Zaloguj się, aby obserwować  
darth_16

Medieval 2: Total War: Temat Ogólny

5725 postów w tym temacie

Ja zawsze instalowałem : Medieval 2 -> update2 -> update3 -> kingdoms -> update5
Chyba tak to szło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 20:54, RohenS napisał:

Ja zawsze instalowałem : Medieval 2 -> update2 -> update3 -> kingdoms ->
update5
Chyba tak to szło...

Właśnie gdzieś przeczytałem że potrzebny jest patch 1.2, którego oczywiście nie miałem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czy w ogóle jest szansa na przeprowadzenie krucjaty Anglią w 1096 roku? Da się tak wcześnie papieża przekonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie zależy od czasu, tylko od twoich stosunków z papieżem i (chyba) celu krucjaty. Bo raz prosiłem o krucjatę na Tuluzę to się nie zgodził, a jak zaproponowałem Jerozolimę to zarządził krucjatę bez wahania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2009 o 21:23, RohenS napisał:

To nie zależy od czasu, tylko od twoich stosunków z papieżem i (chyba) celu krucjaty.
Bo raz prosiłem o krucjatę na Tuluzę to się nie zgodził, a jak zaproponowałem Jerozolimę
to zarządził krucjatę bez wahania.


Dziwny przypadek, że czas na dojscie z Caen do Rzymu wynosi...16 tur, czyli akurat zdąże do 1096 ;P
Jeszcze jedno: Czy da się jakoś w plikach gry chociażby zamienić długa kampanie na krótką? Bo 45 rejonów do utrzymania chyba trochę przegięte jest... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 20:50, Woo-Cash napisał:

Jeszcze jedno: Czy da się jakoś w plikach gry chociażby zamienić długa kampanie na krótką?

Jak już zacząłeś grę, to raczej się nie da.

Dnia 10.05.2009 o 20:50, Woo-Cash napisał:

Bo 45 rejonów do utrzymania chyba trochę przegięte jest... ;/

Niektórzy podbijają wszystkie prowincje i nie narzekają ;) Mi się udało Turkami całą Europę podbić, do Ameryki nie chciało mi się płynąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 21:07, Woo-Cash napisał:

A załóżmy ze nie podbijesz... co wtedy? Jesli zakończysz kampanie bez ukończenia celów
to coś stracisz?

Chociażby radość z posiadania gigantycznego imperium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale odpowiedź. Chodzi mo, czy pojawi sie okienko że przegrałem, czy może jakieś bardziej rozwiniętne podsumowanie...? A moze nic nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś przed tobą podbije te 45 rejonów to pojawi się komunikat że przegrałeś, a inny władca wygrał.
Mniej-więcej tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeszcze takie sprawy:
1) Jak zmienić długość tury na 1 rok( wiem ,że się da). I jak to się ma do lat minionych w grze?
2) Jeśli zdobędę to 20 prowincji + cośtam to kampania się zakończy czy gramy do końca?
3) Jak otwierać bramy, gdy piechota wejdzie prze drabinę? Pisze, że zdobyłem bramę, a otworzyć nie mogę...
Zwykle robię to taranem, ale trzeba sobie grę jakoś urozmaicić, nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 16:26, Woo-Cash napisał:

Dobra jeszcze takie sprawy:
1) Jak zmienić długość tury na 1 rok( wiem ,że się da). I jak to się ma do lat minionych
w grze?
2) Jeśli zdobędę to 20 prowincji + cośtam to kampania się zakończy czy gramy do końca?
3) Jak otwierać bramy, gdy piechota wejdzie prze drabinę? Pisze, że zdobyłem bramę, a
otworzyć nie mogę...
Zwykle robię to taranem, ale trzeba sobie grę jakoś urozmaicić, nie?

1. Nie wiem.
2. Będziesz mógł wybrać czy chcesz kontynuować czy zakończyć.
3.Ja brałem jednostkę, która stała za miastem i kazałem przemieścić się do miasta i żadnych problemów nie miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2009 o 16:26, Woo-Cash napisał:

Dobra jeszcze takie sprawy:
1) Jak zmienić długość tury na 1 rok( wiem ,że się da). I jak to się ma do lat minionych
w grze?

Poszukaj tego w pliksu tekstowym descr_start (C:\Program Files\...\Medieval 2\data\wordl\imperial_campaing\descr_start. Czy jakoś tak :P...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.04.2009 o 22:37, Luk_Der_Ritter napisał:

Panie i panowie, mam zaszczyt ogłosić że wersja 1.0 The Third Age: Total War JUŻ JEST!!\

Link do dalszego opisu i download: http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=253976


Uprzedzam że jest trochę bugów (w końcu to wersja 1.0), ale mimo to gra jest świetna
:)

Są problemy z oblężeniami, mogą być też problemy z mapą głównej kampanii (lagi), gdyż
ta jest po prostu przeogromna.

Zaciekawiło mnie i mam pytania (nie wyczytałem z tkstu na podanej stronie). Czy mod nadpisuje pliki standardowe, tzn. czy po instalacji można grac bez problemu w pozostałe kampanie?
niby jest odrębny skrót, ale jednocześnie "całkowicie przerobiono 3D i 2D", a więc...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mod uruchamia się osobno, więc jeśli chcesz wrócic do np. kampanii Ameryk to nie ma problemu. Są to poniekąd osobne gry. A mod - rewelka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.05.2009 o 13:04, flymar napisał:

Zaciekawiło mnie i mam pytania (nie wyczytałem z tkstu na podanej stronie). Czy mod nadpisuje
pliki standardowe, tzn. czy po instalacji można grac bez problemu w pozostałe kampanie?
niby jest odrębny skrót, ale jednocześnie "całkowicie przerobiono 3D i 2D", a więc...?


Jedynie co zauważyłem w podstawowej wersji to drobne zdanie - np. usunięto sztandary jednostek, teraz to wygląda dużo realistycznej i lepiej, chociaż czasami ciężko zorientować się w sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 20:10, Luk_Der_Ritter napisał:

Jedynie co zauważyłem w podstawowej wersji to drobne zdanie - np. usunięto sztandary
jednostek, teraz to wygląda dużo realistycznej i lepiej, chociaż czasami ciężko zorientować
się w sytuacji.

Oj! I weź tu w tłumie się zorientuj, kto swój, kto wróg. W plikach z preferencjami trzeba zmienić showbanners na 1. Ale jakieś malutkie są. Mod dodaje nowy plik dotyczący samych bannerów descr_baners_new.xml i chyba dzisiaj będę w nim grzebał:) Muzyka z LOTR rządzi, ale ekrany ładowania ciągle przygotowane pod 4:3. Ciekawe, czy twórcy dostali zgodę na wykorzystanie obrazków i elementów OST. Grafika UI nieco kiepska (na razie Isengard sprawdzałem), ale trzyma poziom np. Americas z Kingdoms. Wielkości oddziałów na stałe na huge ustawione - trzeba zmieniac w xml. Pierwsza bitwa około 3000 ludków (w tym kilkuset łuczników) - noc i płonące strzały = niezły spadek FPS.
Mam pytanie do wyjadaczy:) Czy jest jakiś sposób aby na ekranie armii uzyskać informację o niewykorzystanych punktach ruchu? W miastach widzę, że cos z nimi robiłem (ikonki produkcji), a armie zdarza mi się przegapić czasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej grał ktoś z was w ten mod który dodaje gondorczyków rohańczyków po prostu jednostki z Władcy pierścieni ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 14:49, Karol44 napisał:

Hej grał ktoś z was w ten mod który dodaje gondorczyków rohańczyków po prostu jednostki
z Władcy pierścieni ??


Wake up!! My o nim od dobrych kilku stron gadamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować