Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Wiem ... jak zauwazylem ze napisalem nizsze majac na mysli wolniejsze, to bylo tuz po nacisnieciu przycisku "Dodaj post" :)
Przydal by sie ten przycisk edycji ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 00:26, RobeN napisał:

> > > Mam płytę Abit KV7, na niej dwie kości pamięci DDR /.../

/.../

Dnia 13.01.2006 o 00:26, RobeN napisał:

Jednak proces wariacji można z łatwością rozwiązać. Wystarczy odpowiednio zmienić wpis w rejestrze
i Windows będzie myślał iż jest tylko 512MB RAM.

Tak, tylko Epiphany już ma 512 MB RAM. Kupować drugie 512 i wprowadzić zmianę w rejestrze, żeby system widział tylko 512 to po co kupować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2006 o 11:03, KrzysztofMarek napisał:

Tak, tylko Epiphany już ma 512 MB RAM. Kupować drugie 512 i wprowadzić zmianę w rejestrze,
żeby system widział tylko 512 to po co kupować?


No jeśli używa tylko 98 to bez sensu faktycznie.
Jeśli natomiast używa również innego systemu to dlaczego nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w kompie 512 RAMu w Dualu chodzące na 333 MHz i chciałbym się dowiedzieć jakie pamięci kupić ( chciałbym 1 GB dokupić, czyli łącznie mieć 1,5 GB ) w porządnej cenie ( do 400 zł jakby się dało ). Jeżeli takich nie ma to 512 RAMu za jak najniższą cenę :)
Pytanie 2 - jaką kupić kartę dźwiękową do 70 zł ( oczywiście jak najlepsza i jak najtańsza :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 16:09, Dark_Kai230 napisał:

Mam w kompie 512 RAMu w Dualu chodzące na 333 MHz i chciałbym się dowiedzieć jakie pamięci
kupić ( chciałbym 1 GB dokupić, czyli łącznie mieć 1,5 GB ) w porządnej cenie ( do 400 zł jakby
się dało ). Jeżeli takich nie ma to 512 RAMu za jak najniższą cenę :)



Najlepiej dokupić taką samą. Z różnymi połączonymi w 1 różnie bywa.
Możesz też stracić DUALa ale nie musisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 16:50, RobeN napisał:

Najlepiej dokupić taką samą. Z różnymi połączonymi w 1 różnie bywa.
Możesz też stracić DUALa ale nie musisz.


Jest tylko taki problem, że nie wiem o co w całym tym Dualu chodzi :) Poza tym nie wiem jakie są to pamięci, ale to się da sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 17:22, Dark_Kai230 napisał:

Jest tylko taki problem, że nie wiem o co w całym tym Dualu chodzi :) Poza tym nie wiem jakie
są to pamięci, ale to się da sprawdzić.


Znasz angielski??
To to Ci troszkę rozjaśni:

http://www.devhardware.com/c/a/Memory/Dual-Channel/

Tyle, że taki zysk dotyczy Intela i A64. nForce2 i KT880 na socket A miały zysk zaledwie kilku/kilkunastu procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 17:30, RobeN napisał:

> Jest tylko taki problem, że nie wiem o co w całym tym Dualu chodzi :) Poza tym nie wiem
jakie
> są to pamięci, ale to się da sprawdzić.

Znasz angielski??
To to Ci troszkę rozjaśni:

http://www.devhardware.com/c/a/Memory/Dual-Channel/

Tyle, że taki zysk dotyczy Intela i A64. nForce2 i KT880 na socket A miały zysk zaledwie kilku/kilkunastu
procent.


Postaram się zrozumieć. Jeżeli by ktoś pytał to mój komp to ASUS P4P8X, Penitum IV 2,8 GHz, 512 RAM i GF 6600 GT.
Inne pytanie: czy jeżeli mam dźwiękówkę zintegrowaną z płytą gł. to jak dołożę jakąś tam kartą dźwięk. pod PCI to da się żyć ? Oczywiście deaktywując tą zintegrowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2006 o 17:46, Dark_Kai230 napisał:

Inne pytanie: czy jeżeli mam dźwiękówkę zintegrowaną z płytą gł. to jak dołożę jakąś tam kartą
dźwięk. pod PCI to da się żyć ? Oczywiście deaktywując tą zintegrowaną.



Oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze co do tej karty dźwiękowej. No więc kupiłem SC-5200 5.1 Surround Sound Card Trusta i coś mnie zdziwiło. Zdziwiło mnie to, że muszę podłączyć kartę dźwiękową z CD/DVD :| Zacytuję instrukcję żeby było łatwiej mnie zrozumieć :)
Podłącz analogowy kabel audio z CD-ROM/DVD do analogowego złącza karty dźwiękowej.
Mam więc pytanie - po co to ? Jakoś w drugim kompie mam kartę dźwiękową i nie jest podłączona do napędu CD i wszystko działa. Może to jest po to żebym mógł słuchać muzy na kompie, ale jakoś nie łapię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obojetnie jak chcesz bo przeciez mozesz muzyke z płyty zgrac na dysk i odsluchac normalnie z dysku.... To jest tylko po to abys mogł sluchać muzy jak lecisz bezpośrednio z płytki......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No też racja, ale tu pojawia się kolejne pytanie - czy jak źle podłączę ( np. nie ten kabelek ) to mogę doszczętnie rozwalić kompa czy po prostu wciąż nie będzie słychać muzy z CD ? I czy jeżeli muza w grze jest na CD, a gra działa bez płytki, ale bez muzy to czy ta muza będzie bez kabelka czy nie ? :) Wiem, że mało zrozumiałe, ale chyba ktoś to rozszyfruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gry to normalnie działaja ( czy kabelek jest podłaczony czy nie )....... A czy jesli źle podłączysz to nie wiem czy to kompa rozwali bo nie ryzykowałem nigdy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam czytasz ANALOGOWO - to jest gorszy sposób podłączenia i był wymagany do czasu Win98SE.
Już Win98SE potrafi obsługiwać CYFROWO z Taśmy IDE dźwięk.

Nie ma sensu podłączać kabelka jeśli nie używasz DOS czy Windy 3.11/95/98(nieSE)

A jeśli mowa o napędach to tylko w wersjach BOX czasami można kabelek takowy uświadczyć.
Chcesz, to wyślę Ci cały pęczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 22:31, RobeN napisał:

Sam czytasz ANALOGOWO - to jest gorszy sposób podłączenia i był wymagany do czasu Win98SE.
Już Win98SE potrafi obsługiwać CYFROWO z Taśmy IDE dźwięk.

Nie ma sensu podłączać kabelka jeśli nie używasz DOS czy Windy 3.11/95/98(nieSE)

A jeśli mowa o napędach to tylko w wersjach BOX czasami można kabelek takowy uświadczyć.
Chcesz, to wyślę Ci cały pęczek :)


Mówisz ? A więc jakoś ta karta nie jest doskonała :) No, ale do grania co jakiś czas się chyba nadaje nie ? Co do kabli to narazie nie potrzebuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się