Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Nie wiecie, czy już wyszedł mod pod Kingdoms Third Age: Total War, ten o Władcy Pierścieni? Wiem, że mógłbym po prostu poszukać na googlach, ale nie mam czasu (z sobie znanych powodów). Ma ktoś jakieś najnowsze wieści? (Podobno mod jest zakończony już na 99% i kończą tłumaczyć skrypty itp.)
PS
Proszę o szybką odpowiedź, bo czekam na tego moda już długo, a jest to chyba najbardziej wyczekiwany mod do Medievala II tego tysiąclecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie grasz w tego moda, więc może parę słów jaki on jest, bo z chęcią bym ściągnął, ale kota w worze nie biorę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 16:50, Diverso napisał:

Pewnie grasz w tego moda, więc może parę słów jaki on jest, bo z chęcią bym ściągnął,
ale kota w worze nie biorę..


To po kolei:
Balans stron jest bardzo dobry, wyjątkiem są niestety trolle będące prawdziwymi pancernikami :/, na szczęście ma to ulec poprawie. Jednostek jest dużo, są one bardzo zróżnicowane, w dodatku pojawiają się jednostki nieznane z filmu, jednak niezwykle dobrze zrobione. Balans jest na tyle dobrze zrobiony że wynik potyczek po necie jest nieprzewidywalny. Ogółem to jest chyba nawet lepszy niż w podstawowym medku.

Mapa jest zrobiona przecudnie, jest gigantyczna i ma niezwykle dobrze zrobione detale (jest drobny błąd - Argonath, posągi na Anduinie, które mijała drużyna pierścienia płynąc łodziami są skierowane w złą stronę.) Jednak z mapą i kampanią jest jeden problem - jest tak gigantyczna że samo przejście armią z Minas Tirith do oddalonego o rzut beretem Osgiliath zajmuje 2 tury, co sprawia że pokonywanie dłuższych odcinków (np. podbicie Haradu) jest męczące, bo zajmuje czasami kilkanaście tur, aby przejść z jednego miasta do drugiego.

Kiepsko jest z oblężeniami, bo budynki to to samo co było w podstawce.

Ogólnie to warto, szczególnie jeśli chodzi o potyczki po necie. kampania też jest dobra, o ile przeżyjesz dłużyzny marszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Zapowiada się smakowicie. Jedno mnie tylko smuci: nie ma budynków z Władcy. Ale cóż poradzić, na edycję budynków nie pozwala silnik gry (czy coś w ten deser). Czekam na podobnego moda do Empire, bo tam już chyba da się edytować miasta.
PS
Wyobraźcie sobie to: oblężenie Isengardu- czarne, okrągłe mury, grafa z Medka albo Empajera, full zoom na walczących ze sobą Uruk-hai i Rohirrimów, w tle niedaleko Orthanc, gdzieś po polu bitwy z oddziałem bodyguardów miota się bezsilnie Saruman... Mniam! Jaka szkoda, że to tylko marzenia i wyobraźnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra... mam wydać pewną księżniczkę za pewnego gościa (wszystko dzieiej się w mojej frakcji). Jak mam to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2009 o 22:25, noobie napisał:

dobra... mam wydać pewną księżniczkę za pewnego gościa (wszystko dzieiej się w mojej
frakcji). Jak mam to zrobić?

Musisz wysłać tą księżniczkę do tego generała a wtedy to już z górki bo tylko menu się otworzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 01:11, Los_Emilos napisał:

> dobra... mam wydać pewną księżniczkę za pewnego gościa (wszystko dzieiej się w mojej

> frakcji). Jak mam to zrobić?
Musisz wysłać tą księżniczkę do tego generała a wtedy to już z górki bo tylko menu się
otworzy.

dobra, a jeśli i księżniczka i królewicz czy ktoś tam są w tym samym mieście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Czy Zamek jest tak ograniczony czy ja czegos nie wie? Otóż grając w kampanie miasto można wręcz wiecznie (bardzo długo) rozbudowywać i coraz to nowe budynki. Tymczasem Zamek jest ostatnim "levelem" Zamku? Czy jest jakiś "większy Zamek"? Pytam, bo mam Zamek i dużo mogę tam rekrutować, ale jedyną możliwością budowy jest zamienie w miasto. To normalne?
2. Jak macie rozstawione zamki w swoim imperium? Na granicach, jeden zachód, jeden wschód i tak dalej? Bo ja mniej więcej tak robie i wtedy z zamku rozsyłam wojsko do poszczególnych dzielnic (w szczególności granicznych). Macie lepszą metodę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 17:52, Vaxinar napisał:

1. Czy Zamek jest tak ograniczony czy ja czegos nie wie? Otóż grając w kampanie miasto
można wręcz wiecznie (bardzo długo) rozbudowywać i coraz to nowe budynki. Tymczasem Zamek
jest ostatnim "levelem" Zamku? Czy jest jakiś "większy Zamek"? Pytam, bo mam Zamek i
dużo mogę tam rekrutować, ale jedyną możliwością budowy jest zamienie w miasto. To normalne?
2. Jak macie rozstawione zamki w swoim imperium? Na granicach, jeden zachód, jeden wschód
i tak dalej? Bo ja mniej więcej tak robie i wtedy z zamku rozsyłam wojsko do poszczególnych
dzielnic (w szczególności granicznych). Macie lepszą metodę?

Z tego co pamietam to mozesz budowac coraz lepszy mur + balisty na wiezach itp
To tak jakby kolejne lvl zamku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Starscream mówi nie do końca dobrze, balisty, a później armaty to tylko ulepszenie, a nie kolejny level. O ile dobrze pamiętam to powinno być - gród (jedynie płot imitujący mur), drewniany gród, zamek (pojedynczy kamienny mur), cytadela (podwójny), forteca (potrójny), ale jeśli chodzi o kolejność nazw to głowy nie dam sobie uciąć.

Jeżeli nie możesz ulepszyć to pewnie nie osiągnąłeś odpowiedniej liczby mieszkańców, wymaganej do ulepszenia. Powiedz ile masz w tej chwili mieszkańców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 19:00, Luk_Der_Ritter napisał:

Starscream mówi nie do końca dobrze, balisty, a później armaty to tylko ulepszenie, a
nie kolejny level. O ile dobrze pamiętam to powinno być - gród (jedynie płot imitujący
mur), drewniany gród, zamek (pojedynczy kamienny mur), cytadela (podwójny), forteca (potrójny),
ale jeśli chodzi o kolejność nazw to głowy nie dam sobie uciąć.

Jeżeli nie możesz ulepszyć to pewnie nie osiągnąłeś odpowiedniej liczby mieszkańców,
wymaganej do ulepszenia. Powiedz ile masz w tej chwili mieszkańców?

Masz racje z tymi poziomami, dawno nie gralem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 19:00, Luk_Der_Ritter napisał:

Jeżeli nie możesz ulepszyć to pewnie nie osiągnąłeś odpowiedniej liczby mieszkańców,
wymaganej do ulepszenia. Powiedz ile masz w tej chwili mieszkańców?


Zapewne masz rację, ale co mogę zrobić aby mieć więcej mieszkańców, skoro nie mogę budować nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w innym mieście masz dużo ludu, a chcesz się go pozbyć, zrób 20 oddziałów najtańszych jednostek i wyślij ich do miasta/zamku, gdzie ci ich brakuje, a w nim rozwijaj oddziały. Żołnierze przejdą do cywila i podniosą wskaźnik ludności. Mam nadzieję, że ta metoda tak właśnie działa, bo co do niej to jestem pewny na jakieś 85%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 22:12, Rombacz napisał:

Jeżeli w innym mieście masz dużo ludu, a chcesz się go pozbyć, zrób 20 oddziałów najtańszych
jednostek i wyślij ich do miasta/zamku, gdzie ci ich brakuje, a w nim rozwijaj oddziały.
Żołnierze przejdą do cywila i podniosą wskaźnik ludności. Mam nadzieję, że ta metoda
tak właśnie działa, bo co do niej to jestem pewny na jakieś 85%.



To działało w Rome. W Medievalu jednostki wojskowe ani nie zabierają ludzi z populacji prowincji przy rekrutacji, ani ich nie dodają do populacji przy rozwiązywaniu.


@Vaxinar
Niektóre prowincje mają tak kiepski naturalny przyrost ludności że zamki się w nich nie rozwijają lub robią to niesamowicie powoli. Ja zwykle robiłem tak że zmieniałem na miasto, budowałem co się da i kiedy miałem sporo ludności (byle nie wejść na poziom miasta uniemożliwiający zmianę na zamek) zmieniałem na zamek. Zamki mają niższe liczbowo progi rozwoju od miast, więc średnie miasto dało się zazwyczaj przerobić na cytadelę. Tylko duży garnizon trzeba było tam utrzymać, bo się ludkowie burzą że im okolicę zamieniasz w plac budowy. No i to kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MarcusBrutus dobrze Ci radzi. Ja też, w prowincjach o małym przyroście naturalnym zamieniałem grody na miasta (rzadziej robiłem potem w drugą stronę, ale jeśli zależy Ci koniecznie na cytadeli, to tak właśnie zrób). Łatwiej Ci będzie stworzyć zamek czy cytadelę gdzieś, gdzie masz przynajmniej średni przyrost niż na jakimś odludziu. Zresztą, gród na odludziu jest mało opłacalny, bo nie możesz rekrutować dobrych jednostek w dalszych etapach (nie możesz zamku rozwinąć do cytadeli, a potem do fortecy). Za to miasto na odludziu nie będzie Ci się raczej buntować za bardzo, więc i utrzymywać tam większej armii nie musisz. Zakładam, że mówimy o rejonach na wschód od Polski. Niestety tam wygląda to mało ciekawie, bo odległości są dość duże i ściągnięcie wojska jest problematyczne. Nie wiem, może podbij jakieś większe miasto w tamtych rejonach i je zrób centrum wojskowym, a resztę pozamieniaj w miasta? Trudno coś radzić, jeśli się nie wie jaką masz sytuację strategiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może w złym temacie zadaje to pytanie no ale cóż...
Próbuję zainstalować dodatek M2:TW Królestwa, ale wyskakuje mi błąd coś o wersjach (1.03.00 coś tam 1.00.00) nie wiem o co chodzi... Podstawka zainstalowana pliki nie ruszane (nawet descr_start :D) help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 19:48, RohenS napisał:

Zainstaluj patche, które są na płycie z Kingdoms.

jest jeden, a gdy chce zainstalować pisze ze nie została wprowadzana jeszcze ani jedne wersja programu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować