Widek

Upgrade kompa / Modernizacja Komputera - pomoc, porady itp.

75448 postów w tym temacie

Na Anandtech''u można wyczytać, że prawdopodobnie celowo zmienili rozkład pinów w AM2, żeby różnił się od 940, który obsługuje "serwerowe" DDR''y. Ponadto istniejące coolery do socketów 754/939/940 są z AM2 niezgodne. Czekam z niecierpliwością na testy nowej platformy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 14:51, Treant napisał:

Na Anandtech''u można wyczytać, że prawdopodobnie celowo zmienili rozkład pinów w AM2, żeby
różnił się od 940, który obsługuje "serwerowe" DDR''y. Ponadto istniejące coolery do socketów
754/939/940 są z AM2 niezgodne. Czekam z niecierpliwością na testy nowej platformy.



Co do coolerów to włąśnie mówili, że mimo iż w AM2 są 4 śruby, to będą zgodne - czyli jak na razie to nie ma żadnych pewnych wiadomości tylko same plotki.

Lepiej się nie denerwować tylko zaczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 14:54, RobeN napisał:

Co do coolerów to włąśnie mówili, że mimo iż w AM2 są 4 śruby, to będą zgodne

Tu nie chodzi o ilość śrub, ale o inny kształt radiatora.

Dnia 06.02.2006 o 14:54, RobeN napisał:

Lepiej się nie denerwować tylko zaczekać.

Mój obecny komputer ma 4 lata i kiedyś będę musiał złożyć nowy (jak uznam, że na niego zasłużyłem). Dlatego interesuję się trochę wydajnością dzisiejszych procesorów. Tak jak kiedyś niepewne było czy przejście na proces 90 nm prowadzi do nadmiernej emisji ciepła (Prescott), tak teraz nie wiadomo czy DDR2 to rewolucja w stosunku do DDR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej kupic teraz karte graficzna GeForce 6600GT 128MB(teraz mam GeForce 5200FX 128MB) czy 512 ramu (mam teraz tez 512 ramu)?Co bedzie dawało wiecej wydajnosci i czy się opłaca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 18:50, Archi155 napisał:

Czy lepiej kupic teraz karte graficzna GeForce 6600GT 128MB(teraz mam GeForce 5200FX 128MB)
czy 512 ramu (mam teraz tez 512 ramu)?Co bedzie dawało wiecej wydajnosci i czy się opłaca?


To zależy do czego komputer jest przeznaczony. Jeśli dużo grasz, to najlepszym wyjściem będzie nowa karta graficzna. Jeśli pracujesz (piszesz, korzystasz z internetu itp.) kup 512 MB RAM. Możesz także sprzedać swoją kość i kupić jedną większą (1 GB).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 18:50, Archi155 napisał:

Czy lepiej kupic teraz karte graficzna GeForce 6600GT 128MB(teraz mam GeForce 5200FX 128MB)
czy 512 ramu (mam teraz tez 512 ramu)?Co bedzie dawało wiecej wydajnosci i czy się opłaca?


Zależy do jakich gier to chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 19:21, HumanGhost napisał:

Wiecie może skąd można ściągnąć jakieś dobre benchmarki? Takie bez spyware. :-)


www.futuremark.com (jeśli dobrze pamiętam :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2006 o 17:44, Treant napisał:

> Co do coolerów to włąśnie mówili, że mimo iż w AM2 są 4 śruby, to będą zgodne
Tu nie chodzi o ilość śrub, ale o inny kształt radiatora.



Głównie chodzi o montarz i zaczepy. Sam kształt?? Spód musi być płaski a góra jak najbardziej pocięta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu mój Thermal Right SI-120 ma nieco węższą podstawę - wydaje mi się, że wszedłby jako Prostokąt w ten sześciokąt AM2 :)

Jednak musiałbym mieć inną ramkę - bo 4 zaczepy potrzebne (moja ramka ma tylko 2 otwory na śruby a nie 4...) ale może wyjdą takie na 4 też.
Pamiętaj, że to, iż ta ramka ma taki kształt nic nie znaczy - wystarczy ją odkręcić i przykręcić inną (właśnie ja używam innej niż standardowa, bo SI-120 takiej wymaga).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 00:18, RobeN napisał:

Dla przykładu mój Thermal Right SI-120 ma nieco wężdzą podstawę - wydaje mi się, że wszedłby
jako Prostokąt w ten sześciokąt AM2 :)

Nie chcę być wkurzający, ale to ośmiokąt.

Dnia 07.02.2006 o 00:18, RobeN napisał:

Pamiętaj, że to, iż ta ramka ma taki kształt nic nie znaczy - wystarczy ją odkręcić i przykręcić
inną (właśnie ja używam innej niż standardowa, bo SI-120 takiej wymaga).

O tym nie pomyślałem. Tylko ciekawe po co wprowadzili taką modyfikację? Żeby się ten socket jeszcze bardziej od 940 różnił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, tak ośmioką :D
Ślepy jestem i głupi :D

Po co zmiana?? No chyba tak, bo przecież po cóżby innego.
Jeśli dodatkowo wszystkie coolery będą musiałby byćinne to pieknie rozkręcą biznes.
Tylko po co??? To już przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet zbyt znaczne doprowadzenie procesora do bardzo chłodnej temeratury, może spowodować spadek jego wydajności, dlatego obładowanie procesora coolerami(które mogą doprowadzić do takiej sytuacji) jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 08:14, Harmegidon napisał:

Nawet zbyt znaczne doprowadzenie procesora do bardzo chłodnej temeratury, może spowodować spadek
jego wydajności [...]

Nie rozumiem kontekstu. Czy to ma oznaczać, że procesory na AM2 będą się mniej grzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 09:43, Treant napisał:

> Nawet zbyt znaczne doprowadzenie procesora do bardzo chłodnej temeratury, może spowodować
spadek
> jego wydajności [...]
Nie rozumiem kontekstu. Czy to ma oznaczać, że procesory na AM2 będą się mniej grzać?


Napisałem tylko taką dygresję, ogólnie mówiąc systemy chodzeniowe jeżeli nie będą kompatybilne do procków
to będą obniżały jego wydajność.
A tak wogóle to przetestowałeś AM2 czy tylko wiesz to z teoretyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 09:50, Harmegidon napisał:

Napisałem tylko taką dygresję, ogólnie mówiąc systemy chodzeniowe jeżeli nie będą kompatybilne
do procków to będą obniżały jego wydajność.

Teraz już rozumiem.

Dnia 07.02.2006 o 09:50, Harmegidon napisał:

A tak wogóle to przetestowałeś AM2 czy tylko wiesz to z teoretyki.

Przecież zadałem tylko pytanie. Można się spodziewać spadku poboru mocy i tym samym wydzielania ciepła, jeśli procesory będą robione w technologii 65 nm. Podałem wcześniej link do artykułu, na którym bazuję swoją wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się