Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 03.11.2012 o 16:00, Mafioso_PL napisał:

Powiem tak - tak może było 5 lat temu, w dobie dzisiejszych sterowników, żadne z powyższych
nie występuje.
I mówię to z doświadczenia :P


Dlatego nie starałem się niczego radzić, bo specjalnie się technologiami łączenia kart nie interesuję :D Od razu takie pytanko do Ciebie skoro się w tym orientujesz - drugi GTX560 przyniesie mi jakiś wzrost wydajności czy lepiej sprzedać i kupić choćby HD7870/HD7950 lub GTX660 Ti? :)

Dnia 03.11.2012 o 16:00, Mafioso_PL napisał:


Sam mam 700W który ciągnie i7 po OC, 2 GTX670 po OC, i kilka dysków twardych :) Nie widzę
potrzeby wpychania czegoś mocniejszego, zwłaszcza że producenci starają się zmniejszać
TDP z każdą nową serią, a nie zwiększać je.


Starałem się podawać zasilacz z zapasem, bo nie wiem co będzie za 2 czy 3 lata ;) Poza tym jak już się kupuje zestaw za prawie 6000 zł, to nie ma sensu na niczym oszczędzać, a różnice w cenach pomiędzy 700, a 800W (tej samej klasy) nie są duże :)

Dnia 03.11.2012 o 16:00, Mafioso_PL napisał:



To tylko moja skromna uwaga na ten temat, ogólnie zestaw dobry :)


Dzięki za uwagi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję programu dzięki któremu będę mógł zabezpieczyć folder hasłem, co polecacie ? Chciałbym żeby program ten za bardzo nie wpływał na szybkość działania komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 16:29, pawbuk napisał:

> Jest sens łączenia i7 3770, i7-3820 lub i7-2700K z GTX 460 1GB?

Niezbyt. Procesor będzie znacznie ograniczany przez kartę graficzną. Choć obecnie nawet
i te najmocniejsze karty często są hamulcowymi procesorów :)


Jaka karta byłaby w miarę odpowiednia do i7 3770, i7-3820?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam dla osoby w średnim wieku sprzętu do obsługi programu magazynowego itp. , miał by to być laptop , notebook czy tez podobny sprzęt ( tylko nowy ) jakieś propozycje ?

Zainteresowana jest zdatna zapłacić 3tys zł ale wydaje mi się ze jest to zbędne dla takich potrzeb .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 17:33, TerrorHurtz napisał:

Jaka karta byłaby w miarę odpowiednia do i7 3770, i7-3820?


Tylko te najmocniejsze: GTX 660 Ti, GTX670 i GTX680 od Nvidii oraz HD7950 oraz HD7970 od AMD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 18:24, pawbuk napisał:

> Jaka karta byłaby w miarę odpowiednia do i7 3770, i7-3820?

Tylko te najmocniejsze: GTX 660 Ti, GTX670 i GTX680 od Nvidii oraz HD7950 oraz HD7970
od AMD :)


Duża różnica w wydajności jest między GTX 660/GTX 660Ti, a moim GTX 460 1GB? Teraz tak spojrzałem i 660`tki mają tylko 192bity, a GTX 460 256bit. Ma to jakieś znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 18:49, TerrorHurtz napisał:

Duża różnica w wydajności jest między GTX 660/GTX 660Ti, a moim GTX 460 1GB? Teraz tak
spojrzałem i 660`tki mają tylko 192bity, a GTX 460 256bit. Ma to jakieś znaczenie?


Jesli chodzi o porównanie GTX460 z GTX660/660 Ti, to te nowsze są jednak dużo wydajniejsze ;) Nie wiem jednak czy są warte swojej ceny, bo pod tym względem obecnie lepiej wypada AMD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 14:02, pawbuk napisał:

CIACH


Poczytałem nieco na temat Twoich propozycji i mam kilka uwag/pytań.
1. RAMki nie obsługują Korekcji Błędów ECC. Przydatne to coś jest? Poza tym RAM jest mocowany do Płyty Głównej czy do Procka?
2. Czy nie lepiej zrezygnować z HDD i dorzucić tą kasę do SSD? Przypomnę, że mam HDD i coraz bardziej jestem skłonny go zostawić. Łączne GigaBaty powinny mi wystarczyć. Chyba... :)
3. Procka raczej nie będę podkręcał, ale w specyfikacji widzę, że póki nie będę przy nim grzebał to temperatura będzie taka sama jak przy wersji bez "k" na końcu. Przy takim zakupie mogę zostawić droższą wersję i mieć zapas. Jeżeli nie będę podkręcał tego lepszego, to dodatkowy wentylator jest nadal wymagany?
4. Blu-Rej, który zaproponowałeś, nie może nagrywać płyt Blu-Rej. Tak miało być?
5. Obudowa bardzo mnie zaciekawiła :D Zaskoczyła tym, że "przedni" panel ma u góry :D To dla mnie nowość. Jednak to dobra rzecz, gdyż nie ma obawy, że trąci się nogą włożonego np. Pendriva. A pytanko dotyczy filtrów. Trzeba je co jakiś czas wymieniać na nowe czy wystarczy je czyścić?
6. Jeśli chodzi o zasilacz to słyszałem, że dobrym rozwiązaniem są wersje z odczepianymi kablami. Ten tak ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 22:12, erwins napisał:

Poczytałem nieco na temat Twoich propozycji i mam kilka uwag/pytań.
1. RAMki nie obsługują Korekcji Błędów ECC. Przydatne to coś jest? Poza tym RAM jest
mocowany do Płyty Głównej czy do Procka?


Mają tego nie obsługiwać :) RAM montuje się do płyty głównej - ta, którą Ci podalem ma 4 wolne sloty na pamięć operacyjną, a na razie wykorzystasz jedynie 2, więc w przyszłości możesz dołożyć kolejne 2 :)

Dnia 03.11.2012 o 22:12, erwins napisał:

2. Czy nie lepiej zrezygnować z HDD i dorzucić tą kasę do SSD? Przypomnę, że mam HDD
i coraz bardziej jestem skłonny go zostawić. Łączne GigaBaty powinny mi wystarczyć. Chyba...
:)

Jeśli chcesz to możesz zawsze zrezygnować z HDD i dopłacić do 250 GB SSD np:
http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-m4-ct256m4ssd2-398236/

Dnia 03.11.2012 o 22:12, erwins napisał:

3. Procka raczej nie będę podkręcał, ale w specyfikacji widzę, że póki nie będę przy
nim grzebał to temperatura będzie taka sama jak przy wersji bez "k" na końcu. Przy takim
zakupie mogę zostawić droższą wersję i mieć zapas. Jeżeli nie będę podkręcał tego lepszego,
to dodatkowy wentylator jest nadal wymagany?


Jeśli nie podkręcasz procesora, to nie będzie on szybszy od wersji bez literki K :) Ja bym jednak się zainteresował kiedyś podkręcaniem, bo widać jeszcze skok wydajności :) Jeśli nie zamierzasz na razie podkręcać, to wystarczy Ci cooler dołączany do procesora.

Dnia 03.11.2012 o 22:12, erwins napisał:

4. Blu-Rej, który zaproponowałeś, nie może nagrywać płyt Blu-Rej. Tak miało być?


Z tego co wiem, to nagrywarki są znacznie droższe :) Tak miało być :)

Dnia 03.11.2012 o 22:12, erwins napisał:

5. Obudowa bardzo mnie zaciekawiła :D Zaskoczyła tym, że "przedni" panel ma u góry :D
To dla mnie nowość. Jednak to dobra rzecz, gdyż nie ma obawy, że trąci się nogą włożonego
np. Pendriva. A pytanko dotyczy filtrów. Trzeba je co jakiś czas wymieniać na nowe czy
wystarczy je czyścić?


Obudowa też mnie bardzo zaciekawiła, bo pierwszy raz ją widzę - nowość SilentiumPC :) Filtry wystarczy czyścić co pewien czas ;)

Dnia 03.11.2012 o 22:12, erwins napisał:

6. Jeśli chodzi o zasilacz to słyszałem, że dobrym rozwiązaniem są wersje z odczepianymi
kablami. Ten tak ma?


Tak, ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 22:24, Akoss-94 napisał:

Da się złożyć coś sensownego do 1500zł?
Chodzi o wszystko prócz monitora i napędu...


Dysk twardy i obudowę jak rozumiem trzeba również wliczać w to 1500 zł? A system operacyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 22:12, erwins napisał:

1. RAMki nie obsługują Korekcji Błędów ECC. Przydatne to coś jest? Poza tym RAM jest
mocowany do Płyty Głównej czy do Procka?


Jak masz jakis wazny serwer (np. na gielde do transakcji finansowych) to tak. W 99.9999% przypadkow nikt tego nie bedzie potrzebowal. RAM wkladasz do slotow DIMM na plycie glownej.

Dnia 03.11.2012 o 22:12, erwins napisał:

3. Procka raczej nie będę podkręcał, ale w specyfikacji widzę, że póki nie będę przy
nim grzebał to temperatura będzie taka sama jak przy wersji bez "k" na końcu. Przy takim
zakupie mogę zostawić droższą wersję i mieć zapas. Jeżeli nie będę podkręcał tego lepszego,
to dodatkowy wentylator jest nadal wymagany?


Bez O/C wystarczy chlodzenie BOX, ale szkoda by bylo tego procesora nie krecic, zwlaszcza ze jest to od kilku lat jeszcze bardziej banalne.

Dnia 03.11.2012 o 22:12, erwins napisał:

5. A pytanko dotyczy filtrów. Trzeba je co jakiś czas wymieniać na nowe czy
wystarczy je czyścić?


Czyscic.

Dnia 03.11.2012 o 22:12, erwins napisał:

6. Jeśli chodzi o zasilacz to słyszałem, że dobrym rozwiązaniem są wersje z odczepianymi
kablami. Ten tak ma?


Tak (jest modularny).
Ale do tamtego zestawu wystarczy spokojnie 550W (jeszcze z duza iloscia miejsca na OC CPU+GPU).
Ale wspominales o przyszlej mozliwosci dokupienia drugiej grafy to wtedy dobre 650W (bedzie troche miejsca na OC), albo srednie 750W potrzeba by.
W ramach ciekawostki podam, ze 550W starczalo mi do 3xHD5850 z overclocking GPU o 30% i downclocking VRAM o 70% (faktycznie pobieral ok 15 % wiecej od fabrycznych ustawien) z Q9300@3.25GHz (GPU @ 100 load, CPU @ 30% load, ale pozniej CPU na fabryczne wrzucilem i jeszcze nizej, zeby nie obciazac za bardzo).

edit: nie zauwazylem odpowiedzi i czesc sie powtorzyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 22:37, Akoss-94 napisał:

Obudowa i dysk również. Sam dysk duży być nie musi (a nawet myślę że 320gb to będzie
max przy tym budżecie)


A do czego ma służyć ten komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do grania jako takiego. Nie ma być to monstrum (ze względu na budżet) a jedynie komputer który nie wypruje flaków w World Of Tanks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2012 o 23:03, Akoss-94 napisał:

Do grania jako takiego. Nie ma być to monstrum (ze względu na budżet) a jedynie komputer
który nie wypruje flaków w World Of Tanks.


Postaram się Ci coś zaproponować za tą cenę i zobaczymy czy ma to sens :)

Procesor:
http://www.agito.pl/procesor-intel-pentium-g860-3-0ghz-box-81-510270.html?attr=297-294229 243 zł

Płyta główna:
http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-b75ma-e33-79-593854.html?attr=938-515769 206 zł

Pamięć operacyjna:
http://www.agito.pl/pamiec-kingston-ddr3-4096mb-1333mhz-cl9-box-96-427146.html?cid=707&attr=361-47341 67 zł

Karta graficzna:
http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-hd-7770-1gb-ddr5-pci-e-box-84-588794.html?attr=248-509618,cena-0+450 445 zł

Dysk twardy:
http://www.agito.pl/dysk-wd-caviar-blue-wd5000aakx-500gb-sata600-83-426484.html?attr=4268-433190 240 zł

Zasilacz:
http://www.agito.pl/zasilacz-corsair-cx430v2-430w-221-476225.html?attr=2239-278636 171 zł

Obudowa:
http://www.agito.pl/obudowa-silentiumpc-brutus-410-pure-czarna-91-527377.html 139 zł

RAZEM: 1511 zł

Wyszedł mi bardzo porządny zestaw za te pieniądze :D
Dwurdzeniowy procesor Intela, do tego bardzo fajna za te pieniądze płyta główna oparta o nowy chipset Intela B75 - wspiera naprawdę wiele nowoczesnych technologii jak za tą cenę :D Na razie tylko 4 GB pamięci operacyjnej, ale zawsze możesz dołożyć więcej :)
Karta graficzna to średnia-niższa pólka wydajnościowa, ale pociągnie nawet te najnowsze gry :)
Jeśli chcesz zejść z ceny, to poszukaj na allegro dysku twardego, bo jak sam widzisz jest prawie w cenie procesora :D
Do tego wszystkiego w miarę porządne zasilacz i obudowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woah. rzeczywiście sprzęt daje radę.
Nie sądziłem, że za taką cenę wyjdzie coś sensownego :). Mam nadzieję, że znajomy się ucieszy.
Do tego płyta główna ma podstawkę która umożliwia rozbudowę, a grafa mu wystarczy, ma zamiar grać w Fife 13 i czołgi - więc jakoś kompa mocno nie zgrzeje, a z jego obecnym sprzętem te drugie mu na minimalnych ścinają ;)

Wielkie dzięki za pomoc. Miło widzieć odpowiedź po tak krótkim czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm po primo dzięki za rozpisanie zestawu. Odnośnie purepc zaglądałem tam, ale nie widziałem czy faktycznie można się nimi sugerować.
Po secundo
Jak to jest, że mi który wsumie nie ograniczył budżetu budżetu polecasz

Dnia 04.11.2012 o 00:22, pawbuk napisał:

A tam gdzie budżet jest ograniczony

Dnia 04.11.2012 o 00:22, pawbuk napisał:

W dodatku suma sumarum cały zestaw zamyka się w podobnych cenach. Więc jak to jest te karty, aż tak bardzo od siebie nie odbiegają? Zwykle sugeruję się tą stroną http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html.
Czy może rozbiło się o to, że chciałeś wyrównać procesorem do tego co mam w laptopie. Jeśli tak to faktycznie jest sens robienia tego? Tzn jeśli procesor i tak jest ograniczany przez kartę graf. to spokojnie mogę go poświęcić na rzecz trochę droższej karty graficznej.
Nie, że się czepiam, ale tak mnie naszło xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2012 o 09:24, nightfaler napisał:

Jak to jest, że mi który wsumie nie ograniczył budżetu budżetu polecasz
> http://www.agito.pl/karta-graficzna-asus-rade...r=cena-0+400 399 zł
A tam gdzie budżet jest ograniczony
> http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-hd-7770-1gb-ddr5-pci-e-box-84-588794.html?attr=248-509618,cena-0+450
W dodatku suma sumarum cały zestaw zamyka się w podobnych cenach. Więc jak to jest te
karty, aż tak bardzo od siebie nie odbiegają? Zwykle sugeruję się tą stroną http://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html.


Ja Ci podawałem jak najtańszy zestaw, który bylby wydajniejszy od Twojego laptopa :) Jeśli podasz mi budżet, w którym chcesz się zmieścić, to może uda się stworzyć lepszy zestaw. Na razie raczej sugerowałem się tym, co masz w laptopie - procesor jest tam lepszy od karty graficznej :) W tym zestawie, który Ci podałem też tak jest :) Napisz w jakiej sumie chcesz się zmieścić, a pokombinuję :D


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się