Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2009 o 20:27, Pitej napisał:

Czy jest jakiś dobry sposób na likwidowanie nędzy w miastach? Jest to jeden z moich głównych
problemów. Dodam, że ustalam niskie stawki podatkowe, rozwijam handel, drogi, urzędy
publiczne i farmy. Nie plądrowałem też moich ziem (ani inne armie/buntownicy). Mimo wszystko
nędza dochodzi do -4% (jeśli chodzi o przyrost naturalny) oraz do -70% do zadowolenia.
Dodam, że problem dotyczy głownie miast największych.



Nędzy nie da się ostatecznie zlikwodować. Nawet wyrżnięcie populacji da skutek czasowy - przy wzroście liczby ludności także i nędza się znów "odrodzi". Można zmniejszać nieco jej skalę budując budynki administracyjne, lub równoważyć jej skutki budując inne budynki dające bonusy do zadowolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę, że powinieneś dać jak najwyższe podatki, bo one ograniczają wzrost ludności. Myślę, że to właśnie nadmiar ludzi powoduje nędzę w twoich miastach. Aby ludzie się nie buntowali, daj do tych miast full garnizony i wybuduj rarusz na maksymalnym poziomie, a także inne poprawiające porządek i zadowolenie budynki, typu domów publicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Główną przyczyną nędzy jest TŁOK W MIEŚCIE :). Innymi słowy - gdy miasto osiągnie odpowiednią ilość ludności, dostajesz komunikat o treści "miasto się rozbudowuje" - wtedy koniecznie MUSISZ zbudować większy mur wokół miasta, inaczej zbyt mała przestrzeń życiowa powoduje nędzę. Dopiero potem myśl o budowaniu budynków użyteczności publicznej, kościołów, czy siedzib władz podnoszących standard życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>rachciachciach xD
Zawsze staram się tak robic jeśli pozwalają mi na to fundusze, ale mimo wszystko nędza dalej hasa po miastach w najlepsze, no trudno, patrząc na odpowiedzi innych doszedłem do wniosku że chyba musi tak zostac. Mimo wszystko dzięki wszystkim za wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać - czasami nędzę powoduje przepakowany garnizon. Najlepiej w miastach utrzymywać garnizon tylko w postaci różnych form milicji miejskiej o zerowym koszcie utrzymania (te podświetlone na niebiesko), ilość dostępnych ''darmowych miejsc'' możesz sprawdzić klikając prawym przyciskiem na wybudowany mur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.05.2009 o 15:33, Pitej napisał:

Zawsze staram się tak robic jeśli pozwalają mi na to fundusze, ale mimo wszystko nędza
dalej hasa po miastach w najlepsze, no trudno, patrząc na odpowiedzi innych doszedłem
do wniosku że chyba musi tak zostac. Mimo wszystko dzięki wszystkim za wskazówki.


Wymyśliłem właśnie coś takiego: masz przeludnione miasto i garnizon w nim. Wyjeżdżasz z miasta garnizonem i generałem i zostawiasz puste, potem ustawiasz maksymalne podatki. Ludzie zaczynają się wk** i robią deathmatch. W następnej turze wjeżdżamy generałem i garnizonem, ustawiamy mniejsze podatki. Potem czekamy turę aż zamieszki na dobre przeminą i zaczynamy zabawę od nowa. Plusem tego jest że można niemal bezboleśnie pozbyć się obywateli :), a w dodatku generał zyska punkty honoru za obniżenie podatków (tylko nie zapomnij zwiększać podatków kiedy jest poza miastem, bo honor spadnie. Minusem - czasochłonność i koszty naprawy budynków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.05.2009 o 13:20, MarcusBrutus napisał:

ciach



Już działa, ale nie zawsze. Znowu pomaga wyciągnięcie płyty i włożenie na nowo. Windows XP, patch najnowszy (i Kingdoms i zwykły), a jak odpalam z launcha, to problem nie znika ;p.

Wyłączenie DAEMON Tools''a też nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.05.2009 o 22:01, Jackal-pl napisał:


> ciach


Już działa, ale nie zawsze. Znowu pomaga wyciągnięcie płyty i włożenie na nowo. Windows
XP, patch najnowszy (i Kingdoms i zwykły), a jak odpalam z launcha, to problem nie znika
;p.

Wyłączenie DAEMON Tools''a też nie pomaga


Było coś takiego przy patchu 1.1 (dawno temu) ale skoro masz najnowszy ...
Próbowałeś odpalać z tych płyt na innym komputerze? Może coś z twoim napędęm nie tak - spróbuj przeczyścić.
Inny sposób to zrobienie obrazu płyty i odpalanie właśnie z Daemon Tools.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Parę pytań:
1. Ile lat trwa tura, gdzie pokazana jest data i zsumowany skarbiec wszystkich miast?
2. Jesli np. Angia poprosi o krucjatę na Jezozolimę, to znaczy że bezwarunkowo to jest przypadnie to miasto, nawet jeśli wezmę w niej udział?
3. Przez moją Francję idzie angielski poseł...do Cesarstwa. Da się delikwenta jakoś zatrzymać?
4. Co to znaczy "przeżyj frakcję". Zniszcz czy nie pozwół sie zniszczyć?
5. Pomożecie? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 09:14, Woo-Cash napisał:

1. Ile lat trwa tura, gdzie pokazana jest data i zsumowany skarbiec wszystkich miast?


Jedna tura trwa bodajże 2 lata, choć mogę się mylić :P.
Stan skarbca natomiast widnieje w lewym dolnym rogu ekranu (pod workiem z pieniędzmi), dokładniejszy podgląd wydatków/dochodów uzyskasz klikając na ów worek ze złotem :P.

Dnia 03.05.2009 o 09:14, Woo-Cash napisał:

2. Jesli np. Angia poprosi o krucjatę na Jezozolimę, to znaczy że bezwarunkowo to jest
przypadnie to miasto, nawet jeśli wezmę w niej udział?


Chodzi o to czy te miasto na pewno zostanie zdobyte? Jeśli papież zgodzi się, a ''frekwencja'' chrześcijańskich państw będzie wysoka to wielce prawdopodobne jest, że krucjata zakończy się sukcesem. Miastem będzie władało to państwo, które pierwsze je zdobędzie :P.

Dnia 03.05.2009 o 09:14, Woo-Cash napisał:

3. Przez moją Francję idzie angielski poseł...do Cesarstwa. Da się delikwenta jakoś zatrzymać?


Są dwa sposoby:
1. Jeśli posiadasz dużą ilość gotówki możesz go przekupić. (wyślij do niego swojego dyplomatę i zaoferuj przekup)
2. Wyślij na niego zabójcę.

Dnia 03.05.2009 o 09:14, Woo-Cash napisał:

4. Co to znaczy "przeżyj frakcję". Zniszcz czy nie pozwół sie zniszczyć?


Przeżyj = doszczętnie zniszcz.

Dnia 03.05.2009 o 09:14, Woo-Cash napisał:

5. Pomożecie? xD


Już to zrobiłem :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2009 o 09:14, Woo-Cash napisał:

Parę pytań:
1. Ile lat trwa tura, gdzie pokazana jest data i zsumowany skarbiec wszystkich miast?


Z tą turą to jest bardzo dziwnie - w kalendarzu mija 2 lata, jednak w samym świecie gry pół roku (np. generałowie starzeją się o pół roku na turę, na głównej mapie lato zamienia się na zimę i zima na lato. Trochę to pokręcone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w dokumencie descr_strat zamienić czas trwania tury z 2 lat na 0.5 roku, bardziej realne (co pół roku lato i zima).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2009 o 08:12, MarcusBrutus napisał:

Było coś takiego przy patchu 1.1 (dawno temu) ale skoro masz najnowszy ...
Próbowałeś odpalać z tych płyt na innym komputerze? Może coś z twoim napędęm nie tak
- spróbuj przeczyścić.
Inny sposób to zrobienie obrazu płyty i odpalanie właśnie z Daemon Tools.



Próbowałem, ale wyskakuje błąd o emulacji (w tym insert correct CD/DVD). Mimo wszystkich opcji ON.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 20:30, Woo-Cash napisał:

A jak przekonać papieża do krucjaty? Poseł za długo będzie szedł, jest może inny sposób?


W oknie papieża masz przycisk prośby o krucjatę. Musisz mieć odpowiednio wysoki poziom stosunków z papą aby można było poprosić go o to. Musi też minąć odpowiednio dużo czasu od poprzedniej krucjaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 20:30, Woo-Cash napisał:

A jak przekonać papieża do krucjaty? Poseł za długo będzie szedł, jest może inny sposób?


W oknie papieża masz przycisk prośby o krucjatę. Musisz mieć odpowiednio wysoki poziom stosunków z papą aby można było poprosić go o to. Musi też minąć odpowiednio dużo czasu od poprzedniej krucjaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 20:34, Luk_Der_Ritter napisał:

W oknie papieża masz przycisk prośby o krucjatę. Musisz mieć odpowiednio wysoki poziom
stosunków z papą aby można było poprosić go o to. Musi też minąć odpowiednio dużo czasu
od poprzedniej krucjaty.


No tyle to ja wiem xD. Ale właśnie chodzi o to, że mam u papieża zbyt mały szacunek. No i nie wiem, jak go zwiększyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2009 o 10:06, Woo-Cash napisał:

No i nie wiem, jak go zwiększyć...


Szerząc katolicyzm tam, gdzie się da; walcząc z ekskomunikowanymi frakcjami i muzułmanami; budując kościoły (katedry dają zauważalny bonus); stosować się do misji papy. Jak zauważysz, że Rzym jest zajęty przez inną niż Państwo Kościelne frakcję, zdobądź go - w następnej turze papa zechce od ciebie odzykać miasta. W zamian za zgodę można naprawdę nieźle zaplusować u gościa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2009 o 19:17, Jackal-pl napisał:

Próbowałem, ale wyskakuje błąd o emulacji (w tym insert correct CD/DVD). Mimo wszystkich
opcji ON.


W takim razie jedyne co mi do głowy przychodzi to odinstalowanie DT i każdego innego programu który może tworzyć wirtualne napędy (i wyczyszczenie rejestru po nich) - w kilku przypadkach moim znajomym to pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2009 o 10:06, Woo-Cash napisał:

No tyle to ja wiem xD. Ale właśnie chodzi o to, że mam u papieża zbyt mały szacunek.
No i nie wiem, jak go zwiększyć...


Możesz mu dać prezent poprzez dyplomatę, ale jak sam mówisz że to za daleko to pozostaje ci budowa dużej liczby obiektów sakralnych (im większe tym lepiej) oraz rekrutacja dużej liczby kapłanów (przynajmniej 1 na prowincje, a zagwarantujesz sobie najpierw szacunek u papieża, potem dominację w radzie kardynalskiej a potem sam wiesz :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować