Zaloguj się, aby obserwować  
Kubeczek77

Titan Quest - Temat ogólny

13255 postów w tym temacie

Dnia 01.03.2010 o 22:24, mortis72 napisał:

---- Chyba się będę musiał poważnie zastanowić nad jego zainstalowaniem

Warto ,chociażby dlatego że działają zbugowane bonusy z mistrzostw,poprawiono wadliwe itemy, artefakty i wiele innych bugów , ostatnio gram herosami co maja "wojnę" i tu dopiero mozna poczuć potęgę postawionej flagi :) wada tego patcha jest to , że w sieci mało osób go ma i gra sie samotnie lub sporadycznie ktos wejdzie co ma 1.17,(ale zawsze mozna odinstalować a potem zainstalować ,to 5 sek roboty) ale jeśli gra się w singla to nie wyobrażam sobie gry bez 1.17.Polecam instalować i to natychmiast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2010 o 21:32, Morte napisał:


> ---- Chyba się będę musiał poważnie zastanowić nad jego zainstalowaniem
Warto ,chociażby dlatego że działają zbugowane bonusy z mistrzostw,poprawiono wadliwe
itemy, artefakty i wiele innych bugów , ostatnio gram herosami co maja "wojnę" i tu dopiero
mozna poczuć potęgę postawionej flagi :) wada tego patcha jest to , że w sieci mało osób
go ma i gra sie samotnie lub sporadycznie ktos wejdzie co ma 1.17,(ale zawsze mozna odinstalować
a potem zainstalować ,to 5 sek roboty) ale jeśli gra się w singla to nie wyobrażam sobie
gry bez 1.17.Polecam instalować i to natychmiast.

---- Dzięki za opis, gram raczej sam, bardzo rzadko wchodzę na sieć, /w takim razie skorzystam i zainstaluję/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Argoth
Punkty cech rozdaje tylko pod itemki. Jeśli znajdę coś lepszego co wymaga większej siły czy zręczności to ulepszam te statystyki właśnie pod tego itemka. Dzięki temu nie martwię się że zabraknie mi cech by założyć nowy złom

Morte
Z tego co się orientuje to nie ma, ale zawsze możesz o to wujka google spytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 23:08, Morte napisał:

czy mod Achilles jest tylko w 1 versji? czy sa odmiany tego moda jak w xmax , określającą
liczbę potworków.


Są też inne wersje modzone przez pojedyńczych graczy, Ja mam np zwykłego achilla i wersje "dave edition"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2010 o 17:41, TekirakiBoy napisał:

Są też inne wersje modzone przez pojedyńczych graczy, Ja mam np zwykłego achilla i wersje
"dave edition"


Serio? Można prosić o więcej info?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2010 o 07:38, TekirakiBoy napisał:

Dorwiesz mnie na serwie to i może czegoś więcej się dowiesz ;)


Ehh... nie wiem, po kiego robić z tego taką tajemnicę...

Achilles Dave Edition to mod achilles zedytowany przez jednego z najlepszych niemieckich graczy- Dave''a (dokładny nick z tq.gamona.de to bodaj D-Dave1.09). Gracz ten- ze względu na liczne niedoróbki związane ze zwykłym achillem- postanowił dokonać w nim... zmian... W teorii mod ten miał m.in:
-naprawiać homadosa (dawał mu 20 badź 40% as- zapomniałem, który mod dawał ile: inny niemiecki mod i achilles by Dave zmieniały ilość as''u w Homadosie, ale nie pamiętam który na ile) oraz kolczaste nagolenniki barbarzyńcy
-zlikwidować buga związanego z nieśmiertelnością wszystkich graczy poza hostem: host dedał, a inni gracze na zwykłym achillu już niekoniecznie
-wzmocnić bossów, ale jednoczesnie sprawić, że nie są oni nie do zabicia (na zwykłym achillu zdarzały się takie jazdy)

Są to bardzo ogólne stwierdzenia, ale takie były (o ile się nie mylę) główne założenia poprawionej wersji moda- niestety, nie do końca się to udało (szczególnie jeżeli chodzi o sprawę bossów -_-). Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym, jak to wygląda w praniu:

http://tq.gamona.de/wbb2/thread.php?threadid=8785&page=1

Jeżeli ktoś zna niemiecki- zapraszam do lektury.

http://rapidshare.com/files/128159711/AchillesMod_-_Dave_Edition.zip.html

Link do pobrania.

Możliwe, że w tym .zip'ie znajdziecie jakiś plik readme po angielsku- wtedy dowiecie się dokładnie, co i jak z tym modem, co zmienia a co dodaje. Plik waży nieco ponad 3mb, więc warto się zapoznać- ot tak, bo mod ten można uznać za swoistą ciekawostkę (IMO zwykły achilles jest lepszy, nawet mimo swoich niedoróbek- ten Dave'owy jakoś mi nie pasuje...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że zawsze zazwyczaj grałem postaciami walczącymi w zwarciu, to magowie nie są przeze mnie dobrze obczajeni.
Ale odpoczywam teraz od Dragona Age, więc postanowiłem sobie odświeżyć Titana i naszło mnie na maga. Wybrałem Burzę i na na razie (11 lvl) walczę odłamkami lodu.

Mana idzie jak woda i tu moje pytanie: czy dodawać jakieś punkty w samą manę czy koncentrować się na inteligencji i zręczności (pod itemy)? Bo dodawanie punktów w int nie zwiększa puli many, a ta jest jakby nie patrzeć niezbędna i jak szybko schodzi to może być ciężko.

A wracając do buildu, to dobrze wybrałem odłamki czy raczej powinienem pójść w coś z błyskami (najwyżej u mistyka się cofnie)?

EDIT: czy Burzowa Chmura dodaje obrażenia tylko do ataku kosturem (bądź inną bronią trzymaną w łapce) czy też do odłamków się dolicza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 11:05, Abi_Dalzim napisał:

Jako że zawsze zazwyczaj grałem postaciami walczącymi w zwarciu, to magowie nie są przeze
mnie dobrze obczajeni.
Ale odpoczywam teraz od Dragona Age, więc postanowiłem sobie odświeżyć Titana i naszło
mnie na maga. Wybrałem Burzę i na na razie (11 lvl) walczę odłamkami lodu.

Mana idzie jak woda i tu moje pytanie: czy dodawać jakieś punkty w samą manę czy koncentrować
się na inteligencji i zręczności (pod itemy)? Bo dodawanie punktów w int nie zwiększa
puli many, a ta jest jakby nie patrzeć niezbędna i jak szybko schodzi to może być ciężko.


A wracając do buildu, to dobrze wybrałem odłamki czy raczej powinienem pójść w coś z
błyskami (najwyżej u mistyka się cofnie)?

EDIT: czy Burzowa Chmura dodaje obrażenia tylko do ataku kosturem (bądź inną bronią trzymaną
w łapce) czy też do odłamków się dolicza?



Szukaj itemów zwiększających regenerację energii i zmniejszenie kosztu w energii.

Jeżeli walczysz odłamkiem to ja bym ci polecił naturę do tego, druid pod odłamek to świetna postać.

Dodaje też do odłamków :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 13:46, shirikendahs napisał:

Jeżeli walczysz odłamkiem to ja bym ci polecił naturę do tego, druid pod odłamek to świetna postać.

Jako build polecasz?

Dnia 14.03.2010 o 13:46, shirikendahs napisał:

Dodaje też do odłamków :]

Ale nie chodzi mi o % do obrażeń od lodu ale o te np. 7-21 obrażeń od elektryczności. Dodaje też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 14:05, Abi_Dalzim napisał:

> Jeżeli walczysz odłamkiem to ja bym ci polecił naturę do tego, druid pod odłamek
to świetna postać.
Jako build polecasz?
> Dodaje też do odłamków :]
Ale nie chodzi mi o % do obrażeń od lodu ale o te np. 7-21 obrażeń od elektryczności.
Dodaje też?



Wypróbuj tą burzową chmurę, nie jestem pewien, a nie chcę ci mieszać.

Tu masz build z Akademii TQ, ja bym zamienił plagę albo szkwał na tarczę energii, ale to już wedle uznania.
http://titanquest.gram.pl/articles.php?article_id=38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak robi się druida to bardziej opłacalne jest zrobienie go na pioruny niż odłamki lodu.
1. Błyskawicę można przypisać pod LPM, a lodziki nie. Nie wiem jak inni ale dla mnie jest z deka niewygodnie trzymać cały czas wciśnięty PPM by strzelać do wrogów

2. Błyskawica jest silniejsza niż odłamki. Odłamek wprawdzie spowalnia wrogów, ale błyskawica oszałamia, zadaje więcej obrażeń i co najważniejsze - nawet jak przypadkowo chybimy cel nasz piorunek odbije się i pójdzie szukać wrogów

Niestety zabawa błyskawicami ma jeden minus. Po przypisaniu go pod LPM, zdobyciu -100% regeneracji i 300% szybkości rzucania czaru gdy będziemy trzymać wciśnięty atak, nasza postać wezwie piorun, potem wykona zwykły atak kosturem i znowu piorun. Dzieje się to dlatego że zanim wezwiemy "nowy" piorun, "stary" musi się wyszumieć. Dwóch naraz nie można. A szkoda...

Co do itemów to gdy masz takie co dodają dmg od lodu, to działa on zarówno na odłamki jak i błyskawicę. W drugą stronę też to działa.

To żeby zakończyć sprawę buildu zarzucam kalkulatorem którym ja się kieruje grając druidem http://www.titancalc.com/TitanCalc.asp?mastery=Druid&master1=4&master2=8&sa=21&m1=32-5-16-12-0-1-8-16-1-8-0-6-1-0-6-8-0-8-0-8-0&m2=32-0-10-1-0-8-8-0-0-0-12-0-0-12-1-0-1-1-12-8-1-0

Co do punktów cech pakować w inta, jak zabraknie nam zręczności na itemki to w zręczność pakujemy. Żeby moje gadanie nie było bez jakiegoś przykładu, zarzucam screenem mojej druidki z aktualnym miejscem pobytu

20100314154817

20100314154827

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2010 o 15:49, kreciuch napisał:

W sumie jak robi się druida to bardziej opłacalne jest zrobienie go na pioruny niż odłamki lodu

Mimo wszystko zdecydowałem się na odłamki :)
I tu maoje następne pytanie: jak sprawdzić jakie obrażenia zadaje moja postać odłamkami?
Nie da się tego przypisać pod LPM więc obrażenia w statystykach widać tylko z kostura i zwykłego ataku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 19:11, Abi_Dalzim napisał:

Mimo wszystko zdecydowałem się na odłamki :)

Twój wybór. Ja wole pioruny:)

Dnia 16.03.2010 o 19:11, Abi_Dalzim napisał:

I tu maoje następne pytanie: jak sprawdzić jakie obrażenia zadaje moja postać odłamkami?
Nie da się tego przypisać pod LPM więc obrażenia w statystykach widać tylko z kostura
i zwykłego ataku.


Zaopatrz się w program "Defiler". Po jego odpaleniu opcja na górze "Mods By", a potem zaznacz po lewej stronie opcję Show All Damage. Gdy to wykonamy po odpaleniu gry uruchamiamy jeszcze opcję "Wyświetl obrażenia krytyczne" i viola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 19:18, kreciuch napisał:

i viola

Ale czy obrażenia będzie widać w oknie statystyk czy dopiero po uderzeniu odłamków w potworka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.03.2010 o 21:39, Abi_Dalzim napisał:

Ale czy obrażenia będzie widać w oknie statystyk czy dopiero po uderzeniu odłamków w
potworka?


Dopiero jak pocisk trafi w cel będzie wszystko widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2010 o 10:50, kreciuch napisał:

Dopiero jak pocisk trafi w cel będzie wszystko widać

No to kiszka, bo ja lubię się bawić różnymi zestawami sprzętu, sprawdzać na bieżąco jak nowa rzecz przekłada się na obrażenia itd.
A tak, to będę musiał działać na ślepo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niedługo będę robił ostatniego bohatera z możliwych do zrobienia .(wszystkie kombinacje juz zrobiłem i grałem lub gram,chodzi o wojowników, magów nie robię) wojownik ten bedzie miał obrone + sen i teraz tak, mamy dostepne 4 świetne ataki pod LPP i PPM , dwa z obrony i 2 ze snu, a możemy tylko 2 przypisać,jakieś rady poproszę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować