Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dzięki za podpowiedź ;) Mało jest w Agito opinii na temat tych podzespołów, ale poszukam jeszcze gdzie indziej, bo Agito to przeecierz nie jedyny serwis z opiniamii. Monitor (zakup planuję póżniej) to Funai Katana LED22-H800M (z TV), czy to dobry wybór? Zależało by mi na moniorze o roz. 1366x768, a nie FullHD (są dosyć drogie, pozatym HD Ready wystarczyło by mi spokojnie. Dzięki wielkie za pomoc ;) Widze, że znasz się na tym. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podane przeze mnie podzespoły są w miarę popularne i sprawdzone, opiniami czasem lepiej się nie sugerować, gdyż np. przy takich zasilaczach no-name większość komentarzy jest pozytywna, a w rzeczywistości to badziewie.
Co do monitora, to niestety nie interesuję się modelami z tunerami TV, najlepiej popytaj w tej sprawie na forach komputerowych, jestem pewien, że ktoś obeznany w tym temacie doradzi Ci tam coś ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.07.2012 o 19:00, pawbuk napisał:

W takim razie jest jeszcze jedna opcja...


Dla marnych kilku klatek więcej nie warto, moim zdaniem, dopłacać 90 zł do interesu.
Jestem przekonany iż karta ta spełni moje wymagania, co do płynności w grach (zwłaszcza przy moim monitorze ;)), zatem pozostanę przy GTX 560, ale nie Ti ;)

Z chłodzenia, faktycznie, na razie zrezygnuję. Dokupię sobie je za kilka miesięcy. A więc zestaw mój wyglądać będzie tak > http://www.morele.net/inventory/info/N9uOUF/ > czyli cena będzie oscylować między 2600 a 2700 (mam nadzieję, że nawet poniżej tej pierwszej ;))

Dzięki serdeczne za udzieloną pomoc.
"Pochwalę się", jak już dokonam zakupu i odpalę maszynerię ;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strasznie drogi ten Regnum w Morelach. Dzisiaj kupiłem go za dokładnie 300 zł w PC Projekt w Krakowie. Poszukaj może czy nie ma go taniej gdzie indziej :)
Tak ja pisałem wcześniej - ten GTX560 TOP jest bardzo fajną kartą, ale niektórzy dla tych kilku klatek potrafią dopłacić nawet kilkaset złotych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2012 o 01:45, pawbuk napisał:

Strasznie drogi ten Regnum w Morelach.


Kupuję tam, gdyż też tam chcę złożyć swój zestaw. Nie chce mi się bawić w składanie komputera samemu, skoro za 1zł (kod promocyjny ;)) mogą mi to zrobić w sklepie ;) a i koszta przesyłki odpadają, jako iż wliczone w bilet miesięczny zostaną (odbiór w punkcie).
Zatem.. ;)

ps. No jak bym miał te wolne kilka setek/tysięcy więcej, to chętnie bym sobie zakupił i trochę mocniejszy komputer, aczkolwiek trzeba finanse na uwadze mieć, co by nie głodować przez kolejny miesiąc.. a i by z urlopu skorzystać móc po ludzku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy wymieniony przez ciebie procesor będzie działał na tej płycie głównej którą ja podałem? I czy wszystko będzie w miarę ze sobą współpracowć? Czy lepiej dołożyć i kupić Procesor Intel Core i5 3570K 3.4GHz BOX?
Czy znasz jakiś (nawet bez TV) monitor 1366x768?
Dzięki wielkie za pomoc :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie wiatraczki kupić do tych części:
GTX 260
Core2Quad Q9300 4x2.5 ghz ?
Ostatnio te co mam grzeją się przerażająco do 80 stopni i chyba to jest odpowiedni czas, żeby dokonać jakiejś zmiany... cena nie gra powiedzmy roli, chcę wydajne chłodzenie, które przetrwa długi okres czasu. Nie pogardzę też propozycjami radiatorów i pasty jakiejś do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2012 o 12:13, Adamantium napisał:

Jakie wiatraczki kupić do tych części:
GTX 260
Core2Quad Q9300 4x2.5 ghz ?
Ostatnio te co mam grzeją się przerażająco do 80 stopni i chyba to jest odpowiedni czas,
żeby dokonać jakiejś zmiany... cena nie gra powiedzmy roli, chcę wydajne chłodzenie,
które przetrwa długi okres czasu. Nie pogardzę też propozycjami radiatorów i pasty jakiejś
do nich.


Chodzi Ci o chłodzenie procesora i karty czy o wentylatory do obudowy? Napisz też jaką masz dokładnie obudowę, bo z doświadczenia wiem, że jest tak samo ważna jak wspomniane wyżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2012 o 12:25, pawbuk napisał:

Chodzi Ci o chłodzenie procesora i karty czy o wentylatory do obudowy? Napisz też jaką
masz dokładnie obudowę, bo z doświadczenia wiem, że jest tak samo ważna jak wspomniane
wyżej :)

O kurczę, ja w sumie nie wiem, bo mi SpeedFan pokazuje tylko temperaturę podzespołów, więc nie wiem, który wiatraczek ew. się popsuł. Potem wypiszę wszystko co mam w komputerze wraz z modelem obudowy. Wiem, że jest ona ważna, jednak jak kupowałem komputer to wybrałem taki model, który ma dobrą cyrkulację powietrza i tak dalej. Potem to Ci napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2012 o 12:35, Adamantium napisał:

O kurczę, ja w sumie nie wiem, bo mi SpeedFan pokazuje tylko temperaturę podzespołów,
więc nie wiem, który wiatraczek ew. się popsuł. Potem wypiszę wszystko co mam w komputerze
wraz z modelem obudowy. Wiem, że jest ona ważna, jednak jak kupowałem komputer to wybrałem
taki model, który ma dobrą cyrkulację powietrza i tak dalej. Potem to Ci napiszę.


Jeśli możesz to napisz dokładny model karty graficznej, jakie masz chłodzenie na procesorze, dokładny model obudowy oraz ile i jakie masz w niej zamontowane wentylatory :) może po prostu nic się nie zepsuło, tylko trzeba przeczyścić albo ostatnie upały spowodowały wzrost temperatury podzespołów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2012 o 13:24, pawbuk napisał:

Jeśli możesz to napisz dokładny model karty graficznej, jakie masz chłodzenie na procesorze,
dokładny model obudowy oraz ile i jakie masz w niej zamontowane wentylatory :) może po
prostu nic się nie zepsuło, tylko trzeba przeczyścić albo ostatnie upały spowodowały
wzrost temperatury podzespołów :)

A jak to sprawdzić? Bo ja wentylatorków na paragonie nie mam wypisanych... :( I też sądzę, że to może upały - komputer czyściłem dokładnie przez pół godziny i chodził w miarę normalnie, cicho. Potem znowu jest gorętszy jak nagrzeje się pokój. Czy się zepsuło - nie sądzę, bardzie mi chodzi o to, że może wiatraczki się "zużyły" trochę, ale się nie znam zbytnio i nie wiem, czy to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chciałbym się dowiedzieć o ile geforce 120m jest wolniejszy od 540m
Oraz czy jest szansa że laptop podkręci się w trybie Turbo z 2,2 do 3.0 Ghz przy standardowym chłodzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie dokupywałeś jakichś dodatkowych wentylatorów, to pewnie masz tylko te, które były dostarczone wraz z obudową. W takim razie napisz model obudowy. A na procesor kupowałeś jakiś radiator z wentylatorem? Czy masz po prostu boxowe chłodzenie dostarczane wraz z procesorem?
Po wyczyszczeniu takie temperatury na pewno nie powinny się utrzymywać, nawet pomimo upałów. Być może będziesz musiał dokupić cooler CPU, albo dodatkowe wydajne wentylatory do obudowy. Najpierw jednak odpowiedz na moje pytania, to może więcej się wyjaśni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.07.2012 o 11:12, Misquamaqus napisał:


Q8300 lepszy.

Sporo czytałem o Q6600 i na tej płytce ludzie kręcą go do 3 GHz spokojnie, a Q8300 też do 3 GHz.
Ta płyta może maksymalnie mieć FSB 399 inaczej się nie uruchamia. To typowa budżetówka.
Może lekko OC''ne procka. Bardziej do mnie przemawia Q8300 (45 nm = mniej prądu potrzebuje oraz zimniejszy czyli nie potrzebuje dobrego chłodzenia),
ale z jednej strony tylko 4 MB cache co chyba przekłada się na mniejszą wydajność w grach. Nie wiem nie znam się na Quadach nigdy nie miałem. Co sądzisz o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2012 o 11:54, Bartusiekx napisał:

A czy wymieniony przez ciebie procesor będzie działał na tej płycie głównej którą ja
podałem?

Mogą być z tym problemy - i5-3450 to procesor z rodziny Ivy Bridge, a te AsRock P67 PRO3 B3 jest w stanie obsłużyć dopiero po aktualizacji BIOSu. Egzemplarze tej płyty znajdujące się w sklepach mają prawdopodobnie jeszcze stary BIOS, bez dodanej obsługi Ivy Bridge.

Dnia 10.07.2012 o 11:54, Bartusiekx napisał:

I czy wszystko będzie w miarę ze sobą współpracowć?

Tak.

Dnia 10.07.2012 o 11:54, Bartusiekx napisał:

Czy lepiej dołożyć i kupić
Procesor Intel Core i5 3570K 3.4GHz BOX?

To procesor przeznaczony do podkręcania, jego zakup ma sens tylko wtedy, jeśli wiesz, że będziesz go podkręcać. Jeśli byś się na niego zdecydował, trzeba byłoby również dołożyć do płyty umożliwiającej podkręcanie (np. MSI Z77A-G43), dokupić lepsze chłodzenie na procesor (Zalman CNPS10X Performa / SilentiumPC Fortis HE1225) oraz zmienić pamięci na takie bez wysokich radiatorów, aby nie kolidowały z chłodzeniem (np. na pojedynczą kość 8GB 1333MHz CL9 od A-Data). Jak widać, zmiana procesora pociąga za sobą również inne zmiany i dodatkowe koszta. Sam i5-3570K bez podkręcania jest praktycznie tak samo wydajny, co i5-3450.

Dnia 10.07.2012 o 11:54, Bartusiekx napisał:

Czy znasz jakiś (nawet bez TV) monitor 1366x768?

Spośród monitorów 22" nie znajdzie się zbyt wiele takich konstrukcji, najpopularniejsza rozdzielczość dla tej wielkości to 1920:1080, czasem 1680:1050. Dopiero wśród monitorów 19" jest większy wybór produktów o tej rozdzielczości, ale tak mały monitor Cię chyba nie interesuje. Jeśli nie jesteś wymagających użytkownikiem, to możesz przyjrzeć się bliżej BenQ G2222HDL, chyba najsensowniejszy monitor w tej cenie, dodatkowo z podświetleniem LED. Do grania i domowych zastosowań spokojnie wystarczy, wadą może być stosunkowo wysoka natywna rozdzielczość (1920:1080), chociaż tę można zawsze obniżyć, jeśli Full HD na monitorze o tej wielkości to dla Ciebie zbyt dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2012 o 01:30, Szynkars napisał:

> Tak jak kolega na górze chcę kupić komputer do 2800zł, ale razem z systemem i monitorem.

Proszę bardzo:
http://www.morele.net/inventory/info/SkJr6C/


Dziękuję. Mam jeszcze pytanie. Polecono mi coś takiego:
http://www.morele.net/inventory/info/HZUx53/

Z informacją, że jest przyszłościowe z dobrą opcją wymiany procesora i karty graficznej za dwa lata. Może ktoś powiedzieć co się bardziej sprawdzi? To od kolegi na górze czy to "przyszłościowe". Czy może ktoś wyjaśnić mi w prostym języku co to znaczy OEM (próbowałem google, ale wyskakują jakieś strony gdzie mówią językiem informatycznym)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2012 o 22:28, Bartusiekx napisał:

Dalej nie wiem czy wziąść 2400 czy ten podany przez ciebie.

I5-3450 jest jakieś 10% wydajniejszy (i ma wydajniejszą integrę), przy różnicy w cenie wynoszącej 26 zł raczej nie ma się nad czym zastanawiać.

Dnia 10.07.2012 o 22:28, Bartusiekx napisał:

W Krośnie kilka na składzie takich mają, co o nich sądzisz?

Przede wszystkim to telewizor, jeśli ma Ci służyć jako monitor do PC, znacznie lepiej sprawdzi się podany przeze mnie BenQ. 1366:768 to dość niska rozdzielczość, jak na monitor 22", o ile z kilku metrów tego tak nie widać, to przy kilkudziesięciu centymetrach piksele stają się już zauważalne. Jeśli nie potrzebujesz koniecznie odbiornika TV, to ja bym pozostał przy monitorze BenQ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2012 o 22:50, Fimbulvinter napisał:

Z informacją, że jest przyszłościowe z dobrą opcją wymiany procesora i karty graficznej
za dwa lata. Może ktoś powiedzieć co się bardziej sprawdzi?

Potrzebujesz drukarki, dodatkowego tuszu do niej oraz myszy i klawiatury? W tym zestawie właśnie te rzeczy się znajdują. Poza tym łączna cena zestawu to o 100 zł więcej, niż u mnie. Główne różnice między tym, a podanym przeze mnie zestawem to: słabszy procesor, słabsza karta graficzna, nieco słabszy zasilacz z uboższym okablowaniem i - dla odmiany - lepsza płyta główna. Jeśli potrzebujesz wymienionych przeze mnie wcześniej rzeczy, to osobiście zrezygnowałbym z AsRocka B75 Pro3 na rzecz Gigabyte GA-H61MA-D2V / Gigabyte GA-H61MA-D3V, a dołożył do lepszej karty graficznej (chociażby do podanego w moim zestawie HD7770 od Gigabyte z fabrycznym OC). Większości fajerwerków na droższej płycie pewnie i tak nie wykorzystasz, a wyjście USB 3.0 na przedni panel będzie się tylko marnować za sprawą obudowy z portami USB 2.0 z przodu. Wydajniejsza karta graficzna z kolei na pewno lepiej sprawdzi się w grach. Inaczej może się okazać, że opcję wymiany procesora i karty graficznej za dwa lata będziesz musiał wykorzystać już teraz.

Dnia 10.07.2012 o 22:50, Fimbulvinter napisał:

Czy może ktoś wyjaśnić mi w prostym języku co to znaczy OEM (próbowałem
google, ale wyskakują jakieś strony gdzie mówią językiem informatycznym)?

Zgaduję, że chodzi o system w wersji OEM? Możesz go zainstalować tylko na jednym stanowisku, droższą wersję BOX można zainstalować maksymalnie na trzech stanowiskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się