Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 06.05.2007 o 11:07, Vysoki napisał:

czy na asus p5b dyski ATA zawsze sa tak dlugo wyszukiwane czy da sie to jakos zmienic?


nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 09:43, lisek -medival2 napisał:

Mam takiego kompa.Jak go oceniaicie

procesor-amd sempron 2800+[1.6ghz]
karta graficzna-geforce 4 ti 4200 z 128 ramu i pixel shader 1.3
pamienć ram-512


Tak serio? Złom...
Ma bardzo mało RAM-u...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 11:11, ziptofaf napisał:

Tak serio? Złom...
Ma bardzo mało RAM-u...


Bez przesady. 512MB RAMu można jeszcze przeboleć. Gorzej z tą kartą graficzną.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 12:23, lisek -medival2 napisał:

Na urodziny kture bende miał 3 czerwca dostane geforce 7


Pamiętaj o rodzaju slotu. Żebyś czasem nie kupił karty PCI-Express a masz AGP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 11:07, Vysoki napisał:

czy na asus p5b dyski ATA zawsze sa tak dlugo wyszukiwane czy da sie to jakos zmienic?

Na wszystkicxh nowych płytach ATA to już tylko ciekawostka, priorytet mają SATA, kilka płyt wręcz wymaga SATA (niektóre Asusy i Abity). Kupowanie dysków na starym i upierdliwym złączu nie ma żadnego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 13:41, lisek -medival2 napisał:

jak to sprawdzić


Najwygodniej w karcie gwarancyjnej albo dowodzie zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 13:46, lisek -medival2 napisał:

A gdybym chciał sie spytać sprzedawcy to co powiedzieć?


Ehhh. O co spytać? O Twojego kompa? Czy o kartę graficzną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2007 o 23:53, awesome napisał:

> /.../> Tylko, że palit to palit. Najtańsza a co za tym idzie najgorsza firma. Ja wole coś bardziej
pewnego....asus, galaxy etc.

Tak, na pewno masz rację, ale... ale karta Palita jesczcze chodzi a GF 5200 nVidii wzięło i padło...
No i Palit (podobno) wykupił Gainwarda... Na 4-5 lat wystarczy, a potem niech sobie padnie, i tak trzeba będzie wymienić wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 13:46, lisek -medival2 napisał:

A gdybym chciał sie spytać sprzedawcy to co powiedzieć?

sądząc z twego posta gdzie podałeś konfigurację komputera to masz złącze AGP i w moim odczuciu to lepiej go by było wymienić niż ładować nową kartę graficzną, bo wzrost wydajności raczej będzie niewspółmierny do poniesionych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 06.05.2007 o 14:02, KrzysztofMarek napisał:

No i Palit (podobno) wykupił Gainwarda... Na 4-5 lat wystarczy, a potem niech sobie padnie,
i tak trzeba będzie wymienić wcześniej.

Co prawda to prawda :). Co do Palita, że Gainwarda wykupił, no no no....nie myślałem, jakieś linki?, chyba sam musze poszukać. Ja jednak jestem przywiązany do Galaxy czy Gigabyta, grafy tych firm mnie nie zawiodły nigdy.
Choć co do firmy to można polemizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego kompa:
AMD Athlon 1700+
ASRock motherboard
ATI Radeon 9550 XT
Dysk 40GB
512 mb RAM

Co sądzilibyście o kupnie nowego procka (Athlon 2500+ Barton) i nowej grafiki (Geforce 7300GT)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 14:29, sirdoom napisał:

Jak możesz być przywiązany do Galaxy, skoro ta firma dopiero od niedawna stawia na jakość a
nie na cenę? ^^

I co z tego ze od niedawna, rzec się powinno: wreszcie. Jakiś czas temu dużo kompów składałem właśnie z kartami Galaxy, moj kuzyn ma Galaxy, kilku kumpli też, w pracy mam Galaxy, w domu Gigabyta, szef ma Galaxy, choć już w nowym kompie 8800 GTX EVGA :) skubany :P Dlatego jestem sentymentalnie z nią związany:), Galaxy 7900 GS 1.2 ns 512 or 256 MB to jedne z bardziej udanych modeli tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 14:35, master matrox napisał:

Co sądzilibyście o kupnie nowego procka (Athlon 2500+ Barton) i nowej grafiki (Geforce 7300GT)?

Procek może być, wiesz na pewno,że tutaj i tak za jakiś czas full upgrade by się przydał :) Co do grafy to 7600 GT może byłby lepszy http://sklep.benchmark.pl/pelny_38583.html, aczkolwiek jeśli finanse nie pozwolą to dobry 7300GT, pobije po delikatnym OC 7600 GS i też źle nie będzie http://sklep.benchmark.pl/pelny_36061.html
Ja kupiłbym 7600GT.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2007 o 14:59, marian538 napisał:

> Co sądzilibyście o kupnie nowego procka (Athlon 2500+ Barton) i nowej grafiki (Geforce
7300GT)?
Procek może być, wiesz na pewno,że tutaj i tak za jakiś czas full upgrade by się przydał :)
Co do grafy to 7600 GT może byłby lepszy http://sklep.benchmark.pl/pelny_38583.html, aczkolwiek
jeśli finanse nie pozwolą to dobry 7300GT, pobije po delikatnym OC 7600 GS i też źle nie będzie
http://sklep.benchmark.pl/pelny_36061.html
Ja kupiłbym 7600GT.
Pozdrawiam


Nie stać mnie na nowy komputer. Ten upragde co podałem to tylko moje marzenie, które nigdy się nie spełni. Musiałbym zbierać ze 2 lata na taki upragde :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze zeby GF7300GT pobił 7600GS o na pewnie nie, natomiast kupowanie GF7600GT na pewno nie ma sensu kupujesz GF7600GS i wyjkręcisz go do GF7600GT spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się