Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Witam, słuchajcie mój kolega potrzebuję kompa za ok 2500zł do gier. Głównie chodzi mu o gry: NBA 2k11, GTA IV i Mafia II. Da radę złożyć coś sensownego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 18:33, Magok napisał:

Bardziej mi chodziło o to do jakiego procka i do jakiej płyty głównej.

AMD Phenom X4 955 BE i ASRock 880G Extreme 3. Grafika GF GTX470 jakby co. :P Pytam, bo w sklepie mi takie zaproponowali zamiast GoodRam''ów 2x2GB 1333MHz CL9 i nie wiem, czy rzeczywiście są lepsze, czy tylko chcą więcej zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 19:33, JayL napisał:

> Bardziej mi chodziło o to do jakiego procka i do jakiej płyty głównej.
AMD Phenom X4 955 BE i ASRock 880G Extreme 3. Grafika GF GTX470 jakby co. :P Pytam, bo
w sklepie mi takie zaproponowali zamiast GoodRam''ów 2x2GB 1333MHz CL9 i nie wiem, czy
rzeczywiście są lepsze, czy tylko chcą więcej zarobić.


Te RAM''y mają dokładnie takie same parametry. A skoro masz odblokowany mnożnik na procku, to nie będziesz musiał podkręcać pamięci gdybyś zapragnął bawić się w O/C. Więc po prostu wybierz te tańsze. No i dodatkowy atut GoodRam''ów - wspierasz polską gospodarkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 19:00, filip1-1 napisał:

Witam, słuchajcie mój kolega potrzebuję kompa za ok 2500zł do gier. Głównie chodzi mu
o gry: NBA 2k11, GTA IV i Mafia II. Da radę złożyć coś sensownego ?


AMD Athlon II X4 635
AsRock 870 Extreme3
GoodRam 4GB (2x2GB) 1333 MHz CL9
Seagate 500GB
Palit GeForce GTX 460 Sonic (www.esc.pl)
Samsung SH-S223C
CoolerMaster Elite 331 Black
OCZ ModXStream 500W
Suma: 2575 zł
W tej cenie chyba nic ciekawszego nie wymyślę - niezgorszy procek i podkręcona fabrycznie karta od Nvidii powinny spokojnie dawać wydajność wystarczającą do najnowszych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 19:57, JayL napisał:


Te są już szybsze - nie 1333, a 1600 MHz. Fakt, że daje to niezwykle wyraźną różnicę na poziomie 0,5% w grach. Za to może mieć znaczenie przy podkręcaniu, a same kości mają radiatory, więc mniej się grzeją. Czy warto do nich dopłacać? To zależy, jak bardzo chcesz podkręcać procek. Jak wcale/nieznacznie (i wystarczy zabawa mnożnikiem), to moim zdaniem nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam zamiar kupic procesor i zastanawiam sie czy oplaca sie przesiadac sie z athlona x2 4000+ na athlona x2 250 i czy bedzie duzo bardziej wydajny i ile bedzie kosztowala plyta do niego zaznaczam ze nie bede bawil sie w podkrecanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 20:24, QsY_056 napisał:

Witam
Mam zamiar kupic procesor i zastanawiam sie czy oplaca sie przesiadac sie z athlona x2
4000+ na athlona x2 250 i czy bedzie duzo bardziej wydajny i ile bedzie kosztowala plyta
do niego zaznaczam ze nie bede bawil sie w podkrecanie


Co do płyty - może nie być konieczna żadna wymiana, zależy od tego jaką masz w tej chwili. A nowa to koszt od 160 (np. Gigabyte GA-M68M-S2P). Czy będzie dużo wydajniejszy - http://pclab.pl/art36926-8.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 18:56, Misquamaqus napisał:

Gangster stary rowerze :)))
Co z tymi pamieciami ?
Masz juz winowajce ?


Nie, nie chciało mi się tym zajmowac, narazie jade na jednej kosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem bo w assasin''s creed chodzę po ziemi ,ale przeźroczystej ?! Widać co jest pod ziemią
Wszystko widać góry ,domy ,ludzi
Choć kilka razy instalowałem zmniejszałem i zwiększałem rozdzielczość
Może to wina mojego sprzętu ale assasin creed idzie mi na 1024 X 768 i średnie detale i sie nie tnie
Mój sprzęt
AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+
2.01 GHz 1.5 GB RAM
geforce 7300 gs 256mb 64 bit ddr

Możę to przez Cracka czy może trzeba patch zainstalować nie wiem ??

PROSZĘ O PILNĄ POMOC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się