SiniS

Kwasy by Jasió, James & SiniS

62281 postów w tym temacie

Z tego co widziałem te całe Prosto czy SSG [ lol ] tak się cenią. Dla mnie to kawał szmaty z jakimiś tam wielgachnymi literami [ + trochę to trochę wieśniackie się tak nosić jak się ma więcej niż naście lat imo ale co kto lubi ... ] a cena jak za ... zielsko. :-P No ale cóż, jaka grupa docelowa to i takie interesy i ceny. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie corocznym [?] kwasem jest banda idiotów, którzy jeżdżą po Owsiaku i WOŚPie [ przed lub zaraz po zbiórkach ] jakby to było największe zło na świecie a sam Jurek był złodziejem, Antychrystem i cholera wie jeszcze kim. Nie chcecie to nie dawajcie, zmusza was ktoś? Poza tym szczytem hipokryzji jest obrzucanie kogoś błotem kto mimo wszystko robi COŚ dobrego w momencie gdy taki frustrat jedyne co dobre zrobi to zapewne ustąpienie miejsca komuś starszemu w środkach komunikacji miejskiej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mojej klasie poprzedni katecheta także przedstawiał Owsiaka w złym świetle. Z tego co pamiętam to miał dwa argumenty, pierwszy, że WOŚP nie jest do końca jawny ze swoimi finansami i że procentowo wcale nie tak dużo idzie na główny cel, a dwa, że był jakiś spór na Woodstocku między organizatorami a KK, który chciał rozstawić tam namioty z księżmi i katechetami. Po tym zdarzeniu dochodziło do sytuacji, że w niektórych parafiach nie pozwalano przed kościołem kwestować na WOŚP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeżeli do Owsiaka bezpośrednio / na inne inwestycje typu Woodstock czy cokolwiek innego trafia te 30 czy więcej procent z ''zysków'' to i tak jest to niewiele w stosunku do pomocy jaką daje ludziom i krajowi WOŚP - są jawni, nie kryją się, nikogo nie zmuszają, wszystko jest dobrowolne. Życie i zdrowie ludzkie nie ma określonej wartości więc niech każdy kto jeździ po Owsiaku i siedzi z rzycią na fotelu niech się puknie w swój pusty czerep. Bo krytykować i szukać dziury w całym to każdy potrafi ale zrobić coś jak on, utrzymywać przez tyle lat i nadal mieć z tego radochę oraz nawet te pieniądze którym tak wszystkim frustratom wadzą [ chyba tylko dlatego że jemu się udało a im nie ... cóż, to nasza przywara narodowa ]. Niech Jurek ma nowy samochód, willę i co tam jeszcze. Uważasz że mu się nie należy? Uważasz że to niesprawiedliwe? Wadzi ci Woodstock? Bym to skomentował tak jak Owsiak który bodaj zwyzywał w ten sposób bandę okradających wolontariuszy ale sobie daruję. I śmieszy mnie nazywanie tych co są za Owsiakiem socjalistami, komunistami albo i złodziejami. :-D A sam Kościół to powinien najlepiej zamilczeć w tej kwestii i się nie wypowiadać ale to swoją drogą.

A wracających do typowych kwasów ...

20130119184502

20130119184702

20130119184722

20130119184736

20130119184817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak rzuciłem tekstem w LO do kobitki: Ciekawe czy to samo by Pani mówiła w szpitalu siedząc przy własnym dziecku, to zostałem wywalony z zajęć, wiedziałem że to czas załatwić zwolnienie z tego "przedmiotu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, przytoczyłem tylko słowa katechety, nie moje. Sam jestem pozytywnie nastawiony do Owsiaka, już sam fakt, że bierze się za organizację tak wielkiego przedsięwzięcia budzi szacunek. Nawet gdyby z mojego wysłanego za 5zł sms''a, na potrzebujących poszło tylko 2zł, to lepsze to niż nic, a prawdopodobnie gdyby nie WOŚP i to, że wszędzie pewnego dnia go było dużo to bym nic nie wysłał i nic nie pomógł.

Dzidowo

20130119193933

20130119193949

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 19:40, Skayfer napisał:

Nawet gdyby z mojego wysłanego za 5zł sms''a, na potrzebujących poszło
tylko 2zł, to lepsze to niż nic,

Ja się tylko dziwię, czemu ludzie tak NFZ nie traktują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 21:17, Zgreed66 napisał:

> Nawet gdyby z mojego wysłanego za 5zł sms''a, na potrzebujących poszło
> tylko 2zł, to lepsze to niż nic,
Ja się tylko dziwię, czemu ludzie tak NFZ nie traktują ;)

Pewnie dlatego że jest finansowana na innych zasadach i nie daje nic w zamian (a powinna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 21:40, Darkstar181 napisał:

i nie daje nic w zamian (a powinna).

W takim wypadku nie byłoby osoby która coś by dostała z publicznej kasy. Tak jest?

Dnia 19.01.2013 o 21:40, Darkstar181 napisał:

Pewnie dlatego że jest finansowana na innych zasadach

Czyżby? Jak nie dasz to jesteś jak trędowaty, a nie daj Boże jak śmiesz spojrzeć krzywo to jesteś hipokrytą. No bo przecież bez tego ludzie nie będą leczeni. Więc nie tyle coś z tą dyskusją jest nie tak. Co w ogóle nie da się jej prowadzić, gdyż jest to swoisty temat tabu. A jak czytam komentarze osób które nie są specjalnie świadome tego na co pieniądze idą oprócz leczenia (tak czytałem takie komentarze, że WOŚP płaci tylko na leczenie), to nie wiem nawet jak reagować. Bo przecież jestem hipokrytą i niemoralnym zawistnikiem ;)

Ale to tylko "notka oglądowa", bo dyskutować mnie się specjalnie nie chce, szczególnie o tematach tabu, za poruszanie których jest się linczowanym :P Także koniec offtopu ;p

PS. Kiedyś dla żartu dałem propozycję, aby płacić bezpośrednio na NFZ zamiast WOŚP. Wraz z pytaniem "czy różniłoby się to czymś innym niż tylko PRem i szopką medialną?"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2013 o 22:20, Zgreed66 napisał:

> i nie daje nic w zamian (a powinna).
W takim wypadku nie byłoby osoby która coś by dostała z publicznej kasy. Tak jest?

> Pewnie dlatego że jest finansowana na innych zasadach
Czyżby?

Zanim rozpoczniesz dyskusję, najpierw odrób pracę domową, bo mam wrażenie że im więcej piszesz, tym mniej wiesz o sprawie.
Nie wiadomo po co porównujesz NFZ do WOŚP, gdyż składki na NFZ są obowiązkowe, i jednocześnie stanowią ekwiwalent oferowanego (rzekomo) leczenia. Nie jest to w żadnym razie instytucja charytatywna.
Datki na Wośp to dobrowolne darowizny, i pierwsze słyszę żeby ktoś kogoś napastował że NIE dał. Raczej jest fala krytki za to że ktoś dał!.
I na koniec... nie leczenie a głównie zakup sprzętu medycznego, i nie tylko do szpitali, ale także dla ratownictwa. Obejmuje to takie rzeczy jak ewipunek GOPRu (np. SKUTERY) czy pontony/motorówki dla straży pożarnej, ratownictwa.
Nie moja wina że ktoś czuje się źle bo JA dałem a on nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się