Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Super, naprawde wielkie dzieki. Biore sie za polowanie na allegro wtedy ;)

byleby sie upewnic jeszcze- moj zasilacz Tagan TG530-U15 starczy na R9 280X? Niby na Tom''s Hardware pisza, ze 500W minimum, ale wole sie upewnic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2014 o 15:58, Ichvander napisał:

Super, naprawde wielkie dzieki. Biore sie za polowanie na allegro wtedy ;)

byleby sie upewnic jeszcze- moj zasilacz Tagan TG530-U15 starczy na R9 280X? Niby na
Tom''s Hardware pisza, ze 500W minimum, ale wole sie upewnic ;)


Hmmm....
http://obrazki.elektroda.net/25_1288164753.jpg
To jest ten? To będzie na styk bo mimo nazwy 530W to ja na linii 12 widzę tylko 396W - samemu co prawda używałem 500W wiekowego Chiefteca (też coś koło 400W na tej linii) z tą kartą przez jakiś czas i działało poprawnie więc powinno być oki ale w takim wypadku zszedłbym do zwykłej 280tki, bez X-a, np. taka:
http://www.morele.net/karta-graficzna-power-color-radeon-r9-280-turbo-duo-3gb-384bit-dvi-hdmi-dp-axr9-280-3gbd5-t2dhe-oc-635868/

Z tego co pamiętam to różnice między 280tką a 280X są głównie w niższych zegarach więc jeśli się okaże że masz jednak większy zapas energetyczny niż sądziłem to prawdopodobnie dasz radę łatwo wykręcić go do okolic 280X:
http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2014/05/19/amd-radeon-r9-280-review-feat-xfx/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokladnie taka zasilka obecnie u mnie jest. Takze zaczne sie rozgladac za R9 280.
Ostatecznie- mega wielkie dzieki za porady, polecam wszystkim Twoje rady, itp. itd. ;) moze do napisania za jakies... 5 lat kiedy bede rozwazac kolejny UPG (lub wymiane) kompa.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziptofaf,Słyszałeś (lub Słyszałaś) coś o złej jakości kart grafiki od Invidii produkowanych przez Gigabyte?,chodzi o produkty powyżej GTX 780
ponoć te najwyższe modele cechują się występowaniem artefaktów graficznych,nawet w wymienionych modelach a producent ma twierdzić,że wszystko jest ok.
Pytam,gdyż jak na razie,Gigabyte ma najlepsze chłodzenie w modelach Invidii /Windforce/ i szkoda by było rezygnować z ich produktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziptofaf
zdecydowalem sie na takiego i czekam juz.

1 Karta graficzna Gigabyte Radeon R9 290 - WindForce 3X - 4096 MB DDR5 GV-R929OC-4GD 1 1522,39 1522,39 W REALIZACJI (3/3)
2 Procesor Intel CORE I5-4670 3.4GHz LGA1150 BOX HASWELL - (BX80646I54670) 1 779,00 779,00 GOTOWE
3 Płyta główna Gigabyte GA-H81M-S1, H81, DualDDR3-1600, SATA3, mATX (GA-H81M-S1) 1 150,00 150,00 GOTOWE
4 Pamięć GoodRam DDR3 PLAY 8GB 8192MB PC1600 BLACK CL10 - (GY1600D364L10/8G) 1 275,00 275,00 GOTOWE
5 Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) 1 199,00 199,00 GOTOWE
6 Zasilacz SilentiumPC Deus M1 650W PSU 80Plus Bronze Modular 4xPEG SPC089 1 252,00 252,00 GOTOWE
7 Samsung DVD-REC SAMSUNG SH-224BB SATA CZARNY BULK SH-224BB/BEBE Komputer stacjonarny 1 55,00 55,00 GOTOWE
8 Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0 1 159,00 159,00 GOTOWE
9 Montaż komponentów - zestaw komputerowy (od trzech elementów). 1 1,00 1,00 W REALIZACJI (3/3)
10 S-Kurier POBRANIE 1 11,00 11,00
Całkowita wartość zamówienia: 3403,39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Brzmi jak Asus i jego R9 280X DirectCU - ogółem są to problemy biorące się z nadmiernego parcia na kasę przez dystrybutorów kart - Nvidia/AMD nie bez powodu np. dają swoim kartom taktowania pamięci 1600 MHz a rdzenia 1000. Prawdopodobnie niektóre z tych niereferencyjnych modeli mają za bardzo wykręcone zegary i część kart po prostu tego nie wytrzymuje. I wtedy rozwiązania mogą być dwa:

a) Czasem pomaga tylko zmniejszenie zegarów karty do poziomu referenta.

b) Gorzej jeśli mamy model bardziej niestandardowy ze zmienionymi poziomami napięć/bardziej rozwiniętym BIOS-em/brak radiatorów na pamięciach (właśnie Asus tak robi - nawet referenty mają a on nie wsadził tego do swojego DirectCU) - wtedy o ile ja prawdopodobnie byłbym w stanie doprowadzić taką kartę do porządku poprzez ręczne zmiany w jej BIOS-ie i potencjalnie dokupić radiatorki na pamięci o tyle obawiam się że typowa osoba temu już by nie podołała zwłaszcza że od ręki zabijesz tym gwarancję.

Jak zawsze w takich sytuacjach polecam po prostu poczytać o tym jaką kartę kupujesz - bo o ile referenty różnią się tylko nadrukami producenta o tyle modele niestandardowe występują w bardzo różnych wariantach i niektóre rzeczywiście bywają niestabilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 13:44, Daronn_Darker napisał:

Taka głupia sprawa, muszę wymienić baterię BIOS`a?

Po co?

Dnia 27.07.2014 o 13:44, Daronn_Darker napisał:

ale zapomniałem czy po wszystkim trzeba
było coś robić z ustawianiami(znaczy grzebać w BIOS`ie)?

Wyresetują się. Ale czy coś zmieniać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 14:00, Zgreed66 napisał:

> Taka głupia sprawa, muszę wymienić baterię BIOS`a?
Po co?

Bo chce różową.

Dnia 27.07.2014 o 14:00, Zgreed66 napisał:

> ale zapomniałem czy po wszystkim trzeba
> było coś robić z ustawianiami(znaczy grzebać w BIOS`ie)?
Wyresetują się. Ale czy coś zmieniać...

Napisałem w ogóle co innego. Jeszcze raz przeczytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 15:31, Daronn_Darker napisał:

Napisałem w ogóle co innego. Jeszcze raz przeczytaj.

Jak dla mnie dobrze napisałem.
Po resecie biosu zwykle nie trzeba nic ustawiać. Tj. żadnych zmian nie trzeba dokonywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 16:05, Daronn_Darker napisał:

Jak ostatnio wymieniałem baterie, to wydaje mi się, że w BIOSie ustawiałem coś. Dawno
to było i nie pamiętam.

Dunno. Tego nawet wróżbita Maciej tobie nie powie.
Można gdybać, czy może nie instalowałeś windowsa i nie zmieniałeś kolejności "bootowania", albo dysków.
Ale nic poza tym raczej ustawiane byc nie musiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tutaj pytam ale prawdopodobnie to tutaj ktoś się na tym zna. Do rzeczy - odpaliłem sobie Speedfuna i chyba wszystko wygląda ok. Przy jednej pozycji mam zielonego ptaszka, przy reszcie niebieskie strzałki skierowane w dół [ temperatura spadająca? ] ale przy czymś co jest oznaczone jako AUX mam płomień a i temperatura jest bardzo wysoka, około 90 stopni. Szukałem w necie ale co link to inna odpowiedź ... raz że to grafa, innym razem że to RAMy albo coś w zasilaczu albo jakaś temperatura powietrza wzięta z rzyci ... Sam już nie wiem co o tym myśleć. Ktoś wie co jest na rzeczy i czy mam się tym przejmować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 21:29, Tyler_D napisał:

Ktoś wie co jest na rzeczy i czy mam się tym przejmować?

Speedfun tak ma. Dla przykładu mi pokazuje CPU 128C. Osobiście używam HWMonitora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AUX to, z tego co ja wiem, wejscie/wyjscie na sluchawki/glosniki. Z czasow korzystania ze speedfuna tez tak mialem i w ogole sie tym nie przejmowalem. A sprzet dalej chodzi ;)

EDIT: z ciekawosci sciagnalem i zainstalowalem HWM i mam 120 stopni jako temp. minimalna a maksymalna to... 238 stopni xD

Generalnie- imo nie przejmuj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2014 o 22:04, Ichvander napisał:

/.../> EDIT: z ciekawosci sciagnalem i zainstalowalem HWM i mam 120 stopni jako temp. minimalna
a maksymalna to... 238 stopni xD /.../

Na pewno są to stopnie Celsjusza? Bo tak naprawdę, to żadna że skal mi nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2014 o 20:49, KrzysztofMarek napisał:

Na pewno są to stopnie Celsjusza? Bo tak naprawdę, to żadna że skal mi nie pasuje.


A bo speedfan itp czasem biorą temperaturę z... nieistniejących/niepodłączonych czujników. Która jak łatwo zgadnąć jest wówczas odrobinę losowa. Zależy od konkretnego sprzętu (u mnie akurat odczytuje poprawnie:
http://puu.sh/auQEi/7b9ea5b426.png).
Tym niemniej zazwyczaj można takie hiper dziwne temperatury zignorować - w miarę dobrą temperaturę potrafi podać tylko soft dołączony do płyty głównej bądź sam BIOS. Inne aplikacje "uniwersalne" potrafią robić błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam składam właśnie zestaw do grani i proszę o ocene i rade:
To już posiadam :
Grafika - Karta graficzna MSI GTX 770, 2GB DDR5
Zasilacz - Zasilacz Thermaltake Smart SE Modular 630W 80+ Bronze
To planuje dokupić :
Procesor - Intel Core i5-4690K
Płyta główna - MSI Z97 GAMING 3
Obudowa - Fractal Design CORE 3000
Chłodzenie CPU - Thermalright HR-02 - Macho
Propozycja RAM(?) - Pamięć GeIL DDR3 8 GB 1866MHZ DUAL GEIL EVO LEGGERA 9-10-9-28

Jak ocenianie ten zestaw i jakie RAM polecacie (8Gb w cenie 300/320zł). PC w najbliższym czasie nie będzie kręcony (OC).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się