Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 10.08.2012 o 16:34, Misquamaqus napisał:

Wystarcza 2x 120 z przodu, jeden 120 z tylu i jeden 120/140 u góry.
Ewentualnie, jak jest możliwość - jeden 120 z dołu jako nawiew do środka.
Więcej nie ma co pchać.


W tej chwili właśnie tak mam. A jest sens dokładać wentylator do Macho? :D drugi dokładnie taki sam? Bo koszt nie jest gigantyczny, a dla mnie bardzo liczą się temperatury :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli budzet zwieksze do 600, i lepsza plyte kupie, tylko jaka. I czy na takiej podkrece procesor czy jednak trzeba kupic jakas jeszcze drozsza?

To skoro ta konfiguracja jest lepsza od mojej aktualnej (E8400) to sie w nia zaopatrze.
A takie pytanie, na tej plycie potem moge jakie jeszcze nowsze procesory zamontowac?

Dziekuje za pomoc, poswiecony czas Tobie jak i Misquamaqus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał podkręcać, to najlepszą płytą główną byłaby ta:
http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga-1155-360678/ 331 zł
Ale to wtedy gdybyś się zdecydował na jakiegoś i5 z literką K na końcu np: i5 2500K. A to już koszt 900 zł. Ale to tylko wtedy jeśli planujesz w przyszłości zakup takiego procesora.
Po zwiększeniu budżetu do 600 zł można sobie pozwolić na płytę główną za ok 240 zł, a w tej cenie jest już choćby:
http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h61m-ge-397901/ 222 zł z 4 slotami na pamięć operacyjną.
Tylko nie wiem czy różnica pomiędzy tą płytą, a tą, którą Ci podałem na początku jest warta 60 zł. Jeśli jesteś w stanie to dopłać do:
http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b75-pro3-m-471782/ 266 zł.
To jest już płyta oparta o nowy chipset Intela z szeregiem nowoczesnych rozwiązań. Owszem, nie podkręcisz na niej procesorów, ale w sumie i tak bardzo niewiele procków Intela nadaje się do podkręcania. A w dodatku wszystkie są tak wydajne, że nawet bez OC biją na głowę większość procków AMD. Wybór należy do Ciebie, jednak ja bym Ci polecał albo zostać na tej płycie za ok 160 zł, albo dopłacić do tej za 266 zł. Oczywiście kupując tą droższą zapewniasz sobie to, że wolniej się zestarzeje. Do wszystkich tych płyt głównych możesz wsadzić i3, i5 lub i7 :) tak więc możliwości zmiany procka w przyszłości są olbrzymie :) właśnie z tego powodu doradzam Ci zakup tej droższej płyty głównej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 19:16, pawbuk napisał:

Gdybyś chciał podkręcać, to najlepszą płytą główną byłaby ta:
http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga-1155-360678/ 331

To wezme najwyzej ta ;) Sprzedam psp czy inne dziadostwo ;)
Ten.. A ta plytka ma jedno wejscie na karte pamieci a ta za 266 zl dwa.. Troche szkoda ale trudno.. (Zawsze za mlodu marzeniem bylo by miec dwie karty ;D ) I jesli zamontowac pod nia moge corka 7 to wezme ja i po krzyku. dluzej pozbieram po prostu :) Dzieki bardzo. Pozdrawiam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 20:18, DesMonD__PL napisał:

To wezme najwyzej ta ;) Sprzedam psp czy inne dziadostwo ;)
Ten.. A ta plytka ma jedno wejscie na karte pamieci a ta za 266 zl dwa.. Troche szkoda
ale trudno.. (Zawsze za mlodu marzeniem bylo by miec dwie karty ;D ) I jesli zamontowac
pod nia moge corka 7 to wezme ja i po krzyku. dluzej pozbieram po prostu :) Dzieki bardzo.
Pozdrawiam ;]


Wybacz, że Ci niszczę dziecięce marzenia :D poza tym dwie karty połączone w SLI lub CrossFire wcale nie mają dwukrotnie większej wydajności. Lepiej jest kupić lepszą jedną kartę graficzną niż dwie słabsze :) więc nie masz czym się martwić :D tylko pamiętaj, że dopłata do tej płyty głównej będzie się opłacać jedynie wtedy jeśli masz zamiar kiedyś kupować procesor i5 lub i7 z literką K na końcu :) jeśli nie jesteś przekonany lub nie masz zamiaru podkręcać lepiej brać B75 :) no i nie obsługuje ona zintegrowanej karty graficznej, trzeba też o tym pamiętać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.08.2012 o 18:20, gumeczka napisał:

Witam jak odłączyć zintegrowaną grafikę z tej płyty ASRock B75 Pro3-M.Drugiej karty-
6870 niewidzi wcale.


Wejdź w bios i odnajdź opcję "first init dispaly" i ustaw go na VGA onboard - disabled.
Lub w zalezności od opcji - "first init dispaly" ustaw na PCI-E.
Zatwierź F10 i enter.
Oczywiście przewód sygnałowy do monitora pakujesz do amd 6870.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 09:06, DesMonD__PL napisał:

Powiem tak. Raczej napewno zmienie na i5/i7. Niepotrzebna mi zintegrowana karta :) Mam
w netbooku i sie przekonalem jak one dzialaja :D.
Poleciles mi Pentuima G840, a moze lepiej jak wezme takiego?
http://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g850-2-9ghz-bx80623g850-box-399390
Niewiele drozszy a chyba lepszy?


Nie jestem do końca przekonany czy rzeczywiście jest lepszy :) zostań przy tym, którego Ci z Misquamaqusem poleciliśmy ;) wydaje mi się, że przeglądałem kiedyś testy tych procków i najbardziej opłacalny był właśnie G840 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach ciekawostki - obecnie i5 3570K na morelach jest tylko o 8 zł droższy niż 2500K i kosztuje 893 zł :D czyli argument, że lepiej kupować 2500K, bo oszczędzimy 100 zł właśnie poszedł się utopić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum!!
Proszę o pomoc w wyborze podzespołów. Poszukuje procesora płyty głownej i pamięci. Ze starego komputera zostawiam zasilacz OCZ ModXStream 500w gafike GF GTX260, dysk i obudowe. Do wydania mam ok. 850 zł.
Zastanawiam się nad i3 2120 lub cos od AMD PhII x4 965 lub cos 6 rdzeniowe. Zestaw ma być głównie do gier sieciowych typu Battlefield 3, Team Fortress2. Jaka konfiguracja będzie lepsza do gier?? Oparta na Intel czy AMD??
Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

TO było nawet zabawne... zadzwonili że grafika była za luźno to ją dokręcili i wszystko śmigało bo 6 razy restarowali i działa. Przyjechałem, zabrałem do domu...odpalam... zacieło się.... a potem 30 restartów rózne błędy i nic ise nie odpaliło...

Wróciłem wkurzony do serwisu, sprawdzili przy mnie... coś taiego nie działa... Dodadkowo im zaczeła pikać płyta główna (ten alarm) to powiedzieli że sprawdzą na poniedziałek..
Szlag mnie trafi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Czyli jedna wielka ściema. Sami nie wiedzą co jest. Grafika była niedokręcona... Śmiech na sali. Niech lepiej nie robią z siebie pośmiewiska. Nawet gdyby tak było, to slot PCI-E w każdej płycie ma zatrzask, który by ją przytrzymał. Ściemniają i tyle. Nie chcą się przyznać. Jak mnie denerwuje taka niekompetencja..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 13:36, mrosi napisał:

/.../

Czyli jedna wielka ściema. Sami nie wiedzą co jest. Grafika była niedokręcona... Śmiech
na sali. Niech lepiej nie robią z siebie pośmiewiska. Nawet gdyby tak było, to slot PCI-E
w każdej płycie ma zatrzask, który by ją przytrzymał. Ściemniają i tyle. Nie chcą się
przyznać. Jak mnie denerwuje taka niekompetencja..


Tak, tylko co mogę zrobić , sam nie znam się na tym na tyle a za inny serwis znów musiałbym zapłacić z 60 zł za samo sprawdzenie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Teraz, jak będziesz odbierał, każ uruchomić komputer u nich, przy Tobie. Niech restartują go nawet z 10 razy. Za każdym razem ma być odpięty od zasilania (wyłączona listwa, wypięty przewód zasilający).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 13:52, mrosi napisał:

/.../

Teraz, jak będziesz odbierał, każ uruchomić komputer u nich, przy Tobie. Niech restartują
go nawet z 10 razy. Za każdym razem ma być odpięty od zasilania (wyłączona listwa, wypięty
przewód zasilający).

o ile nie bedą kazać mi kupić nowej płyty głównej bo te komponenty (prócz procka co ma tydzien) mają już po 3-4 lata czyli po gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przypadkiem nie daj się zrobić w jajo.
Jak powiedzą, że jest płyta do wymiany, to niech Ci pokażą procka. Porównaj sobie jego numer seryjny z numerem pudełka. Bo jeśli okaże się, że coś kombinują, to będą próbowali pokazać Ci inny procesor. Na zasadzie - "Jeleń łyknie wszystko". Obejrzyj go dokładnie, wszystkie piny muszą być idealnie proste i równomiernie rozłożone (patrz fotka w linku -

). Najlepiej zaopatrz się w lupę. Na odwrotnej stronie nie może być żadnych pęknięć, poważniejszych rys, etc.
Nie bacz na to, że będą próbować Cię odwieść od tego - chcesz sprawdzić i koniec. Nie ustępuj.
Chyba, że powiedzą, że coś mogło pójść nie tak (znaczy jakąś wtopę zaliczyli, ale nie chcą się wprost przyznać). Wówczas jedyna opcja - wymiana procka na nowy, oczywiście na ich koszt. I żadnej innej opcji nie bierz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wiesz, life is brutal, fulos of zasadzkas and sometimes kopas w dupas... ;)
Możesz odpuścić i w razie co wydać kolejne kilkaset złotych na nowego procka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2012 o 14:40, mrosi napisał:

/.../

Wiesz, life is brutal, fulos of zasadzkas and sometimes kopas w dupas... ;)
Możesz odpuścić i w razie co wydać kolejne kilkaset złotych na nowego procka...

procek tak czy inaczej ma gwarancje więc raczej nie wydam nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się