Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2007 o 14:42, trolik93 napisał:

> Jestem (że tak powiem ;p) bardzo napalony na te grę, a kompa będę dopiero modernizował
mniej
> więcej w maju. Głównie dla Wiedzmina :)
według mnie pociągnie

Byłoby super! a jak oceniasz komfort grania (rozdzielczośc na jakiej by śmigał, detale,...) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 14:42, trolik93 napisał:

według mnie pociągnie


Byłoby super! A co do samego uciągu jak myslisz jaki byłby komfort grania (rozdzielczośc na jakiej by śmigał, detale, itp...)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stalker jest najlepszą grą w jaką grałem ;)
Duży teren działanie, grafika, anomalia, mutanty itd...
Ale ma jeden minus :-Nie można jeżdzić pojazdami a leży ich pełno ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było znów nie jasności mówię to co przeczytałem z wypowiedzi innych graczy, na zakończenie wpływają nasze czyny to znaczy jakie questy robiliśmy, jak je robiliśmy, z kim walczyliśmy itp itd na końcu gry jest jakiś gościu czy coś i mamy mu zapłacić określoną sumę i jaką damy sumę ona wpływa na zakończenie gry, trochę durnie to brzmi zobaczymy jak będzie w praktyce.

SPOILER

Wybierając jedno z zakończeń (nie wiem które) stajemy się jednym z nich, tylko nie wiem kim czy mutantem czy jakimś zobiem zamieszkującym elektrownie.

SPOILER OFF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 14:48, Marko Pele napisał:

> według mnie pociągnie
>

Byłoby super! A co do samego uciągu jak myslisz jaki byłby komfort grania (rozdzielczośc na
jakiej by śmigał, detale, itp...)?

u mnie śmiga na maxa a jak zmniejszyłem rozdzelczosc w becie to były przycięte literki ale da sie grać liczy się też grywalność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 14:38, Marko Pele napisał:

Podaje config:
Athlon XP 1,8 GHz
Radeon 9550 128 MB
Ram 512 MB


Pociągnie pod warunkiem że Twoja karta posiada Shader Model 2.0 co do komfortu grania, jeżeli renderowanie ustawisz na 8.1 dx myślę że możesz grać na 1024x768 detale low lub medium może nawet high, wszystko zależy od tego jak gra zostanie zoptymalizowana przez patche o ile w ogóle zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W katalogu z grą na płycie (ale po instalacji to raczej na dysku też) powinien być plik "Read me". Wejdź w ten plik i odnajdź wymagania systemowe dla gry i zobacz też czy jest spis kart graf. których gra nie obsługuje. F.E.A.R. ma właśnie taką rozpiskę więc może tutaj THQ też podało co i jak. Wtedy można by to przykleić na górze strony by każdy mógł sobie porównać ze swoją maszyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie wyciąć i przetłumaczyć od razu na polski o kartach graficznych wzmianki nie ma dziwne:

Są to wymagania systemowe dotyczące trybu Singleplayer!

Wymagania Systemowe,

Minimalne wymagania:

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2)/Microsoft® Windows® 2000 SP4
Procesor: Intel Pentium 4 2.0 GHz / AMD XP 2200+
512 MB RAM
10 GB wolnej pojemności na dysku
Karta graficzna 128 MB kompatybilna z DirectX® 8.0 / nVIDIA® GeForce™ 5700/ATI Radeon® 9600
karta muzyczna kompatybilna z DirectX® 9
Połączenie z internetem za pomocą (cable/DSL)

Zalecane wymagania sprzętowe:

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) / Microsoft® Windows® 2000 SP4
Procesor: Intel Core 2 Duo E6400 / AMD 64 X2 4200+
1.5 GB RAM
10 GB wolnej pojemności na dysku
Karta graficzna 256 MB kompatybilna z DirectX® 9.0c / nVIDIA® GeForce™ 7900/ATI Radeon® X1950
Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX® 9
Połączenie z internetem za pomocą: (cable/DSL/T1+)

Wymagania zalecane do najpłynniejszej rozgrywki przy maksymalnie możliwych detalach, czyt (1600x1200, detale maxiumum, pełny HDR, AAx8/16, pełne filtrowanie anizotropowe wraz z Vsync)*

Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2)/Microsoft® Windows® 2000 SP4
Procesor: Intel Core 2 Duo E6700 / AMD 64 X2 5200+
2 GB RAM
10 GB wolnej przestrzeni na dysku
Karta graficzna 512 MB kompatybilna z DirectX® 9.0c / nVIDIA® GeForce™ 8800/ATI Radeon® X2800
Karta muzyczna kompatybilna z DirectX® 9
Połączenie z internetem za pomocą (cable/DSL/T1+)

*- Pozwoliłem sobie tutaj napisać "własnym" językiem żeby było zrozumiałe o co chodzi. Jak wiadomo wymagania są znacznie wygórowane i proszę się nimi nie kierować jeżeli chodzi o zakup gry, należy je traktować jako "małe" porównanie ze swoim obecnym sprzętem. Proszę moderatora o przywieszenie tematu a jeżeli są jakieś literówki o ich poprawę, z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania od zalecanych (włącznie) są pod DX 9.0 a minimalne pod DX 8.0 a nie jak było podawane 8.1 !! Więc to bardzo zniża poprzeczkę, zresztą jak podaje CDA, które rzekomo dostało dobrze zoptymalizowaną grę powinna się ona odpalić na komputerach typu proc 800Mhz, 256MB RAM oraz karta graf. 32mb (!!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 16:01, Carl92 napisał:

Czyli mój komp spełnia wymagania między Minimalnymi a Zalecanymi. To chyba są wymagania pod
DX 9?

Przecież pisze pod jaki DX jest dany wykaz...
Minimalne dla DX8 a pozostałe dwa pod DX9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i git. JA też powinienem w DX8 pograć.
Zamówiłem już sobie w zagranicznym sklepie int. więc na dniach powieniem miec. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 17:35, awesome napisał:

No i git. JA też powinienem w DX8 pograć.
Zamówiłem już sobie w zagranicznym sklepie int. więc na dniach powieniem miec. Polecam


w zagranicznym sklepie = na stadionie u kumpla pirata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 17:38, roger-predator napisał:

> No i git. JA też powinienem w DX8 pograć.
> Zamówiłem już sobie w zagranicznym sklepie int. więc na dniach powieniem miec. Polecam


w zagranicznym sklepie = na stadionie u kumpla pirata


Jakbyś poczytał więcej w tym temacie to byś wiedział że to na 100% nie pirat. Pozatym, przyjdzie mi paczka to zrobię fotkę zestawu i wszystko będzie jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 17:41, awesome napisał:

> > No i git. JA też powinienem w DX8 pograć.
> > Zamówiłem już sobie w zagranicznym sklepie int. więc na dniach powieniem miec. Polecam

>
>
> w zagranicznym sklepie = na stadionie u kumpla pirata

Jakbyś poczytał więcej w tym temacie to byś wiedział że to na 100% nie pirat. Pozatym, przyjdzie
mi paczka to zrobię fotkę zestawu i wszystko będzie jasne.


no spox ;) to był taki joke. Ja zamawiam na gram.pl bo ponoć po polsku bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2007 o 17:44, roger-predator napisał:

> > >....


Nie ponoć tylko będzie napewno po polsku. Ja się doczekać już nie mogłem i skapitulowałem. Będzie po angielsku i troche drożej ale co tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować