SiniS

Kwasy by Jasió, James & SiniS

62281 postów w tym temacie


Śmiejemy się z amerykanów, a sami hodujemy debili na własnym ogródku. Uczymy się wszystkiego i zarazem niczego. Nasz system edukacji już od wielu lat jest zepsuty, ale zmiany, które nadchodzą lub niedawno nadeszły niszczą go jeszcze bardziej. Naprawdę boję się o przyszłość naszego kraju.

Dla odmiany coś pozytywnego i genialnego zarazem:

http://www.youtube.com/watch?v=MejbOFk7H6c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby gdzies na swiecie istnial dobry system edukacji,jedynie czesc krajow szczyci sie uczelniami wyzszymi ale publiczne szkoly srednie i nizsze produkuja tylko bezmyslnych robotnikow nie bedacych nawet w stanie w miare samodzielnie myslec u nas tak tego jeszcze nie widac ale np w usa wlasnie jest to bardzo widoczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2013 o 11:24, nightfaler napisał:


Trochę śmieszne, trochę smutne.

@Perry_Cox Myślę, że system edukacyjny to jeden, aczkolwiek nie najważniejszy czynnik powodujący taki stan rzeczy. Przede wszystkim zmienia się mentalność młodych ludzi, którzy naukę i w ogóle uczenie się uważają za coś głupiego i niemodnego. Wychowanie przez rodziców też ma pewnie duży wpływ na predyspozycje do debilizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Trochę odbiegamy od tematu, ale oczywiście nasz system edukacji nie jest głównym czynnikiem pogłębiającym głupotę młodych, aczkolwiek jest on w czołówce. Nie chcę go rozkładać na czynniki pierwsze, bo to nie czas i temat na takie rozprawy, w żadnym kraju nie ma idealnego systemu, po prostu martwi mnie, że już i tak słaby system zmienia się na jeszcze gorszy. Swoje trzy grosze wtrąca byle jaka popkultura, w której rządzi kicz, tandeta i głupota. Może się starzeję, ale jeszcze kilka lat temu kultura masowa miała w sobie choć minimum ambicji. Dochodzi do tego era fejsbukowiczów, marnowanie czasu na głupoty w internecie oraz w tv. Coraz gorsza sytuacja naszej gospodarki sprawia, iż trzeba więcej pracować, przez co rodzice nie mają czasu dla pociech, więc wychowuje, nie zgadniecie kto - internet. Jeszcze wiele czynników składa się na dzisiejszy stan rzeczy, ale warto jeszcze wspomnieć o pewnym paradoksie naszych czasów dotyczących młodzieży. Nikt nie przygotowuje ich do dorosłego życia, ani szkoła, ani system, czasami nawet rodzice tego nie robią. Młodzi są coraz to mniej dojrzali emocjonalnie, ale życie wymaga od nich dorosłego podejścia zaraz po ukończeniu szkoły. Między innymi dlatego mamy tylu studentów, bo nie chcą wkraczać w dorosłe życie. Trochę się rozpędziłem, może moje teorie są lekko szalone, ale nie zmienia to faktu, że jeśli taki stan rzeczy nie ulegnie zmianie, może być krucho z naszym i przyszłym pokoleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że to jest zrobione pod publikę, tj. wrzucone jak najwięcej tych złych wypowiedzi, bo nie pokazali ani jednej osoby która by dała dobrą, taka zagrywka mediów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2013 o 18:19, zerohunter napisał:

A mi się wydaje, że to jest zrobione pod publikę, tj. wrzucone jak najwięcej tych złych
wypowiedzi, bo nie pokazali ani jednej osoby która by dała dobrą, taka zagrywka mediów.


No to przecież oczywiste, że tak było. Przecież nie może być tak, że wszyscy gimnazjaliści są tacy tępi. W każdej szkole, nawet takiej o słabszym poziomie, znajdą się lepsi i gorsi, choć możliwe, tendencje są coraz mniej korzystne. Poza tym w komentarzach pod filmem przeczytałem, że któryś z pytanych jest nie do końca sprawny umysłowo. Oczywiście marne to pocieszenie, bo niektóre pytania były rodem z początku podstawówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2013 o 18:19, zerohunter napisał:

A mi się wydaje, że to jest zrobione pod publikę, tj. wrzucone jak najwięcej tych złych
wypowiedzi, bo nie pokazali ani jednej osoby która by dała dobrą, taka zagrywka mediów.

Owszem, ale sam fakt że są ludzie którzy nie wiedzą takich rzeczy... no trochę to przeraża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2013 o 19:44, Wszystkozajete napisał:

Poza tym w komentarzach pod filmem przeczytałem, że któryś z pytanych jest nie do końca sprawny umysłowo.

Tylko jeden? xD
[link usunięty na prośbę autora]
jeszcze było "TAG"(2:10) i ten kolo który próbuje wspomóc tego faktycznie "nie sprawnie umysłowego".
Jego wyraz twarzy mówi wszystko za siebie:
-[kamera! Its my time to shine!]
- Dobra to drugiego zapytam. Jeśli..... .
-[fuck mamo nie wyszło ;( spie*dalam!]
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2013 o 20:32, nightfaler napisał:

> Poza tym w komentarzach pod filmem przeczytałem, że któryś z pytanych jest nie do
końca sprawny umysłowo.
Tylko jeden? xD

Mogę wiedzieć co ma być takiego śmiesznego w powyższym zdjęciu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się