Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

We wrześniu Xbox One sprzedał się lepiej niż PlayStation 4

23 postów w tym temacie

> Pachter wyciągnął sobie liczby z tyłka, cały internet się z nich śmieje, a wy za nim
> powtarzacie, jakby to były potwierdzone informacje, brawo
Dokładnie. W dodatku wyniki sprzedaży konsol w USA we wrześniu będą znane dopiero 16 czy 17 października.

A co do sprzedaży XBO w Europie: W Hiszpanii jest obecnie 7:1 dla PS4.
http://i.imgur.com/7F3E98B.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie już płakać.
Nadeszła chwila kiedy konsole mogą rywalizować na równych zasadach (obie są dostępne w większości w tych samych krajach). Biorąc pod uwagę jaką ewolucję przeszedł xbox od światowej premiery oraz gry (te które już są i te zapowiedziane na najbliższą przyszłość) na tą konsolę nic dziwnego, że pod względem sprzedarzy przebił ps4.
Myślę, że takie wyniki zmuszą sony do jakiejś inicjatywy, co będzie dobre dla wszystkich graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w newsie nie ma żadnej informacji o tym, że to są jedynie PREDYKCJE Patchera? Napisany jest tak, jakby to był fakt dokonany, a póki co nie jest, bo nie ma danych, które by to potwierdzały - raport NPD dopiero za dwa dni. W dodatku jeszcze cały news jest tak skomponowany, że z bliżej nieokreślonych przyczyn bez już kompletnie żadnego źródła stwierdza jakąś mocną sprzedaż Xboxa także Europie. Ja rozumiem, że była premiera, super, wszystko fajnie, ale formułowanie tego typu zdań: "Wejście konsoli na tak wiele rynków musiało złożyć się na świetny wynik sprzedaży, z którym obecna od kilku miesięcy na rynku konsola od Sony nie mogłaby rywalizować" bez żadnego poparcia w źródle, danych, faktach... no trochę to nie tego. Gdzie są jakieś liczby, które potwierdzają tę sprzedaż, z którą konsola od Sony nie mogłaby rywalizować? Dopiero drugi akapit zdradza, że news mówi tak naprawdę tylko o USA - wniosek z tego taki, że zarówno tytuł jak i pierwszy akapit wprowadzają czytelnika w błąd, a najlepszym wypadku są po prostu strasznie nieczytelne.

I piszę to z perspektywy osoby, która ma kompletnie w nosie to jak która konsola się obecnie sprzedaje. Po prostu nie lubię czytać newsów z - de facto - fałszywymi informacjami. Może to ja jestem strasznie czepialski, ale zlitujcie się - poprawcie to, bo naprawdę ręce opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra w jednym miesiącu mogło się sprzedać rzeczywiście lepiej, ale w ogólnym rozrachunku to wciąż xbox jest daleko w tyle. Sami sobie zafundowali opóźnienie konsoli na wszystkich możliwych rynkach i dlatego też jest mniejszy zarobek i chyba tak zostanie. Kupujący w momencie ogłoszenia i premiery nowych konsol mieli do wyboru w większości tylko PS4. Kto by czekał pół roku na konsolę, która oferuję te same gry i tylko lepszą zawartość on-line ? No i cena, która nie zapewnia kupujących a ich odstrasza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jak pojawi się raport NPD, to na gramie pojawi się news o tym, nawet jak wyniki będą wskazywały na przewagę PS4?

Anyway, szanse na wygraną XBO w tym miesiącu (zeszłym) są nikłe. Wszystko przez Destiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 23:08, Aquma napisał:

Dlaczego w newsie nie ma żadnej informacji o tym, że to są jedynie PREDYKCJE Patchera?

Naprawde? Naprawde sie dziwisz ;)? Zwlaszcza po tygodniu X-Boxa, po "X-Box One okiem gram.pl" http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=95957&u=22 i paru innych sytuacjach?

Ja tam wole poczekac na oficjalne dane i ewentualne sprostowanie ze strony gram.pl gdyby sytuacja okazala sie inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2014 o 21:57, YaoGuai napisał:

Myślę, że takie wyniki zmuszą sony do jakiejś inicjatywy, co będzie dobre dla wszystkich
graczy.

Naprawdę uważasz że wynik z jednego miesiąca ( o ile okaże się prawdziwy ) może zmusić Sony do jakieś reakcji ? Szczególnie że PS4 dalej się nieźle sprzedaje, a w ogólnym rozrachunku to dalej jest przepaść na korzyść PS4

A tak na marginesie niedawno był news że Xboxowi będzie ciężko dogonić PS4 :)
http://www.gram.pl/news/2014/09/19/premiera-destiny-mocno-napedzila-sprzedaz-ps4.shtml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, jak teraz można porównywać konsole "nowej" generacji z komputerami pod względem wydajności, skoro często obsługują gry w rozdzielczościach mniejszych niż 1080p oraz nie więcej niż 30 FPS, a tymczasem kilkuletnie komputery dają sobie radę z tymi samymi grami na 1080p i więcej ze znacznie wyższym FPS i lepszą grafiką... I jaka tu logika? gdzie ta wyższość konsol nad PC pod względem płynności?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim mniemaniu niezbyt porażający wynik, biorąc pod uwagę, że to był premierowy miesiąc dla XO, a wynik to jakieś 30% więcej od konsoli Sony, która na rynku "światowym" już trochę jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2014 o 12:11, Dandzialf napisał:

Hehe... widzę, że mierzycie w poziom TVNu. :D


Widzę, że kolejne uwagi kierowane do Ciebie, nic nie dają. Nie masz nic do powiedzenia, to nie mów, żal mi czasu tracić na kolejne ostrzeżenia, więc :

DEGRAD -1

I radzę się opamiętać. Następnym razem odpoczniesz sobie od forum na dłużej.

UPDATE:
Degrad anulowano - 007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2014 o 11:59, MBi napisał:

Tak sobie myślę, jak teraz można porównywać konsole "nowej" generacji z komputerami pod
względem wydajności, skoro często obsługują gry w rozdzielczościach mniejszych niż 1080p
oraz nie więcej niż 30 FPS, a tymczasem kilkuletnie komputery dają sobie radę z tymi
samymi grami na 1080p i więcej ze znacznie wyższym FPS i lepszą grafiką... I jaka tu
logika? gdzie ta wyższość konsol nad PC pod względem płynności?!


A co ma to wspólnego z tematem bo chyba nie zakumałem? Czy kolejna osoba która chce mieszać i mówić że rozdziałka jest ważniejsza od gry. Temat tyczy się sprzedaży konsol i słabego poziomu newsa na gramie który mija się z tym o czym jest prawdziwa informacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować