Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rozkmina na weekend: Bo fantazja jest od tego

18 postów w tym temacie

Symulator lotów (NIE arcade''owe latadło) w uniwersum Star Wars robione przez ekipy Chrisa Robertsa i Davida Brabena z dwoma modułami - MMO i singla.
A z zapowiedzi nowego Młotka cieszę się bardzo i na pewno kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPGa a la TES w uniwersum Tolkiena, z lepszą fabułą i z żywszym światem
" WP Bitwa o Śródziemie III "
w ogóle jakiegoś klasycznego RTSa
odsłony serii AC, która łączyłaby to co najlepsze z dwójki, trójki i Unity i była bardziej nastawiona na przygodę, a nie na klasyczny konflikt Assasyni - Templariusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warhammer. Dużo Warhammera, głównie 40k, bo od czasu pierwszego DoWa czekam na coś ciekawego. RPG, strategia (może dla odmiany być turowa), FPS (w stylu battlefieldowym - duże mapy, pojazdy, i tak dalej).

Dowolne uniwersum fantasy i slasher z pierwszej osoby - ostatni tytuł, który przychodzi mi do głowy to Dark Messiah, od tego czasu bieda, Dark Souls (pomijając nawet już kamerę) to jednak inna bajka. Do ciekawej walki dorzucamy otwarty świat i mamy Skyrima, tylko dla odmiany ciekawego.
Mógłby być Warhammer, może być cokolwiek innego byle zapewniało ładne widoczki i sporą różnorodność.

Nowy Prince of Persia, klimatem podchodzący pod Warrior Within, bo Assassiny sa nudne - WW było niezłe fabularnie i dawało radę zarówno w walce, jak i elementach zręcznościowych. Przygarnąłbym więcej, w nowej oprawie. Tylko może niekoniecznie od Ubi. ;)

I balduro-podobny drużynowy RPG w świecie Wiedźmina, gdzie niekoniecznie bylibyśmy zabójcą potworów - bo po co. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja ma nadzieję, że Rocksteady dostanie polecenie zegranizowania, wciąż rozwijającego się, uniwersum seriali DC:D Arrow, Flash, Supergirl, Atom, Liga Cieni, Black Cannary, Arsenał, Łowczyni i do tego Star City, Central City (a może i Metropolis)... Do tego w formie sezonowej, tak aby ogarnąć zawartość sezonów, albo wręcz sandboxy z osią fabularną kręcącą się np. wokół "uwolnionych" więźniów z laboratorium StarLabs i Czyśćca. To jak, piszemy petycję??:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2015 o 15:47, Adjatha napisał:

Dowolne uniwersum fantasy i slasher z pierwszej osoby - ostatni tytuł, który przychodzi
mi do głowy to Dark Messiah, od tego czasu bieda, Dark Souls (pomijając nawet już kamerę)
to jednak inna bajka.


Może to Cię zainteresuje?:

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=19357

Dnia 17.01.2015 o 15:47, Adjatha napisał:


Nowy Prince of Persia, klimatem podchodzący pod Warrior Within


Jeżeli nowy PoP, to kontynuacja tego z 2008 roku.

Dnia 17.01.2015 o 15:47, Adjatha napisał:



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2015 o 16:05, lis_23 napisał:

Może to Cię zainteresuje?:

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=19357

Faktycznie, gdzieś chyba słyszałem ten tytuł, ale wypadł mi z głowy - może być ok, ale po screenach widać, że tematyka dominująca to trupy i lochy, a ile można to samo... Przygarnąłbym większą różnorodność.

Dnia 17.01.2015 o 16:05, lis_23 napisał:

Jeżeli nowy PoP, to kontynuacja tego z 2008 roku.

Pod względem graficznym był ciekawy, ale już mam trochę dość komiksowych stylizacji. Natomiast pod pozostałymi nie ma nawet porównania ze starszą trylogią.
Warrior Within miało klimat, miało świetną muzykę, miało ciekawe lokacje. I poziom trudności, który może nie był jakoś nieziemsko wysoki, ale przede wszystkim był.
Jak chcę oglądać film, to sobie obejrzę film. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.01.2015 o 16:29, Adjatha napisał:

Faktycznie, gdzieś chyba słyszałem ten tytuł, ale wypadł mi z głowy - może być ok, ale
po screenach widać, że tematyka dominująca to trupy i lochy, a ile można to samo... Przygarnąłbym
większą różnorodność.

Ja tam dawno w coś takiego nie grałem ( LotF to jednak nie to ), więc chętnie przygarnę.

Dnia 17.01.2015 o 16:29, Adjatha napisał:

Pod względem graficznym był ciekawy, ale już mam trochę dość komiksowych stylizacji.
Natomiast pod pozostałymi nie ma nawet porównania ze starszą trylogią.


Oprócz oprawy graficznej, gra oferowała fajny gameplay i jedno z najciekawszych zakończeń w historii gier.
Ze starej trylogii najbardziej podobały mi się " Piaski Czasu ", kolejnych części już nie ukończyłem. " Dusza Wojownika " miała b. fajny system walki ale tylko to. Nosi mnie z kupnem całej trylogii na PS3 w wersji HD, ale obawiam się wyglądu tych gier na tv 40 cali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2015 o 16:59, lis_23 napisał:

Ja tam dawno w coś takiego nie grałem ( LotF to jednak nie to ), więc chętnie przygarnę.

Jasne, na bezrybiu... ;) Sama gra w sobie może być niezła, czemu nie, ale jak już możemy sobie pozwolić na gdybanie to życzyłbym sobie większą różnorodność.

Dnia 17.01.2015 o 16:59, lis_23 napisał:

gra oferowała fajny gameplay

W kółko te same walki oparte na QTE i trochę standardowego, zręcznościowego biegania - w porównaniu do poprzednich gier to był krok wstecz, do tego stopnia, że jej nie wymęczyłem. Szkoda, bo stylistyka wtedy mi się podobała z tego co pamiętam.

Dnia 17.01.2015 o 16:59, lis_23 napisał:

jedno z najciekawszych zakończeń w historii gier.

Najbardziej rewolucyjne było kupowanie zakończenia osobno. ;)

Dnia 17.01.2015 o 16:59, lis_23 napisał:

" Dusza Wojownika " miała b. fajny system walki ale tylko to.

Fabuła, klimat, poczucie przegranej nieważne co się stanie, próby oszukania przeznaczenia, zniszczony, ponury pałac, który odżywał gdy cofaliśmy się w czasie...
I goniąca nas bestia, której nie możemy nic zrobić, a ucieczki przed nią prezentowane w sepii z "I stand alone" Godsmacka w tle to coś, co wspominam do dziś.
Zresztą muzyka stała ogólnie na wysokim poziomie, ładnie wpasowała się w styl gry.

...no i Monica Bellucci... ;)

Dnia 17.01.2015 o 16:59, lis_23 napisał:

ale obawiam się wyglądu tych gier na tv 40 cali.

Cóż, tu nie pomogę, aczkolwiek obawiam się że Książę nie przeszedł najpiękniej próby czasu niestety. ;)
I jak sobie o tym myślę, to nawet remaster jakiś bym przygarnął (afair WW nawet niespecjalnie chciał współpracować z panoramicznym monitorem).
A co do trylogii to przyjemne jest też to, że każda część się sporo różni od pozostałych - baśniowe Piaski Czasu, mroczna Dusza Wojownika i ustawione gdzieś pomiędzy Dwa Trony (ale te z nowymi mechanikami rozgrywki). Szkoda, że potem Ubi zapomniało o tym, że kontynuacje gry mogą się różnić od poprzedniczek. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drobnych marzeń, kolejność przypadkowa:
- Wiedźmin Total War
- wysokobudżetowy jRPG w uniwersum Slayers
- singlowa gra nastawiona na fabułę, osadzona w Forgotten Realms
- kontynuacja Prince of Persia z 2008 roku
- LEGO Classic RTS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2015 o 15:47, Adjatha napisał:

Warhammer. Dużo Warhammera, głównie 40k, bo od czasu pierwszego DoWa czekam na coś ciekawego.
RPG, strategia (może dla odmiany być turowa), FPS (w stylu battlefieldowym - duże mapy,
pojazdy, i tak dalej).


Od tego czasu pojawiło się kilka fajnych gier. Przede wszystkim DoW2 wraz z dodatkami, który IMHO jest lepszy od jedynki. WH40K Space Marine nawet mi się podobał (gra akcji TPP). Ponoć całkiem kompetentne są turowe WH40K Armageddon i Space Hulk Ascension (ale to bardziej niszowe tytuły). Chyba w tym roku ma się też pojawić świetnie zapowiadające się mmorpg Eternal Crusade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marzyłbym o pełnokrwistym cRPG w systemie Warhammera (oczywiście na zasadach 2 a nie, pożal się Sigmarze, 3 edycji). Tylko kto miałby to zrobić tak, aby zachować klimat świata? Chyba tylko CDP Red. Poza tym byłoby pięknie jakby do robienia nowego Fallouta Bethesda zatrudniła Fargo, Avellone''a i resztę starej interplejowej ekpity bez patrzenia im na ręce a jedynie z poleceniem: macie nasz wyrąbisty budżet, zróbcie Fallouta, na który zasługuje XXI wiek (zwłaszcza, że zostały już tylko 62 lata do wybuchu Wielkiej Wojny :D ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się połączenie starych, serialowych transformersów z grafiką z borderlands jako TPS lub starych ,serialowych transformersów jako bohaterów połączonych z warhammer dawn at war jako RTS\RPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na bazie Raven Cry właśnie mi się skojarzyło, że od lat czekam na symulator okrętu pirackiego, coś jak piracki Silent Hunter.

Warhammer: Dark Omen była fenomenalną grą, szkoda że na jej bazie nie ma kontynuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować