Zaloguj się, aby obserwować  
Prince_Miki

Windows 10 - temat ogólny

833 postów w tym temacie

/.../

Dnia 31.07.2015 o 22:48, ziptofaf napisał:

A próbowałeś posłuchać samego Windowsa w tej kwestii? Twierdzi że komputerowi nic nie
jest a problem bierze się z drugiego urządzenia. Aka - zresetuj router. Najlepiej wręcz
do ustawień fabrycznych.


Router resetowany był kilkukrotnie, w tym odłączany od prądu na kilka minut, jednak nie był to reset do ustawień fabrycznych.

Resetu do ustawień fabrycznych niestety wykonać na chwilę obecną nie mogę.. mój tata ma ustawione opcje zdalnego kontrolowania niektórych komputerów w sieci co wymagało konfiguracji routera [sami tego zrobić nie umiemy]. Gdyby zrobić reset wszystkiego to byłby, lekko mówiąc, niepocieszony.. jeśli nie ma innej opcji to jutro z nim o tym pogadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie może ktoś jak ustawić by system pytał czy napewno chce usunąć folder jak klikam na folderze usuń,a nie usuwał odrazu bez potwierdzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2015 o 03:15, Kirabaxior napisał:

Lenovo G580, kupowany bez systemu.

OD MS''u:
"If you are very eager to upgrade, tech savvy users with the above message can modify the following registry key to install immediately.

Warning: Serious problems might occur if you modify the registry incorrectly. Before you modify it, back up the registry for restoration in case problems occur.

Locate the registry key: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\OSUpgrade ]

It should exist, but if not, create it.

Create a new DWORD (32-bit) Value with Name = "AllowOSUpgrade” (without the quotes), and set the Value = 0x00000001.


Once the registry key is modified, close and reopen the desktop Control Panel, go to Windows Update and check for updates. You should now be able to click the Get Started button to upgrade to Windows 10. Note: Windows 8.1 users must go to the desktop Control Panel, and not the modern Windows Update UI.” "

Ta mała zmiana sprawi że nie musisz czekać w kolejce i da się zaktualizować do Dziesiątki od razu. Sprawdzone. Inna sprawa że chyba nie ma po co się tak śpieszyć - im później zaktualizujesz tym więcej dajesz czasu producentom sprzętu na wydanie sterowników do Win10. A z tego co widać w tym wątku sporo osób ma jeszcze problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na razie nie warto przechodzić na W10 z W7:

1: System ponoć strasznie muli po aktualizacji z Siódemki czy Ósemki.
2; Są problemy ze sterownikami karty graficznej i niektórzy mają problemy z grafiką w grach.
3: Na mojej płycie głównej z tego co czytam temat występuje problem z internetem, a tego już sobie sam nie zrobię.

Lepiej poczekać aż system trochę połatają i przetestuje go więcej użytkowników W7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2015 o 11:49, Carter napisał:

Zawsze po przejściu możesz zrobić czystą intalkę a 10 w ciągu 30 minut dociągnie wszyskie
najnowsze sterowniki.

Czystej instalki nie chcę robić, gdyż mam sporo zainstalowanych gier a w kilku z ich wiele przegranych godzin ( np. ponad 80 h w Wiedźminie 3 ). Poza tym, ja nigdy jeszcze Windowsa nie instalowałem i nie wiem jak się za to zabrać, jak sformatować dysk. BTW - W3 mam właśnie na dysku systemowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustawiasz w biosie botowalny napęd lub pendrive następnie wkładasz nośnik z systemem i postępujesz według wskazówek, w pewnym momencie będziesz miał możliwość sformatowania dysku. Instalacja systemu naprawdę nie jest skomplikowana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2015 o 12:05, Isildur napisał:

Ustawiasz w biosie botowalny napęd lub pendrive następnie wkładasz nośnik z systemem
i postępujesz według wskazówek, w pewnym momencie będziesz miał możliwość sformatowania
dysku. Instalacja systemu naprawdę nie jest skomplikowana ;)

A gdybym chciał zrobić jednak upgrade z Siódemki to jak wygląda powrót do W7?
Pytam, gdyż u mnie jest chyba coś nie tak ... jakieś dwa tygodnie temu miałem problem z Firefoxem do którego Adobe Flash Player wgrał jakieś badziewia. Próbowałem przywrócić system i okazało się, że operacja się nie powiodła ( próbowałem ze cztery razy ). Wyglądało to tak, jakbym nie miał żadnego punktu przywracania, chociaż jakiś się tam pokazał. Obawiam się teraz, że nie uda mi się ewentualnie powrócić do W7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz opcję do powrotu do W7, na screenie masz odpowiednie opcje pokazane :)

Dodam, że system wraca do stanu z przed aktualizacji :)

20150801122028

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2015 o 12:14, lis_23 napisał:

A gdybym chciał zrobić jednak upgrade z Siódemki to jak wygląda powrót do W7?

Dwa kliknięcia, 40 sekund i gotowe. Pierwszym co robi instalator Windows 10 jest stworzenie katalogu Windows.old na C: który przechowuje wszystkie poprzednie dane systemowe. Powrót do poprzedniej wersji jest więc trywialny.

Dnia 01.08.2015 o 12:14, lis_23 napisał:

Wyglądało to tak, jakbym nie miał żadnego punktu przywracania, chociaż jakiś się tam pokazał. Obawiam
się teraz, że nie uda mi się ewentualnie powrócić do W7.


To nie ma znaczenia. Powrócisz do dokładnie tego samego stanu w jakim W7 masz teraz.


Ja na razie sobie korzystam z tej Dziesiątki od paru dni (Technical Preview nie liczę) i naprawdę nie mam co narzekać. Jedyną rzeczą która lekko mnie irytuje jest święta krucjata którą prowadzi Windows Defender gdy dzielnie skanuje każdy świeżo pobrany plik (nie muli mi to kompa ale oznacza że muszę czekać z 2 sekundy dłużej po jego pobraniu) :P

System chyba nawet nie jest jakiś dużo bardziej zasobożerny niż Siódemka - PC z 2GB RAM'u jakoś na tym chodzi, nie gorzej niż wcześniej. Na mojej własnej maszynie zaś testy w 3D Markach i innych badziewiach pokazują takie wyniki jakie być powinny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Ośmieszyłem się kompletnie licząc, że wybierając opcję, aby Windows nie zachował żadnych osobistych danych ani zainstalowanych aplikacji dostanę sformatowany dysk i laptopa z samym, czystym systemem. Przyznaję się do porażki... Dysk C wyglada na wyczyszczony ale na D dalej są moje dane. Czy znajdzie się tu jakaś dobra dusza, która wyjaśni mi krok po kroku jak doprowadzić do czystej instalacji z płyty na którą nagrałem obraz ISO z Windowsem 10? Dla mnie BIOS to czarna magia, a sam tylko raz formatowałem dysk przez proste naciskanie jednego klawisza (F coś)- to chyba jakaś funkcja odzyskiwania systemu, która odpaliła mi ładny i przejrzysty proces instalacji. Jak ma to pomóc to posiadam laptopa Asus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Um hum, to co z tego że na D: coś jest? Jeśli robiłeś czystą instalację to te dane może i są ale nie są do niczego "przypisane" i Win10 z nich nie korzysta. Co oznacza jedno - wchodzisz na D:, zaznaczasz wszystkie pliki i je po prostu usuwasz.

Bądź po prostu wybierasz tę partycję i klikasz na formatuj z poziomu systemu:
http://puu.sh/jlghi/9b3053db46.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze zapytam:
Robię upgrade z Siodemki do 10 Tki, zachowuje wszystkie pliki na dysku C; gry, programy, itp. Gry mam też na dysku J i K ( partycje innych HDD ), czy i one zostaną bez zmian i będzie można weń normalnie grać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2015 o 13:29, lis_23 napisał:

Robię upgrade z Siodemki do 10 Tki, zachowuje wszystkie pliki na dysku C; gry, programy,
itp. Gry mam też na dysku J i K ( partycje innych HDD ), czy i one zostaną bez zmian
i będzie można weń normalnie grać?


U mnie wcześniej zainstalowane gry chodzą. I pewnie u ciebie będą. Tylko po instalacji systemu sobie pościągaj nowe sterowniki do karty graficznej, płyty głównej itp. - Microsoft daje całkiem niezłe domyślne wersje ale lepiej zadbać o to osobiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.08.2015 o 13:33, ziptofaf napisał:


U mnie wcześniej zainstalowane gry chodzą. I pewnie u ciebie będą. Tylko po instalacji
systemu sobie pościągaj nowe sterowniki do karty graficznej, płyty głównej itp. - Microsoft
daje całkiem niezłe domyślne wersje ale lepiej zadbać o to osobiście.


Ze sterami do grafiki nie mam problemu ale już do płyty głównej tak, na tym się nie znam i nigdy nie aktualizowałem tych sterów ;)
Ale jakby co to prawdopodobnie będzie mnie wspomagał student informatyki, więc jakoś to ogarnę ;) ale to dopiero za jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2015 o 13:49, lis_23 napisał:

Ale jakby co to prawdopodobnie będzie mnie wspomagał student informatyki, więc jakoś
to ogarnę ;) ale to dopiero za jakiś czas.


Też nie przesadzajmy, studenci informatyki nie są potrzebni do kliknięcia na setup.exe dziesięć razy pod rząd :D
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4953#dl
Bierzesz wszystko jak leci, tylko zaznacz jako OS Windows 10 64-bit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować