Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 26.04.2009 o 23:38, Smocza napisał:

Mam pytanie, czy można jakoś przemianować tytuł dziedzica frakcji na inną osobę?


Tak normalnie to chyba nie, ale zawsze tak jak już ktoś wspomniał możesz go wysłać na bohaterską śmierć. :D

Chyba się wścieknę! Grałem tymi Krzyżakami parę godzin. Granice mego Imperium sięgały od Kijowa po niemieckie miasta i od morza Bałtyckiego po morze Czarne. A kiedy wciągnąłem swe ręcę na Francję... wyskoczyła niepokonana jak dotąd jednostka - błąd systemu Windows... :/
Savy zrobiony na początku gry. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 00:47, Vaxinar napisał:

> Mam pytanie, czy można jakoś przemianować tytuł dziedzica frakcji na inną osobę?


Tak normalnie to chyba nie, ale zawsze tak jak już ktoś wspomniał możesz go wysłać na
bohaterską śmierć. :D

Chyba się wścieknę! Grałem tymi Krzyżakami parę godzin. Granice mego Imperium sięgały
od Kijowa po niemieckie miasta i od morza Bałtyckiego po morze Czarne. A kiedy wciągnąłem
swe ręcę na Francję... wyskoczyła niepokonana jak dotąd jednostka - błąd systemu Windows...
:/
Savy zrobiony na początku gry. ;(


Odważna taktyka, zwłaszcza przy graniu w Medka ;D Nie masz żadnych autosavów?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 08:37, Paoro napisał:

Odważna taktyka, zwłaszcza przy graniu w Medka ;D Nie masz żadnych autosavów?!


Nie wiem, bo teraz to i nieważne. A to dlatego, że czytałem w necie, że błąd nie jest przypadkiem. Pojawia się często w tym modzie, w różnych momentach.
Chyba dam sobie spokój i wywale Krzyżaków. Chyba, że znajdę lepszą wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak savy, ile jest łącznie tur w Medku? Bo ja doszedłem do trzysta któreś i zaczęła się maniana. Cała grafika okienek się pozamieniała, a w nast. turze się wyłączała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 12:17, Vaxinar napisał:

Chyba dam sobie spokój i wywale Krzyżaków. Chyba, że znajdę lepszą wersję.


Zainwestuj trzy dychy w Kingdoms :) Mody pod Kingdoms, mam wrażenie, są nieco lepiej dopracowane. Może to nieobiektywna opinia, bo w mody do podstawki już dawno nie grałem, ale w końcu w dodatku coś tam usprawniono i... dodano ;P
Miałem w niektórych sytuacjach problemy z modami, w które dało się normalnie grać po wybraniu frakcji, ale dotyczyły one wywalania gry do Windy właśnie podczas przedłużania momentu wybierania frakcji.
Jeśli jakiś mod wysypywał mi się więcej niż trzy razy podczas rozgrywki, to go wyrzucałem z kompa.
A saves radzę Ci robić w MTW2 bardzo często.
Ja mam system zapisywania rotacyjnego - czyli zapisuję to w następujący sposób:
gram np. Polską, więc robię save Polska1. Kolejne saves mają numery do 9, a potem nadpisuję sobie pierwszy, potem drugi i tak dalej i potem znowu :) Zawsze wiem, który był ostatni, bo zapisują się w kolejności wykonania.
Można też sobie opisywać tak jak moja Żonka - miała save do killowania, do przejmowania kupca, do bitwy, etc. Z tym, że doszła do wniosku w końcu, że lepiej jednak mieć numerki tak jak ja mam ;P
Wiesz, zawsze można zapisać grę opatrzywszy save dokładnym opisem z datą i tym czego dotyczy.
Niezależnie od sposobu należy zapisywać często :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po poczytaniu chwilkę waszych postów mocno zainteresowałem się Medkiem, ponieważ wynika z nich że handel jest bardzo ważny i rozbudowany. ^^
Więc podstawowe pytanie które zadaję do niemalże każdej gry. Czy pójdzie na następującym sprzęcie? ( ^^ )
procesor: 1700
kart. graf. ATI Radeon 9550
256 RAM

Wiem że kompletny złom, ale gry takie jak BF2 czy FEAR chodzą. (na najniższych ale co tam xD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie i panowie, mam zaszczyt ogłosić że wersja 1.0 The Third Age: Total War JUŻ JEST!!\

Link do dalszego opisu i download: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=253976


Uprzedzam że jest trochę bugów (w końcu to wersja 1.0), ale mimo to gra jest świetna :)

Są problemy z oblężeniami, mogą być też problemy z mapą głównej kampanii (lagi), gdyż ta jest po prostu przeogromna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w pliku który standardowo znajduje się w: C:\Program Files\SEGA\Medieval II Total War\data\world\maps\campaign\imperial_campaign można dowolnie zmieniac wartości bez ryzyka, że gra wykituje? Bo dopiero co zainstalowałem Medievala + patch i troche to trwało, nie chciałbym jeszcze raz przez to przechodzic :) Interesuje mnie głównie wartości takie jak timescale, czy start/end date.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 23:06, Pitej napisał:

Czy w pliku który standardowo znajduje się w: C:\Program Files\SEGA\Medieval II Total
War\data\world\maps\campaign\imperial_campaign można dowolnie zmieniac wartości
bez ryzyka, że gra wykituje? Bo dopiero co zainstalowałem Medievala + patch i troche
to trwało, nie chciałbym jeszcze raz przez to przechodzic :) Interesuje mnie głównie
wartości takie jak timescale, czy start/end date.



Zawsze możesz zrobić kopię tego pliku w innym folderze i w razie problemów przywrócić oryginalny plik.

Co do zmieniania daty to nigdy nie miałem z tym problemów. Jeśli chodzi o timescale to tu już jest powiązanie z takimi rzeczami jak starzenie się postaci i agentów więc może być kilka problemów, ale nie aż takich by grę przeinstalowywać - ot generał będzie miał grubo ponad 100lat ... no i może być problem z eventami.

Dużo więcej dowiesz się tutaj: http://www.twcenter.net/forums/forumdisplay.php?f=276

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc mam problem. Mam dwa napędy (DVD i nagrywarka DVD). Płyta jest na przykład w pioneerze 115D (można zawartość płyty otworzyć bez problemu na moim komputerze),ale odpalić gry się nie da. Pisze - włóż CD do napędu, no dobra myślę, włożę ją do starego Asusa, ale gdzie tam, to samo. Płyta jest teoretycznie nieruszana (żadnej ryski ani nic w tym stylu). Już kiedyś się tak zdarzało, ale po włożeniu płyty na nowo, było wszystko ok.
Czego to jest wina?


Chciałem zauważyć, że po kliknięciu na ikonę gry, lampka na danym romie zamruga, pomiele coś tam w środku i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 10:49, Jackal-pl napisał:

No więc mam problem. Mam dwa napędy (DVD i nagrywarka DVD). Płyta jest na przykład w
pioneerze 115D (można zawartość płyty otworzyć bez problemu na moim komputerze),ale odpalić
gry się nie da. Pisze - włóż CD do napędu, no dobra myślę, włożę ją do starego Asusa,
ale gdzie tam, to samo. Płyta jest teoretycznie nieruszana (żadnej ryski ani nic w tym
stylu). Już kiedyś się tak zdarzało, ale po włożeniu płyty na nowo, było wszystko ok.
Czego to jest wina?


Chciałem zauważyć, że po kliknięciu na ikonę gry, lampka na danym romie zamruga, pomiele
coś tam w środku i koniec.



Próbowałeś odpalić manualnie plik Launch.exe?
Jaką wersję gry masz zainstalowaną, tzn. który patch? I jaki masz system?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś dobry sposób na likwidowanie nędzy w miastach? Jest to jeden z moich głównych problemów. Dodam, że ustalam niskie stawki podatkowe, rozwijam handel, drogi, urzędy publiczne i farmy. Nie plądrowałem też moich ziem (ani inne armie/buntownicy). Mimo wszystko nędza dochodzi do -4% (jeśli chodzi o przyrost naturalny) oraz do -70% do zadowolenia. Dodam, że problem dotyczy głownie miast największych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 20:27, Pitej napisał:

Czy jest jakiś dobry sposób na likwidowanie nędzy w miastach? Jest to jeden z moich głównych
problemów. Dodam, że ustalam niskie stawki podatkowe, rozwijam handel, drogi, urzędy
publiczne i farmy. Nie plądrowałem też moich ziem (ani inne armie/buntownicy). Mimo wszystko
nędza dochodzi do -4% (jeśli chodzi o przyrost naturalny) oraz do -70% do zadowolenia.
Dodam, że problem dotyczy głownie miast największych.


Opowiem pewną historię :) Kojarzysz Vlada Tepesa zwanego Drakulą (chodzi mi o historyczną postać, nie wampira)? Oprócz tego że słynął z nabijania na pale wrogów i innych "spajalności", to miał również prostą metodę na biedę - otóż zaprosił wszystkich biednych i nędzarzy na wielką ucztę, dał im mnóstwo jedzenia i napojów. najedzeni i upojeni biedacy poszli spać, wtedy Vlad powiedział "Na moim dworze nie będzie nędzy!" i... podpalił drewniany budynek w którym urządzono ucztę.

Teraz wiesz jak radzić sobie z biedą (gorzej że to chyba jedyna skuteczna ww 100% metoda.)

Jako ciekawostkę podam że postać Vlada również pojawia się w Medieval II TW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2009 o 20:43, Luk_Der_Ritter napisał:


Jako ciekawostkę podam że postać Vlada również pojawia się w Medieval II TW.


Mógłbyś napisać w jakich okolicznościach? Kiedyś dużo grałem w Medka, ale nie przypominam abym się z nim spotkał;)

Co do nędzy, jednak zawsze wolałem ją mieć niż stosować wyżej wymienione metody:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 21:01, kakinho1992 napisał:

Mógłbyś napisać w jakich okolicznościach? Kiedyś dużo grałem w Medka, ale nie przypominam
abym się z nim spotkał;)


Występuje jako unikatowa postać w świcie generała. Osobiście sam go nie miałem, ale miałem listę z unikatowymi postaciami z medka, poszukam jej.

PS. Z czego pamiętam Vlad daje +3 czy 4 do strachu i chyba +2 do dowodzenia w walce z islamistami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taką ciekawostkę znalazłem:
Opis wszystkich postaci z świty jest w dokumencie export_ancillaries.txt. Vlad ma taki opis: One of the greatest defenders of the Christian front, but known to deal with his enemies in ways that are inhumane.

+3 Fear, +3 Command when fighting against Muslims

export_descr_ancillaries - ten dokument jest niezwykle ciekawy - opisuje co należy zrobić i jaką mamy szanse aby do świty dołączyła określona postać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2009 o 21:01, kakinho1992 napisał:


>
> Jako ciekawostkę podam że postać Vlada również pojawia się w Medieval II TW.

Mógłbyś napisać w jakich okolicznościach? Kiedyś dużo grałem w Medka, ale nie przypominam
abym się z nim spotkał;)


Grając Węgrami taka postać dołączyła do mojej świty.Jasnym jest że generał po zajęciu miasta wycinał w pień całą ludność(po kilku bitwach i chyba trzech spalonych miastach).Grając innymi nacjami tego nie doświadczyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować