawet 3 lat. Za to ma naprawdę fajne podzespoły. Foxconn Mars - jedna z lepszych
i najwytrzymalszych płyt pod Core 2 Duo. To nie jest jakiś budżetowy chłam. 9800GTX -
karta na poziomie HD4850, którego sam używałem jeszcze 6 miesięcy temu. I sam konfig
nie jest jakoś całkowicie pozbawiony gwarancji, cytując:

Płyta posiada jeszcze rok pisemnej gwarancji, dysk, lub dyski posiadają 3 lata gwarancji,
zasilacz 2 lata gwarancji, DVD-RW 2 lata gwarancji.


Czyli ten zestaw co wczesniej polecales mam go zakupic ten na foxcconie. A powiedz mi jedną rzecz jeszcze: te 3.2ghz w foxconnie a 4.2ghz w gigabycie? to jaka bedzie wydajnosc? wieksza na korzysc foxconna?
I dla przykladu: Dragon Age na jakich ustawieniach poleci na kompie Foxconna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 15:59, Memorr napisał:

Czyli ten zestaw co wczesniej polecales mam go zakupic ten na foxcconie. A powiedz mi
jedną rzecz jeszcze: te 3.2ghz w foxconnie a 4.2ghz w gigabycie? to jaka bedzie wydajnosc?

Eeee, jakie znowu 4.2 GHz? Ja w tym drugim widzę Athlona X2 5600+, który realnie ma 2800 MHz.

Dnia 19.07.2010 o 15:59, Memorr napisał:

wieksza na korzysc foxconna?

Tak i to znacznie - jak pisałem, zwracaj taką samą uwagę na kartę graficzną, co na procesor. Żeby komp był dobry, to te dwa parametry są kluczowe. A nie tylko jeden z nich. Dlatego combo Pentium Dual Core + 9800GTX wręcz zmiecie Athlona X2 + Radeona X1950PRO (to dobra karta, ale o generację starsza). Widać też, że osoba, która sprzedaje ten zestaw znała się na rzeczy - podkręcony o prawie 80% Pentium Dual Core (standardowo to on ma 1.8 GHz, a nie 3.2 :)) to nie w kij dmuchał.

Dnia 19.07.2010 o 15:59, Memorr napisał:

I dla przykladu: Dragon Age na jakich ustawieniach poleci na kompie Foxconna?

Maksymalne? Mówię na oko, bo w ten tytuł nie grałem, ale komp spokojnie spełnia zalecane wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> [...]


Ok więc biorę tego Foxconna,ostatnie pytania tak dla upewnienia: ten Pentium ma jeden rdzeń czy dwa?

Oraz jaką wybrać opcję transportu?Bo na aukcji podana jest przez pocztę priorytetem a ja wolałbym kurierem?
Nie wiem czy można aż tak zaufać poczcie polskiej w takiej przesyłce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 16:12, Memorr napisał:

Ok więc biorę tego Foxconna,ostatnie pytania tak dla upewnienia: ten Pentium ma jeden
rdzeń czy dwa?

Ten procesor nazywa się Pentium Dual Core. Więc nazwa dość jednoznacznie mówi, że ma 2 rdzenie ;P

Dnia 19.07.2010 o 16:12, Memorr napisał:

Oraz jaką wybrać opcję transportu?Bo na aukcji podana jest przez pocztę priorytetem a
ja wolałbym kurierem?

A skąd ja mam to wiedzieć? Zapytaj sprzedającego.

Dnia 19.07.2010 o 16:12, Memorr napisał:

Nie wiem czy można aż tak zaufać poczcie polskiej w takiej przesyłce...

A tam, jak przesyłka ubezpieczona i priorytetowa to mi się przynajmniej wydaje bezpieczna. Co najwyżej nieco wolniejsza od kuriera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 16:23, ziptofaf napisał:

> Ok więc biorę tego Foxconna,ostatnie pytania tak dla upewnienia: ten Pentium ma
jeden
> rdzeń czy dwa?
Ten procesor nazywa się Pentium Dual Core. Więc nazwa dość jednoznacznie mówi,
że ma 2 rdzenie ;P


Czyli 2x po 3.2ghz czy 2x 1.8? ;> ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 16:26, Memorr napisał:

Czyli 2x po 3.2ghz czy 2x 1.8? ;> ?

2x3.2 GHz po podkręceniu, 2x1.8 GHz standardowo. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości - zestaw który kupujesz ma podkręcony procek, czyli 2x3.2 GHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 16:27, ziptofaf napisał:

> Czyli 2x po 3.2ghz czy 2x 1.8? ;> ?
2x3.2 GHz po podkręceniu, 2x1.8 GHz standardowo. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości - zestaw
który kupujesz ma podkręcony procek, czyli 2x3.2 GHz.



to podkrecenie nie przeszkadza w zywotnosci procka?Przegrzewaniu sie czy cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 16:29, Memorr napisał:

to podkrecenie nie przeszkadza w zywotnosci procka?Przegrzewaniu sie czy cos?


Oficjalnie - skraca jego żywotność. I zapewne tak właśnie jest. Ale z przegrzewaniem nie przesadzaj - po to się montuje wentylatory w obudowie/na procesorze/wszędzie indziej, aby nadmiaru ciepła się pozbywać. A póki nie zmieniasz napięć, to ta różnica w temperaturach w stosunku do standardowych jest niemal niezauważalna.
Zresztą Pentium Dual Core były wręcz do podkręcania stworzone, nie skorzystanie z darmowej możliwości zwiększenia wydajności procka o 70% to aż grzech :)
Ja tam mam Core 2 Quada podkręconego o 1 GHz i działa baaardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 16:33, ziptofaf napisał:

> to podkrecenie nie przeszkadza w zywotnosci procka?Przegrzewaniu sie czy cos?

Oficjalnie - skraca jego żywotność. I zapewne tak właśnie jest. Ale z przegrzewaniem
nie przesadzaj - po to się montuje wentylatory w obudowie/na procesorze/wszędzie indziej,
aby nadmiaru ciepła się pozbywać. A póki nie zmieniasz napięć, to ta różnica w temperaturach
w stosunku do standardowych jest niemal niezauważalna.
Zresztą Pentium Dual Core były wręcz do podkręcania stworzone, nie skorzystanie z darmowej
możliwości zwiększenia wydajności procka o 70% to aż grzech :)
Ja tam mam Core 2 Quada podkręconego o 1 GHz i działa baaardzo dobrze.


Tam w opisie aukcji pisze ze za dodatkową cenę można dokupić jakiś wydajne chlodzenie SONIC TOWER .To bez tego chlodzenia gorzej bedzie z prockiem i czy potrzebny az tak bardzo jest to dodatkowe chlodzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 16:36, Memorr napisał:

Tam w opisie aukcji pisze ze za dodatkową cenę można dokupić jakiś wydajne chlodzenie
SONIC TOWER .To bez tego chlodzenia gorzej bedzie z prockiem i czy potrzebny az tak bardzo
jest to dodatkowe chlodzenie?

Nie, nie będzie aż tak bardzo potrzebne. W opisie tej samej aukcji możesz przeczytać:

Dnia 19.07.2010 o 16:36, Memorr napisał:

Komputer pracuje stabilnie na box-owym chłodzeniu 3,2GHz w temperaturze 33 stopnie w spoczynku i max > 47 stopni pod obciążeniem.

Boxowe = standardowo dołączone do procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.07.2010 o 16:40, ziptofaf napisał:

> Tam w opisie aukcji pisze ze za dodatkową cenę można dokupić jakiś wydajne chlodzenie

> SONIC TOWER .To bez tego chlodzenia gorzej bedzie z prockiem i czy potrzebny az
tak bardzo
> jest to dodatkowe chlodzenie?
Nie, nie będzie aż tak bardzo potrzebne. W opisie tej samej aukcji możesz przeczytać:
> Komputer pracuje stabilnie na box-owym chłodzeniu 3,2GHz w temperaturze 33
stopnie w spoczynku i max > 47 stopni pod obciążeniem.
Boxowe = standardowo dołączone do procesora.


ok,dzieki za rady.
Jak juz komp bedzie u mnie to napisze jak sie sprawuje

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pilnie potrzebuje jakiejś dość wydajnej karty ( w porównaniu do GF 7xxxx) do 200 PLN. :/
Ale nie wiem czy zdecydować się na Radeona 4350 czy poszukać czegoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się