Zaloguj się, aby obserwować  
Stiffy

Forumowa poradnia medyczna

90 postów w tym temacie

W tym temacie mogę wam pomóc w każdej dolegliwości w formie posta.
A więc dam przykład:
Wy mówicie co was boli i najważniejsze zawsze podajcie wiek, płeć, uczulenia jeśli potrzeba i może wykonywaną pracę, bo nie raz pomaga w znalezieniu lekarstwa *)

No i np.:
stan pobudzenia, aktywności lub odurzający

- może być wywołany-
zatrucie = leki = uspokajające i psychotropowe

Ale i np.:
ból nadgarstka

-może być wywołany-
układ kostno stawowy = kości kończyny górnej = staw promieniowo - nadgarstkowy(zwichnięcie)
układ kostno stawowy = kości kończyny górnej = kości nadgarstka(złamanie, pęknięcie)

Pogotowie forumowe %]
Lucas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w związku z tym tematem : http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=24821&u=19
to myślę, że powinieneś przemyc jeszcze raz oko i jeżeli coś wpadło Ci z lewej bądż prawej strony oka popatrz się w stronę przeciwną i mrugaj, jak się nie uda poproś kogoś z rodziny niec spróbuje Ci wyciągnąc jak się nie uda to idź do lekarza, bo mi jak wpadła rzęsa do oka to miałem całe oko pocharatane i bardzo bolało wyciągneliśmy ją, ale jak Tobie wpadło coś większego to może Ci uszkodzic oko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2007 o 08:21, Sebo7 napisał:

w związku z tym tematem : http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=24821&u=19
to myślę, że powinieneś przemyc jeszcze raz oko i jeżeli coś wpadło Ci z lewej bądż prawej
strony oka popatrz się w stronę przeciwną i mrugaj, jak się nie uda poproś kogoś z rodziny
niec spróbuje Ci wyciągnąc jak się nie uda to idź do lekarza, bo mi jak wpadła rzęsa do oka
to miałem całe oko pocharatane i bardzo bolało wyciągneliśmy ją, ale jak Tobie wpadło coś większego
to może Ci uszkodzic oko



ziomek sie pomylil i zalozyl dubel i odrazu trzeba go zbesztac ludzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory, jeśli odkopuję stary temat, ale nowego nie będę zakładał. Otóż mam dziwnie szortską, suchą skóre po wewnętrznych stronach ud po obu stronach. Skóra wygląda jakby była... brudna. Ale taka nie jest. Mam 13 lat, chłopak, ni emam na nic uczulenia. Otrzymuje się to od kilkunastu tygodni.W niczym nie przeszkadza, ale zawsze lepiej się zapytać. Boję się, jeśli pójdę do lekarza że wyjdę na idiotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 17:17, zajacisko napisał:

się, jeśli pójdę do lekarza że wyjdę na idiotę.

Tak to lepiej pytać na forum internetowym brawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Eee wygląda na brudną..? A myjesz się? :P
Na serio- pokaż rodzicom, może pomogą. Jeśli chodzi wyjście na idiotę u lekarza- lepsze to niż olać jakąś chorobę (tym bardziej skóry). Poza tym lekarze to już takie rzeczy czasem widują, że ich to nie ruszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.05.2007 o 10:32, stiffyone napisał:

Lucas

A kim ty jesteś z zawodu? Lekarzem? Napisał być skąd masz te doświadczenia. Mam pytanie ale nie zadam go tobie jeśli nie będę wiedział że naprawdę się na tym znasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pytaj Budo. Na pewno ma lepsze doświadczenie :P
Zresztą jak nie ja to kto inny Tobie pomoże. Zauważyłem dopiero, że ten temat istnieje jak mi odpowiedziałeś.
Przy okazji patrz na datę posta, który cytujesz. W tym czasie zdążyłem zmienić plany życiowe i zainteresowania, więc skąd takie zrzuty. Czekam na odpowiedź. Przy okazji istnieje coś takiego jak ochrona danych osobowych, ale jak już jesteś taki ciekaw to więcej znajdziesz na gramsajcie, aby nie odchodzić od tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 17:50, stiffyone napisał:

To pytaj Budo. Na pewno ma lepsze doświadczenie :P
Zresztą jak nie ja to kto inny Tobie pomoże. Zauważyłem dopiero, że ten temat istnieje
jak mi odpowiedziałeś.
Przy okazji patrz na datę posta, który cytujesz. W tym czasie zdążyłem zmienić plany
życiowe i zainteresowania, więc skąd takie zrzuty. Czekam na odpowiedź. Przy okazji istnieje
coś takiego jak ochrona danych osobowych, ale jak już jesteś taki ciekaw to więcej znajdziesz
na gramsajcie, aby nie odchodzić od tematu.

Jak mogłeś zauważyć ten temat odkąd ci odpisałem jeśli ty go założyłeś? Jakie masz doświadczenie że czujesz się na tyle pewnym że chcesz pomagać ludziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 18:09, xD ominik napisał:

Jak mogłeś zauważyć ten temat odkąd ci odpisałem jeśli ty go założyłeś? Jakie masz doświadczenie że czujesz się na tyle pewnym że chcesz pomagać ludziom.


Stąd zauważyłem, że nie było mnie przez ponad półtora roku na tym forum i od paru tygodniu znów piszę. Nie pamiętam co za tematy tworzyłem dwa lata temu.

Może napiszę z perspektywy dwóch lat wstecz. Miałem takie doświadczenie, że skończyłem kursy medyczne i mam pewne uzdolnienia w temacie pierwszej pomocy, poza tym mnóstwo książek na ten temat i tak się to rozwijało. Aktualnie zmieniłem zainteresowania i od roku nie poszerzam w tym temacie wiedzy.

W tym temacie nie zrobię Ci badania rentgenowskiego czy lewatywy, więc w czym problem. Mogę jednak zdiagnozować lub nakierować na pewien trop jeśli chodzi o dolegliwość lub chorobę. Jak pisałem wcześniej, nie muszę to być ja, ale każdy inny forumowicz mające podobne zaburzenia czy zainteresowany owymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 18:09, xD ominik napisał:

Jakie masz doświadczenie że czujesz się na tyle pewnym że chcesz pomagać ludziom.


Może ma to najbardziej się liczące - własne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O fajny temacik. A co powiesz o moim przypadku czyli na feriach czyli gdzieś ze 3 tygodnie temu byłem na hali z kumplami grać w piłę. Kumpel nie fortunnie kopnął mnie w goleń która od razu spuchła na samym dole. Dziś znów boli bo grałem dalej w piłę wypiłem jakiś lek rozkurczowy który pomógł ale dziś znów boli. Czyżby naderwałem ścięgna??? Boję się o swoją nogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 18:42, franko113 napisał:

Ludze, nie lepiej pójść do lekarza?

Teoretycznie na pewno lepiej. Ale jak przychodnia jest daleko, trzeba na mniejscu być przed otwarciem, (otwieraja o 7 rano) bo "numerków zabraknie" a jeszcze czekać parę godzin na przyjecie przez lekarza, to w praktyce, moze i lepiej zapytać sie kogoś, o kim wiemy, że ma o tym jakieś pojecie.
W przychodni przyjmą bez kolejki, jak masz wysoka gorączkę. Albo złamana nogę. Ze zwichniętą, albo stłuczoną, czekaj w kolejce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 18:42, franko113 napisał:

Ludze, nie lepiej pójść do lekarza?


Oczywiście, ale jeśli już postanowili zostać w domu to spytać zawsze można.

Jeśli chodzi o nogę to naderwane z pewnością nie są, ponieważ czułbyś ból przy każdym biegu, a jeśli to już było taki czas temu to w między czasie musiałbyś zwijać się z bólu. Moim zdaniem może być to prędzej naciągnięcie ścięgna, albo jeśli już to może przesunięcie kości i zahaczyłeś ścięgnem, a to dosyć boli. Najlepiej popytaj się w środowisku sportowym lub masażysty - oni się na tym dobrze znają. Może wystarczy parę wizyt u masażysty lub maść, ale lepiej się doinformować. Potem idź z tym do lekarza. Znam taki przypadek przesunięcia kości rzepki i wymagało to całkiem skomplikowanego zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 18:53, KrzysztofMarek napisał:

> Ludze, nie lepiej pójść do lekarza?
Teoretycznie na pewno lepiej. Ale jak przychodnia jest daleko, trzeba na mniejscu być
przed otwarciem, (otwieraja o 7 rano) bo "numerków zabraknie" a jeszcze czekać parę godzin
na przyjecie przez lekarza, to w praktyce, moze i lepiej zapytać sie kogoś, o kim wiemy,
że ma o tym jakieś pojecie.
W przychodni przyjmą bez kolejki, jak masz wysoka gorączkę. Albo złamana nogę. Ze zwichniętą,
albo stłuczoną, czekaj w kolejce...



Może i tak... ale pytać się na forum "Co mi dolega?", to trochę głupio brzmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 19:00, franko113 napisał:

Może i tak... ale pytać się na forum "Co mi dolega?", to trochę głupio brzmi...


Równie dobrze można nie pytać wcale i np. jak stracimy czucie w palcach, a mózg przestanie prawidłowo funkcjonować to mieć nadzieję, że ktoś zauważy nasze cierpienia i udzieli pomocy -.-''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2009 o 19:08, stiffyone napisał:

Równie dobrze można nie pytać wcale i np. jak stracimy czucie w palcach, a mózg przestanie
prawidłowo funkcjonować to mieć nadzieję, że ktoś zauważy nasze cierpienia i udzieli
pomocy -.-''



Przekonałeś mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować