Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Divinity: Grzech Pierworodny teraz taniej w ofercie pre-order!

118 postów w tym temacie

Dnia 10.07.2014 o 01:47, Siupson napisał:

W sklepie gram.pl pojawiła się informacja, że Divinity: Original Sin wyjdzie w angielskiej
wersji językowej a polska będzie dostępna do pobrania przez steam w późniejszym terminie...

Ciekawy rozwój sytuacji, czyli nie dość, że będą prawie 3 tygodnie opóźnoenia to gra
i tak zostanie wydana po angielsku?



Mam nadzieje że po takiej informacji o wydaniu spolszczenia jeszcze późnień niż 18, gram (z porozumieniem z cdp) wyśle nasze gry jeszcze w tym tygodniu bo to się już robi żenujące itd..

Dopóki nie było tej informacji to można by ich zrozumieć dlaczego opóźniają premiere ale teraz dla mnie nie mają żadnego realnego powodu by dalej opóźniać wysyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ma złudzeń - jako gracze nie jesteśmy żadnymi poważnymi partnerami do rozmowy dla wydawców, czy sklepów. Myślę, że informacja o opóźnieniu polskiej wersji językowej to wszystko czego możemy oczekiwać od "jaśniepaństwa".
Na swoje pytanie dotyczące wersji językowych w DOS, które wysłałem do CDProjekt dalej nie otrzymałem odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 08:01, Caldur napisał:

Okres urlopowy, ktoś źle ułożył grafik prac tłumaczy, ktoś inny się rozchorował...i jest
jak jest.


W mojej ostatniej pracy, zajmowaliśmy się między innymi dtp tłumaczeń do gier i uwierz mi że kiedy był to ważny projekt to nie było żadnych urlopów a jak ktoś zachorował to reszta siedziała nawet do północy (lub dłużej) tylko by nadrobić pracę za nieobecnych.

@Caldur muszę się z Tobą zgodzić bo pewnie tak jak piszesz nie mamy co oczekiwać na jakieś odpowiedzi od cdp czy gram w sprawie ciągłego opóźniania wysyłki itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dla CDP to nie jest "ważny projekt" i przesuwa się go w czasie realizując inne, ważniejsze z punktu widzenia wydawcy zadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest naprawdę słaba...przekładanie premiery tyle czasu i po co? Gra i tak wyjdzie po angielsku...to całe zachęcanie, żeby czekać, że warto kupić polską wersję bo spolszczenie, bo atrakcyjna cena...a teraz wyszedł z tego niezły kloc. Ciekawe czy osoby, które kupiły grę dostały jakąś informację, czy w ogóle dystrybutor w tej sprawie wydał jakiś komunikat. Generalnie dziwne jest to że wszystko stało się tak nagle i tak późno...czytałem w zeszłym tygodniu jakieś posty, które dawały nadzieje na to że spolszczenie wyjdzie jeszcze w tym tygodniu a tu figa z makiem. Jeśli zamierzają czekać z wysyłką angielskiej wersji do 18 lipca to ciekawe ile osób podziękuje za współpracę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDP co Wy odwalacie? Raz - najbardziej oczekiwany RPG tego roku którego nie można normalnie kupić w pudełku na terytorium naszego kraju. Dwa - można było zrozumieć, że opóźnienie premiery o prawie 3 tygodnie to kwestia tłumaczenia a teraz pojawiają się głosy, że wyjdzie po angielsku a po PL jeszcze później WTF, to po kiego to opóźnienie??? Trzy - uszczuplona edycja kolekcjonerska tydzień przed jej premierą? No ręce opadają.

Jeszcze dowalcie blokadę regionalną i będziemy mieli komplet + gwarantowane 1 miejsce w kategorii największy fail wydawniczy ostatniego 10 lecia. Wstyd! I to z TAKĄ grą! Poważnie CDP? Chyba przydałyby się jakieś wyjaśnienia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kości to chyba Larian dał ciała, co do premiery to fakt - dość spory fail ze strony cdp. Może po prostu dawno nie wydawali czegoś jak za dawnych lat... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 10:55, Muradin_07 napisał:

W przypadku kości to chyba Larian dał ciała, co do premiery to fakt - dość spory fail
ze strony cdp. Może po prostu dawno nie wydawali czegoś jak za dawnych lat... ;/


Wolałbym zapłacić i 150 PLN za świetne wydanie, z premierą na równi ze światową, za jakość. To jest IMO jeden z najważniejszy RPG ostatnich lat + zdecydowanie najważniejszy w tym roku i tak dać ciała... no mi się to po prostu w bańce nie mieści. Żeby to jeszcze jakaś podrzędna gierka była. Hasło "jakość CDP" coraz bardziej traci na znaczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Prawda jest taka, że od momentu, kiedy cdp przeszedł w stronę innych modeli dystrybucji to wszystko straciło mocno na wartości. Jeszcze przecież kilka lat temu potrafili wydawać wszystko naprawdę porządnie i byli jednymi z czołowych na naszym rynku. I to jest smutne, bo jak spojrzę sobie na półkę z moimi grami to ponad połowa z nich to pudełka z ich logiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem odpowiedź z CDP odnośnie możliwości zmiany wersji językowej:

"Gra otrzyma tylko polskie napisy (wersja kinowa) i jako że będzie to wersja steamowa, to jak najbardziej możliwa będzie zmiana języka w ustawieniach samej platformy."

Przynajmniej w tym temacie (ważnym przynajmniej dla mnie, bo tak naprawdę interesuje mnie tylko wersja angielska) jest nareszcie jasność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Prace nad lokalizacją są obecnie bardzo zaawansowane, ale ponieważ zależy nam na dostarczeniu graczom produktu po pełnych testach i na najwyższym poziomie, podjęliśmy decyzję o przesunięciu daty premiery w polskiej wersji językowej na przełom sierpnia i września. Wtedy zostanie również udostępniony polski patch do gry. Czy warto czekać na polską premierę? Zdecydowanie! Przede wszystkim ze względu na możliwość przeżycia przygód Łowców Źródła w ojczystym języku." - Joanna Buganik, Marketing Manager CDP.pl

i to by było na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra...
nie dość,że grę dostanę trzy tygodnie po światowej premierze to jeszcze sobie w nią nie pogram,gdyż nie znam angielskiego,a gra w RPGa z rozbudowanymi dialogami bez znajomości angielskiego mija się z celem...
ech,chyba będę musiał zrezygnować z EK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ani słowa o tym czy z racji przesunięcia premiery patcha ze spolszczeniem jest możliwość wcześniejszej premiery/wysyłki samej gry.

To jest poprostu kpina z klienta, mam nadzieje że CDP nie będzie chciało o zgrozo wydać u nas Wasteland 2 lub Pilars of Eternity ?

Jak tak to wole już wydać więcej za gre na steamie lub w sklepie u samego producenta niż kolejny raz zostać zaskoczony dłuższym oczekiwaniem na grę z powodu dostarczenia nam kolejnego "tlumaczenie na najwyższym poziomie" od cdp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kochane gram.pl poproszę wobec tego o mój klucz do wersji cyfrowej skoro "premiera" 18 lipca okazał się być tylko premierą opakowania gry ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 13:08, Siupson napisał:

Przede wszystkim ze względu na możliwość przeżycia przygód Łowców Źródła w ojczystym
języku." - Joanna Buganik, Marketing Manager CDP.pl


Też mi przeżywanie, przecież to ma być wersja kinowa. Zresztą do tego czasu to ja skończę tę grę dwa razy. I wersja PL będzie mi potrzebna jak zeszłoroczny śnieg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zrezygnować z pre ordera EK w sklepie Gram.pl?
pytałem innych i wiem,ze bez znajomości języka nie ma co podchodzić do Divinity Orginal Sin,zbyt obszerna liczba czytanych dialogów,więc grę można zakupić dopiero wtedy,gdy wyjdzie patch polonizujący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tylko utwierdza w przekonaniu, że niezbyt szybko zabrali się za pracę nad polską wersją. Ciekawe tylko czemu miało służyć w takim razie przesunięcie premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 13:08, Siupson napisał:

"Prace nad lokalizacją są obecnie bardzo zaawansowane, ale ponieważ zależy nam
na dostarczeniu graczom produktu po pełnych testach i na najwyższym poziomie, podjęliśmy
decyzję o przesunięciu daty premiery w polskiej wersji językowej na przełom sierpnia i września.
Wtedy zostanie również udostępniony polski patch do gry. Czy warto czekać na polską premierę?
Zdecydowanie! Przede wszystkim ze względu na możliwość przeżycia przygód Łowców Źródła
w ojczystym języku." - Joanna Buganik, Marketing Manager CDP.pl

To była odpowiedź mialowa CDP.pl skierowana bezpośrednio do Ciebie czy jakiś ogólny komunikat prasowy? Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydają 5 gier w ciągu roku i mają takie problemy. CDP spadło na sam dół tabelki polskich wydawców i pomyśleć, że jakiś czas czas temu każdy im mógł naskoczyć.

No cóż, dzięki nieudolności CDP, zarobi Cenega (Wasteland i Risen) i EA (Dragon Age). Divinity poleci na tapetę w przyszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2014 o 16:11, Janek_Izdebski napisał:

To była odpowiedź mialowa CDP.pl skierowana bezpośrednio do Ciebie czy jakiś ogólny komunikat
prasowy? Dzięki.


To jest komunikat prasowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować