Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Subskrypcje w TES Online były wspólną decyzją Bethesdy i jej właściciela

35 postów w tym temacie

Dnia 02.04.2014 o 18:31, QuandorX napisał:

Imperialni są zablokowani, także już tak ich nie wybielajmy;). Skoro biorą za abo, to
ten sklepik mogli sobie odpuścić. Cóż, życzę grze jak najlepiej, ale aktualnie to tymi
decyzjami nie zachwycają:P.


A co w tym sklepiku w ogóle ma być? Gram w tą grę, ale nawet nie wiem. ;d

W ogóle ja patrzę na to z tej perspektywy: wprowadzają abonament - pewnie patrzą na sukces takiego WoWa i wierzą, że mogą go powtórzyć. Blizzard ma swój sklep, gdzie za garści euro można kupować różne rzeczy i usługi. Skoro Blizz może, to Bethesda i Zenimax też wierzą, że mogą. :P Ale tak jak w WoW nigdy nie kupowałam petów za 15 euro, tak w sklepie ESO też nie mam zamiaru płacić dodatkowo za takie bajery. Mam parę dodatkowych rzeczy z kolekcjonerki i mi starczy. ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że gry z abonamentem są totalnie bez sensu. Daję tej produkcji góra pół roku i przejdzie na f2p. Jeżeli takie produkcje jak Rift czy SWTOR nie dały rady, to to coś na pewno też rady nie da. W tej chwili jest tylko jedna gra, która trzyma i ma się dobrze korzystając z takiego systemu płatności, chyba nie muszę mówić, jaka. Samo założenie jest już według mnie absurdalne, najpierw kupujemy grę, a potem za nią co miesiąc płacimy? Nie mówiąc już o cenie, która jak na kraj, gdzie ludzie ledwo od wypłaty do wypłaty żyją jest co najmniej absurdalna. Dodam też, że na chłopski rozum za takich kilka abonamentów miałbym już niezłe perełki w mojej kolekcji, no ale jak kto woli, póki nie poczują skutków swoich (według mnie) popełnionych przy tej produkcji błędów, to się nie opamiętają. Perspektywa wyciągania 15 ojro od masowej ilości ludzi jest chyba zaślepiającą rzeczywistość wielką plamą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 19:10, Kickass napisał:

Uważam, że gry z abonamentem są totalnie bez sensu.


Wiesz, są gry które mimo abonamentu świetnie się bronią. Problem w tym, że część tytułów tylko startuje w takiej formule żerując na oddanych fanach, którzy bez namysłu wywalą te 60$ + opłaty miesięczne. Twórcy pewnie liczą się ze zmianą modelu, nie wiedzą tylko jak szybko będą musieli to zrobić ;)

Do tego czasu trzeba zarobić. Im więcej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Najpierw wydoją ile się tylko da z napalonych fanów i tych co się skuszą "nowością", a jak już liczba płacących zacznie spadać to przejdą na model f2p.

I w ten oto sposób są w stanie wydoić z tytułu najwięcej pieniędzy i są tego doskonale świadomi, zatem te wszystkie teksty o "ważnych decyzjach" mogą wsadzić sobie tam gdzie światło nie dochodzi. Po prostu bezczelnie nas okłamują i zwodzą.

(no chyba, że jakiś cudem będą mieć stałą liczbę kilku milionów abonamentów, ale nie liczyłbym na to)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 19:10, Kickass napisał:

Uważam, że gry z abonamentem są totalnie bez sensu. Daję tej produkcji góra pół roku
i przejdzie na f2p. Jeżeli takie produkcje jak Rift czy SWTOR nie dały rady, to to coś
na pewno też rady nie da.


Grałeś w ogóle w ESO? ;)

Dnia 02.04.2014 o 19:10, Kickass napisał:

W tej chwili jest tylko jedna gra, która trzyma i ma się dobrze
korzystając z takiego systemu płatności, chyba nie muszę mówić, jaka. Samo założenie
jest już według mnie absurdalne, najpierw kupujemy grę, a potem za nią co miesiąc płacimy?
Nie mówiąc już o cenie, która jak na kraj, gdzie ludzie ledwo od wypłaty do wypłaty żyją
jest co najmniej absurdalna.


Zapominasz, że na naszym kraju świat się nie kończy. ;d Poza tym Polska nie składa się tylko z ludzi, którzy żyją tak, jak mówisz. Moja stuosobowa gildia w ESO to taki mały, pojedynczy przykład.

@Shinigami
Pewnie masz rację, chociaż wszystko zależy, jak to F2P by wyglądało. Szczerze, wolę wydawać 5 dych miesięcznie na grę, niż grzebać się w jakimś sklepiku z tysiącem dupereli, farmiąc walutę do nich w tempie 5 sztuk dziennie, gdzie natańsze rzeczy zaczynają się od 100... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Abonament abonamentem ale ta gra jest po prostu tragiczna. Spoko ktoś powie gra się super ok.. ale boże święty tyle DURNYCH i IDIOTYCZNYCH rozwiązań złych w jednej grze nie widziałem.

Podejrzewam że gracze którzy tą grą są zachwyceni po prostu zachwycają się byle czym bo jest to co najwyżej średniak oblany masą czekoladową Skyrima i hypu.

Do dziś się smieje z gościa który gra od paru dni i co chwilę musi mapę otwierać by był pewny że idzie w dobrym kierunku + niejasno zadania pokazane. Strzałka z zadaniem biegnie do zamku, wchodzi (loadingi.. duzo loadingów.. SERIO? w mmo?:) a będąc w zamku strzałka prowadzi do aby wyszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 19:24, Arande napisał:

w jakimś sklepiku z tysiącem dupereli, farmiąc
walutę do nich w tempie 5 sztuk dziennie, gdzie natańsze rzeczy zaczynają się od 100...
:P

Cos mi dziwnie zajechało Guild Wars 2 ;P czyzby o tym mowa?:)

Swoją drogą abonament jak na taką konkurencję jest za duży nawet dla brytyjczyków czy amerykanów (bo podobno Polskimi graczami się nikt nie przejmuje) a skoro oni narzekają że to jest drogo to może faktycznie trochę pojechali z abonamentem. Niby 2-3 $ roznicy od konkurencji ale jednak bogatszej konkurencji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



> SW TOR to taki niewypał że szkoda nawet wspominać ale RIFT jest w pełni F2P, do kupienia
> BTW A wildstar przypadkiem
> nie jest właśnie P2P?
>

Jak dla mnie za mniej niz 3 dychy bardzo milutko sie gra ;] A Wildstar - no coz bylem swiecie przekonany, ze wystarczy kupic/pobrać - to niestety - moj najwiekszy zawod w historii (mojej) MMO - okolo 150 zeta kupno gry (na Allegro, bo na stronce glownej gry zwykla wersja kosztuje 44 Euro O_o) i abonament na pewno rzedu 80 zeta na 60 dni ... Aczkolwiek widac, ze ta gra to baaaardzo ambitny projekt, wiec w tej materii nalezy odac tworcom, ze widzimy za co placimy ... jednak widze nie tylko mnie ten stan rzeczy zaskoczyl na miesiac przed premiera xD obawiam sie, ze taki sam "los" spotka Everquest Next, chociaz pewnie to mozna latwo sprawdzic ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak gość powiedział. Kluczem do utrzymania abonamentu jest zapewnienie contentu.
I tu automatycznie sobie strzelił w stopę to TESO jest tak szablonowe i tak skierowane na odcinanie kuponów od marki że nie oferuje nic ponad standardową zawartość MMO.
Takie The Secret World utrzymało się na abonamencie (15$/m-c) pół roku mimo nowatorskiego podejścia do questów, całkiem ciekawego rozwoju i fajnych dungeonów właśnie dlatego że zabrakło contentu a twórcy nie byli w stanie dodawać nowego odpowiednio szybko.
TESO padnie najdalej po roku a to tylko dzięki ślepej bandzie fanów którzy będę płacić "bo TES" nie dostrzegając braków gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 18:52, Arande napisał:

A co w tym sklepiku w ogóle ma być? Gram w tą grę, ale nawet nie wiem. ;d

Typowe popierdułki w stylu mountów i kosmetycznych itemów. Takie coś jak np. w WoWie. Tylko, że tutaj twórcy już na dzień dobry wciskają graczom tą jakże wspaniałą opcje. Oby gra nie skończyła tak, że teraz jest szybki skok na kasę, a potem ciche przechodzenie na f2p. Dobra kończę to gdybanie, bo to nic nie daje, tylko psuje innym wrażenia z gry;).

@Gr0T Z tym systemem walki, beznadziejnie nudnym i męczącym, dziwie się, że TSW te pół roku wytrzymał;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2014 o 21:31, Dragoon84 napisał:

Jak dla mnie za mniej niz 3 dychy bardzo milutko sie gra ;] A Wildstar - no coz bylem
swiecie przekonany, ze wystarczy kupic/pobrać - to niestety - moj najwiekszy zawod w
historii (mojej) MMO - okolo 150 zeta kupno gry (na Allegro, bo na stronce glownej gry
zwykla wersja kosztuje 44 Euro O_o) i abonament na pewno rzedu 80 zeta na 60 dni ...
Aczkolwiek widac, ze ta gra to baaaardzo ambitny projekt, wiec w tej materii nalezy odac
tworcom, ze widzimy za co placimy ... jednak widze nie tylko mnie ten stan rzeczy zaskoczyl
na miesiac przed premiera xD obawiam sie, ze taki sam "los" spotka Everquest Next, chociaz
pewnie to mozna latwo sprawdzic ....


Ja tam zostaje przy swoim przekonaniu a co do EQ NEXT to hmm gra zapowiada się interesująco (moim zdaniem lepiej od ESO) i myślę że jej spróbuje jeśli nie będzie jakimś absurdalnym abonamentem obłożona jak ESO. P.S. Piszesz o 3 dychach na miesiąc ale przeciez abonament w TESO więcej wynosi niż 3 dychy/m-c ;>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


No jezeli pisalem o "losie" Everquest Next, to chodzilo mi oczywiscie o abonament + koniecznosc kupna samej gry ;]

> ale przeciez abonament w TESO więcej wynosi niż 3 dychy/m-c ;>.
Mialem na mysli abo do Star Wars The Old Republic - z tego co widze sam TESO kosztuje okolo 150 zlotych plus 97 zeta na 60 dni, wiec kwota tych "trzech dych" miesiecznie, jako JEDYNA (zwazywszy, ze cala gre mozna pobrac ze strony producenta) oplata za granie w MMO, to bardzo malo ;] Tutaj odpowiadalem na jedna z wczesniejszych wypowiedzi. Pomijajac rozne opinie o danej grze, to jest taki "ludzki" koszt, natomiast kupno za cene prawie 90 dni gry - odliczam 30 dni, bo tyle jest wliczone w cene produktu + dalej okolo 90 na 2 miechy to jednak troche boli. I na pewno kazdego na to stac, jednak wielu na pewno sie zastanawia nad wyborem, w co gramy w tym miesiacu. Ja mam Wow-a, FF Realm Reborn i pare innych z mikroplatnosciami, czy platnymi dodatkami i zapewniam, ze nie jestem regularnym subskrybentem kazdego tytulu w takiej samej mierze, co miesiac :] A grac sie chce.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2014 o 10:45, Dragoon84 napisał:

Mialem na mysli abo do Star Wars The Old Republic - z tego co widze sam TESO kosztuje
okolo 150 zlotych plus 97 zeta na 60 dni, wiec kwota tych "trzech dych" miesiecznie,
jako JEDYNA (zwazywszy, ze cala gre mozna pobrac ze strony producenta) oplata za granie
w MMO, to bardzo malo ;] Tutaj odpowiadalem na jedna z wczesniejszych wypowiedzi. Pomijajac
rozne opinie o danej grze, to jest taki "ludzki" koszt, natomiast kupno za cene prawie
90 dni gry - odliczam 30 dni, bo tyle jest wliczone w cene produktu + dalej okolo 90
na 2 miechy to jednak troche boli. I na pewno kazdego na to stac, jednak wielu na pewno
sie zastanawia nad wyborem, w co gramy w tym miesiacu. Ja mam Wow-a, FF Realm Reborn
i pare innych z mikroplatnosciami, czy platnymi dodatkami i zapewniam, ze nie jestem
regularnym subskrybentem kazdego tytulu w takiej samej mierze, co miesiac :] A grac sie
chce.

Też gram w WoW''a i chyba przy nim zostanę, mam stałą osobę od której kupuje za golda prepa i mam pewność że nie będę musiał zapłacić 90 zł na 2 miesiące tak jak tutaj a produkt został przez wiele lat sprawdzony przeze mnie a TESO no sorry grałem w bete i dla mnie ta gra jest drętwa, świat Scrollsów niby fajnie ale co z tego jak nie wprowadza innowacji niestety? Poczekam sobie na Everquesta nowego i może przy tym MMO odciągnę się od WoW''a w co wątpię szczególnie że wychodzi na jesien dodatek i spora liczba znajomych również z mojej gildii zapowiedziała że na 100% wróci do gry ;>. Jakby nie mogli TESO zrobić na zasadzie GW2... Ale zapewne to się zmieni abonament w dzisiejszych czasach nie ma prawa bytu co pokazało wiele tytułów (i tylko WoW się trzyma i bardzo dobrze) przechodząc na model F2P, z TESO będzie zapewne identycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pozostanę przy Star Warsach, gdzie dostanę dużo więcej contentu za 30 zł miesięcznie niż w ESO, za te 150 zł plus abonament. Grając w betę, stwierdziłem iż poczekam aż przejdą do modelu free to play i wtedy powrócę do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować