Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 25.07.2007 o 12:34, gothix13 napisał:

Tą druga ma dx 10 i jest mocnejsza od nawet 7900GTX

akurat dx10 to za duzo nie daje ;P
troche przesadziles z tym 7900GTX xD

A i moglibyscie sobie poczytac strony wczesniej, bo byla wiele razy dyskusja o tych kartach!
Nie chce mi sie pisac ciagle tego samego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No bo wiesz ja mam kompa i chce sobie go zmodernizowac wiesz, niewymieniam napedu dvd dysku stacji dyskietek, obudowy , i wiesz musze kupic nowy zasilacz doobudowyjakiś dobry i wmiare tani , widziałem jeden za 70 zł 350 wat(niewiem jak to się pisze) no karte graficzną to własnie na ta 8600 gt no i chyab wezme z komputronika procesor Intel Core2 Duo E4400 2,0GHz (S775) BOX, co do płyty głównej jeszcze sie niezastanowiłem , no i oczywiście 2 gb ramu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 12:59, Matt1801.94 napisał:

mam takie pytanie co lepiej kupić kartę graficzną z radiatorem czy wentylatorem

to praktycznie nie ma znaczenia :P wazne by dobrze chlodzilo i bylo ciche
radiator jest cichy, nic nie slychac, ale slabiej chlodzi
a wentylator wiruje wiec moze troche halasowac, lepiej chlodzi
galaxy 8600GT i reszta rodziny galaxy ma ciche wentyle + radiator, zazwyczaj teraz karty maja i radiator i wentyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 12:59, Matt1801.94 napisał:

mam takie pytanie co lepiej kupić kartę graficzną z radiatorem czy wentylatorem

lepiej kupic z radiatorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 17:35, Martin93 napisał:

Ja mam już któreś pytanie z kolei odnośnie RAM-u: Czy można kupić dobre 1 GB za ok 130 zeta??
Wie ktoś???



np. goodramy 667mhz- 128zł albo kingstony 667mhz- 130zł. Ja mam kingstony i są bardzo dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 17:35, Martin93 napisał:

Ja mam już któreś pytanie z kolei odnośnie RAM-u: Czy można kupić dobre 1 GB za ok 130 zeta??
Wie ktoś???


Są takie, ale ciężko znaleźć jakiś z prędkością 800MHz, w tej cenie raczej tylko wolniejsze modele, czyli 667MHz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 17:48, Galadin napisał:

> Ja mam już któreś pytanie z kolei odnośnie RAM-u: Czy można kupić dobre 1 GB za ok 130
zeta??
> Wie ktoś???

Są takie, ale ciężko znaleźć jakiś z prędkością 800MHz, w tej cenie raczej tylko wolniejsze
modele, czyli 667MHz.


A czy są to jakieś znaczące różnice w wydajności???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ja już dzisiaj mam kompa zmodernizowanego (350W-450W, GF6600GT 128mb - GF8800GTS 320mb). Spodziewałem się kolosalnej różnicy i przyu pierwszej próbie trochę mi mina zrzedła, bo różnicy prawie żadnej nie było. Chodzi mi o demko DiRTa. Mierzyłem frapsem wcześniej i wychodziło podobnie. Ale jak włączyłem inne tryby to jest dużo lepiej, na wyścigach, gdzie jedzie sie samemu mozna spokojn ie na medium, albo nawet na high. Tylko jak grałem w wyścigu buggych, to jak jest 10 samochodów naraz to jednak słabo było. Ale myślę, że to nie wina karty tylko mojego przeciętnego procka (Athlon 3200+ troszke podkrecony - 2.00GHz-2.15Ghz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 18:44, gothix13 napisał:

Ale wiesz te core 2 duo ma mniejsza czestotliwośc tylko 2.0 mhz athlon ma 2.6 i wogóle chyba
lepszy wejdź i porównaj sobie


A co Ci po opisach? C2D E4300 bije AMD X2 5000 w testach (opartych również na grach). Pytanie jest następujące: chcesz procesor wydajny czy o większej częstotliwości taktowania? Bo jedno od drugiego niekonieczni musi być zależne. Jeśli akurat taką kwotą dysponujesz, bierz tego E4300 i się nie zastanawiaj.

PS. Jeśli chcesz komuś odpowiedzieć, naciśnij przycisk "ODPOWIEDZ", który pojawi się na prawej stronie posta, na który chcesz odpowiedzieć.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2007 o 18:44, gothix13 napisał:

Ale wiesz te core 2 duo ma mniejsza czestotliwośc tylko 2.0 mhz athlon ma 2.6 i wogóle chyba
lepszy wejdź i porównaj sobie

chyba nie 2.0 mhz tylko 2.0 GHz i teraz częstotliwość tak się nie liczy a dla mnie to teraz chyba najlepsze procesory to właśnie Core 2 Duo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bo to właśnie aż takiej różnicy nie widać to prawie jak byś miał SLI czy Crossfire na niskich ustawieniach wychodzą nawet gorzej od jednej karty graficznej a jak rozkręcisz gra na maxa i rozdzielczość też w tedy widać prawdziwą moc jednak SLI czy Crossfire nie są zbyt opłacalne bo co chwila wychodzą coraz to lepsze karty graficzne zresztą niekiedy zwiększenie RAMu więcej daje niż wymiana karty graficznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się