Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 21.11.2006 o 15:09, mrosi napisał:

/.../

Czy mas może doświadczenia (lub słyszałeś o takowych) na tema coolera CPU pt. CoolerMaster
Susurro RR? Ja się ma jakość i wydajność a co najważniejsze "cichość" pracy w porównaniu do
Thermaltake MiniTyphon? Z góry dzięki za pomoc.


Mini Typhoon wygodniejszy ze względu na budowę, a także ze względu na budowę powinien być nieco wydajniejszy.
Nie wiem czy mogę coś więcej powiedzieć. Miałem kontakt jedynie z TMT i wg mnie jedyną jego wadą była słyszalność przy maxymalnych ustawieniach wiatraka.
Zaletą jest to, że ciepło wyprowadzane HeatPipeami trafia do radiatora, z którego powietrze jest wypychane nie bezpośrednio "na procesor" a w przestrzeń pomiędzy. Takie radiatory też łatwiej się czyści.

Tu http://www.overclockercafe.com/Reviews/cooling/Tt_Mini-Typhoon/index.html pokazano też bardzo ciekawe zastosowanie TMT z nakłądką :) (strona 2ga)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Pytam bo mam Thermaltake, ale mimo ustawienia w BIOSie na silent, mam ok 1500obr/min, i hałasuje. A z kolei Sucurro ma minimalną 800 obr, więc może jest bardziej cichy (gdzie wydajność maks. w przypadku Typhona to ok. 37 a w przypadku Sosurro ok. 84 - w obu przypadkach przy max obrotach, tuszę więc, że przy minimalnych jest podobnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłbym ostrożny przy takich porównaniach. Jakby nie patrzeć to wiaterek jest jednym z czynników podstawowcyh. Mniejsza ilość obrotów - mniejszy przepływ powietrza.
Jeśli już to bym poszukał jakiegoś cichego wiatraka - AKASA Amber dla przykładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 16:09, THCD napisał:

2 miesiace [ciach]




Nie pogrubiaj, dobra?
Poza tym extreme to inna karta (chyba) i pewnie ma tyle samo RAMu, aleinne parametry lepsze (np. taktowanie). Kupowanie teraz GeForce 8800 jest kompletnie bez sensu, kupisz sobie jak wyjdzie Crysis.

[M]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 15:52, Grigor4 napisał:

Proszę o opinie o tych zasilaczach:

Z podanych to najprędzej bym wziął chiefteca - aczkolwiek przygotuj się że do cichych on nie należy; Modecom Fell II też ponoć niezły, ale dokładniejszych opinii o nim nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 17:02, mrosi napisał:

Co o tym myślisz?


Duże, gdy jeszcze myślisz o wiatraku. Wszelkie duże kwadratowe z nakładanym wiatrakiem na bok są nieraz ciężkie w praktyce - zahaczają o układ zasilania płyty albo o Kości RAM, albo kable, albo wchodzą w tyłki napędom optycznym. Najlepiej znaleźć wymiary dokładne i wymierzyć sobie w kompie jak by to wyglądało - najlepiej jakiś model kartonowy sobie zrobić. Późniejsze psioczenia i odsyłania tylko człowiekowi psują przyjemność :D

Ja mam TT SI-120. Ten jest na tyle wielki, że pasywnie sprawdza się b. dobrze, a dodatkowo można na niego zainstalować 120mm :) gdzie poziom hałasu względem przepustowości może być bardzo "si" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jak miło poczytać :-D Temperaturę jak wiesz udało mi się zbić dość znacznie, więc teraz zaczynam walczyć z hałasem.
A''propos Fanderów. Z tego co się orientuję, to bardzo dobre i dość drogie sprzęcicho...
Pytanie zasadnicze czy Ninja jest bardziej cichy od Thermaltake MiniTyphon. Ten nawet na minimum ma ok.1500 obr/min i jak dla mnie hałasuje. Tyle tylko, pozostaje nadal pytanie co głośniejsze: 12cm wiatrak przy 1200 obr/min (choć z tego co wiem to minimalne ma 800) czy 9cm iatrak przy 1500 obr/min. Zgodnie z opisem producentów, TT ma max przepływ ok.38 a Ninja ok 85. Można założyć, że podobny stosunek będzie przy minimalnych obrotach (tak przynajmniej sądzę) co przy 12cm wiatraku na pewno wystarczy aby zostać przy obecnym poziomie temperatury.
Jest jeszcze jedna istotna sprawa. Obudowa ma szerokość 20,2cm. Ninja ma wysokość ok. 16cm z wiatrakiem. Zmieści się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 17:10, RobeN napisał:

Ja mam TT SI-120. Ten jest na tyle wielki, że pasywnie sprawdza się b. dobrze, a dodatkowo
można na niego zainstalować 120mm :) gdzie poziom hałasu względem przepustowości może być bardzo
"si" ;)


Masz na myśli ThermalRight a nie ThermalTake?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 18:20, mrosi napisał:

Masz na myśli ThermalRight a nie ThermalTake?


Uhm - sorki za literówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 18:18, mrosi napisał:

Jest jeszcze jedna istotna sprawa. Obudowa ma szerokość 20,2cm. Ninja ma wysokość ok. 16cm
z wiatrakiem. Zmieści się?

Nie powinno być problemów - ewentualnie zmierz odstęp między płytą a brzegiem obudowy; musisz też pamiętać, że wiatrak zachodzi na ramy [przynajmniej u mnie] i trzeba go dawać max. do góry żeby się zmieścił - to powoduje, że chłodzenie jest takie wysokie.
I pamiętaj żeby prawidłowo założyć wiatrak - ludzie często źle zakładają druciki i im się wyginają przy zakładaniu.
Jest nowa wersja Scythe: http://www.znak.pl/index.php?cid=373&scid=1390&prid=wenScyInifinitySCINF1000 - ponoć lepiej chłodzi, ale testów nie szukałem.
Teraz u mnie to najgłośniejszy jest wiatrak na mostku północnym - ale już kupiłem niebieskiego Zalmana i przy okazji zmienię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 18:31, Clegan napisał:

Teraz u mnie to najgłośniejszy jest wiatrak na mostku północnym - ale już kupiłem niebieskiego
Zalmana i przy okazji zmienię.


Mam ten sam problem, ale Niebieski Zalman to za mało dla mnie niestety...
Myślę nad bloczkiem wodnym - na GPU już mam więc mogłoby być OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 18:31, Clegan napisał:

Nie powinno być problemów - ewentualnie zmierz odstęp między płytą a brzegiem obudowy; musisz
też pamiętać, że wiatrak zachodzi na ramy [przynajmniej u mnie] i trzeba go dawać max. do góry
żeby się zmieścił - to powoduje, że chłodzenie jest takie wysokie.
I pamiętaj żeby prawidłowo założyć wiatrak - ludzie często źle zakładają druciki i im się wyginają
przy zakładaniu.


Czyli powinien spokojnie się zmieścić. Zmierzę jeszcze dokładnie jutro bo dzisiaj nie chce mi się bawić w wyciąganie kompa z biurka. Lenisław przyszedł i nie chce pójść... ;-P
Co do wiatraka to już słyszałem, że wystaje ponad radiator i zakończenia rurek. Zresztą dogadałem się z gościem w sklepie, że w razie gdyby się nie zmieścił, to przyjmie Ninję spowrotem.

Dnia 21.11.2006 o 18:31, Clegan napisał:

Jest nowa wersja Scythe: http://www.znak.pl/index.php?cid=373&scid=1390&prid=wenScyInifinitySCINF1000
- ponoć lepiej chłodzi, ale testów nie szukałem.


Ciekawostka.... Tak se normalnie se popatrzyłem na wagi tych coolerów...hmmmmm...... Nieźle, nieźle....
Co do Infinity. Niestety nie znalazłem testów porównawczych Infinity z Ninja

Dnia 21.11.2006 o 18:31, Clegan napisał:

Teraz u mnie to najgłośniejszy jest wiatrak na mostku północnym - ale już kupiłem niebieskiego
Zalmana i przy okazji zmienię.


A kolega to zakładał ten wentylek? No bo moja dostała też wentylek z mobo ale na razie śpi on sobie smacznie w pudełku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie. Mam kompa takiego jak w podpisie, czyli mocno średniawego. planuje zrobić wkrótce porządnego upgrade na sprzęt nowszej generacji, ale narazie chce wymienić tylko 3 komponenty, płyte główną, karte grafiki i procesor. I tu pada moje pytanie. Poprzeglądałem narazie pobieżnie pare rzeczy na allegro i karte grafiki chciałem wstawic serii geforce7600 albo 7800 gt czyli do 1000 sie wyroie jak patrzylem po cenach. Procesor chcialem oczywiscie dwurdzeniowy. I czy jesli podane jest w opisie Core Duo i np. 2 GHz to czy te GHZ mam mnozyc razy dwa? Moglby mi ktos doradzic porzadna plyte glowna i procesor dwurdzeniowy mocny do kwoty, zalozmy 1300zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem. Chce kupic nową karte graficzną i nie bardzo wiem jak rozpoznac czy moja płyta główna obsługuje ten model. Czy ważny jest jedynie typ złącza AGP/PCI i jeśli złącze sie zgadza to znaczy ze wszystko bedzie działać czy jeszce na cos trzeba zwrócić uwagę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2006 o 19:53, Clegan napisał:

Jakie masz ramy ? Bo jeśli ddr1 to nie kupisz c2d, bo do niego trzeba ddr2.



Hm, a wiesz czy da sie to gdzies sprawdzic? Aktualnie komputer jest w serwisie i zastanawiam sie nad wymiana podzespolow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się