Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Nie wiem jaki masz budżet na nowy zasilacz, ale ten modecom to słabizna, w tej cenie można mieć coś dużo lepszego. Na przykład:
http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=50494
albo
http://www.gral.pl/Seasonic+SS-400ET_908.html
Mam nadzieję że komputronik nie jest jedynym sklepem który wchodzi w grę...? Cholernie drogo tam jest, mam wątpliwości czy znajdzie się tam jakiś porządny zasilacz w cenie <200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 14:42, Kreeg napisał:

Nie wiem jaki masz budżet na nowy zasilacz, ale ten modecom to słabizna


Wcale nie taka słabizna. To jest Modecom z serii MC czyli tej mocnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To akurat jest zwykły Carbon, tych starych-dobrych modecomów mc nie da się już nigdzie kupić (zresztą, jak na dzisiejsze czasy to i one nie są zbyt dobre, no chyba że jakieś używki za na prawdę małe pieniądze). Carbon to oczywiście półka wyżej od np. Modecom Feel, ale nadal ciężko jest to nazwać dobrym zasilaczem. Już nie wspominając o tym, że mimo tych 530w na naklejce, jego rzeczywista moc jest na poziomie zasilaczy 400w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 512MB, a potrzebuje ponad 700MB. Wiem, ze da sie dokupic ram, ale nie wiem jak to potem podlaczyc/dodac. Nie znam sie na tym kompletnie. Moglby mi ktos objasnic? Najlepiej ze zdjeciem gdzie, co i jak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 16:43, laubert napisał:

Mam 512MB, a potrzebuje ponad 700MB. Wiem, ze da sie dokupic ram, ale nie wiem jak to
potem podlaczyc/dodac. Nie znam sie na tym kompletnie. Moglby mi ktos objasnic? Najlepiej
ze zdjeciem gdzie, co i jak :)


A więc może tak na początek:
a) laptop czy PC?
b) Ściągnij sobie CPU-Z i masz tam taką ładną zakładkę Memory. Jest tam np. podany typ i parametry RAM-u (bo jest SDRAM, DDR, DDR2, DDR3, RDRAM i jeszcze inne typy ^^). Spisz to co tam ujrzysz tutaj na forum, to doradzimy bardziej konkretnie.
c) A wsadzenie kości zazwyczaj wymaga dwóch rzeczy:
- otwarcia obudowy(PC)/użycia śrubokrętu (laptop)
- wsadzenia kostki w pasujące gniazdo. Ciężko się pomylić, bo zapewne są tam też już wsadzone inne, identyczne kostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś procek najlepiej parę modeli do takiego sprzętu:
-Gigabyte MA770-UD3
-Palit-Geforce 8600 GT
-2gb ddr2
-amd anthlon 3000+(~1.9gHz)
Dziś w połednie chcę się po niego wybrać i niechciałbym za dużo wydać. Otwarty na propozycje jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 09:14, nightfaler napisał:

Jakiś procek najlepiej parę modeli do takiego sprzętu:
-Gigabyte MA770-UD3
-Palit-Geforce 8600 GT
-2gb ddr2
-amd anthlon 3000+(~1.9gHz)
Dziś w połednie chcę się po niego wybrać i niechciałbym za dużo wydać. Otwarty na propozycje
jestem


Hmmm...karta graficzna do cudów się nie zalicza, więc albo któryś z najtańszych Athlonów II X2 (np. II X2 250) lub, co biorąc pod uwagę minimalną różnicę w cenie jest o wiele bardzie opłacalne - Athlon II X3 435.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 10:04, ziptofaf napisał:

Hmmm...karta graficzna do cudów się nie zalicza, więc albo któryś z najtańszych Athlonów
II X2 (np. II X2 250) lub, co biorąc pod uwagę minimalną różnicę w cenie jest o wiele
bardzie opłacalne - Athlon II X3 435.

Na kompię nie gram w high-endowe produkcje tak(od tego mam konsole), że wystarcza ;p
Wymiana procka to głownie problem tego, że tnie mi pliki video w wyższych rozdzięlczościa, i z niektórymi programami(np Vegas) strasznie "ciężko" mi się pracuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 17:51, nightfaler napisał:

Na kompię nie gram w high-endowe produkcje tak(od tego mam konsole), że wystarcza ;p
Wymiana procka to głownie problem tego, że tnie mi pliki video w wyższych rozdzięlczościa,
i z niektórymi programami(np Vegas) strasznie "ciężko" mi się pracuję.


A to akurat dziwne - GeForce''y powinny mieć wsparcie dla natywne wsparcie wideo w HD, więc przycinki akurat nie powinny występować. Na moim 9600GT przy oglądaniu materiału HDReady mam użycie procesora na poziomie ok. 5%...
W takim razie proponuję Athlona II X3 435 - to dobry procek, w cenie do 300 zł ciężko o lepszy. 3 rdzenie 2.9 GHz starczą do w zasadzie każdego celu. Ewentualnie, o ile używasz Sony Vegas naprawdę często, to możesz się zastanowić na Athlonem II X4 630, choć to już chyba będzie przerosty formy nad treścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to za prockiem się rozejrze, co do wsparcia od geforców do tych plików w HD, nigdy na to nie zwróciłem uwagi, warto wiedzieć. Co do ścinek to kompletnie uniemożliwiją obejrzenie takiego video: VLC klatkuje jak diabli, MPC z kolei zwraca uwagę tylko na obraz gdyż audio leci z kilkunasto sekundowym opóźnieniem, SuB-edit się sypie, z innych nie korzystam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to dwa rozne geforce''y moga dzialac tylko jesli jedna karta bedzie liczyc grafike, druga fizyke (albo jedna grafike, obie fizyke), zadna z tych dwoch nie ma wsparcia physix, wiec nie. Zreszta laczeniu dwoch 6800GT czy 7300 nie wrozylbym dobrej wydajnosci, to sa stare i - na dzisiejsze standardy - bardzo slabe karty. Sprzedaj obie i kup jedna mocniejsza.
No i plyta musi obslugiwac SLI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta obsługuje, ale chciałem z kupnem poczekać :/ Najpierw podkręciłem trochę 7300, i chciałem z SLI spróbować, ale jednak od wydatku się nie wywinę ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 19:37, fajlozof napisał:

Płyta obsługuje, ale chciałem z kupnem poczekać :/ Najpierw podkręciłem trochę 7300,
i chciałem z SLI spróbować, ale jednak od wydatku się nie wywinę ;(


Ano właśnie...czemu ty używasz 7300LE zamiast 6800GT? Przecież ta druga jest z 3-4x mocniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 23:29, fajlozof napisał:

7300 - 256 MB, 6800 - 128 MB.


i co z tego jak technologicznie 6800 jest lepsza? Sama pamięć nic ci nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2010 o 23:29, fajlozof napisał:

7300 - 256 MB, 6800 - 128 MB.

7300 - 29 GFlops. 6800GT - 67 GFlops. Ja tu widzę dużą różnicę w mocy obliczeniowej, taką ponad dwukrotną.
RAM to ostatnia rzecz, na którą się patrzy na karcie graficznej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się