Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 02.01.2006 o 21:17, Budyn napisał:

Chcialbym się jeszcze spytaćm jaki byłby wzrost wydajności?


Przede wszystkim gdy przyjdzie czas na podkręcanie, to będzię bardzo widoczny. A to z powodu takiego, że moduły CL 2 wykręcisz o wiele wyżej niż CL 3 - podczas podkręcania trzeba luzować timingi, więc jeśli zaczynasz od niższych to masz więcej pola do popisu. Moduły CL2 są też przeważnie lepiej selekcjonowane i mają zatwierdzoną (dla Patriot XBLK) pracę przy 533MHz z timingami 3-4-4-8 (czyli takimi jakie były w podanych przez Ciebie pamięciach dla 200MHz)
Przy działaniu defaultowym różnica będzię raczej mało zauważalna - głównie w suchych testach i być może przy wielokrotnych operacjach pamięci (zapis<=>odczyt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam zamiar kupić AMD 64 3200+ i w związku z tym mam dwa pytania:

1.Jaki rdzeń jest teraz najnowszy? W sklepach widziałem procesory na rdzeniu: San Diego, Menchester, Venice. Który z nich to ostatnie usprawnienie?
2. Dotyczy płyt Asus. Jak się sprawują w połączeniu z wyżej wymienionym procesorem i chipsetem nforce 4 ultra? Chodzi mi także o opcje w biosie, na płycie Epoxa, którą obecnie posiadam można trochę podziałać z ustawieniami. Czy na Asusach można też trochę podziałać, czy też są one raczej potraktowane po macoszemu jeśli o to chodzi.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam mam płtę Asusa pod AMD i muszę powiedzieć, że nie mogłem wybrać lepiej. Jesłi się zastanawiasz nas Asusem to szczerze polecam, bo jedna z najlepszych firm jesli chodzi o płyty główne. Ze swoją jeszcze nie miałem problemów żadnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 00:41, maniekk napisał:

Witam.
Mam zamiar kupić AMD 64 3200+ i w związku z tym mam dwa pytania:

1.Jaki rdzeń jest teraz najnowszy? W sklepach widziałem procesory na rdzeniu: San Diego, Menchester,
Venice. Który z nich to ostatnie usprawnienie?
2. Dotyczy płyt Asus. Jak się sprawują w połączeniu z wyżej wymienionym procesorem i chipsetem
nforce 4 ultra? Chodzi mi także o opcje w biosie, na płycie Epoxa, którą obecnie posiadam można
trochę podziałać z ustawieniami. Czy na Asusach można też trochę podziałać, czy też są one
raczej potraktowane po macoszemu jeśli o to chodzi.

Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.


Jeżeli będziesz miał zamiar podkręcać procek to wybierz Epoxa na NF4 Ultra i ram, który pójdzie na szynie 250 Mhz, a napewno prztakujesz go na wartość 3800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Które SDRAMy są lepsze, jednostronne czy dwóstronne? I czy jest to jakas wielka różnica w wydajności czy tylko w wyglądzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2006 o 22:15, Pitkit napisał:

Które SDRAMy są lepsze, jednostronne czy dwóstronne? I czy jest to jakas wielka różnica w wydajności
czy tylko w wyglądzie?

Jeżeli mowa o kompatybilności i poprawnej pracy z ustawieniem 1T Command dla kości 512MB to wówczas lepsze są jednostronne. Jednak dwustronne też mogą być OK - tyle, że musi to być zatwierdzone w danych technicznych i przeważnie są one wówczas z tych lepszych (timingi CL2-2-2-5) i kosztują drożej.
Więc jeśli wybierać z tańszych (CL3) to wówczas jednostronne dają większą pewność.

W zasadzie innej różnicy nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze jądro to Venice E6.
A co do płyt:

ASUSy mają problem z timingami 2-2-2-5 powyżej 200MHz FSB dla RAM.
Jeśli myślisz o podkręcaniu to bym wybrał DFI LanParty Ultra-D lub LanParty SLI-D jeżeli dodatkowo myślisz o ewentualnym dołożeniu później drugiej karty graficznej. (minusem tej płyty jak i większości innych jest dosyć bliskie położenie slotów PCI-E co przy SLI ogranicza nieco możliwości zmiany chłodzenia karty graficznej w wyższym slocie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam! tylko nie mówcie, że forum to nie sklep ani allegro, ale ja szukam porady.
mam:
Duron 900MHz
Shuttle AK12 v3.0 chipset KT133A
512MB SDRAM PC133
PixelView GeForce2 32MB MX200
Soundblaster PCI
LG 52x

na ile byście ten zestaw wycenili... zbieram kase na nowego kompa i musze to sprzedać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec ... w roznych rejonach polski dostaniesz rozna cene ... podobnie w zaleznosci od klienta jaki sie trafi. Powiem za ile od czasu do czasu wpadaja mi w rece podobne czesci ...
CPU ok 50-60 zl, MB 40-50 zl, RAM he he ... tu ozesz zaszalec .. jak jest pod BX-y to nawet ze setke, poltorej da sie od desperata jakiegos wyciagnac. Jak normalnie to ok 60 zeta. grafa to max 40 zeta, dzwiek ze 20-30, podobnie tylko mniej naped optyczny.
I podkreslam ... to sa ceny takie jakie daje sie u nas w miasteczku .. gdzie indziej moga byc rozne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 20:23, Pan_Sza napisał:

Drogi moderatorze wrzuć mi mój nr gg, z góry dzięki.


-.-.-

..---/----./--.../....-/---../----./-....//

.-.-


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Procek maks 60zł, Ramy za 128 kosc mozna dostac 40zł wiec za 512 nie wiem ze 150zł mozna wziac moze troszke mniej, Katrta 25zł , Lg nie wiem 20 - 30zł ogóle razem bys mogl dostac kase w przedziale 280 - 350 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 20:38, Widek napisał:

Procek maks 60zł, Ramy za 128 kosc mozna dostac 40zł wiec za 512 nie wiem ze 150zł mozna wziac
moze troszke mniej, Katrta 25zł , Lg nie wiem 20 - 30zł ogóle razem bys mogl dostac kase w
przedziale 280 - 350 zł


sądzę, że w miare zadowalające sumki, co nie??:)
a pomyśle, że kiedyś sie tak strasznie na niego wykosztowałem:/ ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...
Możesz się sugerować odpowiedziami poprzedniqw ale jak dla mnie to płyta gł., i karta dźwiękowa są bez wartości - swoje już przeszły a tych częsci to np. komisy mają dostatek (kiedyś zaproponowano mi żebym sobie zabrał ze 20 płyt gł ;) - trzymane były w wielkich pudłach) a katry dźwiękowe są teraz zintegrowane, jak ktoś ma starszego kompa to ma już dźwięk - możesz je pchnąć jak ci zależy na sprzedaży za 5-10zł (jak ktoś qpi). K. dź. też w komisach jest od groma - a towar niechodliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2006 o 20:48, iro1979 napisał:

...
Możesz się sugerować odpowiedziami poprzedniqw ale jak dla mnie to płyta gł., i karta dźwiękowa
są bez wartości - swoje już przeszły a tych częsci to np. komisy mają dostatek (kiedyś zaproponowano
mi żebym sobie zabrał ze 20 płyt gł ;) - trzymane były w wielkich pudłach) a katry dźwiękowe
są teraz zintegrowane, jak ktoś ma starszego kompa to ma już dźwięk - możesz je pchnąć jak
ci zależy na sprzedaży za 5-10zł (jak ktoś qpi). K. dź. też w komisach jest od groma - a towar
niechodliwy.


hmm są jednak ludzie ktorzy potrzebują takie starocia i ja kupuilem swojego kompa za 5tys a sprzedałem za 100 zł płyte i procka (cel1ghz)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 05.01.2006 o 22:21, Widek napisał:

hmm są jednak ludzie ktorzy potrzebują takie starocia ...


i właśnie dlatego wspomniałem że może je sprzedać, ale za 5-10zł :) po tyle widziałem na giełdach karty rozszerzeń (dźwiękowe, graficzne, sieciowe) - były niemalże sprzedawane na wage ;). O płytach gł. już pisałem w poprzednim poście. Więc jeśli nawet jest qpiec to pójdzie qpić gdzie ma taniej i w takim wypadq nie sprzeda tych 2 podzespołów za kwote proponowaną przez kolegów. Na 1 klienta co potrzebuje takie "coś" przypada ze 100 takich rzeczy. Wiem co pisze ostatnio oddałem celerona 300A, karte dźwiękową i sieciową, a jutro oddaje obudowe :), po co mi 5 zł jak ktoś będzie mi wdzięczny i bedzie pamiętał że zrobiłem dobry uczynek ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanko odnośnie przegrywania filmu z kamery na kompa. mam ja podłączoną przez usb i nagrany film strasznie skacze. czy kupno kontrolera firewire by pomogło. i czy zna ktos jakies dobre oprogramowanie do ściągania filmów z kamery i jego obróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 11:38, janusz82 napisał:

ja mam pytanko odnośnie przegrywania filmu z kamery na kompa. mam ja podłączoną przez usb i
nagrany film strasznie skacze. czy kupno kontrolera firewire by pomogło. i czy zna ktos jakies
dobre oprogramowanie do ściągania filmów z kamery i jego obróbki.


Oczywiście FireWire jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem do zrzucania materiałów z kamer cyfrowych, USB kompletnie się do tego nie nadaje.

Oprogramowanie, może z kartą dostaniesz np. Ulead Video Studio 7 lub 8 SE. Mimo że SE to wpełni funkcjonalny program do zrzucania, edycji i nagrywania DVD.

Z darmowych to do samego zrzucania materiału służy np. WinDV który zajmuje kilkaset kb, lub choćby MovieMaker na XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam plytke glowna biostara M7VIT bo moj 7NF RZ Gigabyte jest w naprawie i dziwi mnie jedno czemu temperatura procka spadła mi z 56 na 40 stopni z zamknietą obudową :O a wczesniej z zamknieta po 58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się