Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dragon Age: Inkwizycja z nową łatką

54 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2014 o 18:54, garczesjan22 napisał:

No widzisz, a kto Ci powiedział, że moja ocena to wyrocznia

Nikt i nawet nie próbuję jej jako takiej stanowić.

Dnia 09.12.2014 o 18:54, garczesjan22 napisał:

dla Ciebie w takim razie jest Słaby i to jest właśnie SUBIEKTYWNA opinia, co podkreślam dziesiąty raz.

Dla mnie nie jest wazne jaka jest opinia i kogo jest. Dla mnie liczy się argumentacja. Tylko i wyłącznie i zawsze.

Dnia 09.12.2014 o 18:54, garczesjan22 napisał:

Dodając jeszcze, to że nie tylko ja tak uważam więc może być w tym troche prawdy.

No tak zawsze ktoś się znajdzie kto wierzy w homeopatię, czy inne przesądy. Pewnie trochę w tym prawdy.

Dnia 09.12.2014 o 18:54, garczesjan22 napisał:

Plus dodatek. Jesteś renomowanym smakoszem? Nie?

Jestem tak renomowanym smakoszem, że mało co mogę jeść. Srsly. Bez jaj.

Dnia 09.12.2014 o 18:54, garczesjan22 napisał:

więc co powiesz o szpinaku? Ma zły zapach i jest niesmaczny, przez co go nie lubię, przez co jest dla mnie
słaby. I OK mi tyle wystarczy, bo 9/10

Fajnie., Tyle tylko, że to się odnosi tylko i wyłącznie do ciebie. Do nikogo innego i taka opinia dla innych jest totalnie bezwartościowa przez co równie dobrze może być warty tyle co dla ciebie szpinak.

Dnia 09.12.2014 o 18:54, garczesjan22 napisał:

osób powie mi to samo, więc coś w tym jest, a Ty dalej oczekujesz referatu na temat właściwości
owej rośliny.

Niczego takiego nie oczekiwałem. To się właśnie odnosiło do subiektywności i tego, że jak ty czegoś nie lubisz - szczególnie bez większego (żadnego!) powodu. To nie znaczy ktoś inny nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś Ci powie że baton jest słodki, to do ciężkiej cholery też będziesz pytał dlaczego i mam ci wyjaśniać że zawiera związki takie i siakie wywołujące taki a taki efekt? NIE. Po to wymyślono słowo słodki żeby to opisać pokrótce, więc w tym samym celu używam słowa nudny. Jak grochem o ścianę. Udajesz tylko? czy na prawdę nie łapiesz. Bo nie wiem jak można nie pojmować zwrotu "historia nie zachęca do gry". No jak? Co tu jest do wyjaśniania? Skoro nie pojmujesz tego zwrotu to rzeczywiście coś z tobą nie tak. Nie chcę rzucać tu jakimś mięsem i dostawać warningów także zakończmy tę dyskusję. Dla mnie fabuła jest słaba dla Ciebie superhiperlepszaod90%erpegów i OK. Cieszę się, miłego przechodzenia gry, ja drugi raz do nie raczej nie wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2014 o 19:04, garczesjan22 napisał:

Jak ktoś Ci powie że baton jest słodki, to do ciężkiej cholery też będziesz pytał dlaczego
i mam ci wyjaśniać że zawiera związki takie i siakie wywołujące taki a taki efekt?

To jest w zasadzie wiedza powszechna której nie poddaje się w wątpliwość.
Jak czegoś nie wiem np co to jest heurystyka wydawania sądów, to wtedy zaczynają się schody.

Dnia 09.12.2014 o 19:04, garczesjan22 napisał:

NIE. Po to wymyślono słowo słodki żeby to opisać pokrótce, więc w tym samym celu używam słowa
nudny.

Słodki to jest nazwa odczucia odnosnie naszych kubków smakowych. Które działają u każdego (chyba) tak samo.
Nudny, nie jestety nie. Jest odczuciem typowo subiektywnym i każdy reaguje na to inaczej,

Dnia 09.12.2014 o 19:04, garczesjan22 napisał:

Jak grochem o ścianę.

Vice versa.

Dnia 09.12.2014 o 19:04, garczesjan22 napisał:

Udajesz tylko?

Może ty?

Dnia 09.12.2014 o 19:04, garczesjan22 napisał:

czy na prawdę nie łapiesz.

Zapytaj się siebie? Może jeszcze mi zarzucisz, że nie umiem czytać ze zrozumieniem?

>Bo nie wiem jak można nie pojmować zwrotu "historia nie zachęca do gry". No jak? Co tu jest do wyjaśniania?
Dlaczego ciebie "historia nie zachęca do gry"? Może mnie zachęci (jak to zrobiła)?

Dnia 09.12.2014 o 19:04, garczesjan22 napisał:

Skoro nie pojmujesz tego zwrotu to rzeczywiście coś z tobą nie tak.

A może problem nie polega na tym, że ja go nie rozumiem, ale problem polega na tym, że to co mnie zachęca lub odtrąca to całkiem co innego niż to co zachęca lub odtrąca ciebie? W takim rozumieniu znaczy to samo, czy co innego?

Dnia 09.12.2014 o 19:04, garczesjan22 napisał:

Nie chcę rzucać tu jakimś mięsem i dostawać warningów także zakończmy tę dyskusję.

XD Ignarance is bless.

Dnia 09.12.2014 o 19:04, garczesjan22 napisał:

Dla mnie fabuła jest słaba dla Ciebie superhiperlepszaod90%erpegów i OK.

Dnia 09.12.2014 o 19:04, garczesjan22 napisał:

Cieszę się, miłego przechodzenia gry, ja drugi raz do nie raczej nie wrócę.

Jakoś cieszy mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argumenty jednoznaczne znajdziesz tylko w matematyce, gdzie 2+2=4 i tego nie zmienisz. Jak możesz powiedzieć, że w Abstrakcji, którą jest gra nie liczy się opinia tylko argumenty? Tu nie ma argumentów bo wszystko jest opinią. Podoba ci się muzyka. A komuś nie. I czyj Argument jest prawdziwy? Niczyj. Obydwa zdania to subiektywne opinie, a obiektywne może być stwierdzenie, że muzyka mi się nie podoba ale wiele instrumentów nagrywających wiele kompozycji, sprawia, że tak obszerny soundtrack może wpaść graczom w ucho. To samo z fabułą. Mówisz, że argumentujesz ale tak na prawdę wyrażasz subiektywną opinię inną od mojej i twierdzisz że to ta jedyna, a inne nie mają prawa bytu. No musiałem to jeszcze dopisać ;p. Teraz na poważnie, zmykam i życzę miłej gry, jeżeli na prawdę Ci się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie zdajecie sobie sprawę że robicie ogromny syf w tym newsie? Dyskusja o tym czy fabuła jest dobra powinna odbyć się w głównym temacie.
----------------------------------------
Patch za mniej więcej godzinę powinien wyjść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2014 o 19:16, garczesjan22 napisał:

Tu nie ma argumentów bo wszystko jest opinią.

<zdycham>

Dnia 09.12.2014 o 19:16, garczesjan22 napisał:

Podoba ci się muzyka. A komuś nie. I czyj Argument jest prawdziwy?

To nie jest argument to stwierdzenie czegoś. Argument udowadnia coś.

Dnia 09.12.2014 o 19:16, garczesjan22 napisał:

Niczyj.

To jakiś test na logikę?
Jak coś nie jest argumentem to może być prawdziwy, a jak tak to kogo? :P

Dnia 09.12.2014 o 19:16, garczesjan22 napisał:

Obydwa zdania to subiektywne opinie, a obiektywne może być stwierdzenie,
że muzyka mi się nie podoba ale wiele instrumentów nagrywających wiele kompozycji,
sprawia, że tak obszerny soundtrack może wpaść graczom w ucho.

Raczej potrzebny byłby niezły żargon, ew. gatunek który określa muzyka i do czego to jest podobne.
Potrzebne jest coś co nie opisuje to gustów, ale właśnie muzykę od nich niezależną.

Dnia 09.12.2014 o 19:16, garczesjan22 napisał:

To samo z fabułą.

Niet.

Dnia 09.12.2014 o 19:16, garczesjan22 napisał:

Mówisz, że argumentujesz ale tak na prawdę wyrażasz subiektywną opinię inną od
mojej

Nie znam twojej argumentacji na temat oceny fabuły. Co już piszę (a teraz napisałem) właśne n-ty raz.
Nawet nie wiem kiedy się nią nie zgodziłeś, albo jakoś odniosłeś.

Dnia 09.12.2014 o 19:16, garczesjan22 napisał:

i twierdzisz że to ta jedyna, a inne nie mają prawa bytu.

Gdzie to twierdzę?

Dnia 09.12.2014 o 19:16, garczesjan22 napisał:

No musiałem to jeszcze dopisać ;p.

Nie wiem po co.

@Up
I tak zostanie zakopany. Więc o co się pruć i bawić w moda?
Fajnie, cieszę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prowokujesz, także nie odpuszczę, bo nie przejawiasz żadnej chęci ugody. Nudny pojęcie subiektywne?<zdycham> nawet definicję podałem(Ze słownika języka polskiego, polecam czasem zajrzeć). Chyba nie uważałeś na języku polskim. Powód nudy może być subiektywny, ale samo pojęcie nie ma wielu znaczeń, chyba że piszesz z Kambodży i nudny znaczy tam również wesoły... Nie ma argumentów w abstrakcji, bo to że coś jest dla jednego dobre, dla innego nie jest i wtedy to nie jest argument. Argument to coś jednoznacznego i uczą tego na studiach. Sam sobie zaprzeczasz mówiąc o tych nieszczęsnych argumentach." Muzyka jest dobra to stwierdzenie czegoś"-owszem. Całe twoje wypowiedzi w takim razie to stwierdzenia bo nie ma tam argumentów. Sam to potwierdzasz zdaniem powyższym. Ale ciągle uważasz, że twoje subiektywne wypowiedzi są argumentami, natomiast moje subiektywne wypowiedzi masz głęboko... i nie dopuszczasz tej różnicy zdań. Nie chce być złośliwy ale mam wrażenie, że pod barwnymi słówkami ukrywasz młodzieńczy stan umysłu. Ps. wybaczcie użytkownicy za ten spam, ale na prawdę trudno nie odpisywać po takich prowokacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu nawet o czym dyskutować, fabuła ssie. Piszą o tym w prawie każdej recenzji.
Od siebie dodam, że Inkwizycja jest moim faworytem w kategorii najbardziej drętwy Złowróg w historii cRPG + najgorszy finał. By nie być gołosłownym:

nawet końcówka była zabugowana :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma tu nawet o czym dyskutować, fabuła ssie. Piszą o tym w prawie każdej recenzji.

No, no. Przykłady recenzji, Michałku. Skoro w "prawie każdej" piszę o złej fabule, to nie powinieneś mieć problemów z przytoczeniem kilku cytatów na ten temat. Prawda? No nie prawda, bo łżesz, ale dam ci szansę obrony. Tak więc, przykłady, Michałku. Czekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2014 o 19:34, garczesjan22 napisał:

Prowokujesz, także nie odpuszczę, bo nie przejawiasz żadnej chęci ugody. Nudny pojęcie
subiektywne?<zdycham> nawet definicję podałem(Ze słownika języka polskiego, polecam
czasem zajrzeć). Chyba nie uważałeś na języku polskim.


Ja natomiast uważałem. "Nudny" oznacza "wywołujący uczucie nudy", zaś wszelkie uczucia są kwestią absolutnie i bezsprzecznie SUBIEKTYWNĄ. Koniec, kropka, chyba, że zaraz zaczniesz tworzyć swe własne definicje, tym samym udowadniając nieumiejętność pogodzenia się z własną omylnością. A na drugi raz nie powołuj się na słowniki, bo to nawet śmieszne nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2014 o 19:34, garczesjan22 napisał:

Prowokujesz, także nie odpuszczę, bo nie przejawiasz żadnej chęci ugody.

Z czym się godzić mam niby?

Dnia 09.12.2014 o 19:34, garczesjan22 napisał:

Nudny pojęcie subiektywne?<zdycham>

Śmiechłem, a powód zaraz.

Dnia 09.12.2014 o 19:34, garczesjan22 napisał:

Chyba nie uważałeś na języku polskim.

To teraz patrz:
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=97743&pid=43
"Nudny, nie jestety nie. Jest odczuciem typowo subiektywnym i każdy reaguje na to inaczej,"
No chyba, nie zemną jest problem.

Dnia 09.12.2014 o 19:34, garczesjan22 napisał:

ale samo pojęcie nie ma wielu znaczeń

A gdzie ja pisałem, że ma nudny przyjmuje inną definicję? :D

Dnia 09.12.2014 o 19:34, garczesjan22 napisał:

Nie ma argumentów w abstrakcji, bo to że coś jest dla jednego dobre, dla innego nie jest

Co jest tutaj abstrakcją oprócz twojej umiejętności czytania i łączenia faktów?

Dnia 09.12.2014 o 19:34, garczesjan22 napisał:

i wtedy to nie jest argument.

Co nie jest argumentem i kiedy? Albo czekaj.
Twierdzisz, że dla ciebie historia jest źle przedstawiona i nudna i to jest dla ciebie złe. A jak dla mnie jest dobrze. To przyznajesz, że twój argument jest felerny i to nie jest argument? Tak, czy nie?

Dnia 09.12.2014 o 19:34, garczesjan22 napisał:

Argument to coś jednoznacznego i uczą tego na studiach.

Jakich niby, gdzie? Czemu z nich nie korzystałeś? :D Byłoby łatwiej. Nie musiałbym się tak rozdrabniać z podstawami.

Dnia 09.12.2014 o 19:34, garczesjan22 napisał:

Całe twoje wypowiedzi w takim razie to stwierdzenia bo nie ma tam argumentów.

Co to jest argument, że twierdzisz, że to nie ma? Jak cały czas tobie wykładam, że gdzieś cały czas popełniasz błąd?

Dnia 09.12.2014 o 19:34, garczesjan22 napisał:

Sam to potwierdzasz zdaniem powyższym.

Nic nie potwierdzam z twoich urojeń. Jak nawet nie potrafisz przeczytać poprawnie co napisałem ;)

Dnia 09.12.2014 o 19:34, garczesjan22 napisał:

Ale ciągle uważasz, że twoje subiektywne wypowiedzi są argumentami, natomiast moje subiektywne
wypowiedzi masz głęboko...

Podaj jakiś przykład mojej "subiektywnej" wypowiedzi. Znajdź mi taki mój cytat i będzie pasował do wątku. I dare you ;p

Dnia 09.12.2014 o 19:34, garczesjan22 napisał:

i nie dopuszczasz tej różnicy zdań.

Na jakiej podstawie mam dopuszczać, że może być inny wynik działania 2+2 jak 4?

Dnia 09.12.2014 o 19:34, garczesjan22 napisał:

Nie chce być złośliwy ale mam wrażenie, że pod barwnymi słówkami ukrywasz młodzieńczy stan umysłu.

Młodzieńczy stan umysłu. I pewnie dlatego lepiej się czuję w towarzystwie starych tetryków, jak moich rówieśników. Może ci tetrycy to jacyś młodzieńczy są? :P

Dnia 09.12.2014 o 19:34, garczesjan22 napisał:

Ps. wybaczcie użytkownicy za ten spam, ale na prawdę trudno nie odpisywać po takich prowokacjach.

Chociaż jedną rzecz zrozumiał, wow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2014 o 20:03, michal_w napisał:

Nie ma tu nawet o czym dyskutować, fabuła ssie.

Wow, tak fabułą ssie. Wygrałeś, a teraz ić sobie. Podoba się? :D
Cool obejrzeć zakończenie na YT i stwierdzić, że fabuła ssie. Łał. Epickość. Tyyyyle fabuły.
Postaraj się plis. Taki geniusz i obeznany we wszystkim, i takie cienkie zabiegi erystyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urzekła mnie twoja argumentacja. Pisząc o "prawie każdej recenzji" masz na myśli prawie każdą recenzję, w której gra otrzymuje wysokie noty między innymi za ten aspekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować