Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 08.05.2007 o 17:49, master matrox napisał:

Kurde nie wiem co z nimi się stało.


Z linkami Komputronika zawsze tak jest ;) Radziłbym ich po prostu nie wklejać lub skracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bzdury pleciesz nic nie musi być w dualu, różnica mieży nie dualem a dualem wynosci koło 10 - 12 procent, ale musi pracować poprawnie obojętnie czy to jest dual czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie warto kastraty, pozatym DX10 gry obsługujące go zapowiedziano na sierpień - wrzesień, druga sprawa ATI wypuszcza w tym miesiacy grafiki i ceny polecą w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2007 o 19:07, blacklio napisał:

bzdury pleciesz nic nie musi być w dualu, różnica mieży nie dualem a dualem wynosci koło 10
- 12 procent, ale musi pracować poprawnie obojętnie czy to jest dual czy nie


Tak, prawdę mówisz! Nie zrozumiałeś mojego posta, chodzi o to że jeśli płytka jest w dualu to musi mieć parę, jeśli dołożysz jeszcze jedną nie będzie to chciało współpracować, miałem taki przypadek, gdy zamontowałem 3 kość ramu, nic nie mogłem zrobić, komputer zchowywał się jakby miał 128.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2007 o 19:30, gabrielgoluszek napisał:

Tak, prawdę mówisz! Nie zrozumiałeś mojego posta, chodzi o to że jeśli płytka jest w dualu
to musi mieć parę, jeśli dołożysz jeszcze jedną nie będzie to chciało współpracować, miałem
taki przypadek, gdy zamontowałem 3 kość ramu, nic nie mogłem zrobić, komputer zchowywał się
jakby miał 128.
Pozdro

moim zdaniem raczej powinny być kości podbne (2 czy 3 it) najlepiej tego samego producenta i o podobnych parametrach i wszytko powinno działać ( sam mam 3 x 1gb )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 09:53, Tomaszek92 napisał:

>>.........


Te Creative raczej ale do grania w CSa to raczej lepszy jest zestaw głośnikówq 5.1 bo na słuchawkach to nie wiesz czy ktoś idzie za tobą czy przed toba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W grach nie działa mi tylda(~)! Np. kiedy gram w morrowind i chcę wpisać kod muszę włączyć konsolę, którą się włącza akurat tyldą. Comam zrobić żeby tylda działała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 15:58, Madt napisał:

tylko w grach nie działa, bo jeśli w ogóle to wymień lub napraw klawiaturę...


Nie, w ogóle działa tylko w grach nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym kupić monitor panoramiczny, najlepiej 22 cale. Polecilibyście mi jakiś dobry, ale nie za drogi (tak do 1500 zł)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To coś takiego

Benq FP222WH Wide (5ms, DVI, HDMI)
iiyama E2200WS-B Black
Samsung 225BW Wide Black

Jeśłi mozesz dołożyć 200 zł to LG L226WT-SF Wide naprawdę warto, jeśii nie zerknij na te 3 propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 11:34, scott napisał:

moim zdaniem raczej powinny być kości podbne (2 czy 3 it) najlepiej tego samego producenta
i o podobnych parametrach i wszytko powinno działać ( sam mam 3 x 1gb )


ja miałem swego czasu 3X512 i chodził tak jak napisałem poniżej, może Ty nie masz w dualu, jeszcze jedno tak jak powiedziałeś, producent ten sam najlepiej, częstotliwość taka sama, a najlepiej model pamięci też powinien być taki sam, ja mam 4x512 Kingstone 400 MHz i chodzi fajnie, a mój kuzyn ma 2 x 512 w dualu, innych firm, tzn goodram i elixir i też mu fajnie chodzi, nie ma żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podobnych parametrach i wszytko powinno działać ( sam mam 3 x 1gb )

Dnia 09.05.2007 o 20:46, gabrielgoluszek napisał:


ja miałem swego czasu 3X512 i chodził tak jak napisałem poniżej, może Ty nie masz w dualu,
jeszcze jedno tak jak powiedziałeś, producent ten sam najlepiej, częstotliwość taka sama, a
najlepiej model pamięci też powinien być taki sam, ja mam 4x512 Kingstone 400 MHz i chodzi
fajnie, a mój kuzyn ma 2 x 512 w dualu, innych firm, tzn goodram i elixir i też mu fajnie chodzi,
nie ma żadnych problemów


omg nie mam w dualu bo mam 3 kości po 1gb !!! jak miałem dwie to dual działał - jak dokupię czwartą to powinien znowu działąć - kości muszą być zawsze parzyście aby dual chanel działał ( i wcale nie trzeba kupować tych z parowanych co drożej wychodzi po to pic )
dual to taki pic na wodę - lepiej mieć niż nie mieć ale jeszcze lepiej mieć więcej ramu bez duala niż mnien w dualu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem z kąta mój stary komputer i zamierzam ponownie zacząć go użytkować. Jednak aby było to możliwe muszę zrobić upgrade bebechów. Myślałem nad zmiana procesora z Celeron 600 MHz na Pentium III 1 GHz (socket 370), dołożeniem pamięci i uzyskaniem w ten sposób 768MB SDRAM PC100, dokupieniem karty dźwiękowej Sound Blaster Live! 24-bit oraz zmianą karty nVidia Riva TNT2 M64 na coś nowszego... ale czy się to wszystko opłaca? Komputer ma być podłączony do 19-calowego panoramicznego telewizora Samsung LE19R71B. Sprzęt ten ma służyć do konwertowania muzyki, wypalania płyt, zgrywania zdjęć z aparatów i oglądania filmów w DivX bądź XviD.

Zastanawiam się, czy uciągnie to, czy karta graficzna na AGPx2 będzie w stanie wyświetlać dobrze obraz na takim telewizorze i czy przypadkiem nie warto dołożyć trochę pieniędzy i nie kupić nowej płyty głównej ze zintegrowannym układem graficznym pod procesory AMD. Dodam, że cena tego upgrade musiałaby wynieść dosyć dużo, bo około 280 zł. Do tego zestawu trzeba by było dokupić jeszcze dysk twardy 40GB PATA, który kosztuje ok. 100 zł.

Proszę o wyrażenie swojego zdania na ten temat, robić taki upgrade czy lepiej dołożyć i kupić coś nowszego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procesor:
AMD Sempron 3000+ 64bit Manila BOX /AM2/
115 zł

Płyta główna:
MSI K9AGM2-FIH /AMD 690G/
275 zł

Pamięć RAM:
A-Data 512MB PC800 CL5
95 zł

Do tego HDD i masz sprzet 100 razy lepszy od tego muzeum ( pamieć DDR2, mozliwość obsadzenia grafiki PCIEx16, SATA, procki Athlon64 X2 ) myśle że warto

A włąsnie znalazłem płytę którą docenisz Biostar TA690G AM2 ( wszsytko to samo co w tej powyżej tylko ma DVI ) a i tańsza http://www.morele.net/produkt/94159/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2007 o 09:21, sir Alfred napisał:

/.../> Proszę o wyrażenie swojego zdania na ten temat, robić taki upgrade czy lepiej dołożyć i kupić
coś nowszego ?

A na jakim systemie operacyjnym zamierzasz uruchomić to cudo (nie nabijam się , sam mam Celerona 800)?
Jak na Win98 to zrezygnuj z części pamięci. Na pewno dobrze będzie chodziło przy 512 RAM, przy 768 najprawdopodobniej czekają Cię kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się