Zaloguj się, aby obserwować  
Kubeczek77

Titan Quest - Temat ogólny

13255 postów w tym temacie

Zastanawiałem się więc czy opłaca się kupić Titan''s Quest w "Fajnej Cenie"...nie, nie chodzi o grywalność czy długość gry, ale o co innego - wymagania sprzętowe:

AMD Sempron 2200+
1024 MB RAM
ATI Radeon 9550 128 MB

Jakieś realne szanse na płynną rozgrywkę w relatywnie dobrych detalach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 21:28, Tomek1990 napisał:

AMD Sempron 2200+
1024 MB RAM
ATI Radeon 9550 128 MB

Jakieś realne szanse na płynną rozgrywkę w relatywnie dobrych detalach?

Niestety nie.
Sempron 2500+, 1.2 GB RAM i X1600PRO i... niestety zacina. W IT pojawiło się dziwne zachowanie. Często gra się zatrzymuje, a potem przez ok sekundę postać przyspiesza:( Ale może to być wina pofragmentowanego pliku z teksturami. Zwolniłem połowę z 30GB, a i tak się nie chce poukładać;)

I trochę o dodatku. Kupiłem choc zarzekałem się, że tego nie zrobię:) Jest bardziej dynamiczny. Obszary skrojono do bardziej "zjadliwych" rozmiarów. Trochę zbyt mało nowych typów potworów. Nie widac większej inteligencji. Artefakty i karawany - fajna rzecz. Wreszcie warto zbierac śmieci:) Trochę zbyt mały skok maksymalnej ceny sprzedazy w nowym akcie.
Patrząc na zrzuty miałem nadzieję, że wreszcie będzie można obracać kamerę ale niestety.
Ogólnie jak sie komuś TQ podoba, to po IT do sklepu marsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 21:28, Tomek1990 napisał:

Zastanawiałem się więc czy opłaca się kupić Titan''s Quest w "Fajnej Cenie"...nie, nie chodzi
o grywalność czy długość gry, ale o co innego - wymagania sprzętowe:

AMD Sempron 2200+
1024 MB RAM
ATI Radeon 9550 128 MB

Jakieś realne szanse na płynną rozgrywkę w relatywnie dobrych detalach?


Będzie działaś, o ile nie myślisz o dodatku...on strasznie zawyża wymagania gry :| Ale podstawka będzie dobrze działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2007 o 22:04, Dead-pl napisał:

Będzie działaś, o ile nie myślisz o dodatku...on strasznie zawyża wymagania gry :| Ale podstawka
będzie dobrze działać.


To już jakaś lepsza informacja :)
Dodatku kupować nie zamierzam, więc o to nie ma co się martwić. Natomiast jeżeli podstawka faktycznie będzie dobrze działać...to niedługo może zakupię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2007 o 21:24, Abi Dalzim napisał:

Acha, to wiele tłumaczy. A nie kusiło Cię wypróbowanie nowej klasy?

gram dwiema postaciami w dodatku od nowa i:

wojna/sen - 11 lvl - jakoś narazie nie zachwyca
łowy/obrona - 12 lvl - całkiem całkiem - jest nieźle

ogólnie - wolę postacie o charakterze bojowym (przyjemniej mi się gra i bardziej pasuje do klimatu antyczno/mitologicznego) już wcześniej próbowałem postaci magia/magia i wojna/magia i jakoś nie miałem motywacji - co do snu mam mieszane uczucia ale to raczej osobiste odczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 07:53, scott napisał:

łowy/obrona - 12 lvl - całkiem całkiem - jest nieźle

Hmmm, jakoś nie wyobrażam sobie dobrego połączenia tych dwóch mistrzostw :) Jak rozkładasz punkty w Łowach?

Dnia 29.03.2007 o 07:53, scott napisał:

ogólnie - wolę postacie o charakterze bojowym

To zupełnie tak jak ja. Grałem trochę Wyrocznią (Burza+Duch). Grało się nawet bezproblemowo ale jakoś tak nudno.

Dnia 29.03.2007 o 07:53, scott napisał:

co do snu mam mieszane uczucia ale to raczej osobiste odczucia

Ja jak w końcu dorwę dodatek, to muszę wypróbować tę nową szkołę, bo widzę w niej niezły potencjał. Na pewno znakomicie się będzie sprawdzała z Obroną. Sen ma kilka potężnych umiejętności, a poza tym zawsze trzeba przetestować wszystkie opcje w grze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 08:05, Abi Dalzim napisał:

> łowy/obrona - 12 lvl - całkiem całkiem - jest nieźle
Hmmm, jakoś nie wyobrażam sobie dobrego połączenia tych dwóch mistrzostw :) Jak rozkładasz
punkty w Łowach?


1 rzecz to że gram na dwie bronie - łuk oraz włócznia i tarcza
co do punktów to narazie max - szybkość ataku włócznią i łukiem + zdolność która przyspiesza strzały + dmg itd,
szybki atak włucznią oraz zdolność aktywna zwiększająca obrażenia od krwawienia itd.
w obronie to standard - maltretowanie + umiejętność noszenia zbroi
dobrze sprawdza się szybki atak włócznią + udeżenie tarczą - głownie na szkielety/umarłych a wszystko co żywe ładnie pada od strzał - narazie jest to świeża postać i trudno powiedzieć co z tego wyjdzie - jak narazie gra się bezproblemowo - nawet łatwiej niż wojem

co do strategi na rozdawanie punktów to jako takiej nie mam - trza będzie potestować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 08:15, scott napisał:

1 rzecz to że gram na dwie bronie - łuk oraz włócznia i tarcza

A nie obawiasz się, że w późniejszym etapie gry takie rozdrobnienie umiejętności osłabi postać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie czy ktoś może pamięta które stworki lub w których miejscach są co maja te kryształy do zadania ze skarbcem ? Znalazłem wczoraj łuk kupidyna zrobiłem scrina ale coś nie wyszedł jak zrobię nowego to postaram się wrzucić, jeżeli pierwszy raz trafisz nim stwora to na chwile staje on po twojej stronie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 09:00, Abi Dalzim napisał:

> 1 rzecz to że gram na dwie bronie - łuk oraz włócznia i tarcza
A nie obawiasz się, że w późniejszym etapie gry takie rozdrobnienie umiejętności osłabi postać?


hym... jak będą problemy to zawsze można u mistyka cofnąć punkty ;)
pierwszy raz gram takim konfigiem i błędy napewno się popełnia pamiętam swoją pierwszą postać wojna/obrona którą doszedłęm do 56 lvl i w porównaniu z tą którą gram obecnie (screen) to tamta była słaba (niepotrzebnie władowałem się w adrenalinę w obronie oraz w kontrataki w wojnie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czytam bardzo czesto forum lecz pisac to juz baardzo rzadko mi sie zdarza :)
Cala gra z dodatkiem jest jakby pelniejsza i jako maniakowi Diablo przypadla mi bardzo do gustu.
Roznorodnosc itemow i meki aby znalesc set(jakikolwiek)stanowi fajne wyzwanie i zacheca to do dalszego lazenia po krainach.Lekko porownujac obie gry to Titan jest ciekawszy od Diablo(ze wzgledu na itemy bo nie wypadaja z okreslonych potworow lub miejsc)natomiast co przewaza na strone D2 to tylko system gry sieciowej niestety od lat niepokonany przez zadna z gier.Hmm gdyby Titan mial wlasne serwery i gra toczyla by sie w systemie close to podejrzewam ze D2 mialoby sporego konkurenta.Niestety mozliwosc kombinacji jaka daje singiel i gra ta sama postacia w sieci powoduje ze wielu graczy stosuje dopalacze w postaci itemow z podkreconymi statystykami.

Jako ze nie siedze godzinami przy tej grze tylko czekam do wieczora az mi corka usnie :))tak starosc nie radosc
mam pytanie do wielogodzinnych graczy czy sa jakies serwery do gry w Titana w systemie close(czyli ze na serwie masz swoja postac) oraz jak sie dostac do secret levelu.
Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do serwerów, to jestem prawie pewien, że nie ma zamkniętych (ale oczywiście mogę sie mylić).
Na razie dodatku nie mam, więc tylko słyszałem, że z ostatniego bossa dodatku wypada jakiś żółwik (ale tylko czasami) i to jest właśnie klucz do secret level.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 10:05, Abi Dalzim napisał:

Co do serwerów, to jestem prawie pewien, że nie ma zamkniętych (ale oczywiście mogę sie mylić).
Na razie dodatku nie mam, więc tylko słyszałem, że z ostatniego bossa dodatku wypada jakiś
żółwik (ale tylko czasami) i to jest właśnie klucz do secret level.

ale ten żółwik wylatuje na każdym poziomie trudności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 10:09, tosz napisał:

ale ten żółwik wylatuje na każdym poziomie trudności ?

O to już musisz zapytać kogoś kto dodatek posiada i grał, bo ja go jeszcze nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 11:26, Zebek napisał:

Ile godzin zajmuje przejscie TQ???


zajęło mi to około 10 godzin, ale ja lubię się bawić i pokilka razy zwiedzać te same lokacja ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2007 o 11:44, XMyszaX napisał:

> Ile godzin zajmuje przejscie TQ???

zajęło mi to około 10 godzin, ale ja lubię się bawić i pokilka razy zwiedzać te same lokacje
;))

oczywiście dodatek
podstawka zajęła mi około 50 godzin ( gra jest fajna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od nastawienia jak chcesz sie w ta gre bawic.
Przejscie dodatku zajmuje wlasnie ok. 9-10 godzin ale w momencie gdy znajdujesz jakies receptury na artefakt to musisz pobiegac po wczesniejszych lokacjach aby znalesc skladniki.
Skladniki z greckimi bogami nie wypadaja za czesto w Egipcie:)) czy tez w Mongolii:))natomiast jest kilka takich co wypadaja tylko w Hadesie czyli w dodatku(np.Ares czy Ajax)
W momencie kiedy chcesz s tworzyc artefakt z gornej polki czyli wyzszy musisz sie liczyc z kilkoma godzinami szukania i tworzenia podrzednych artefaktow aby stworzyc te lepsze i mocniejsze.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować