Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Co myslicie o tej karcie?? Sapphire Radeon X850XT Platinum Edition, 256MB GDDR3?? warto ja kupic?? czy jest cos lepszego w podobnej cenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2006 o 15:47, Szary Wilk napisał:

Moderka ~ -1500zł

Chciałbym zmienić:
GeForce 6600 Gigabyte 128MB (128-bit) TV/DVI BOX (AGP) - 455,- zł
ALBO Czy to "duży skok wydajnościowy"? A może radzicie coś jeszcze innego?
GeForce 6600GT Gigabyte GV-N66T128D 128MB TV/DVI bulk (AGP) -679,- zł

DDR 1024 MB PC-400 CL3 GoodRAM -360,- zł
Na kingstona mnie raczej nie stać...

Zasilacz - I have no Idea. Ale mój stary jest chyba poniżej 300?! :P.

No... te 3 rzeczy chyba ^_^.
To wszystko ^_^. Nie musicie odpowiadać, bo zapewne odpowiedzi już padły ;p. Ale chociaż podajcie
linka do "jakiegoś zasilacza". Zamierzam wszystko kupić w sklepie Benchmark.pl.

Z poważaniem:
Ja


Po pierwsze za 360zł to już możesz kupić DDRAM 1024MB PC-400 PDP Patriot (ostatnio lepsze o GeIL-a a od kingstona to napewno;) na karcie to przepłacisz prawaie 4 dychy :/ ( mowa o 6600gt zdecydowanie lepszy zakup) Zasilacz to kup Chieftec-a przynajmniej 400 W to dobre zasilacze choć sa troche droższe(żeby sprawdzić co masz otórz kompa;) zastanowiłbym sie jeszcze nad zmianą procesora na jakiegoś athlona ale to już od ciebie zależy!
Z (jeszcze wiekszym poważaniem :)
Również Ja !)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2006 o 15:57, tere napisał:

Co myslicie o tej karcie?? Sapphire Radeon X850XT Platinum Edition, 256MB GDDR3?? warto ja
kupic?? czy jest cos lepszego w podobnej cenie??


trudno cos tu napisac jesli nawet nie znamy tej ceny ^^
poza tym napisz tez czy chodzi ci o zlacze AGP czy PCI-E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o tej karcie?? Sapphire Radeon X850XT Platinum Edition, 256MB GDDR3?? warto ja kupic?? czy jest cos lepszego w podobnej cenie?? Karta jest na pci-e cena 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 09:12, tere napisał:

Co myslicie o tej karcie?? Sapphire Radeon X850XT Platinum Edition, 256MB GDDR3?? warto ja
kupic?? czy jest cos lepszego w podobnej cenie?? Karta jest na pci-e cena 1000


Jesteś pewien tej ceny? według mnie jest ona o wiele wieksza a jeśli rzeczywiście jest w takiej cenie i masz kase to możesz ją śmiało brać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 10:35, GOTHICmitUnS_MODED napisał:

Jesteś pewien tej ceny? według mnie jest ona o wiele wieksza a jeśli rzeczywiście jest w takiej
cenie i masz kase to możesz ją śmiało brać!


Może to być karta modowana z GTO2. Wtedy może tyle kosztować, ale osiągi na pewno ma takie same jak X850XT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ASUS GEFORCE 6200 128MB DDR HDTV DVI BOX TURBO - co sądzicie o tej karcie?? moze nie jest za dobra ale czy jest lepsza od geforce2?? koszt 209 na allegro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaką na dzień dzisiejszy byście polecili konfigurację kompa tak za 2000zł głownie chodzi mi o płytę główną procesor i kartę graficzną. A procek to najlepiej żeby był z AMD bo nie ma sensu przepłacać za Pentiumy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 11:37, demo124 napisał:

ASUS GEFORCE 6200 128MB DDR HDTV DVI BOX TURBO - co sądzicie o tej karcie?? moze nie jest za
dobra ale czy jest lepsza od geforce2?? koszt 209 na allegro


Stary jest lepsza od każdego Geforce2 :P , najnowsza technologia w porównaniu do starych kart Gef 2, ktore nawet nie mają pixel shaderów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 10:27, Harmegidon napisał:

Czy ktoś wie czym różni się wersja beta biosu(nowsza) od wersji normalnej(starszej)
do tego samego modelu płyty głównej


stopniem przetestowania, beta jest mniej pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 13:52, Puszkin napisał:

Jaką na dzień dzisiejszy byście polecili konfigurację kompa tak za 2000zł głownie chodzi mi
o płytę główną procesor i kartę graficzną. A procek to najlepiej żeby był z AMD bo nie ma sensu
przepłacać za Pentiumy.


W sumie nie ma co polecać i wybierać bo rynek został zdominaowany(jeżeli chodzi np. procki i karty graficzne)
nie ma dużego wyboru mówiąc ogólnie za taką kase. Jednak polecam płyty główne Asusa, zapytasz dlaczego:
- stabilna praca (Asus mistrzem jest jeżeli chodzi o tą kwestię, sam się nawet przekonuję o tym), mam model Asus P4P8X jak zobaczyłem jaka jest to dobra płyta główna do w stosunku ceny to odrazu ją wziołem.
Nawet pół roku później podajrze gazeta chip lub pc world komputer potwierdzili to w swoich testach że mam racje,
- dobre możliwości podkręcania ale przyznam że Abit ma leprze,
- zazwyczaj montują do nich najlperze chipset jak Intel lub nforcy do Anthlonów,
- są wytrzymałe jeżeli chodzi o jej wytrwałośc w zurzyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 10:27, Harmegidon napisał:

Czy ktoś wie czym różni się wersja beta biosu(nowsza) od wersji normalnej(starszej)
do tego samego modelu płyty głównej


Czasami wersja finalna BIOSu i wersja BETA są identyczne => przykład to choćby BIOS do DFI SLi-DR eXpert.
Dla Ciebie najważniejsza różnica jest taka - Jeśli zepsuje CI się płyta na BIOSie BETA, to mogą nie uznać Ci gwarancji. Jeśli na wersji Normalnej (Finalnej) to muszą uznać Ci gwarancję (chyba, że uszkodziłeś mechanicznie płytę;p )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 13:52, Puszkin napisał:

Jaką na dzień dzisiejszy byście polecili konfigurację kompa tak za 2000zł głownie chodzi mi
o płytę główną procesor i kartę graficzną. A procek to najlepiej żeby był z AMD bo nie ma sensu
przepłacać za Pentiumy.


Zależy czy chcesz w przyszyłości bardziej go zmodernizować? Jeśli tak to polecam coś na sockecie 939 ale tu z kupnem dobrego kompa za 2000zl bedzie cieżko zdecydowanie taniej cie wyjdzie jesli zdecydujesz sie na socket 754 ale tu znowu najmocnieszymi prockami sa Athlon 3000+ i Sempron 3400+ (platforma nie rozwojowa nawet semprony zaczynają produkować już na socket 939) mozesz wybrać coś pomiedzy czyli semprona na socket 939 ale cięzko je dostać i na razie sa sprzedawane tylko razem z płytą główną! Wybór należy do ciebie bo różnica w wydajności Athlon 3000+ na 754 i 939 jest prawie żadana a cena to prawie 200zł !
Przykładowa konfiguracja na 754:
-Gigabyte GA-K8NE
-AMD Athlon 64 3000+ Newcastle
- DDRAM 1024MB PC-400 Kingston (ewentualnie Goodram, Patriot)
- GeForce PCI-E 6600 GT Gigabyte GV-NX66T128D
- Do tego oczywiście reszta "bebechów" i sie w 2000 powinieneś zmieścić !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyta akurat tutaj odpada brak obsługi DualChannel ;p ramu akurat nie potrzebuje bo już mam wystarczająco dużo więc to tylko kwestia przełożenia. Na płytę główną zdecydowałbym się albo na Gigabyte MSI lub Asus najlepiej już z obsługą SLI i CrossFire. Co do procka to już lepiej inwestować w ten socket 939 bo nie ma sensu później wymieniać znowu całej płyty z CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2006 o 15:12, Puszkin napisał:

Płyta akurat tutaj odpada brak obsługi DualChannel ;p ramu akurat nie potrzebuje bo już mam
wystarczająco dużo więc to tylko kwestia przełożenia. Na płytę główną zdecydowałbym się albo
na Gigabyte MSI lub Asus najlepiej już z obsługą SLI i CrossFire. Co do procka to już lepiej
inwestować w ten socket 939 bo nie ma sensu później wymieniać znowu całej płyty z CPU.


Panie kolego, płyty z obsługami sli i cross fire to nie ten przedział pieniężny, to jest tylko dla dla kart około 1500 zł, które mają też taką opcję.
Nie powiedziałeś do czego chcesz tego kompa, bo jak chcesz do grania np. na rozdzielczościach powyżej 1024*786 i używając przy tym pixel shaderów i filtrowania anitrozopowego to portfel co najmniej razy dwa od tej ceny którą podałeś. Bo same procesory, pamięci i płyta główna, to raczej do pracy, a do grania no to przecież wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.01.2006 o 13:26, RobeN napisał:

Dla Ciebie najważniejsza różnica jest taka - Jeśli zepsuje CI się płyta na BIOSie BETA, to
mogą nie uznać Ci gwarancji. Jeśli na wersji Normalnej (Finalnej) to muszą uznać Ci gwarancję
(chyba, że uszkodziłeś mechanicznie płytę;p )


Dobrze że w moim modelu jest możliwość wyczyszczenia z pamięci(tzw. pamięć flash) całego biosu i nawet mogę to wgrać sobie od nowa za pomocą użycia dwóch klawiszy podczas ładowania biosu do pamięci "flash".
Mogą mi skoczyć ze swoimi prawami, bo i tak się nie dowiedzą co miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie małego upgrade''u.

1. Czy opłaca się kupić GeForce 6600 GT na moją płytę główną? (płyta stara, nie wiem jak sobie poradzi)
Poniżej mój obecny konfig:

MSI K7T266 Pro2
Athlon 1700+
512 MB RAM 400 MHz Kingston
Radeon 9550 128 MB 128-bit (kręce go z 250/400 do 400/500 na czas grania)

2. Czy zasilacz Modecom MC-350ATX 2.0 PFC wystarczy do udźwignięcia GF6600GT?
3. Czy warto dokupić dodatkową kość pamięci (512)?
4. Ogólnie czy warto dokonywać upgrade''u na tej płycie głównej, czy powoli myśleć o wymianie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary narazie nic nie wymieniaj naprawde, ja na twoim miejscu poczekałbym do wakacji , pozbierał kase i wtedy kupował, bo najlepsze gry juz w tym okresie będą:P

Na dzis ten komp nie jest wcale taki zły i napewno w wiekszosc gier grasz na medium a moze ciut wyżej

Sprzedaj po jakimś czasie tego Athlona i płytę główną i kup coś pod nowy socket dokupuisz jeszcze drugą kosc 512 Kingstona i bedzie bajerka:P Karte też dasz rade upchnąc gdzies 160 - 180 , mojego roczniaka kolega chciał kupic za 200zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imho nie warto, mialem athlona 1800xp i gf5900xt- dopiero po wymianie proca na athlona 64 3000 wszystko dostalo kopa. jezeli mozesz poczekac i uzbierac na wymiane plyty i proca to poczekaj. tym bardziej ze ta karta kupiona teraz by byla na agp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się