Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Hitman, Thief, Tomb Raider, Deus Ex w nowych reedycjach dla fanów akcji i skradania

23 postów w tym temacie

Mateusz Stanisławski

Apetyczne trójpaki będą zawierać najświeższe odsłony flagowych serii Square Enix. Od razu poznaliśmy zawartość, cenę i datę premiery zestawów z cyklu Ultimate Triple Pack.

Przeczytaj cały tekst "Hitman, Thief, Tomb Raider, Deus Ex w nowych reedycjach dla fanów akcji i skradania" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2014 o 02:44, Ichibanboshi-kun napisał:

Action Triple Pack chętnie bym łyknął. Nie grałem w żadną z tych gier, a chętnie bym
przeszedł kolejną przygodę z Larą i zwiedził w końcu dzielnice Hong Kongu.

A ja ci odradzam. Te gry były pierdylion razy w promocji i nie raz jeszcze będą. Kupując je osobno w promocji wyjdzie cię o wiele taniej niż ta paczka. Ponadto na muve.pl trwa latobranie. I nawet jesli te tytuły już były to jest tendencja, że w ostatnim dniu jest większość tytułów z poprzednich dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2014 o 08:42, Shinigami napisał:

Jak wycenią oba pakiety na 20$ to nie będzie tak źle ;)

Cena już została ustalona i wynosi 39.90 euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ma konsolowy pakiet do pc-towych promocji? Ktoś kto rozważa kupienie reedycji kilkuletnich, czy nawet kilkumiesięcznych gier na 8 konsolę raczej nie gra na komputerze. Zresztą nikt rozsądny nie kupiłby tych gier w pakiecie 3 za 40€ jeżeli każdą poza Thiefem można była dostać już poniżej 5€ na platformie na której lepiej wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2014 o 10:29, Shinigami napisał:

Konsolowo nie jest źle. PC rządzi się innymi prawami :D


Nie jest żle aczkolwiek szału nie ma. A PC z kolei to już zupełnie inna bajka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Jakie odgrzewał? Przepakował tylko i ustalił nową cenę. Relikt umierającej fizycznej
> dystrybucji.

Fizyczna dystrybucja nie umrze dopóty, dopóki będą ludzie, którzy wolą kupić grę w pudełku niż płacić za możliwość pobrania instalki na dysk. Aczkolwiek, jeśli gracze wolą płacić więcej za mniej (tak jak np. za wszystkie nowe tytuły od EA, które minimum przez kilka miesięcy po premierze są zdecydowanie droższe od swych pudełkowych odpowiedników), to sami kręcą na siebie bat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że umrze. Nie dzisiaj, nie jutro ale niedługo. Może nie całkowicie, ale wystarczy, że skurczy się do poziomu w którym przestanie być istotna dla zysku. A wtedy dostępność wydań fizycznych gwałtownie poleci na glebę. Dystrybutorzy nie mogą doczekać się kiedy będą mogli pokazać środkowy palec gigantom pokroju Gamestopu czy Wallmartu, którzy w tym momencie dyktują im warunki i mogą złamać ustalenia co do wcześniejszej sprzedaży ze słowami - "nie poczekam do jutra i co pan nam zrobi?". Ba nawet na naszym podwórku były afery z MM czy Empikeim ignorującym zalecenia dystrybutorów.

Przejście na cyfrowym dystrybucje da im kompletną kontrolę nad produktem, co im bardzo się spodoba. Niekoniecznie wyjdzie graczom na dobre, jeśli dalej będą łykać wszystkie ich praktyki pokroju preorderów dla ekskluzywnych portek jak z AC:Unity.

Zostaje też kwestia technologiczna. Gry ciągle się powiększają, a fizyczne nośniki stanęły w miejscu. To nie kwestia tej generacji, bo sprzętowo nie jest wyjątkowo przyszłościowa, ale kto wie. Może przyszła będzie ostatnią w której będzie się korzystać z płytek. Blue-ray może ma jakąś pojemność, ale transfery wcale nie są świetne i dla niektórych ściągnięcie gry z neta jest szybsze niż instalacja z krążka. Zresztą, już teraz nie ma gry, której nie trzeba od razu patchować po instalacji z płyty.

Co do cen, to masz problem bo patrzysz na nasz rynek. Który jest nie jest dobrym odbiciem całości i przynajmniej od 2008 w głębokim kryzysie. EA, MS czy Nitendo głupi jak zawsze. CDP czy LEM praktycznie martwe. A Cenega bez konkurencji też się nie ma powodu starać. A Ubi ze swoimi cenami, które potrafią osiągać 280zł za gry PC w podstawowej w ich sklepie i nawet zakupy na Steamie bez przecen są bardziej opłacalne dla klienta z Polski, to już najbardziej jaskrawy przykład na to gdzie giganci mają nasz rynek. Jedynym w miarę rozsądnym graczem który się poprawił przez ten czas wydaje się być Sony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2014 o 16:26, bVarador napisał:

Zostaje też kwestia technologiczna. Gry ciągle się powiększają, a fizyczne nośniki stanęły w miejscu.

I piszesz to pol roku po tym jak Sony/Panasonic zapowiedzieli ''Archive Disc'' zdolny pomiescic 300GB danych, a BD nadal spokojnie pomiesci 50GB danych, a nowsza generacja BD moze pomiescic 100GB?

Pamietajmy tez, ze nie kazdy ma 100mbit łącze, a wiec sciaganie +100GB gry NIGDY nie bedzie dla nich wyjsciemi i szczerze watpie bysmy kiedys doczekali sie zrezygnowania z fizycznych nosnikow - przynajmniej za naszego zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2014 o 20:36, Piotrek_K napisał:

I piszesz to pol roku po tym jak Sony/Panasonic zapowiedzieli ''Archive Disc'' zdolny
pomiescic 300GB danych, a BD nadal spokojnie pomiesci 50GB danych, a nowsza generacja
BD moze pomiescic 100GB?

Tak. Bo pojemność to nie wszystko a transfer też jest ważny. To nie przypadek, że coraz więcej gier na konsole wymaga instalacji a gry pod PS3 mają te same dane nagrane po kilka razy żeby skrócić czas ładowania. Zresztą nie o specyfikację chodzi, bo zawsze znalazłoby się wystarczające rozwiązanie, co o możliwości dystrybutorów. Sprzedawcy detaliczni to dla nich zbędne ogniwo ograniczające ich wpływy i zyski. Jeżeli tylko będą mieli możliwość zrezygnowania z ich pośrednictwa bez znacznych strat zrobią to z najwyższą przyjemnością.

Jeszcze na początku zeszłej generacji fani konsol mówili - pc-ty sux, na konsoli wkładasz płytę i grasz. Teraz instalacja na konsolach nie jest już wyjątkiem, a coraz częściej staje regułą. Na PC sprzedaż cyfrowa zagarnęła już większą część rynku. Do tego stopnia, że większość custom PC-tów nie jest nawet wyposażona w czytnik płyt. Konsole czeka to samo, zapieranie się że nigdy to się nie stanie jest dość naiwne.

A sam mam fatalne łącze, ale to nie znaczy, że standardem powoli stają się rozwiązania w których ściągnięcie gry przez internet wcale nie zajmuje więcej czasu niż instalacja z płyty + dociągnięcie patchy. Posiadania fizycznego dysku znaczy coraz mniej, skoro już "Day 0 patch" potrafi ważyć kilka GB.

Zresztą, obaj duzi gracze - Sony i MS pokazali że chcą uciąć handel używkami. Ale nie mogą z uwagi na presje graczy. A eliminowanie cyfrowych nośników wyeliminuje problem, bo wszystkie cyfrowe zakupy są przypisane do konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadania fizycznego dysku znaczy coraz mniej, skoro
> już "Day 0 patch" potrafi ważyć kilka GB.

Ja zawsze będę faworyzował kupno fizycznego nośnika, który razem z pudełkiem mogę położyć na półce. Tak już mam i raczej nic (no chyba, że nagle zaczęliby sprzedawać wersje cyfrowe w cenie < 40-50% wartości rynkowej wydania pudełkowego - co jest niemożliwe) nie jest tego w stanie zmienić :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawianie pudełek na miejscu ma ten problem, że miejsce kiedyś się kończy. To nie jest problemem jak się jest młodym, bo nie ma się jeszcze pokaźniej kolekcji. Ale po blisko 20 latach grania i zbierania gier ich ilość w końcu zaczyna stanowić problem. A nie każdy ma to szczęście, że jest w stanie przeznaczyć dowolną ilość miejsca na swoje hobby ;) Szczególnie jeśli ma się więcej niż jedno. I więcej niż jedną osobę, która chciałaby wykorzystać to miejsce dla siebie. Kiedyś też nie myślałem, że mogę kupić grę nie w pudełku, a przez długi czas gniewałem się na dystrybutorów z rezygnacji kartonów na rzecz grubych, a potem cienkich pudełek dvd. Teraz jestem na drugim biegunie, nie licząc edycji kolekcjonerskich, nie kupiłem żadnego pudełka od 2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować