Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

W nowym zwiastunie Batman: Arkham Knight to Scarecrow jest panem Gotham

21 postów w tym temacie

Co widzimy w zwiastunie:

-Poison Ivy ponownie się pojawi (jej obecność może oznaczać, że tym razem będzie kimś więcej niż epizodycznym przeciwnikiem), tym bardziej jest ona narratorem - może to ona będzie uberwrogiem.
-Człowiek Zagadka powróci (jak dla mnie najlepsza część gier od Rocksteady)
-Tak jak Two Face (bandzior miał do połowy okaleczoną twarz)

Co do samego zwiastunu:

-martwi mnie widoczna "wilgoć" na drogach. Po pierwsze, wygląda to trochę jak w NFS:U, po drugie powoduje to u mnie obawy o "plastikowość" oprawy
-batmobil przypomina ten od Burtona, ale jego model wydaje mi się ubogi
-te wybuchy jakoś mało widowiskowe
-praktycznie same finishery (w dodatku prawie identyczne)

Bardzo czekam na tę grę i po poprzednim (imho bardzo dobrym) zwiastunie ten mnie... zaniepokoił. Ale, że Rocksteady ma u mnie ogromny kredyt zaufania to poczekam do premiery. Osobiście oczekuję, że znowu powróci Batcave, walki będą jeszcze lepsze (więcej różnych finisherów i polegających na czymś więcej niż 3xgadżet, wciśnij E przy mnożniku powyżej 8 (po zakupie perka po 4), czy też zablokuj kogoś i walnij twarzą w podłogę), a fabuła zachaczy o Husha (kto grał w poprzednią część wie o co chodzi), Clock Kinga, czy też Kalendarzowego Człeka (mało zgrabne polskie tłumaczenie). Męczy mnie już Scare Crow (ile można), Trujący Bluszcz. Jeżeli Joker miałby powrócić, to tylko w finale jako "niespodzianka", ale że

Spoiler

ponoć umarł

to mam nadzieje że od niego odpoczniemy.

Za mało też dla mnie w cyklu Arkham Wayna w Batmanie. W "City" zrobiono malutki wyjątek, ale generalnie batman jest małomówny, płytki i taki nieciekawy, podczas gdy komiksowy superbohater był ciekawą postacią nawet bez maski. Może nie być Catwoman, może nie być Robina, Nightwinga, albo Wyroczni (Alfred to inna sprawa), ale marzy mi się, żeby zrezygnowano z presji czasu
Spoiler

( odkąd usłyszałem po raz pierwszy "Protokół 10 wejdzie w życie za 10 minut" minęło 10 godzin grania zanim pchnąłem fabułę do przodu)

na rzecz przemyślanego scenariusza godnego postaci jakiej dotyczy. Nie mówię, że fabularnie poprzednie części były złe (chociaż od fabuły o wiele lepsza była encyklopedia towarzysząca grze), ale pozostawiały pewien niedosyt. I to nie tylko w kreacji Mrocznego Rycerza, ale również jego przeciwników - gdybym nie był fanem komisków, który dopowiedział sobie resztę, to poza Jokerem i Człowiekiem zagadką ich charakter nie został oddany prawie w ogóle. To, że gość ze spaloną twarzą rzuca monetą, nie czyni go Two Face`em. Liczyłem też na to, że zgodnie z kanonem Poison Ivy i Harley zawiążą spółkę i wyjadą z Gotham ale na to chyba się nie zanosi.

Pomimo wszystko pewnie znowu będę zachwycony tym co przygotowali spece z Rocksteady, przymknę oko na pewne nielogiczności i będę grał aż mi się nie znudzi. Aktualnie maksuję AC, więc mają jeszcze trochę czasu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, wcześniej miałem dylemat, czy grą roku będzie Wiedźmin, czy Batman, ale teraz to jestem już pewien, że swój głos oddam na gacka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że większego znawcy i fana od Pietro to tutaj nie ma ;P

Dnia 25.02.2015 o 17:46, Alexei_Kaumanavardze napisał:

-Poison Ivy ponownie się pojawi (jej obecność może oznaczać, że tym razem będzie kimś
więcej niż epizodycznym przeciwnikiem), tym bardziej jest ona narratorem - może to ona
będzie uberwrogiem.


To w takim razie dlaczego robią ze Scarecrowa ich szefa i ogólnie o nim ciągle gadanie?
BTW, John Noble użycza mu głosu co jest dla mnie bardzo pozytywną niespodzianką ^^
PS: Wolałem jej stary wygląd.

Dnia 25.02.2015 o 17:46, Alexei_Kaumanavardze napisał:

-martwi mnie widoczna "wilgoć" na drogach. Po pierwsze, wygląda to trochę jak w NFS:U,
po drugie powoduje to u mnie obawy o "plastikowość" oprawy


Idealnie podkreśla ten mroczny klimat Gotham.

Dnia 25.02.2015 o 17:46, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Męczy mnie już Scare Crow (ile można), Trujący Bluszcz.


Póki co to tylko w AA był, i do tego jego wątek nie był głównym. Pani Pameli nigdy za wiele ;)

Dnia 25.02.2015 o 17:46, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Może nie być Catwoman


I to mnie właśnie smuci, choć może jej obecność chcą pozostawić jako niespodziankę (W dzisiejszych czasach?)... Chociaż krótkie cameo.

Dnia 25.02.2015 o 17:46, Alexei_Kaumanavardze napisał:

albo Wyroczni


Nie oglądałeś wczesnych screenów, co?

Dnia 25.02.2015 o 17:46, Alexei_Kaumanavardze napisał:

"Protokół 10 wejdzie w życie za 10 minut" minęło 10 godzin grania zanim pchnąłem fabułę do przodu)


Owszem to psuło immersję, bo taka jedna noc w AC to trwała ponad 40h jeśli maksowało się wszystko w singlu.

Dnia 25.02.2015 o 17:46, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Aktualnie maksuję AC, więc mają jeszcze trochę czasu:)


Ja też, i te wyzwania potrafią napsuć krwi jak diabli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum nie służy do reklamy, tym bardziej gier zupełnie nie związanych z tematem newsa.
Uznając konto za reklamowe - ban.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 18:32, Sanders-sama napisał:

A myślałem że większego znawcy i fana od Pietro to tutaj nie ma ;P


Po prostu lubię "rajtuzy" - jak to mówi moja żona, a że ostatnio i seriali i filmów o superbohaterach jest coraz więcej i coraz lepszych to mam "nerdgazm"

Dnia 25.02.2015 o 18:32, Sanders-sama napisał:

To w takim razie dlaczego robią ze Scarecrowa ich szefa i ogólnie o nim ciągle gadanie?
BTW, John Noble użycza mu głosu co jest dla mnie bardzo pozytywną niespodzianką ^^
PS: Wolałem jej stary wygląd.


Przy poprzednich Arkhamach było podobnie. Poza tym Scarecrow praktycznie nigdy nie działał w pojedynkę - raczej ktoś mu pomagał, lub też był tylko wykonawcą czyichś poleceń. Poza tym z umiejętnościami Pameli nie trudno jest sobie wyobrazić, jak oplata sobie wokół palca innych złoczyńców i czyni z nich swoje marionetki. Poza tym to mogło by być podwójnie ciekawe - Bluszczowi nigdy nie zależało na pokonaniu Batmana jako takim, raczej nad tym, żeby spowodować triumf roślin nad ludźmi, a Rycerz Gotham był tylko przeszkodą w jej planach.

Dnia 25.02.2015 o 18:32, Sanders-sama napisał:

Idealnie podkreśla ten mroczny klimat Gotham.


To już kwestia gustu. Mnie graficznie ten trailer nie powalił.

Dnia 25.02.2015 o 18:32, Sanders-sama napisał:

Póki co to tylko w AA był, i do tego jego wątek nie był głównym. Pani Pameli nigdy za
wiele ;)


Chodziło mi o szersze wyeksploatowanie tej postaci poza komiksami. Trylogia Nolana (choć niezaprzeczalnie Cilian Murphy zagrał bosko) wyekspoatowała ten temat do granic możliwości, Gotham, seriale animowane... IMHO Scarecrow nie jest tak pasjonujący jak widzą go twórcy, jest wiele lepszych i ciekawszych wrogów, a że Batman nie walczył tylko w Gotham, to już wolałbym takiego Lex`a Luthora niż Crane`a.

Dnia 25.02.2015 o 18:32, Sanders-sama napisał:

I to mnie właśnie smuci, choć może jej obecność chcą pozostawić jako niespodziankę (W
dzisiejszych czasach?)... Chociaż krótkie cameo.


Akurat ja panny Kyle nie znoszę. Już wolę jej późniejsze wcielenia. IMHO do charakteru Batmana o wiele bardziej pasuje Czarny Kanarek, czy też panna Bartinelli vel. Huntress.

Dnia 25.02.2015 o 18:32, Sanders-sama napisał:

Nie oglądałeś wczesnych screenów, co?


Oglądałem, ale chodziło mi o to co mogłoby, a nie co jest.

Dnia 25.02.2015 o 18:32, Sanders-sama napisał:

Ja też, i te wyzwania potrafią napsuć krwi jak diabli.


Ale tym wieksza satysfakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczę na to, że Arkham Knight pozwoli zapomnieć o okropnym niesmaku jaki pozostawił Origins.
Szkoda tylko, że jak na razie wygląda na to, iż oprócz tytułowego przeciwnika, po raz kolejny pojawiają się ci sami główni źli co w poprzednich częściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako fan Arkham Asylum i Arkham City nie mogę się nowej części doczekać :) Rocksteady to dla mnie taki znaczek jakości :D
Takie pytanie - czy jest sens ogrywać Origins, czy ta część jest znacznie słabsza od dwoch pierwszych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak to miało miejsce w 2011 roku o miano Gry Roku staną do walki Wiedźmin i Batman. Tym razem starcie okaże się jeszcze ciekawsze bo zarówno Dziki Gon jak i Arkham Knight zapowiadają sie na produkcje zdecydowanie większe i lepsze niż ich poprzednie części. Trzeba będzie zakupić obie gry i na pewno będzie to trafiona inwestycja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 20:23, KrisN1 napisał:

Podobnie jak to miało miejsce w 2011 roku o miano Gry Roku staną do walki Wiedźmin i
Batman. Tym razem starcie okaże się jeszcze ciekawsze bo zarówno Dziki Gon jak i Arkham
Knight zapowiadają sie na produkcje zdecydowanie większe i lepsze niż ich poprzednie
części. Trzeba będzie zakupić obie gry i na pewno będzie to trafiona inwestycja.


2011 to był rok - chyba "najważniejsza" gra wtedy wydana to Skyrim ,a był też Deus Ex oraz wspomniane przez Ciebie tytuły. Wszystkie te produkcje to gry znakomite :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 17:46, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Co widzimy w zwiastunie:

Firefly!

Dnia 25.02.2015 o 17:46, Alexei_Kaumanavardze napisał:

oczekuję, że znowu powróci Batcave, walki będą jeszcze lepsze

Na fanpejdżu Batmana była informacja o tym, ze pojawi się więcej środowiskowych finisherów, a sam Batman będzie mógł korzystać z broni przeciwników.

Dnia 25.02.2015 o 17:46, Alexei_Kaumanavardze napisał:

a fabuła zachaczy o Husha
(kto grał w poprzednią część wie o co chodzi), Clock Kinga, czy też Kalendarzowego Człeka
(mało zgrabne polskie tłumaczenie).

Liczę też na kontynuację wątku Azraela i może jakieś gościnne występy innych postaci, może Black Mask, który w AC pojawił się tylko przez moment (o AO zapomnijmy), może ktoś, kogo jeszcze nie było.

Dnia 25.02.2015 o 17:46, Alexei_Kaumanavardze napisał:

Za mało też dla mnie w cyklu Arkham Wayna w Batmanie. W "City" zrobiono malutki wyjątek,
ale generalnie batman jest małomówny, płytki i taki nieciekawy, podczas gdy komiksowy
superbohater był ciekawą postacią nawet bez maski.

Bo ja wiem. Moim zdaniem dobrze oddali charakter tej postaci w grach - skryty, często trudny w kontaktach międzyludzkich, z twardym, bezwzględnym kodeksem. Dobry człowiek, ale trudny kumpel.

Dnia 25.02.2015 o 17:46, Alexei_Kaumanavardze napisał:

poza Jokerem i Człowiekiem zagadką ich charakter nie został oddany prawie w ogóle. To,
że gość ze spaloną twarzą rzuca monetą, nie czyni go Two Face`em.

Two Face był zaniedbany, bo był w sumie poza wątkiem głównym, tu może będzie lepiej. Natomiast było kilka innych, ciekawych postaci, choćby Mr Freeze, Talia czy niektórzy z tych pobocznych złoczyńców.

Ja trochę liczę na to, że poprawią tryb Łowcy, dając trudniejsze i bardziej satysfakcjonujące wyzwania. Miałem nadzieję, że może dadzą pobawić się światłem (jakieś gaszenie lamp, wyskakiwanie z cienia), ale raczej się na to nie zanosi.

Wierzę, że Rocksteady znów wzniesie się na wyżyny i pozwoli mi zapomnieć o AO. Po genialnym AA i doskonałym AC Rocksteady może już tylko perfekcyjnie zamknąć tę trylogię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 20:14, pawbuk napisał:

Takie pytanie - czy jest sens ogrywać Origins, czy ta część jest znacznie słabsza od
dwoch pierwszych?

Powiem tak - to co Batmany zawsze robiły dobrze, nadal jest w sumie dobre - walka, eksploracja, skradanie.

Niestety, cała reszta jest mierna. Tak jak AC rozwinęło dosłownie każdy element AA, tak AO nie dodaje kompletnie nic od siebie (prócz dwóch elementów - kontrujących przeciwników i linki, łączącej dwa obiekty).

Poza tym i fabułą, mogła być fajna, a strasznie zawodzi, gra (przynajmniej u mnie) jest takim festiwalem bugów, jakiego już dawno nie widziałem. Wieszający się przeciwnicy, nieaktywne ikonki na minimapie, Batman zastygający w powietrzu lub wpadający pod ziemię, niemożność przesłuchania bandytów itd. Do tego strasznie kapryśny system namierzania pazura - podczas eksploracji to nie przeszkadza, ale gdy w trybie łowcy musiałem szybko dostać się na gargulca gra uparcie nie chciała go zamierzyć, przez co często kończyłem z serią z karabinu szturmowego w plecach niekoniecznie z mojej winy. Ogólnie, gra się nieźle, ale mimo że nie lubię używać tego zwrotu, to jest to ewidentny skok na kasę i jazda na wyrobionej marce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 22:03, Inferno0009 napisał:

Jedyną nową rzecz jaką pokazuje ten zwiastun jest obecność Firefly''a. Po za tym jest
fajnie.

Firefly juz był w Origins. :P

Mnie martwi trochę to, że znowu są ci sami złoczyńcy. Ja bym z chęcią zobaczyl takie postacie jak Zeus, Calendar-man, Talia, Scarface, itp. Cały czas znajdujemy informacje o tych postaciach, są niewielkie wzmianki, ale to wciąż za mało jak dla mnie. No i licze na kontynuacje wątków z AC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2015 o 23:48, Rick napisał:

> Jedyną nową rzecz jaką pokazuje ten zwiastun jest obecność Firefly''a. Po za tym
jest
> fajnie.
Firefly juz był w Origins. :P


Był, lecz Rocksteady nie chciało się za bardzo odnosić w żadne sposób do Origins. Gra jest rozczarowująca. Zaskakujące jest to, że postać ta niedostała żadnego redesign''u. Osobiście, wspominam walkę z tą postacią jako jeden z lepszych aspektów AO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować