Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Dnia 07.02.2006 o 23:44, tere napisał:

A co myslisz o tamtych?? nie mam tych 200 zl roznicy


co tu duzo mowic tamte karty jak dla mnie wymiatają:) Dajac 1000zł na karte trzeba sie spodziewac bardzo wysokiej wydajnosci, szkoda ze ma 2ns, ale i tak ladnie powinien sie krecic, firma - ja jednak bardziej wole firme gigabyte czy saphirre ,

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24890 tu masz kilka opini na temat tej karty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 23:11, tere napisał:

Witam mam pytanie odnośnie kart graficznych

http://allegro.pl/show_item.php?item=84476017

oraz

http://allegro.pl/show_item.php?item=84532603

ktora karte lepiej zakupic , ktora ma lepsze uposażenie i czy oryginalny wentylator na tych
kartach jest wydajny i cichy


a ja ci powiem ze na allegoro nie kupiłbym zadnej zeczy ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z kolegą:) Jeżeli chodzi o karty to zdarza sie ze zawyzają parametry, moj kolega kupił kiedys 9600XT ale nie dosc ze nie bylo wszystkio zgodne ze stronką , to i długo mu nie pożyła:) Oczywiscie są take uczciwi sprzedawcy gdzie mozna trafic na niezłą okazje , ale ja naprzyklad zdecydowanie bardziej wole zaufane sklepy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro bym nie ryzykował. Gigabyte to zdecydowanie lepsza firma od MSI czy Point... . Poszukaj sklepu w którym mógłbyś sprawdzić karty różnych producentów i wybrać coś przyzwoitego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wymiany monitora (znowu :P). Zastanawiam się czy w ogóle jest mi potrzebne to lcd - one są 3 x droższe od CTR :/ Chciałm mieć lcd ale nie ma dobrych w Polsce a jak znajde dobry to potem się okazuje żę ma wady o których nie wiedziałem :/ Mam też pytanie bo widziłem na zdjęciu dobre karty graficzne (np. 7800gt) i z tego co zauważyłem nie mają wyjścia na CTR''y. Moje pytanko brzmi czy da siędo ctr''a podłączyć takie karty graficzne bez kombinowania? Pytanie drugie co byście woleli 17" fujtsu&siemens P17-2 za 1500zł (chyba nic nie przekręciłem), czy 22" monitor CTR za 1000zł (nie pamiętam jakiej firmy ale chyba Jiamy). Jak się będzie dało podłączyć te karty graf. do monitora CTR to się chyba zdecyduje na ten 2.
PS: Może mi ktoś powiedzieć w czym są lepsze te LCD, poza tym że jedzą mniej prądu i zajmują mniej miejsca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w pudelku z zarta graficzna powinna byc przejsciowka do monitora CTR (wiekszosc ma)a do do monitorow to polecam firmy Belinea i BenQ maja dosc dobre parametry za przyzwoita cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 11:09, iro1979 napisał:

Mam pytanie odnośnie wymiany monitora (znowu :P). Zastanawiam się czy w ogóle jest mi potrzebne
to lcd - one są 3 x droższe od CTR :/


Pamiętaj o tym, że w niektórych grach przy tak dobrej karcie, gdzie będziesz osiągał duuużo fps - to jeśli nie ustawisz sychronizacji pionowej obraz będzie Ci się brzydko rwał. Piszę to dlatego że LCD to zazwyczaj 60 Hz (w sumie 75 Hz też jest, ale optymalnie dla LCD to 60 Hz) i maksymalnie tyle fps-ów przy włączonym V-sync będziesz miał.

A tak wogóle to dlaczego LCD 17`, a nie 19` ? Rozdzielczośc ta sama, a powierzchnia robocza duużo większa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok thx za odpowiedzi. Teraz wiem ze LCD jest nie dla mnie :) Drożej i gorzej po co to komu to nie wiem. Co do tej 17"LCD to większy mi się w półke nie zmieści, a z CTR''em będe sobie musiał poradzić i tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 14:30, iro1979 napisał:

Drożej i gorzej po co to komu to nie wiem.


Każda rzecz ma swoje plusy i minusy, wszystko zależy od punktu widzenia.
Przesiadłem się w domu na LCD i nie wróciłbym do CRT. Owszem panel ma swoje mniejsze lub większe wady, ale znacznie więcej jest zalet. Przede wszystkim jakość obrazu, ostrość, kolory - dla mnie jest świetne.

Taki Age of Empire III wygląda wręcz bajecznie, a nawet mający swoje lata Morrowind po włączeniu AA i Anizo wygląda świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 14:40, mdag napisał:

Przesiadłem się w domu na LCD i nie wróciłbym do CRT. Owszem panel ma swoje mniejsze lub większe
wady, ale znacznie więcej jest zalet. Przede wszystkim jakość obrazu, ostrość, kolory - dla
mnie jest świetne.


Zalezy od eLCeDeka. Niestety ja trafialem tylko na takie z dosc znacznym nierownomiernym podswietlaniem matrycy :(. Z ostroscia tez bywa roznie. Ale ta pierwsza cecha jest glownym minusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 15:11, Sabatnik napisał:

Zalezy od eLCeDeka. Niestety ja trafialem tylko na takie z dosc znacznym nierownomiernym podswietlaniem
matrycy :(. Z ostroscia tez bywa roznie. Ale ta pierwsza cecha jest glownym minusem.

Mam w domu trzy monitory LCD (najstarszy, 15"" Mitsumi, 3 letni Eizo 16" i dwuletni NFren 19") Nie zamieniłbym na CRT. Do CRT mogę wyobrazić sobie powrót jedynie wtedy, gdy wejdzie na rynek zupełnie nowa generacja, cienkich ja dzisiejsze LCD, opartych na innet technologii (minidziałko elektronów na każdy piksel), o ile LCD przestaną się rozwijać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Mam też pytanie bo widziłem

Dnia 08.02.2006 o 11:09, iro1979 napisał:

na zdjęciu dobre karty graficzne (np. 7800gt) i z tego co zauważyłem nie mają wyjścia na CTR''y.
Moje pytanko brzmi czy da siędo ctr''a podłączyć takie karty graficzne bez kombinowania?


Nie wiem czy można nazwać to kombinowaniem ale można podłączyć kupując przejściówkę(przelotkę) z elcedeka na ceertek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

Dnia 09.02.2006 o 09:57, Harmegidon napisał:

Nie wiem czy można nazwać to kombinowaniem ale można podłączyć kupując przejściówkę(przelotkę)
z elcedeka na ceertek.


Już postanowiłem że będzie to CTR :), chociaż kłębią mi się rózna myśli. Fajnie by było mieć w domu projektor :))) teraz takie coś kosztuje nawet mniej niż 3000zł, A nawet raz na rok qpić taką lampę do niego to nie duży wydatek (odłoże z wypłaty 50 zł na miesiąc i będzie dobrze :P). Lepszy zaqp od LCD na 100%. Nie pojawią się martwe pixele. Gry nabiorą nowego znaczenia, a filmy innego wymiaru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 09:57, Harmegidon napisał:

Nie wiem czy można nazwać to kombinowaniem ale można podłączyć kupując przejściówkę(przelotkę)
z elcedeka na ceertek.

Do każdego Radeona, który kupiłem była dołączona przejściówka z cyfrowego na analogowe i większość kart graficznych ma wyście analogowe i cyfrowe. CRT z regułu dołączasz do wyjścia analogowego karty graficznej i po sprawie, tylko jak ma dwa wyjśćia cyfrowe, to stosujesz przejściówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>tylko jak ma dwa wyjśćia cyfrowe, to stosujesz przejściówkę.

No właśnie mówiłem o takim przypadku. Nie musisz mnie pouczać bo może RobeN i ten drugi moderator podajże Olomagto, mogą się lepiej o demnie znać na kartach graficznych na tym forum.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 12:49, Harmegidon napisał:

>/.../. Nie musisz mnie pouczać /.../

Jeśli poczułeś się "pouczony" to najmocniej przepraszam. Faktycznie, musisz lepiej niż ja znać się na kartach graficznych, bo ja o przejściówce "z elcedeka na ceertek" nie słyszałem, tylko o takiej z karty na monitor. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Martwe piksele mogą się tak samo pojawić w LCD jak i CRT. Poza tym obecnie robione panele mają bardzo dobrą jakość więc nie martwiłbym się że coś "zgaśnie" ;) Ja od 1.5 roku jestem szczęśliwym posiadaczem LCD firmy LG i powiem jedno- nie poczujesz różnicy dopóki nie popracujesz z LCD :) Oczywiście panel panelowi nierówny więc trzeba troszke zorientować się , co jest dobre a co gorsze. A jeśli chodzi o "rozmyty" obraz to ja czegoś takiego nie doświadczam. Obraz-żyletka, nie męczy oczu i miejsca dużo. Same zalety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 14:10, Nitro.Aurox napisał:

Jak można podkręcić kartę HIS Radeon 9250 128 mb 64-bit żeby miała 256 mb pamięci logicznej
widocznej np. w grach?


Nie da się podkręcić pamięci z 128 na 256 można podkręcić za to jej takotwanie, a robi się to programami jak np. Power Strip 3.63. Owszem jeżeli masz model tzw. ograniczony to możesz dolutować sobie pamiątki ale nie radze bo jak jesteś amatorem to się możesz popłakać z powodu utraty karty i także jej gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się