Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Śródziemie: Cień Mordoru - recenzja

53 postów w tym temacie

Czyli mogę powiedzieć jedno - biję się mocno w pierś, bo jednak cały czas czułem, że gra sama w sobie może być słabym tytułem jak War in the North. A tu się może okazać, że może być naprawdę dobrym tytułem w świecie Śródziemia... ech, zostaje tylko zapłakać i dopisać do wartych ogranych gier w najbliższym czasie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 16:20, Muradin_07 napisał:

... jak War in the North.


Akurat ten tytuł przypadł mi do gustu ze względu na ciekawą fabułę, ukazującą poboczne wątki znanej nam historii, różnorodne lokacje i w miarę rozbudowany wątek RPG jak na taką grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy włąśnie dla kogo. Ogólnie czułem się w WitN jakbym ciągle robił to samo, a zmiany w ekwipunku nawet jak się pojawiały to nie były one aż tak znaczące. Fabularnie trzymała poziom, ale reszta jakoś nie do końca mnie przekonała.

Choć i tak nadal w pamięci mam rewelacyjną Trzecią Erę na Playstation 2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 16:30, Muradin_07 napisał:

Ogólnie czułem się w WitN jakbym ciągle robił to samo


Heh, ja tak mam w przypadku " Cienia Mordoru " ;) ale gra jest fajna jak na nawalankę, szkoda tylko, że w porównaniu do takiego, np. " Batman A A ", gdzie jest idealna równowaga pomiędzy bijatyką, skradanką, platformówką i czymś tam jeszcze, tutaj tej równowagi brak, a ponieważ główny bohater

Spoiler

jest już martwy na samym początku gry

, gracz nie czuje z nim większego związku. W Batmanach świetnie rozwiązano też kwestię faktu, iż główny bohater wraz z rozwojem postaci staje się coraz silniejszy, zyskując nie tylko nowe umiejętności ( co w Śródziemiu też występuje ) ale także nowe gadgety. Tutaj tego brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahaha, TA gra dostała taką dobrą recenzję? xD
Nie grałem, ale oglądałem stream na twitchu przez jakiś czas i gra wyglądała na strasznie głupią. Idzie piątka orków i stealth kill na jednym, drugim, trzecim...nikt nic nie zauważa, cała grupka pada. Mapa strasznie malutka jak na sandboxa. Cały czas robisz to samo, wyrzynasz orków. A jeśli ktoś lubi Tolkiena to po tej fabule będzie robił facepalm co kilka minut. Jak to coś można nazwać dobrą grą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że fanatycy Tolkiena będą ciskać gromy w kierunku autorów Śródziemia: Cienia Mordoru

Nie będą. Podpisano - fanatyk Tolkiena.

Nie mylmy, proszę, osób, które prozę Profesora uwielbiają, z fanbojostwem, które każdą malutką zmianę uważa za świętokradztwo. Nie zapominajmy, że Śródziemie za życia Profesora cały czas ewoluowało, ulegało zmianom, w zależności od wizji autora. Ok, pewne rzeczy zapewne są mocno radykalnymi zmianami (jak właśnie SoM czy też klasy Lore Master i Rune-keeper w LotRO), ale nie oznacza to jeszcze, że ich autorów należy odsądzać od czci i wiary.

Niedzielnemu miłośnikowi Władcy pierścieni, który przeczytał trylogię w liceum

Słodki jeżu, panie recenzencie... JAKĄ TRYLOGIĘ?! Władca Pierścieni nigdy nie był, nie jest i nie będzie trylogią! To jedna powieść, jedna całość, wydana początkowo w trzech tomach (bo tak było taniej), ale to jeszcze nie robi z niej trylogii! Trylogia to trzy utwory, z których każdy jest odrębną całością ("Trylogia" Sienkiewicza, chociażby), a nie jedna książka w trzech tomach. Ile razy ta sama bzdura będzie jeszcze powtarzana?!

I tak na koniec czepiania się... "Władca Pierścieni" jest tytułem. Oba słowa piszemy dużą literą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> [....]

Dzięki za zdradzenie fabuły. Za takie spojlerowanie bany powinni dawać - nic więcej. Admin chyba nie widzi, albo nie chce widzieć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 16:00, Frezko napisał:

Kupiłem grę ze względu na to że jestem fanem tolkeina i gier rpg ale podchodziłem sceptycznie
do tej gry i myślałem że nie pogram długo jednak okrutnie mnie to przykuło na dłużej
gra jest na prawdę fajna i gra się w nią przyjemnie.

Spoiler

Fabuła też jest bardzo ciekawa
i jednocześnie prawdziwa szczególnie jak talion widzi jak podrzynają gardło jego synowi
i ukochanej żonie a ona mówi do taliona w chwili śmierci że już nie długo będą na zawsze
razem ale okazuje się że talinowi odmówiono śmierci na skutek klątwy i podąża niczym
duch zemsty nie mając nic do stracenia by odprawić mord na Mordorze.




Proszę zaznaczać, elementy zdradzające fabułę jako spoiler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 18:21, Jero25 napisał:

> [....]

Dzięki za zdradzenie fabuły. Za takie spojlerowanie bany powinni dawać - nic więcej.
Admin chyba nie widzi, albo nie chce widzieć :/


Ty również zaznacz, że cytat zawiera spoilery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 18:21, Jero25 napisał:

> [....]

Dzięki za zdradzenie fabuły. Za takie spojlerowanie bany powinni dawać - nic więcej.
Admin chyba nie widzi, albo nie chce widzieć :/


Akurat to o czym pisał Frezko jest chyba na samym początku gry i nawet jest o tym mowa (chociaż mniej szczegółowo) w recenzji, więc nie ma co się zbytnio przejmować, raczej nie zdradzili zbyt wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 23:00, Nitro2050 napisał:

Ile czasu przejdź na grę?


Podejrzewam, że koledze chodziło o to, ile czasu zajmuje przejście gry. Ale albo autokorekta w telefonie szwankuje, albo promile się kłaniają, albo polski nie jest pierwszym językiem...

W każdym razie chwilowo na zadawanie takich pytań jest trochę za wcześnie. Premiera wersji PC była raptem 2 dni temu, i choć nie wątpię, iż są już osoby, które grę ukończyły, o tyle ciężko mówić, by była to norma. Poczekaj jeszcze kilka dni, sprawdzaj co jakiś czas tę stronę: http://czasgry.gram.pl/ListaGier/szukaj/mordor i wszystko będzie jasne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Hahaha, TA gra dostała taką dobrą recenzję? xD
> Nie grałem, ale oglądałem stream na twitchu przez jakiś czas i gra wyglądała na strasznie
> głupią. Idzie piątka orków i stealth kill na jednym, drugim, trzecim...nikt nic nie zauważa,
> cała grupka pada. Mapa strasznie malutka jak na sandboxa. Cały czas robisz to samo, wyrzynasz
> orków. A jeśli ktoś lubi Tolkiena to po tej fabule będzie robił facepalm co kilka minut.
> Jak to coś można nazwać dobrą grą?
Skoro, jak sam przyznajesz, NIE grałeś, to po jakiego diabła krytykujesz recenzję? Myślisz, że skoro oglądałeś jakiś tam stream, to już wiesz wszystko i możesz śmiało ziać hejtem we wszystkie strony? I nie, jeśli ktoś lubi Tolkiena, to zdaje sobie sprawę, że jego twórczość żyje dziś własnym życiem i zamiast narzekać na chociażby fikcyjne wątki w kinowym Hobbicie, będzie cieszyć się, że ktoś bazuje na tym fantastycznym uniwersum, zamiast pozwolić mu odejść w zapomnienie. Swoją drogą, "facepalm" byłby właściwą reakcją na twój komentarz o "malutkiej mapce". Ty po prostu nie masz pojęcia o czym mówisz, ale mówić lubisz, więc klepiesz trzy po trzy o tym, co ci się "wydaje". To jest równie głupie jak narzekanie na fakt, że w grze akcji istotą rozgrywki jest... akcja. Po prostu brak słów.
Co do samej gry, to jest ona największym zaskoczeniem tego roku. Kto czekał z decyzją o zakupie ten może być pewien, że Cień Mordoru jest wart swej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2014 o 09:15, Shaddon napisał:

Kto czekał z decyzją o zakupie ten może być pewien, że Cień Mordoru jest wart swej ceny.


Kto czekał z decyzją o zakupie (jak niżej podpisany), ten może sobie teraz pluć w brodę. 3 dni temu u konkurencji sprzedającej klucze gra była za 109zł (klucz Steam), teraz już skoczyła na 159... :/ Myślałem o kupnie, bo akurat mam parę dni wolnego, a tu taki zonk :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2014 o 09:53, Ring5 napisał:

>

Muve, Empik.com, itp.
ja dopiero jestem wkurzony: zamówiłem na empik.com wersję specjalną gry, zawierającą steel case, ale Empik nie zauważył że data premiery gry została zmieniona z 3.10 na 30.09 i grę mi dostarczyli dopiero dzisiaj, więc byłem zmuszony zakupić zwykłą edycję i gram już od wtorku, ale nie powiem, szkoda metalowego pudełka i dodatkowych DLC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku pewnie lepszym rozwiązaniem będzie poczekanie pół roku tudzież roku na większą i stałą obniżkę ceny tegoż produktu, choć rozumiem, że jesteś osobą pracującą, na granie masz niewiele czasu i czekasz na dłuższe urlopy. Szkoda, ale tak niestety dzisiaj rynek gier wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to wszystko było takie proste. Niestety, nie ma mnie w kraju, więc w grę wchodzi jedynie klucz, a nie wersja pudełkowa, stąd właśnie moje rozczarowanie polityką cenową keye.pl :( No trudno, zostaje do ukończenia Arkham City i wyobrażanie sobie, że Dark Knight to to samo, co Ranger ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować