Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Czy ktoś jeszcze słucha Metalu?

26455 postów w tym temacie

Dnia 09.08.2008 o 14:23, Vesania666 napisał:

dobra, wyluzujcie ludzie, przecież tylko zapytałem od czego powinienem zacząć, tak samo
jak ciebie pytałem o Type o Negative i odpisałeś mi od jakich płyt powinienem zacząć,
żeby się nie zniechęcić do pierwszych płyt, które trochę odchodzą od późniejszego TON,
pytam się o IM tylko tego, żeby nie trafić na słabszą płytę, od której mógłbym się zniechęcić
do nich :)


bo mnie z tym Yodą rozsierdził xD jak już człowiek coś mądrego napisze to go od razu od Yod wyzywają ;p
...
a jak tam Type O Negative.. podoba się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 14:48, deuser napisał:

bo mnie z tym Yodą rozsierdził xD jak już człowiek coś mądrego napisze to go od razu
od Yod wyzywają ;p
...
a jak tam Type O Negative.. podoba się?


Podoba się ;] nawet bardzo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. :)
Czy wie ktoś może, gdzie mogę zdobyć płytę Sabatona - Primo Victoria ? Jeżeli nie, to kapeli która gra podobny rodzaj muzyki. Nie wiem jak to sprecyzować, bo się ogólnie na muzyce nie znam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 14:59, Probos napisał:

Witam. :)
Czy wie ktoś może, gdzie mogę zdobyć płytę Sabatona - Primo Victoria ? Jeżeli nie, to
kapeli która gra podobny rodzaj muzyki. Nie wiem jak to sprecyzować, bo się ogólnie na
muzyce nie znam. :)


www.mp3.teledyski.info
znajdź liste utworów z płyty i tam wpisuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.08.2008 o 15:02, misiuna1 napisał:

www.mp3.teledyski.info
znajdź liste utworów z płyty i tam wpisuj


Lecz mi nie chodzi o przesłuchanie. :)
Chcę mieć tą płytkę na półce. :)
Lub zespołu który gra podobną muzykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 15:05, Probos napisał:

Lecz mi nie chodzi o przesłuchanie. :)
Chcę mieć tą płytkę na półce. :)
Lub zespołu który gra podobną muzykę.


Allegro, Merlin, Kropa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 15:08, Probos napisał:

Tam tego produktu nie ma, dlatego pytam tutaj. :)


smstep.pl ..sprowadzą to na czym ci zależy
na maila jak chcesz wyślę ci do nich telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym tylko powiedzieć, że zwykle najlepiej zaczynać od co-sławniejszych kawałków, żeby w ogóle wczuć się w ten klimat. Bez tego zwykle ludzie odpuszczają sobie zespół, najpierw trzeba mieć jakiegoś kopa na rozpęd i dopiero potem zaczynać z resztą. Ja zacząłem słuchać np. Death od ich najsławniejszego (hehe - raczej najnowszego, bo Death ma same najsławniejsze albumy, ale przez bardzo wielu uważany za coś ponadczasowego i najlepszego w dyskografii Death, z czym się zgadzam połowicznie, bo dla mnie każdy album jest genialny, choć ten nadzwyczaj ponadczasowy, inspiracja dla legionów death metalu) "The Sound of Perseverance". Przesłuchałem prawie wszystkie kawałki na youtubie (nie wszystkie były zamieszczone :P) i po kilku dniach świeżutko pachnąca płyta leżała w moim odtwarzaczu, kupiłem na Black Comp Shop razem z "Symbolic", więcej pieniędzy nie miałem :D. Także zakochałem się w tej płycie, "Symbolic" utwardziło te uczucie, a potem to już z górki. Wszystko chłonąłem co Death spłodził jak gąbka i obecnie ciężko mi wyróżnić najlepszy album, raz słucham nałogowo "Spiritual Healing", raz "The Sound of Perseverance", a chwilowo "Human" i ten zespół mnie dosłownie niszczy. Tak samo ma się do IM jak i do każdego innego zespołu - najlepiej zacząć od dzieł najwybitniejszych czy też najbardziej znanych, by potem cała reszta się podobała. Kiedy Ty poznawałeś IM była to muzyka nadzwyczaj przełomowa i wtedy mogła być takim albumem jak "Seventh Son of Seventh Son" teraz. Najlepiej zacząć od czegoś sprawdzonego by się zwyczajnie nie zniechęcić, tudzież zrozumieć tą muzykę i te klimaty. Ja słucham czego słucham i praktycznie heavy nie jest najczęstszym zjawiskiem w moim odtwarzaczu, ale kilkanaście zespołów znam i lubię, a zaczynałem właśnie od sprawdzonych, poleconych kompozycji. Tak się zaczyna moim zdaniem romanse z muzyką, choć i bywają te trudniejsze, a za razem może dające więcej satysfakcji, które Ty opisałeś. Oczywiście ścieżka, którą opisałeś także dotyczy mnie, z kilkoma zespołami tak zaczynałem, ale głównie wolę mój sposób, łatwiej jest się wgryźć w muzykę... Przez Ciebie włączyłem "Fear of the Dark" i sklejam dalej listę. IM ma coś w sobie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam szczerze... Metalu zacząłem słuchać będąc jeszcze w szkole podstawowej, czyli w drugiej połowie lat 80 ubiegłego wieku. Metallica, Bon Jovi, Iron Maiden... Ach! Kto to wspomni! A ja wspominam to z łezką w oku!
Brakuje teraz klasyki metalu. To, co teraz jest na szczycie list przebojów, to ciężko to nazwać muzyką. Dla mnie jest to zbieranina dźwięków niż metal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 20:40, marekl1975 napisał:

Powiem Wam szczerze...


z twego nicku wnioskuję żeś starszy o rok.. muza była wtedy piękna, ale rozwój trwa, mam czelność twierdzić iż to co teraz jest grane jest równie ekspresyjne i nie należy przekreślać całokształtu.. cały czas wpadam na kapele które grają niesamowite dźwięki.. dzisiaj np. Virgin Black.. nosz niesamowite, z Australii pochodzą i dali mi tyle radości że trudno to opsać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 20:51, deuser napisał:

> Powiem Wam szczerze...

z twego nicku wnioskuję żeś starszy o rok.. muza była wtedy piękna, ale rozwój trwa,
mam czelność twierdzić iż to co teraz jest grane jest równie ekspresyjne i nie należy
przekreślać całokształtu.. cały czas wpadam na kapele które grają niesamowite dźwięki..
dzisiaj np. Virgin Black.. nosz niesamowite, z Australii pochodzą i dali mi tyle radości
że trudno to opsać :)


Uważam, ze masz duzo racji, ponieważ trzeba odróżnić ludzi, którzy grają prawdziwą muzę od pseudo muzyków z VIVA, MTV czy 4fun. Czasem te dźwięki udające muzykę, to doprowadzają do szału...
Ale starzy wykonawcy nadal kontynuują dobrą muzykę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2008 o 21:11, marekl1975 napisał:

> > Powiem Wam szczerze...
>
> z twego nicku wnioskuję żeś starszy o rok.. muza była wtedy piękna, ale rozwój trwa,

> mam czelność twierdzić iż to co teraz jest grane jest równie ekspresyjne i nie należy

> przekreślać całokształtu.. cały czas wpadam na kapele które grają niesamowite dźwięki..

> dzisiaj np. Virgin Black.. nosz niesamowite, z Australii pochodzą i dali mi tyle
radości
> że trudno to opsać :)

Uważam, ze masz duzo racji, ponieważ trzeba odróżnić ludzi, którzy grają prawdziwą muzę
od pseudo muzyków z VIVA, MTV czy 4fun. Czasem te dźwięki udające muzykę, to doprowadzają
do szału...
Ale starzy wykonawcy nadal kontynuują dobrą muzykę...


Oni tez byli dziecmi mtv np metallica,rzekoma nazywana przez ciebie sztuczna muzyka jest tworzona z wykorzystaniem instrumentow,starzy wykonawcy wykonuja ale wiekszosci sie wypalaja przyklad judas priest,velvet revolver,metallica z albumem tworzonym na sile .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu sprecyzowałbym co grane na tych VIVA''ch "ssie", bo na MTV nie raz można posłuchać metalu. Głównie MTV One (czyli brytyjskie MTV), nieraz lecą po północy teledyski z metalem, choć nie oszukujmy się - zwykle są to komercyjne zespoły. Chociaż byłem pozytywnie zaskoczony, mimo sporej ilości metalcore''u, był tam i teledysk Mastodona i Napalm Death, więc jeszcze tak źle to z nimi nie jest ;). Mimo wszystko szkoda czasu, jak to wszystko można posłuchać na wieży czy na komputerze :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Wayzin
Na niemieckiej VIVIE Plus leciały nawet kiedyś całe koncerty "lepszych" zespołów. I całe pasma VIVA Dark, lubiłam to oglądać, ale teraz już na kablówce nie mam tego kanału.
Z polskich to jeszcze VH1 może być (w sumie to też MTV), lecą czasem Gunsi, Europe czy AC/DC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czasem? VH1 akurat jest moim zdaniem najlepszym kanałem muzycznym, leci pełno klasyków, często zapomnianych... Warto czasem posłuchać sobie starszych kawałków, które się praktycznie nie zestarzały. A Gunsów to tam widzę w co drugiej "odliczance", więc to nie jest przesadzone w żadnym calu ;>. VIVA Dark? Widziałem na youtubie nieraz jak na początku kawałka pojawiał się taki pasek z Vivy, a były to stricte metalowe kawałki, więc możliwe, że to była właśnie ta VIVA Dark.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię teledyski czasem pooglądać, ale właśnie brakuje mi w telewizjach zespołów wspaniałych, ciężej grających ale mniej komercyjnych. I dlatego nie mam żadnej telewizji. ;> Pozostaje YT, ale i tak generalnie słucham muzyki w głośnikach bez "wizji".

Swoją drogą: co sądzicie o "Verses of Steel", ostatnim albumie Acid Drinkers? Kurczę, "tatuśki" dają radę! Albumik brzmi IMO bardzo świeżo. Niby dalej to samo co "Infernal Connection", ale mocniej, agresywniej i z kopem. Dla mnie miodzio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować