Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 01.10.2012 o 15:35, pawbuk napisał:

> Witam
> Dowedziałem się właśnie ze wymiana płyty głównej na nową oraz procka spowoduje wymuszenie

> przeinstalowania systemu poprostu padnie czy to prawda oraz drugie pytanie czy same
założenie
> procesora jest trudne i czy wymaga późniejszych zmian w biosie na nowej płycie głównej?


Niestety, system trzeba przeinstalować, bo w jakiś sposób się zapisuje w płycie głównej.
Ostatnio zresztą przez przypadek to sprawdzałem i nie było szans, żeby go uruchomić na
nowej płycie głównej.
Instalacja procesora jest prosta, ale wymaga pewnej ostrożności. Wystarczy go umieścić
w gnieździe - nie dociskać, ani nie robić więcej. Kierunki Ci się nie pomylą na pewno,
można go wsadzić w gniazdo tylko w jeden sposób :D
Z tego co mi wiadomo zmiany w biosie nie są konieczne, chyba, że masz jakieś specjalne
potrzeby ;)

Ok czyli tylko zaciskam dzwignią go i nakładam pastę na sam procesor czy stopkę chłodzenia? Drugie pytanie te wszystkie kabelki z pawer, reset czy inne na płycie głównej też są łatwe do podłączenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 15:39, diabolo20 napisał:

Ok czyli tylko zaciskam dzwignią go i nakładam pastę na sam procesor czy stopkę chłodzenia?
Drugie pytanie te wszystkie kabelki z pawer, reset czy inne na płycie głównej też są
łatwe do podłączenia?


Tak, tylko go dociskasz dźwignią :) procesor smarujesz pastą termoprzewodzącą (ma być pokryta cała powierzchnia styku ze stopką radiatora, ale bardzo cieńka warstwa) i zakładasz na niego radiator :)
Wszystkie przyciski power, reset, hdd i led są opisane i tylko trzeba uważnie czytasz co gdzie podłączasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 15:39, diabolo20 napisał:

Ok czyli tylko zaciskam dzwignią go i nakładam pastę na sam procesor czy stopkę chłodzenia?
Drugie pytanie te wszystkie kabelki z pawer, reset czy inne na płycie głównej też są
łatwe do podłączenia?


Ja nakładałem paste na stopkę od chłodzenia.
Natomiast każdy kabelek pasuje tylko w jedno miejsce. Przynajmniej u Mnie tak było.
Nie zauważyłem , że Pawbuk już odpowiedział :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 16:28, Bralo napisał:

> Ok czyli tylko zaciskam dzwignią go i nakładam pastę na sam procesor czy stopkę
chłodzenia?
> Drugie pytanie te wszystkie kabelki z pawer, reset czy inne na płycie głównej też

> łatwe do podłączenia?

Ja nakładałem paste na stopkę od chłodzenia.
Natomiast każdy kabelek pasuje tylko w jedno miejsce. Przynajmniej u Mnie tak było.
Nie zauważyłem , że Pawbuk już odpowiedział :).

thx:)
czym nakladales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 16:35, diabolo20 napisał:

> > Ok czyli tylko zaciskam dzwignią go i nakładam pastę na sam procesor czy stopkę

> chłodzenia?
> > Drugie pytanie te wszystkie kabelki z pawer, reset czy inne na płycie głównej
też
> są
> > łatwe do podłączenia?
>
> Ja nakładałem paste na stopkę od chłodzenia.
> Natomiast każdy kabelek pasuje tylko w jedno miejsce. Przynajmniej u Mnie tak było.

> Nie zauważyłem , że Pawbuk już odpowiedział :).
thx:)
czym nakladales?

a co z portami usb 2.0 z przodu obudowy do jakoś się podłącza do płyty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 16:35, diabolo20 napisał:

thx:)
czym nakladales?


Polecam nakładać albo taką plastikową łyżeczką do lodów, albo czymś w rodzaju karty debetowej :) bardzo łatwo nałożyć przy ich pomocy równą, cieńką warstwę :)
Porty USB podłączasz do złącza na płycie głównej, które masz oznaczone jako USB (np. USB 1) czy jakoś podobnie. Dolna krawędź płyty głownej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 17:25, pawbuk napisał:

> thx:)
> czym nakladales?

Polecam nakładać albo taką plastikową łyżeczką do lodów, albo czymś w rodzaju karty debetowej
:) bardzo łatwo nałożyć przy ich pomocy równą, cieńką warstwę :)
Porty USB podłączasz do złącza na płycie głównej, które masz oznaczone jako USB (np.
USB 1) czy jakoś podobnie. Dolna krawędź płyty głownej :)

Dzięki
Mam paste kupioną gdzieś 2 lata temu firmy revoltec 0,5g za 5 zł i moim zdaniem jest dobra pytanie tylko na ile smarowań starczy 0,5g?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ta karta graficzna to chyba jest zepsuta (napisałem posta o problemie w "Problemach z komputerem", jakby ktos umiał pomóc przy okazji to byłoby miło, zaoszczędziłbym. Dodam, że teraz po jakimś czasie gry na monitorze wyskakuje Out of range, a w tle są dźwięki z gry, mogę rozmawiać na skype itd). I tak dzielnie służyła 4 lata.
Tak więc co tu kupić?

Udałoby mi się kupić coś za ok. 500zł, maks 600zł do takiej "reszty"? Czy muszę wydać przynajmniej z 800?
Intel Core i5 3550 3.3GHz
ASRock B75 Pro3
Corsair Vengeance 2x4GB DDR3 1600MHz

A co do nakładania pasty to ja np teraz nakładałem kawałkiem jakiejś tekturki z ceną od spodni owinientym taśmą klejącą. Równo się nałożyło, porównywalnie jak plastikową łopatką. Chociaż wątpię w jakość tej pasty, którą nałożyłem, ale co innego dostane po 20:00 niż jakąś silikonową z komputronika. Wymienię sobie jak będę zamawiał tę kartę, którą mi doradzicie. Trololo, wiem, że igram ze śmiercią bawiąc się takimi pastami. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2012 o 22:17, Markush napisał:

Udałoby mi się kupić coś za ok. 500zł, maks 600zł do takiej "reszty"? Czy muszę wydać
przynajmniej z 800?


Możesz sobie kupić kartę zarówno za 200 zł jak i za 2000 zł. Obie będą pracować prawidłowo. Nawet jeśli masz stosunkowo mocny sprzęt, nie masz żadnego obowiązku kupowania kart tylko o minimalnym określonym pułapie wydajności. Co do samej karty - jeśli nie zależy Ci na wydajnym i cichym chłodzeniu, to warto przemyśleć zakup Radeona HD7850 1GB X-Edition od Vertex3D:
http://www.morele.net/karta-graficzna-vertex3d-radeon-hd7850-x-edition-1gb-ddr5-256bit-2dvi-hdm-vx7850-1gbd5-2dhx-502306/
Jak na tę kartę, cena dość atrakcyjna, a model Vertex3D ma dodatkowo dość wysoko podniesione fabrycznie zegary, dzięki czemu w wielu przypadkach nie powinien wiele ustępować sporo droższemu HD7870. W cenie do 500 zł kupisz co najwyżej Radeona HD7770, to karta z nisko-średniego segmentu, HD7850 jest od niej kilkadziesiąt % wydajniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pięknie teraz spadły ceny tych Radeonów HD7850 :D są znacznie wydajniejsze od HD6870 czy GTX560, a nawet tańsze :D nie ma to jak konkurencja, może też w segmencie powyżej 1000 złotych ceny się ruszą, bo na razie nVidia chcę troche dużo za GTX660 Ti i GTX670 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2012 o 09:09, diabolo20 napisał:

Witam
Jak wymienie tą płyte główną to chyba wystarczy format partycji systemowej bez formatu
partycji z danymi

pomoże ktoś
System należy odinstalować przed czy po wymianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz małą partycję w Windowsem, i drugą partycję ze wszystkim, to nie ma problemu - wkładasz płytkę z Windą, formatujesz małą partycję, instalujesz i tyle.

Jeśli na tej drugiej partycji masz zainstalowane gry i programy, to na 99% nie będą działać, chociaż zdarzają się cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wraz z biegiem czasu ceny na pewno będą powoli spadać, może i HD7850 coś jeszcze stanieje, gdy Nvidia wypuści kolejne karty ze średniego segmentu. AMD też powinno załatać lukę między HD7770 i HD7850, te karty dzieli spora różnica wydajnościowa, jak i cenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat:
proszę o konfigurację PC do kwoty 2500 zł przeznaczoną przede wszystkim do gier i niewielkich programów. Preferowana karta graficzna - Nvidia, procesor - Intel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2012 o 00:04, sirufok napisał:

Krótko i na temat:
proszę o konfigurację PC do kwoty 2500 zł przeznaczoną przede wszystkim do gier i niewielkich
programów. Preferowana karta graficzna - Nvidia, procesor - Intel.


Czy monitor i system operacyjny też należy wliczyć w to 2500 zł? Czy masz jakiś dysk twardy sprawny, obudowę w miarę porządną, a może działającą nagrywarkę? :)
Na razie tylko taka wstępna konfiguracja - sama buda:

Procesor:
http://www.gram.pl/sklep/sprzet/procesor-core-i3-3220-33ghz-lga1155-box?utm_source=ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=sklep 459 zł

Płyta główna:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75a-g43-b75-dualddr3-1600-sata3-5xsata2-hdmi-dvi-gblan-atx-459601/ 261 zł

Pamięć operacyjna:
http://www.morele.net/pamiec-good-ram-gr1333d364l9-8gdc-312401/ 131 zł

Karta graficzna:
http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd7870-2gb-11199-00-20g-462854/ 923 zł

Dysk twardy:
http://www.morele.net/dysk-seagate-barracuda-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-16mb-ncq-st500dm002-407545/ 229 zł

Nagrywarka:
http://www.morele.net/lg-supermulti-sata-dvd-r24x-dvd-rw8x-dvd-r-dl-16x-securdisc-bare-bulk-czarny-gh24ns90-rbbb-448044/ 73 zł

Zasilacz:
http://www.morele.net/zasilacz-xfx-core-550w-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/ 249 zł

Obudowa:
http://www.komputronik.pl/product/145812/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/SilentiumPC_Brutus_BT_430_Pure_Black_2x_USB_3_0_bez_zasilacza.html 173 zł

RAZEM: 2498 zł

Dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o dobrej wydajności przede wszystkim w grach. Do tego płyta główna posiadająca szereg najnowszych technologii Intela, 8 GB pamięci operacyjnej, czyli nawet więcej niż obecnie gry potrzebują oraz karta graficzna Radeon - w tej cenie Nvidia ma GTX660, ale ciężko stwierdzić czy jest on wydajniejszy. Jeśli jednak chcesz Nvidię to bierz:
http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-n660-tf-2gd5-oc-517460/ 929 zł.
Reszta podzespołów bardzo standardowa - 500 GB dysku twardego, porządna obudowa, zwykła nagrywarka i dobry zasilacz, który gwarantuje, że Ci cały komputer nie pójdzie szybko z dymem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się