Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Assassin`s Creed Unity - recenzja

100 postów w tym temacie

Dnia 13.11.2014 o 16:24, Alone_Wizard napisał:

UBI$OFT :v

Z racji, że jesteś nowy na forum, nie będzie żadnej kary, ale informuję, że takie przekręcanie nazw nie jest tu tolerowane. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że mi przeszło parcie na tą grę. Po Destiny obiecałem sobie że po za tymi tytułami które mam zaplanowane do kupienia z góry resztę już zawsze będę kupował po kilku dniach gdy opini będzie duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 16:36, Rick napisał:

Z racji, że jesteś nowy na forum, nie będzie żadnej kary, ale informuję, że takie przekręcanie
nazw nie jest tu tolerowane. ;)

Zasadniczo to bezpośrednio nie łamie on żadnego punktu regulaminu o ile pamiętam. A biorąc pod uwagę ostatnie skoki na kasę to określenie zaczyna pasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem początek gry i jestem już w Paryżu ( grałem jakiś dwie, dwie i pół godziny ). I7-4790K, 16 GB RAM DDR3 2133 i GTX 980 - wszystko na ultra, AA - SMAAX2 ( innego jeszcze nie próbowałem ). Klatek nie liczyłem ( bo po co? ), gra jest dla mnie płynna, nie miałem jakiś przycięć, także w filmikach ( jest tylko zmiana kolorystyki, gdy filmiki się kończą ). Mam też to samo o czym pisali niektórzy gracze, mianowicie, wszelkie złote powierzchnie, krawędzie obrazów " ruszają " się. Błędy: Raz Arno przeniknął przez tekstury, czasami broń przenika przez przeciwników, ot, typowe błędy dla AC.
Fabuła, a raczej jej zalążek, jak na razie najlepszy w serii, czuć ten klimacik a la Dumas. Także sam Arno przypomina nieco młodego Dartagnana, na prawdę da się go lubić.
Wrażenia graficzne: jest ok, ładnie, choć oczekiwałem ciut większej szczegółowości otoczenia, budynków, itp. Szczegóły np. takiej Notre Dame pojawiają się dopiero gdy jesteśmy bliżej ale jest ok ( może pojawią się mody, jak do WD? albo podpowiedzi, co zmienić w ini ).
Pograłbym dłużej ale mam na noc do pracy, więc muszę się wstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2014 o 16:42, Tomoya-kun napisał:

Zasadniczo to bezpośrednio nie łamie on żadnego punktu regulaminu o ile pamiętam. A biorąc
pod uwagę ostatnie skoki na kasę to określenie zaczyna pasować.

Od dodania tego regulaminu niestety trochę minęło i w międzyczasie uzgodniono kilka kwestii, na które również zwracamy uwagę. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=25862

Głównym wyznacznikiem działań Moderatorów jest regulamin oraz inne ustalenia (których on nie obejmuje) omówione z ekipą gram.pl tworzącą cały ten serwis.
Uprzejmie proszę o nie używaniem epitetów pod adresami różnych firm czy instytucji. Jeśli jakaś się nie wywiązuje należycie ze swoich zadań można o tym śmiało podyskutować, ale używanie epitetów jak np. "Cenędza" pod adresem Cenega Poland nie będzie akceptowane.

Micro$oft nie było akceptowane, więc ubi$oft też nie będzie. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > UBI$OFT :v
> Z racji, że jesteś nowy na forum, nie będzie żadnej kary, ale informuję, że takie przekręcanie
> nazw nie jest tu tolerowane. ;)

Jakie widzisz tu przekręcenie nazwy? Nie popadajmy w paranoje... Ot, w jednym słowie wyraził swoje zdanie nt. polityki Ubisoftu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że podobają mi się nowe animacje: podczas biegu postać jest jakby cięższa, nie biega się już tak swobodnie jak kiedyś. Fajne są nowe animacje wspinaczki, parkuru, np. na dachu trzeba wcisnąć chyba A na padzie, żeby Arno wszedł wyżej ( czasami w takim fajnym przykucu ), schodzenie też jest ok i wcale nie trzeba się długo przyzwyczajać do nowego modelu wspinaczki 9 pad od X360 pod PC ). Skradanie też jest całkiem ok. Nie podobają mi się za to skoki, które są zbyt długie, trochę księżycowe, nasz bohater potrafi się też sprawnie " przykleić '' np. do liny pomiędzy dachami, co jest ułatwieniem ale wygląda trochę dziwnie.
Walka póki co jest ok, fajne animacje, nie podoba mi się tylko to, jak pokazano " świst " powietrza podczas zamachu bronią, jest to dla mnie zbędne i psuje klimat, podobnie jak podświetlanie przeciwników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 16:49, Rick napisał:

Od dodania tego regulaminu niestety trochę minęło i w międzyczasie uzgodniono kilka kwestii,
na które również zwracamy uwagę. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=25862
Głównym wyznacznikiem działań Moderatorów jest regulamin oraz inne ustalenia (których
on nie obejmuje) omówione z ekipą gram.pl tworzącą cały ten serwis.

Przydało by się abyście go zaktualizowali w takim razie bo niestety nie każdy przewali całe forum w poszukiwaniu posta z osobnymi ustaleniami. No i to trochę kontrowersyjny punkt bo teoretycznie można powołać się na wszystko jako ustalenie z ekipą serwisu a użytkownicy nie będą mieli jak tego zweryfikować.

Dnia 13.11.2014 o 16:49, Rick napisał:

Uprzejmie proszę o nie używaniem epitetów pod adresami różnych firm czy instytucji.
Jeśli jakaś się nie wywiązuje należycie ze swoich zadań można o tym śmiało podyskutować,
ale używanie epitetów jak np. "Cenędza" pod adresem Cenega Poland nie będzie akceptowane.

Micro$oft nie było akceptowane, więc ubi$oft też nie będzie. ;P

Oj to już sprzedawanie się, jeszcze trochę a kierownictwo da wam w awatarach lokowanie produktu :P Albo nowe nicki modów: Cola, Doritos, HTC, EA. Trochę za bardzo czepialski punkt moim zdanie bo ludzie od dawna przekręcają tak nazwy i używanie $ w MS stało się normą. No a ostatnio niestety Ubi sobie grabi coraz bardziej wiec podejrzewam że to też przejdzie do codzienności.

lis_23
Też miałbym ten zarzut. Animacje wygladają o niebo lepiej a raczej bardziej ludzko. Tylko niestety całe wrażenie psują momenty kiedy Arno z miejsca nagle skacze 3-4 metry do przodu lub w górę XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu ktoś normalny ocenił AC jak trzeba, bo gdzie nie spojrzę to lecą 8 albo 9, i jestem ciekaw, za co? Za bugi? Za spadki fps-ów? Nie powinno się być pobłażliwym, a szczególnie dla Ubisoftu, który "na pewno wie, co robi'' wydając kolejne AC co roku. Jak widzę 9 przy kolejnym AC to wiem, że kogoś znów poniosła fantazja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 17:05, Tomoya-kun napisał:

Trochę za bardzo czepialski punkt moim zdanie bo ludzie od dawna przekręcają tak nazwy i używanie
$ w MS stało się normą. No a ostatnio niestety Ubi sobie grabi coraz bardziej wiec podejrzewam że to też
przejdzie do codzienności.

Tym większy powód, żeby z tym walczyć. Buractwo trzeba tępić nawet jeśli staje się normą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 17:05, Tomoya-kun napisał:

lis_23
Też miałbym ten zarzut. Animacje wygladają o niebo lepiej a raczej bardziej ludzko. Tylko
niestety całe wrażenie psują momenty kiedy Arno z miejsca nagle skacze 3-4 metry do przodu
lub w górę XD


Dla mnie, jak na razie wśród wad są te właśnie " księżycowe " skoki oraz niski zasięg rysowania szczegółów obiektów ( to drugie może poprawią mody ), reszta jest na plus.
Mikrotransakcji czy co opa nie dałbym do wad, gdyż z tych pierwszych nie zamierzam po prostu korzystać, a sam co op, jeśli będzie fajny to czemu nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 17:05, Tomoya-kun napisał:

Przydało by się abyście go zaktualizowali w takim razie

Jakbym tylko napisał nowy regulamin, byłoby mnie stać na prawnika żeby to sprawdził i miałbym uprawnienia admina to pewnie bym to zrobił. :P Ale nie mam. :P I zaręczam, że nikt z moderatorów nie ma. :P W temacie o forum już kilka razy ktoś z ekipy pisał dlaczego nie ma jeszcze nowego regulaminu, mimo że ten jest nieco nieaktualny. :P

>Trochę za bardzo czepialski punkt moim zdanie bo ludzie od dawna przekręcają tak nazwy i używanie $ w MS stało się normą.
Nie na tym forum. :P

@nazgul82
Nikt nie powiedział, że chcemy. ;) A, no i moderatorzy nie są pracownikami gram.pl. ;)

@UP ban. :P Ostatnio nieźle się uaktywniłeś. Wczoraj gumiś zdjął cię po 12 sekundach, ale chyba nie udało mi się pobić tego czasu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując gra jestem dobra (nawet bardzo), ale mnogie wpadki ze strony technicznej sprawiają, że średnia ocena jest mizerna. Ubi zj***** w tym roku z optymalizacją, więc logicznie jest widzieć wnerwionych recenzentów, gdzie co druga ocena to 7 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.11.2014 o 17:22, JacobGamer1995 napisał:

A gry-online dało 9.0 he he :D


Każdy ma swoje zdanie. Moim, to Gram pojechał po bandzie, zwłaszcza pisząc takie coś:
druga opinia:

" Miałem recenzować tę grę. Nawet ją przeszedłem, ale wolałem ją oddać komuś innemu, bo przejechałbym się po niej nie zwracając uwagę na plusy. ''

Na grę składa się wiele czynników: gameplay, fabuła, postacie, oprawa audiowizualna, itp. same bugi nie mogą zniwelować zalet, a te niezaprzeczalnie gra posiada. Tym bardziej, że bugi z czasem znikną, a zalety pozostaną te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować