SiniS

Kwasy by Jasió, James & SiniS

62281 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2010 o 15:56, Budo napisał:

Welcome to teh internetz


OK, tylko dlaczego z całego internetu nie możecie wybierać czegoś bardziej stonowanego i subtelnego ? Czyżby nic takiego już tam nie było ? A może po prostu jest, tylko że nikogo już nie śmieszy. Teraz jak widzę na topie jest humor o charakterze seksistowskim, rasistowskim, religijnym, sceny pełne przemocy lub ocierające się o kwestie wymagające co najmniej powagi jak śmierć, katastrofy itp.
Tak, kiedyś nawet czarny humor był bardziej stonowany i przyswajalny.

@ Mercuror

Akurat bardziej (negatywnie) poruszył mnie ten ostatni obrazek. Ja z całą pewnością nie mógłbym być moderatorem, bo zbyt wiele banów by się sypało. Nikt by na forum nie został. O_O


@ Abomek

Nie wiem... ja z pewnych rzeczy po prostu nie potrafię żartować. Nie umiem. Ba, uważam nawet że nie powinno się tego robić. I co gorsza, właśnie takiego humoru w tym temacie jest coraz więcej.
Jak widać powiedzenie o zakazanym owocu zawsze aktualne.
Co do Twoich filmików:
Drugi to nie mam pojęcia o co chodzi, trzeci... hmm, amatorski dzień świra ? Tylko że Dzień Świra to nie komedia.
Pierwszy dość ciekawy temat skeczu, ale IMO niestety zbyt bezpośredni. Nie mój humor.
Ostatnio na tym temacie tak naprawdę dostrzegalnie rozśmieszyła mnie chyba piosenka o przygodach Sherlocka pt. "Wassup Holmes". ;-D Polecam. Ale to było dość dawno temu.
Co do tych memów, nie chodzi o to, tylko o wspomniany wyżej brak szacunku dla pewnych rzeczy lub wartości. Teraz ludzie żartują sobie ze wszystkiego, a najbardziej z tego z czego żartować się nie powinno. Bo to najbardziej zwraca uwagę.
Staczanie się... kulturowo i z resztek subtelności z całą pewnością. :-)

Osobiście pozostanę chyba już na zawsze przy humorze z ubiegłego stulecia, bo ten współczesny zupełnie do mnie nie trafia... a nie jestem przecież aż tak stary.
Na zakończenie wywodu dam tu od siebie filmik będący niejako drobnym wycinkiem wszystkiego tego, co tak dawno temu wyciskało ze mnie potoki łez śmiechu (o bólach brzucha nie wspominając).
http://www.youtube.com/watch?v=fE6wTSvLGq4

Aż chciałoby się sentymentalnie zapytać: gdzie się podziały tamte klimaty, tamte lata ? ... prywatki zresztą też. ;-) Gdzie tamten świat ?


PS. Możecie nie zwracać na mnie uwagi. Od paru ładnych lat nostalgia łapie mnie coraz mocniej i ściska za gardło tak, że aż tracę dech. Kiedyś zapewne udusi mnie na dobre, ale póki co jeszcze tutaj jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ile ty masz lat? Bo wiesz, muszę zacząc odliczac kiedy mnie dopadnie taka nostalgia i sentyment do wszystkiego co było (choc to już się powoli zaczyna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Teraz jak widzę na topie jest humor o charakterze seksistowskim,

Dnia 03.05.2010 o 22:21, Dann napisał:

rasistowskim, religijnym, sceny pełne przemocy lub ocierające się o kwestie wymagające
co najmniej powagi jak śmierć, katastrofy itp.

Tak, dokładnie, bezbłędnie.
Spam protector: http://www.youtube.com/watch?v=-P3Jp6lrQgM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 22:28, MaccCry napisał:

Ile ty masz lat? Bo wiesz, muszę zacząc odliczac kiedy mnie dopadnie taka nostalgia i
sentyment do wszystkiego co było (choc to już się powoli zaczyna).


Wiesz, myślę, że to chyba nie zależy od wieku tylko od tego w co wierzymy, jakimi wartościami się kierujemy oraz przede wszystkim czy potrafimy się adoptować... iść z duchem czasu.
Ja zdecydowanie nie potrafię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 22:42, Bezi_113 napisał:


To już było tu 100 milionów razy.

Dann---> ale czego Ty oczekujesz. Świat się stacza, a internet wraz z nim. Zresztą, internet przez względną anonimowość jest po prostu zbiornikiem na pomyje i ścieki naszej cywilizacji, więc co oczekujesz tam znaleźć? Wartościowe rzeczy to 1 na 20 postów tutaj, bo w necie takie są proporcje śmieci do interesującego materiału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 22:42, Bezi_113 napisał:


Fajnie to razem nagrali.
Jeśli chodzi o humor powiązany z WoWem, to kilku ludzi (głównie z dalekiego wschodu, ale chyba nie tylko) przedstawiało sceny pt. Co by było, gdyby realia z gier MMO przenieść na życie codzienne.
Naprawdę śmieszny filmik, gdzie pokazuje się pewne niuanse dostrzegalne w MMO, np. tzw gankowanie. I tak analogicznie, sytuacja w życiu codziennym: gość idzie sobie ulicą, nagle dostaje po głowie od kilku innych gości, którzy natychmiast stają pod szpitalem, aby, kiedy owy gość, skatowany i z ręką na temblaku, tylko z niego wyjdzie, dokopać mu ponownie. ;-)
Albo gość ustawiający się w alejce i bijący wszystkich przechodzących, który potem lootuje każdego i sprawdza, co się wydropowało. I jest taka scena: "O ktoś dropnął i-poda" i już się cieszy, kiedy nagle ktoś inny przebiega szybko obok i owego i-poda wyrywa mu z rąk. :-)
Oczywiście szpanowanie super itemami, kiedy ktoś kupił sobie hulajnogę, radośnie śmiga po ulicy, a nagle ktoś inny wychyla się z super ferrari, pokazuje mu palec i krzyczy pogardliwie coś w stylu "spadaj noobie".
Oraz kilka innych dość ciekawych sytuacji jak barwy klubowe, zabawki itd.
Ale szczerze nie pamiętam, jak ten filmik się nazywał tudzież gdzie lub jak go teraz szukać. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 22:35, Dann napisał:

Ja zdecydowanie nie potrafię.


Zawsze możesz zrobić jeszcze taką magiczną rzecz, którą człowiek powinien potrafić zrobić w dowolnym wieku, o dowolnym wyznaniu. A mianowicie - omijać nieinteresujące miejsca szerokim łukiem. Skoro widzisz i męczy Cię to, że w tym temacie preferują taki, a nie inny humor, to trzeba poszukać alternatywnych źródeł dowcipów. Sporo osób woli się żalić i przebywać w x miejscach, które niby są beznadziejne, zamiast szukać takich, jakie by im odpowiadały. Aż chciałoby się powiedzieć - mentalność Polaka. Jednakże tak robią chyba wszyscy. :<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 22:54, Budo napisał:

Dann---> ale czego Ty oczekujesz. Świat się stacza, a internet wraz z nim. Zresztą,
internet przez względną anonimowość jest po prostu zbiornikiem na pomyje i ścieki naszej
cywilizacji, więc co oczekujesz tam znaleźć? Wartościowe rzeczy to 1 na 20 postów tutaj,
bo w necie takie są proporcje śmieci do interesującego materiału.


W zasadzie trafnością powyższych sformułowań odebrałeś mi jakiekolwiek argumenty, bo pozostaje mi się tylko zgodzić.
Tak się jednak zastanawiam, czy nie moglibyśmy sobie nawzajem jakoś pomagać owych śmieci unikać ? A może nawet ograniczać ich ilość ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 23:12, Dann napisał:

Tak się jednak zastanawiam, czy nie moglibyśmy sobie nawzajem jakoś pomagać owych śmieci
unikać ? A może nawet ograniczać ich ilość ?


Załóż czyste kwasy na wartościowe i ciekawe rzeczy odpowiednio temat motywując, żeby nie zamknęli :)
To nie jest taki głupi pomysł, trzeba przemyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 23:16, Budo napisał:

> Tak się jednak zastanawiam, czy nie moglibyśmy sobie nawzajem jakoś pomagać owych
śmieci
> unikać ? A może nawet ograniczać ich ilość ?

Załóż czyste kwasy na wartościowe i ciekawe rzeczy odpowiednio temat motywując, żeby
nie zamknęli :)
To nie jest taki głupi pomysł, trzeba przemyśleć.

To zalezy kto co uwaza za wartosciowe i ciekawe, poza tym moge sie zalozyc taki temat predzej czy pozniej upadnie albo zamieni sie w obecne kwasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 22:59, Choinix napisał:

Zawsze możesz zrobić jeszcze taką magiczną rzecz, którą człowiek powinien potrafić zrobić
w dowolnym wieku, o dowolnym wyznaniu. A mianowicie - omijać nieinteresujące miejsca
szerokim łukiem. Skoro widzisz i męczy Cię to, że w tym temacie preferują taki, a nie
inny humor,...


A czy tu kiedykolwiek był preferowany jakiś konkretny humor ? Zaglądam na to forum już od jakiegoś czasu i ten temat wertuję sobie od paru ładnych lat. Wierz mi na słowo... kiedyś "klikałem tu" z wielką przyjemnością, nawet wyszukując dowcipów do lokalnej gazety. :-)
Więc czemu się dziwisz, że nadal tu zaglądam... może z tego samego sentymentu, o którym wspominałem, a który powoli zaczyna zanikać ?

Ale abstrahując od tego, nigdy nie szukałem w internecie humoru. Tylko tutaj, na gramie, co jakiś czas tu zaglądam. Ot tak, skoro i tak już jestem na forum. :-) Więc to nie jest kwestia szukania gdzie indziej. Zresztą ostatnimi laty jest coraz mniej powodów do śmiechu, coraz mniej rzeczy, z których naprawdę można byłoby się śmiać. Pozostaje jedynie tzw. humor sytuacyjny (niestety na tym świecie dość rzadki) oraz "powrót do przeszłości".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 23:16, Budo napisał:

Załóż czyste kwasy na wartościowe i ciekawe rzeczy odpowiednio temat motywując, żeby
nie zamknęli :)
To nie jest taki głupi pomysł, trzeba przemyśleć.


Niestety ale, aż nie mogę uwierzyć że te słowa wychodzą spod moich palców :-), Starscream ma rację.
Pomysł faktycznie nie głupi, ale to chyba coś jak marzenia ściętej głowy.
Zacznijmy od tego, kto podjąłby się "moderatorki" takiego tematu. Wiesz, jak drastycznie zmniejszyłaby się liczba użytkowników tego forum ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 22:21, Dann napisał:

Na zakończenie wywodu dam tu od siebie filmik będący niejako drobnym wycinkiem wszystkiego
tego, co tak dawno temu wyciskało ze mnie potoki łez śmiechu (o bólach brzucha nie wspominając).
http://www.youtube.com/watch?v=fE6wTSvLGq4


Ja tez odczuwam spory sentyment do tamtych czasów. Zreszta po dziś dzień nie słyszałem ekipy, która rymowałaby w tak prosty i komiczny zarazem sposób lepiej od team''u Wasowski & Szcześniak. Ogromny szacunek dla obu panów.

Na dokładkę.
http://www.youtube.com/watch?v=i2hd2EeJLyQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 23:32, Mudra napisał:

Ja tez odczuwam spory sentyment do tamtych czasów. Zreszta po dziś dzień nie słyszałem
ekipy, która rymowałaby w tak prosty i komiczny zarazem sposób lepiej od team''u Wasowski
& Szcześniak. Ogromny szacunek dla obu panów.


Dokładnie. Niby prosty i wysublimowany humor, ale zarazem tak neutralny i inteligentny.

Dnia 03.05.2010 o 23:32, Mudra napisał:


A to za sprawą niewinnej wpadki, gdy zespawałem ze sobą statki. ;-D

Hehe... Naprawdę chwała temu, kto umieścił na YT wszystkie te filmiki.
Osobiście polecam również filmik PLAY-BOYS "Oddam". Jest tuż obok. Dla mnie osobiście po prostu kopalnia śmiechu. :-D
Podobnie jak w latach 90-tych MDM. Aż łezka się w oku kręci, że to już minęło. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2010 o 22:21, Dann napisał:

Na zakończenie wywodu dam tu od siebie filmik będący niejako drobnym wycinkiem wszystkiego
tego, co tak dawno temu wyciskało ze mnie potoki łez śmiechu (o bólach brzucha nie wspominając).
http://www.youtube.com/watch?v=fE6wTSvLGq4


To masz jak lubisz takie klimaty, chociaż pewnie znasz :P
http://www.youtube.com/watch?v=KpGAUJOoYys&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=-eUULEnLsu8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się