Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PC wiodącą platformą w Far Cry 4

30 postów w tym temacie

Dnia 16.06.2014 o 10:25, Mr_Spike napisał:

Więc jasnym jest, że nowe konsole to takie pc o zamkniętej architekturze.


Tak jest tylko z podzespołami sprzęt kilku lat, teraz praktycznie już nie będzie gier na wyłączność dla nowych konsoli, oczywiście będą wyjątki ale nie aż tak wiele jak to było w przypadku xbox 360 i ps3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem Watch Dogs nie miał PC jako platformy wiodącej? Bo tak coś kiedyś obiło mi się o uszy. Strach się bać co to może znaczyć dla FC4. A szkoda, bo zarówno Asasyni jak i FC3 mając za podstawę wersje konsolowe wypadały lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 10:41, bVarador napisał:

Przypadkiem Watch Dogs nie miał PC jako platformy wiodącej? Bo tak coś kiedyś obiło mi
się o uszy. Strach się bać co to może znaczyć dla FC4. A szkoda, bo zarówno Asasyni jak
i FC3 mając za podstawę wersje konsolowe wypadały lepiej.


A ja czytałem, że Assassin''s Creed III na konsolach w dużych miastach strasznie klatkował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Tak jest tylko z podzespołami sprzęt kilku lat, teraz praktycznie już nie będzie gier
> na wyłączność dla nowych konsoli, oczywiście będą wyjątki ale nie aż tak wiele jak to
> było w przypadku xbox 360 i ps3.

głownym przyczyną istenia gier na wylącznosc sa umowy, a nie trudnosc w tworzeniu portu. w poprzedniej generacji, co miało wyjsc na pc, to wyszło. po roku, po dwoch, ale wyszlo. teraz po prostu będzie sie to dzialo szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PC to wiodąca platforma a oni próbują uzyskać ten sam wygląd na wszystkich platformach... bullshit jakiś... nie chcę na moim PC mieć tej Minecraftowej grafiki tych "next-genów" ... ja się spodziewałem że te konsole będą trochę konkurować z PCtami ale jednak rzadkością jest spotkać grę w FHD, 60FPS na takim next-genie co przy PCtach można grać w 4K mając 120FPS (może nie na Ultra ale na pewno się da).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

XywkaToy
> A ja czytałem, że Assassin''s Creed III na konsolach w dużych miastach strasznie klatkował.

Ja ciągle mówię o wersjach PC''towych tych gier. Bo póki co okazuje się, że gry które Ubi ogłasza jako projektowane pod konsole lepiej działają na PC, a ten WD Z rzekomo z PC jako wiodącą platformą okazuje się dużo słabszy (technicznie) od któregokolwiek portu Asasynów czy właśnie FC3.

Bleh,
Ja vs odpowiadanie na gram pod artykułem: 0:3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah, to jasne. Jeśli na konsolach gra ma wyglądać tak, jak na najwyższych pecetowych ustawieniach, to 30 fps confirmed. Każdy mniej więcej wie, do czego zdolne są konsole "nowej generacji" oraz Ubisoft. Rozdziałka i płynność w Watch_Dogs już wielu ludzi tego nauczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hah, to jasne. Jeśli na konsolach gra ma wyglądać tak, jak na najwyższych pecetowych
> ustawieniach, to 30 fps confirmed. Każdy mniej więcej wie, do czego zdolne są konsole
> "nowej generacji" oraz Ubisoft. Rozdziałka i płynność w Watch_Dogs już wielu ludzi tego
> nauczyło.

Konsole nowej generacji są zdolne do naprawdę dobrej grafiki. Zobaczysz za kilkanaście miesięcy. Nie mówię o X One ale o PS4, jeszcze się zdziwisz. Sama karta ma 2Tflopsy ale to nie jest ważne, zunifikowany system pamięci ram oraz procesor zrobią taką robotę, że jeszcze będziecie się dziwić jak gry mogą tak wyglądać. Żałosne jest to jak ktoś kto nie ma jakiegokolwiek pojecia moze wypowiadac sie o mocy nowych konsol. Tak samo było z PS3, słaba, brzydkie gry i co? Uncharted 3, na zaledwie 1 TFLOPSIE !! Ludzie edukujcie sie zanim cos napiszecie, bo to strasznie irytuje, myślicie, że inżynierowie z M$ i Sony skończyli zawodówki i mogą pisać takie brednie jak wy tutaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie z tym watch dogsem, słaba/fatalna optymalizacja w tej grze to mit. Macie za słaby sprzęt albo nie macie sterowników od nvidi lub readona pod watch dogsa. Wielu osobom działa gra na ultra w 60 fps, mi też lata w 40 fps bez ścinek na wysokich detalach z badziewnym q8200. A słabsza grafika to wynik tego że nowe konsole nie były by w stanie tego unieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2014 o 13:25, Khazar napisał:

Przestańcie z tym watch dogsem, słaba/fatalna optymalizacja w tej grze to mit.


Nie wrzucajmy wszystkich problemów z PC-towym WD do jednego wora z napisem optymalizacja. Ale już np. brak kursora przy korzystaniu ze smarfona czyi inne czułości samego gryzonia w menu i podczas rozgrywki każą się zastanawiać czy ludzie odpowiedzialni za blaszakowe przewodnictwo psów wiedzą co to jest myszka i jak się z niej korzysta. Tak, da się podłączyć pada do PC i problemu nie ma, ale zawężanie wyboru do domena konsol nie PC. Czy choćby brak niezbędnych opcji w grze tego typu jak 'zasięg rysowania obiektów', żeby ci którzy problemów z wydajnością nie mieli nie musieli patrzeć na pojawiające się znikąd samochody czy inne obiekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> ... ja się spodziewałem że te konsole będą trochę konkurować z PCtami ale jednak rzadkością
> jest spotkać grę w FHD, 60FPS na takim next-genie co przy PCtach można grać w 4K mając
> 120FPS (może nie na Ultra ale na pewno się da).
Tylko, ze konsola kosztuje ok 1800zl, a taki PC aby uciagnal 4k 120fps to koszt kilkokrotnie większy od ceny konsoli. Sam monitor 4k jest 2 razy droższy od samej konsoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to konsole ekrany mają wbudowane w sandardzie. A do sub1080p w 30fps na PC wcale nie trzeba dużo więcej niż 1800, jeśli w ogóle.
Chcesz się pobawić w fanboja to fajnie, ale może jednak coś bardziej sensownego następnym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Za to konsole ekrany mają wbudowane w sandardzie. A do sub1080p w 30fps na PC wcale nie
> trzeba dużo więcej niż 1800, jeśli w ogóle.
> Chcesz się pobawić w fanboja to fajnie, ale może jednak coś bardziej sensownego następnym
> razem.
Ciekawe czy za 1800zl zlozysz PC''ta, żeby WD smigalo w FHD i 30 fps :) czy tam nawet 900p jak to jest na ps4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować