moro100

Piractwo

10635 postów w tym temacie

Według mnie powinni zostać scigani ci ktorzy na bazarach czy na giełdach sprzewdają gry. Sprzedają czyjąś ciezka prace. Kiedys byłem na bazarze pirat sobie handlował gierkami. A policja przechodzi a pirat mówi dzień dobry a policja nic żadnej kary i poszli dalej chore. Czy nie lepiej sobie kupic gre w ładnym czystym pudełku z ładną plytką i poradnikiem. Niż kupić u piraya gre za 20zł z brudną kopertą i plytą za 0.50gr. Co to jest. Lepiej dólozyc 80zł i masz ładną kolekcjonerską gre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jest kupić gre w sklepie, tylko teraz tacy "bazarkowi piraci" są na wymarciu, bo jak ktoś chce mieć grę, muzykę czy jakiś porgram to sobie ściąga z sieci. A do takiego pirata to idzie jak nie ma netu i nie stać go na oryginałki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie popieram piractwa... ale te forum jest totalnie chore...

ktos sie o cos zapyta, to zamiast rzeczowo odpowiedziec pada pytanie czy ma oryginal...
niektorzy to normalnie jak stare dewoty spod kosciola...

a po niektorych pytaniach to juz doslownie wiem, kto sie odezwie i z jaka odpwiedzia :-D

jestesmy okradani w bialy dzien, placimy ogromna kase na ZUS, a jak chcemy isc do lekarza to koniec limitow lub kolejki - placimy podatki - a co chwila wychodzi kolejna afera - krew sie gotuje co wyrabiaja z budzetem

a tutaj sie lamentuje bo ktos sobie sciagnal Mandaryne - ktora i tak w piekle leci za darmo non stop na wielkim telebimie

gadanie nic nie da.. temu krajowi potrzeba jest rewolucja i to krwawa - nie beda krasc na gorze, to na dole tez przestana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 19:48, Pilnick2 napisał:

Myślę że każdy domowy komp ma choć jednego pirata na twardzielu lub na składzie


Jasne. Wyobraź sobie, że nie posiadam ani jednego programu itp. który jest piratem.

Większość płatnych programów ma bardzo dobre bezpłatne alternatywy.

Używasz WinRara?? Polecam 7-zip.
Masz piracki program antywirusowy? Jest BitDefender FREE Edition.

Jeżeli chodzi o gry to tak jak pisał AgayKhan:

Dnia 14.07.2006 o 19:48, Pilnick2 napisał:

Jakoś nie słyszałem, aby ktoś umarł z powodu braku najnowszej gry komputerowej.


Jeżeli nie będziesz miał 20 pirackich gier to nic Ci się nie stanie. Chcesz grać? Kup sobie gierkę za 19 zł. Także są świetne.

Piracka muzyka?

Albo uzbierasz na płytkę swojego ulubionego wykonawcy, albo posłuchaj radia, Vivy, 4 fan TV lub MTV...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 20:37, Tomi_323 napisał:

Albo uzbierasz na płytkę swojego ulubionego wykonawcy, albo posłuchaj radia, Vivy, 4 fan TV
lub MTV...


kiedys Pearl Jam chcial zrobic taka akcje, wydac plyty koncertowe ze swojej tracy w jak najnizszej cenie... plyty nie mialy pudelek tylko kartonowe koperty, mialy jednolity nadruk na plycie z napisami i to wszystko. zadnych wkladek itd.

generalnie pomysl wypalil... plyty z koncertu w katwicach tez zostaly w ten sposob wydane.. i sprzedawane po... 50-60pln :)))) Eddie podobno ostro sie wk.... jak sie dowiedzial.. ale ceny pozostaly bez zmian.

przykladow mozna podawac full jak to polacy chca sie szybko i latwo dorobic - oczywiscie uczciwie - bo w przytoczonym przypadku o piractwie nie mozna mowic.

np. na Heineken Open''er Festival nie mozna bylo w tym roku wnosic wody (sic!) - w takich upalach i trzeba bylo wode zostawiac w depozycie lub wylewac na bramce... a to dlaczego, tylko dlatego ze na terenie festiwalu szklanka wody kosztowala 3zl - uczciwe? (kawa 9zl)

plyta z muzyka kosztuje 60pln - czy to jest normalna cena? kiedys (chyba w focusie) byl fajny wykres kolowy dot . podzialu pieniedzy z wydania plyty... artysci mieli tam wycinek jak muzulmanie w stosunku do katolikow na terenie polski

np. na koncert Dead Can Dance bilety byly najdrozsze w Polsce, biorac pod uwage CALA trase swiatowa. Taniej bylo jechac do Berlina na ten koncert.

po prostu polacy chyba juz tak maja

w kraju, w ktorym ktos zostaje ministrem gospodarki wodnej tylko dlatego, ze z okna ma widok na port a eurodeputowany jest tak skapy ze gwalci prostytutki trudno mowic o czymkolwiek powaznie :)

dodam, ze neguje piractwo, ale niektorym przydalby sie zdrowy dystans.. bo osadzic jest latwo ale nie siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:09, Pilnick2 napisał:

Tak ale darmowe jest gorsze a tanich i dobrych gier nie ma, a jeśli nie ma w sklepie gry kturą
chcesz to co zrobisz ?

A ja bym Tobie radził poszukać gierek na www.dobreprgramy.pl w dziale po godzinach. Tam są DARMOWE i fajne gierki i na pewno się Tobie niektóre tytuły spodobają.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:24, Michał Raven napisał:

www.dobreprgramy.pl

Oczywiście www.dobreprogramy.pl .
Sorry za błąd i spam.

BTW Przydałaby się edycja postów, chociaż przez 3 minuty po dodaniu posta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:26, Michał Raven napisał:

> www.dobreprgramy.pl
Oczywiście www.dobreprogramy.pl .
Sorry za błąd i spam.

BTW Przydałaby się edycja postów, chociaż przez 3 minuty po dodaniu posta...


kurcze mi też to doskwiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:26, Pilnick2 napisał:

Nie żartuj moim zdaniem dobre gierki zaczynają się od quake 4 w zwyż

Ale te dobre gieerki to wcale nie muszą quaki czym inne. Poza tym powstają gry podobne do tych "dobrych" gierek, a są za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:28, Michał Raven napisał:

> Nie żartuj moim zdaniem dobre gierki zaczynają się od quake 4 w zwyż
Ale te dobre gieerki to wcale nie muszą quaki czym inne. Poza tym powstają gry podobne do tych
"dobrych" gierek, a są za darmo.


powiedz mi jaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:09, Pilnick2 napisał:

Tak ale darmowe jest gorsze a tanich i dobrych gier nie ma, a jeśli nie ma w sklepie gry kturą
chcesz to co
zrobisz ?


Bullshit. Cała KK Cenegi NXK z CDP gry za 25 i 20 zeta. Więc nie gadaj głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:32, natanadler napisał:

> Tak ale darmowe jest gorsze a tanich i dobrych gier nie ma, a jeśli nie ma w sklepie gry
kturą
> chcesz to co
> zrobisz ?

Bullshit. Cała KK Cenegi NXK z CDP gry za 25 i 20 zeta. Więc nie gadaj głupot


zobacz se na wcześniejsze posty miała być darmowa a zresztą koszt przesyłki (bo w mojej dzielnicy sklepów nie ma tych gier)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:30, Pilnick2 napisał:

powiedz mi jaka

Cóż:
*VDrift
*America''s Army: Special Forces 2.6.0
*Icy Tower 1.3.1
*Tremulous 1.1.0
*Wolfenstein: Enemy Territory
*S.W.I.N.E. 1.9
To jest kilka darmowych girek z tysiąca. I nie mów proszę, że te gry są do banii, bo są darmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:37, Michał Raven napisał:

> powiedz mi jaka
Cóż:
*VDrift
*America''s Army: Special Forces 2.6.0
*Icy Tower 1.3.1
*Tremulous 1.1.0
*Wolfenstein: Enemy Territory
*S.W.I.N.E. 1.9
To jest kilka darmowych girek z tysiąca. I nie mów proszę, że te gry są do banii, bo są darmowe.


Weś przestani to są gry godne Quake 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:35, Pilnick2 napisał:

zobacz se na wcześniejsze posty miała być darmowa a zresztą koszt przesyłki (bo w mojej dzielnicy
sklepów nie ma tych gier)


Dobra gdzie mieszkasz?? poza tym odpoweidź była do "a tanich i dobrych gier nie ma" potem był przecinek co może sugerować iż następna częśc zdania nawiązuje juz do czego innego. Co do kosztów przesyłek 5 zeta w Cenedze 12 W CDP i ok 9 W Wirtusie. Biorąc pod uwagę zniżki i tak ci się opłaca jeśli w twojej okolicy nie ma sklepu z grami. A może w innej dzielnicy jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 21:40, Pilnick2 napisał:

Z tym Icy tower mnie na prawdę rozbawiłeś

Ja tylko podałem tytuły darmowych gierek, a skoro to Cię śmieszy to twoja sprawa. A poza tym czy gdzieś jest napisane, że dobra gra musi kosztować 150zł??? Nie, dobra gra to i darmowa gra, wystartczy tylko dostrzecz, że są i darmówki. I lepije miec darmówkę i dobra niż złego pirata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się