Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 05.10.2012 o 14:23, diabolo20 napisał:

czyli jeśli automat nierozwiane sprawę to łączy się z konsultantem który podaje nowy
cd key?

Jeżeli coś mu nie pasuje, łączy z konsultantem, tak. Ale on nie gryzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 14:35, Zgreed66 napisał:

> czyli jeśli automat nierozwiane sprawę to łączy się z konsultantem który podaje
nowy
> cd key?
Jeżeli coś mu nie pasuje, łączy z konsultantem, tak. Ale on nie gryzie :P

thx:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 15:35, diabolo20 napisał:

Paste rozprowadzić na CPU kartą plastikową czy raczej palcem rozprowadzić?


Kartą plastikową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam juz ten procesor w domu (i5 3570k) i widac, ze fabrycznie jest nalozona pasta na cooler. Musze cos z tym robic, (?) nagrzac/rozprowadzac? Czy Wystarczy tylko zamontowac, przylozyc i tyle?

EDIT:
Krotko. Najlepszy (Najlepiej modularny) zasilacz do zestawU: I5 3570k, gtx260 amp2, 8gb ramu. i ta plyta:
http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-p8z77-v-lx-intel-z77-lga-1155-pcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-461854/
(W przyszlosci bedzie zmieniana karta i ram dokupione (8gb). Do 280zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 18:12, DesMonD__PL napisał:

Czy Wystarczy tylko zamontowac, przylozyc i tyle?

Wystarczy zamontować.

Dnia 05.10.2012 o 18:12, DesMonD__PL napisał:

Krotko. Najlepszy (Najlepiej modularny) zasilacz /.../ Do 280zł.

OCZ ZT 550W. Co do płyty, to przemyślałbym jej zmianę na MSI Z77A-G43 / G45, ten Asus nie wygląda szczególnie zachęcająco ze swoją gołą sekcją zasilania. Wyposażeniem też się zbytnio nie wyróżnia, oferuje tylko po 2 porty SATA 3 / USB 3.0, tyle, co niektóre płyty na B75 za niecałe 250 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem wczoraj zasilacz bequiet 730W L8 jest on modularny. Mam problem a mianowicie wtyczka 24 pinowa ma 23 piny w środku i 1 pin bez środka to jest wada produkcyjna czy tak jest że jest 1 pin bez tego w środku.
Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem samodzielnie złożyć komputer. Zrobiłem tak jak było w instrukcjach, popodłączałem wszystko i póki co klops. Od razu zaczął charczeć jeden z wiatraków, nie wiem nawet który i po chwili zasilanie jakby padło. Jak włączałem następnym razem to dioda LED miga a w zasilaczu, w radiatorze procesora i na wiatrakach karty graficznej widać tylko lekkie podrygi.
Pogubiłem się gdzies w momencie podłączania dysków twardych i nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłem. Sprawdziłem mniej więcej podłączenie podzespołów z moim starym kompem (z którego teraz piszę), ale to zupełnie inna technologia. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 21:46, pawbuk napisał:

Mógłbyś zrobić jakieś zdjęcia jak to podłączyłeś i tu wrzucić? :)

Hm, tochę z tym probelm bo nie wziałem z domu aparatu. Poza tym trudno się połapać, bo kable dużo zasłaniają.

P.S. Twój mail na wp jest aktualny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 20:49, diabolo20 napisał:

Czy temperatura karty radeon 6870 flex 82 stopni przy 3 min teście w OCCT jest dobrą
temperaturą?


Ujdzie, takie programy obciążają mocniej procesor / kartę graficzną niż gry, w normalnym użytkowaniu temperatura karty pewnie nie przekroczy 80*.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 19:20, Szynkars napisał:

Co do płyty, to przemyślałbym jej zmianę na MSI Z77A-G43 / G45, ten Asus nie wygląda szczególnie zachęcająco ze swoją gołą sekcją zasilania. Wyposażeniem też się zbytnio nie wyróżnia, oferuje tylko po 2 porty SATA 3 / USB 3.0, tyle, co niektóre płyty na B75 za niecałe 250 zł.


http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-g45-intel-z77-lga-1155-3xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-459862/

Tą tak? Za taki budzet nic lepszego nie znajde, najlepszy wybór? Podkrece na niej troche w przyszlosci procesor? Przepraszam za pytania ale juz 3 raz inna plyte mi polecaja i coraz to lepsza i juz nie wiem.. -.-
Byl Gigabyte, asus a teraz to msi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 23:12, DesMonD__PL napisał:

Byl Gigabyte, asus a teraz to msi.

MSI to najlepszy wybór.
Jeżeli chodzi chłodzenie sekcji, ASUS ma 0, Giga ma tylko część. MSI ma chłodzoną całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.10.2012 o 23:12, DesMonD__PL napisał:

Byl Gigabyte, asus a teraz to msi.


Jest i AsRock:
http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z77-pro4-464642/
O 2 porty SATA 3 więcej, a także o 2 porty USB 2.0 więcej na tylnym panelu. Wady to krótsza, 2-letnia gwarancja (Asus, Gigabyte i MSI dają 3 lata) i trochę mniej solidny radiator na sekcji zasilania, przynajmniej w porównaniu do płyt MSI, które mają po 2 radiatory przykręcone gwintami. Tak więc wybór masz szeroki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie potrzebujesz dodatkowych portów SATA 3 / USB 2.0, to płyta MSI będzie najlepszym rozwiązaniem, tak, jak wspomniał Zgreed66, ma najlepiej chłodzoną sekcję zasilania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się