Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2011 o 13:31, Codipar napisał:

Trochę mało ramu, jak tylko będziesz miał kasę dokup koniecznie kolejne 2 GB. Zasilacz,
aby był markowy miał moc i był dobry niskim kosztem to OCZ StealthxStreme 2 500W ok.
200 zł. Na mniejszą moc nie patrz bo zapas się przydaje a różnicy w cenie nie będzie
dużej o ile w ogóle będzie jakaś.


Tak, o ramie to chwilowe i ten.. Jakbym zamowil te podzespoly na esc.pl to zlozyliby mi go ludzie w jakims sklepie komputerowym, czy moze musialbym to u nich zamowic? Raczej ciezko by zespol z esc.pl mi go zlozyl skoro nawet nie ma obudowy. Sam nigdy nie skladalem kompa od podstaw, o instalacji biosa nie mowiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 12:55, Buchomodozor napisał:

Jaki zasilac byscie polecili? Moze cos do zmiany w tym zestawie? Obudowa Stara, Dysk
(póki co!) stary i ramu tylko 2gb ze wzgledu na koszta.

całośćby musiala kosztowac DO 1850zł, a komputer byłby wykorzystywany glownie do gier.


Ten, który polecił Ci Codipar jest bardzo dobry.
Ale jeśli musisz zmieścić się w tej kwocie 1850 to możesz też wziąć Chiefteca, np tego http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=76830

Edit:

Dnia 07.01.2011 o 12:55, Buchomodozor napisał:

instalacji biosa nie mowiac.


Biosu nie instalujesz. On jest fabrycznie instalowany na płycie :)
A złożenie kompa to nic trudnego. I tak każda część wchodzi tylko w jedno miejsce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 13:47, Buchomodozor napisał:

i ten, co to jest te Physx? Jak czytalem porownania 6850 i GTX460 to wlasnie niektorzy
argumentowali a korzysc GTX''a wlasnie posiadanym Psyhxem.

Silnik fizyki real time korzystający CUDA. Do drugiego PCIE wpinasz GF8400, instalujesz go bez sterownika renderującego (sam PhysX) i masz PhysX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 13:40, Buchomodozor napisał:

Tak, o ramie to chwilowe i ten..

jeśli nie zajmujesz się grafiką 3D czy innymi obróbkami lub jeśli nie masz systemu 64bitowego (np. Windows 7 64-bit) to te 4GB ram możesz sobie spokojnie darować.

Dnia 07.01.2011 o 13:40, Buchomodozor napisał:

Jakbym zamowil te podzespoly na esc.pl to zlozyliby
mi go ludzie w jakims sklepie komputerowym, czy moze musialbym to u nich zamowic? Raczej
ciezko by zespol z esc.pl mi go zlozyl skoro nawet nie ma obudowy. Sam nigdy nie skladalem
kompa od podstaw, o instalacji biosa nie mowiac.

co do złożenia kompa to jeśli nie chcesz ryzykować bo nie czarujmy się to zawsze jest jakieś ryzyko. Możesz najwyżej oddać do jakiegoś serwisu gdzie składają komputery. To Ci za niewielką opłatą złożą. Ale jeśli sam złożysz i będzie działać to jak wielka będzie satysfakcja :D

Dnia 07.01.2011 o 13:40, Buchomodozor napisał:

kompa od podstaw, o instalacji biosa nie mowiac.

BIOS się konfiguruje - 90% rzeczy opisanych jest w instrukcji obsługi płyty głównej - po co i na co konkretne opcje. Jeśli go nie skonfigurujesz to teoretycznie nic się nie stanie komp się uruchomi itd. Ale jak to mówią dobrze skonfigurowana baza to zawsze trochę sprawniej działający komputer :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś niedługi czas będę robił zakupy do kompa. Obecnie posiadam Intel Core 2 Duo E8400(LGA775). Moje pytanie brzmi: czy da się znaleźć jakieś wydajniejsze procesory pod tą podstawkę żeby różnica była na tyle odczuwalna aby zakup się opłacał. Do wydania mam 900 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 14:06, hans_olo napisał:

> i ten, co to jest te Physx? Jak czytalem porownania 6850 i GTX460 to wlasnie niektorzy

> argumentowali a korzysc GTX''a wlasnie posiadanym Psyhxem.
Silnik fizyki real time korzystający CUDA. Do drugiego PCIE wpinasz GF8400, instalujesz
go bez sterownika renderującego (sam PhysX) i masz PhysX.


Do czego to jest wykorzystywane? GF 7600GS wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie co najwyżej starego Core 2 Quada (tzn. cztery rdzenie) kupić, ale moim zdaniem średnio to opłacalne. 8400 powinien kręcić ci się na tyle dobrze, żeby nie było potrzeby pchania się w stare Quady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 14:34, Buchomodozor napisał:

Do czego to jest wykorzystywane? GF 7600GS wystarczy?

Skoro to silnik fizyki, to do czego może być wykorzystywany...? ;)
Teoretycznie odciąża on procesor, sprawiając, że liczenie fizyki przejmuje karta graficzna. Inna sprawa, że:
1) Gra musi obsługiwać PhysX
2) Musisz mieć kartę od nVidii
3) Żre to zasoby jak cholera, więc albo kupujesz kartę za 2k, która poradzi sobie z jednoczesnym liczeniem fizyki i grafiki, albo kupujesz dwie karty graficzne - jedna mocna (obojętnie jakiego producenta) do grafiki, druga słabsza (koniecznie od NV) na fizykę
4) Po spełnieniu tych wszystkich warunków - jest może 10 gier, w których zobaczysz efekty. Zazwyczaj są to pierdoły typu ładniejszy dym / para / realistycznie rozbijające się szyby

Dla mnie bajer niewart wydawania kasy. Ale sam zdecyduj, czy warto.

Z tego co pamiętam, seria 7xxx ma możliwość liczenia fizyki, ale chyba z jakimiś ograniczeniami - o ile się nie mylę, pełną opcję wprowadzono dopiero w serii 8xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 14:54, szypek26 napisał:

4) Po spełnieniu tych wszystkich warunków - jest może 10 gier, w których zobaczysz efekty.
Zazwyczaj są to pierdoły typu ładniejszy dym / para / realistycznie rozbijające się szyby

Dla mnie bajer niewart wydawania kasy. Ale sam zdecyduj, czy warto.


Czyli bez tego rowniez bede mogl grac w te gry tylko nie bedzie az tak wielu szczegolow?
Jak tylko o to chodzi to dla mnie tez bajer nie wart wydania kolejnych złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 15:00, Buchomodozor napisał:

Czyli bez tego rowniez bede mogl grac w te gry tylko nie bedzie az tak wielu szczegolow?


Będziesz mógł grać bez najmniejszego problemu. Tak jak Szypek Ci napisał, PhysX to tylko efekty fizyki, czyli łopotanie flag, obijanie piłki, czy tłukące się szyby.
Gra bez tego też się odpali i będzie działać normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 14:17, Konrad162 napisał:

> Tak, o ramie to chwilowe i ten..
jeśli nie zajmujesz się grafiką 3D czy innymi obróbkami lub jeśli nie masz systemu 64bitowego
(np. Windows 7 64-bit) to te 4GB ram możesz sobie spokojnie darować.

To jak Ty byś chciał na 4GB zajmować się obróbką grafiki albo podobnymi czynnościami to życzę powodzenia.

Dnia 07.01.2011 o 14:17, Konrad162 napisał:

i ten, co to jest te Physx? Jak czytalem porownania 6850 i GTX460 to wlasnie niektorzy
argumentowali a korzysc GTX''a wlasnie posiadanym Psyhxem.


Ja kupiłem GTX 460, mam go wykręconego na 850/4500 i nie mam problemów z PhysX ... co prawda nie ustawiam go na max, ale na medium i tak jest lepiej niż bez ... i powiem tyle, że nie zamieniłbym tej karty na żadnego Radeona ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie. Czy te pamięci:


> nie będą się gryźc z tymi :
> ?


Nie powinny, mają takie same taktowania i opóźnienia, zresztą wydaje mi się, że różnica w nich to inny radiator ... oczywiście może być coś jeszcze bo nie czytałem opisu ani specyfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/

Nie, nie będą się gryźć. To są w sumie dokładnie te same moduły i różnią się tylko typem zastosowanego radiatora.
Mają dokładnie te same parametry więc będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na zakup Windowsa 7. Głównie dlatego, że posiadam 4gb, z czego 2gb jest niewykorzystywane. I podobno Win 7 lepiej obsługuje 4 rdzenie niż XP Pro. Chciałem się jeszcze zapytać jak to jest z wykorzystywaniem ramu w Win 7. Jest równie pamięciożerny co Vista?

I czym się rózni wersja Home Premium od Ultimate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 20:09, Hommicide napisał:

Chciałem się
jeszcze zapytać jak to jest z wykorzystywaniem ramu w Win 7. Jest równie pamięciożerny
co Vista?


To nie jest tak, że te windy są pamięciożerne. Po prostu MS wyszedł z założenia (skądinąd całkiem słusznego), że niewykorzystywana pamięć to pamięć tracona.
Więc Vista i W7 zajmują jak najwięcej pamięci dla siebie ale i tak ją później zwalniają dla procesów, które uruchamiasz. Więc 4GB w zupełności Ci wystarczą.

Dnia 07.01.2011 o 20:09, Hommicide napisał:

I czym się rózni wersja Home Premium od Ultimate?


http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/products/compare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2011 o 20:09, Hommicide napisał:

Głównie dlatego, że posiadam 4gb, z czego 2gb jest niewykorzystywane.


Wykorzystywane jest do ok. 3-3,5, z czego jedna aplikacja moze korzystac z max. 2048MB.

Dnia 07.01.2011 o 20:09, Hommicide napisał:

I podobno Win 7 lepiej obsługuje 4 rdzenie niż XP Pro.


Tak, system lepiej wykorzystuje nasz sprzet, wiec calosc chodzi szybciej.

Dnia 07.01.2011 o 20:09, Hommicide napisał:

jeszcze zapytać jak to jest z wykorzystywaniem ramu w Win 7. Jest równie pamięciożerny
co Vista?


Zalezy ile masz uslug/funkcji systemowych powlaczanych, te z ktorych nie korzystasz warto powylaczac w msconfig.
System bedzie sie troche dostosowywal do tego ile masz RAMu, mozna na czas instalacji systemu wyjac 2GB, zeby system "dostosowal" sie do takiej ilosci (a potem oczywiscie wlozyc pozostale 2GB).

Dnia 07.01.2011 o 20:09, Hommicide napisał:

I czym się rózni wersja Home Premium od Ultimate?


http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_versions#Comparison_chart

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się