Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 10.05.2007 o 14:16, KrzysztofMarek napisał:

A na jakim systemie operacyjnym zamierzasz uruchomić to cudo


Prawdopododnie będzie to Ubuntu Feisty Fawn bądź Windows 2000. Co do propozycji blacklio, myślałem nad płytami Asus M2NPV-VM lub Gigabyte GA-MA69G-S3. Ta druga bardzo mnie interesuje, ale chyba w Polsce jest niedostępna... Nie wiem jeszcze ile mogę wyłożyć na ten cel, na pewno 300 zł na razie (koszt modernizacji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asus droższy i słabasza grafika, pozatym rózne restrykcje odnośnie podłączania DVI i RGB, nie wspominajac o całej serii M2N w Asusie

Gigabyta jest niedostepna w polsce, ogólnie szukaj

Abit NF-M2S
opcja: Foxconn MCP61SM2MA-ERS2H
opcja: Biostar TA690G
opcja: MSI K9AGM2-FIH
opcja: Abit NF-M2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 15:41, blacklio napisał:

Biostar TA690G


Przejrzałem recenzję w zagranicznym serwisie. Spodobała mi się, ma złącze HDMI co jest bardzo ważne przy moim zastosowaniu. Trochę odstrasza mnie to, że w Polsce dostępna jest tylko w sklepie morele.net (sklep dobry, składałem w nim parę komputerów), na dodatek nie ma żadnego zdjęcia i opisu. Czy aby była ona dostępna w Polsce?
Mam jeszcze mały dylemat co do chipsetu AMD 690G. Jest wydajniejszy od nVidii, ale komputer ten na 90% będzie działał pod kontrolą Ubuntu Feisty Fawn (Linux), a jak wiadomo, cienko ze sterownikami do kart od AMD, bo kompletnie olewają klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Które z tych słuchawek lepsze są w do gry w CS?

Słuchawki z mikrofonem IceMat Siberia white
http://www.komputronik.pl/Sluchawki/IceMat/Sluchawki_z_mikrofonem_IceMat_Siberia_white/pelny,id,19957/

Słuchawki z mikrofonem Steel Sound 4H
http://www.komputronik.pl/Sluchawki/Steelpad/Sluchawki_z_mikrofonem_Steel_Sound_4H/pelny,id,35895/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 18:57, Tomaszek92 napisał:


Raczej te II,bardziej wypasione,a tylko dychę droższe i z chyba lepszego producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten Biostar jest dostępny od kliku dni i dlatego nie ma opisu
Z tym Ubuntu to masz rację mogę być problemy, popytaj się na innych forach co o tym myśla np pclab, idg, purepc

Szukaj goscia Meesha on jest bardzo dobry w linuxie, jest adminem w dosyć duzej firmie, podpytaj sięgo co o tym sądzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 19:15, blacklio napisał:

Szukaj goscia Meesha


Znam go, czytałem jego posty dotyczące płyt głównych gdy składałem poprzedni komputer. Jeśli dobrze pamiętam, to ma on kartę ATI, niestety nie jest ona z wyższej półki (seria Xxxx i wyżej). Ale popytam się na innych forach, dzięki za wszystko. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 00:04, awesome napisał:

Co się na dzien dzisiejszy bardziej opłaca....Athlon 64 X2 3800 czy o 100zł droższy Core2Duo
E4300?


Raczej C2D. Oczywiście zależy czy masz te 100 zł, jeśli tak to dołóż je i kup produkt intela. Jesli nie masz, kupuj X2 3800, po przekręceniu wydajność minimalnie mniejsza niż C2D 6400!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 00:04, awesome napisał:

Co się na dzien dzisiejszy bardziej opłaca....Athlon 64 X2 3800 czy o 100zł droższy Core2Duo
E4300?


Nie wiem czy to była tylko plotka, czy jest to prawdą, że AMD ma poważne kłopoty finansowe. Jeśli tak kupiłbym X2 i wspomógł ich, aby pozostali na rynku i żeby Intel nie zaczął prowadzić monopolu, bo to by było ciężkie dla naszych portfeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 08:17, sir Alfred napisał:

Nie wiem czy to była tylko plotka, czy jest to prawdą, że AMD ma poważne kłopoty finansowe.
Jeśli tak kupiłbym X2 i wspomógł ich, aby pozostali na rynku i żeby Intel nie zaczął prowadzić
monopolu, bo to by było ciężkie dla naszych portfeli.

Bardzo możliwe, w końcu AMD wykupiło ATI, a to była bardzo duża inwestycja, która na 100% nadwyrężyła budżet firmy. Jestem mimo to przekonany,że AMD sobie poradzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was ogromna prośbę poszukuje myszki do laptopa (musi ona mieć wejście USB) najlepiej żeby nie była niewiadomo jak droga .POMÓŻCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 09:37, blacklio napisał:

płyta główna która jest droższa, za średnią płytę główna do intela zapłącisz 350 do 400 zł, do AMD już od 250 zł, > niestety wydajnosć ma swoją cenę


Oczywiście, jednak AMD nie ma złych procesorów. Moim zdaniem jak ktoś nie potrzebuje bardzo szybkiego sprzętu (Intel), to w zupełności wystarczy mu szybki (AMD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić nowy monitor. Najlepiej 19''. Czy ktoś mógłby mi doradzić??? I czy wogóle w tym temacie można gadać o monitorach??? :p Aha i jeszcze RAM. Mianowicie jaka firma jest najlepsza??? Proszę o szybką odpowiedź!!! Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci, jest dużo pamięci niedostępnych na polskim rynku, a o których mówi się, że są jedna z lepszych bądź najlepsze. Myślę, że można zaliczyć do tych najlepszych OCZ Technology, Corsair, PDP Patriot i GeiLe, chociaż te ostanie są raczej średnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2007 o 15:42, Martin93 napisał:

Witam. Mam zamiar kupić nowy monitor. Najlepiej 19''.


Samsung, LG albo Benq. Zależy za ile, tzn. jaki masz budżet i czy z panoramą oraz jaki typ matrycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się