Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

A te pliki dwa po prwie 25 MB tez ?HydraVision Package i AMD Media Codec Package oraz 0,5 MB AMD Catalyst Application Profiles.
Także to zainstalować, do czego to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2012 o 00:40, karolekx23x napisał:

A te pliki dwa po prwie 25 MB tez ?HydraVision Package i AMD Media Codec Package oraz
0,5 MB AMD Catalyst Application Profiles.
Także to zainstalować, do czego to jest?


AMD Codec Package - pakiet kodeków do filmów. Nic nie tracisz nie mając go.
HydraVision package - zapewnia kilka bajerów przydatnych przy używaniu kilku monitorów naraz i modyfikowaniu ustawień pulpitu.
Catalyst Application Profiles - jak masz dwie karty graficzne i więcej to ściągasz. Normalnie można spokojnie żyć bez tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2012 o 20:07, Niewiernus napisał:

> Jaki chlodzenie?
Accelero TwinTurbo PRO
Obecnie leży na półce.


Nie wiem czy juz kupiles karte, ale teraz jest chyba lepsza okazja.
Ostatnio kupilem HD 5850 za 480zl i HD 5870 za 500zl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie ''uczę się'' i nie kręci mnie zakup karty. Zrobię to po wakacjach.
Najszybciej to kupie Ivy z podstawką.

Co do kart to czekam na jakieś konkrety od zielonych oraz spadek cen z Radkami. Przyznam, że kręci mnie przy 7850/7870.
Zobaczę jak to wyjdzie w praniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 10:21, KrzysztofT napisał:

Przyszła do mnie wreszcie karcioszka. Oto ona :


Fiu... fiu... :)

Pokaz GPU-Z z karty, bo jeszcze nie widzialem :P
Jakis tescik tez by sie przydal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 11:27, Misquamaqus napisał:

Pokaz GPU-Z z karty, bo jeszcze nie widzialem :P
Jakis tescik tez by sie przydal.


Nawet nie patrz na szkrin aferburnera - program jest stary i nie podaje prawidłowych wartości. Natomiast wersja beta nie podaje żadnych wartości. LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uhmmm.... jaki piekny GPU-Z :))))
Swietna karta.
Wlasnie prowadze dysputy na forach odnosnie tej karty.
Same klotnie, bo czerwoni wtryniaja swoje 5 groszy i twierdza, ze 7970 jest lepsza :))

Masz jakis procesor do tej karty, czy podlaczyles ja do telefonu ? :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 12:47, Misquamaqus napisał:

Uhmmm.... jaki piekny GPU-Z :))))
Swietna karta.
Wlasnie prowadze dysputy na forach odnosnie tej karty.
Same klotnie, bo czerwoni wtryniaja swoje 5 groszy i twierdza, ze 7970 jest lepsza :))

Masz jakis procesor do tej karty, czy podlaczyles ja do telefonu ? :)))


Oto mój zestawik :

Procesor : Intel Core i5 2500K 3,30 GHz @ 4.4GHz;
CPU Cooler : Noctua NH-C14;
Płyta Główna : Asrock P67 Pro3 (B3);
Pamięć RAM : Kingston HyperX DDR3 4X4GB 1600MHz;
Dyski Twarde :
System : 2X SSD Samsung 830 Series 128GB RAID 0 (256GB);
Magazyn : Western Digital Caviar Green 1TB;
Karta Graficzna : MSI GrForce GTX 680;
Karta Dźwiękowa : Creative Sound Blaster X-FI Titanium PCI-E;
Zasilacz : XFX XXX 750W Modular 135mm 80+ silver;
Napęd Optyczny : LG Blu-Ray (DVD+/-RW + Blu-ray) BH10LS30;
Obudowa : Antec PlusView 1000AMG;
Monitor : Eizo Foris FS2331-BK.
Myszka : Logitech MX518 + SteelSeries QcK;
Klawiatura : Logitech Wave;
Głośniki : Creative MegaWorksTM 2.1 THX 250D;
Słuchawki : Sennheiser HD 558.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2012 o 12:47, Misquamaqus napisał:

Same klotnie, bo czerwoni wtryniaja swoje 5 groszy i twierdza, ze 7970 jest lepsza :))


W rozdziałkach wyższych niż 1080p wyprzedza GF680, co jest o tyle dziwne, że sama karta zielonych jest średnio 15-20% wydajniejsza od tej czerwonych.
A jeszcze dziwniejsze jest to, że w GPGPU nowa karta nVidii dostaje baty nie tylko od czerwonych, ale też... od GF580 :O Podejrzewam więc, że nVidii nawet sterowników się nie chciało wydać do tego potwora.

Anyway, czekam na obniżki cen, bo AMD bez konkurencji sobie za bardzo szalało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie tak.
Nvidia miala zamiar w ogole zaprzestac produkcji kart do komputerow pod "gry" zajmujac sie obrobka profesjonalna, ale gdyby sie wycofali z rynku gier, stracili by sporo na sprzedazy, choc zyski maja mizerne w tej dziedzinie.

To dla tego nvidia zmienila kierunek w kartach do gier i zrezygnowala z implementacji technik profesjonalnych jakie miala miejsce w fermich.
W fermiakach, nvidia nawalila instrukcji, ktorych zwykly zjadacz gier nie wykorzystuje, a karta niepotrezbnie zre prad i sie grzeje.
totez Kepler ma tylko sluzyc do giercowania, co mu bardzo dobrze wychodzi, uzyskujac mniejszy pobor pradu ni z konkurencja przy zachowaniu wiekszej wydajnosci.
Nie wspomne juz o rozwinieciu physX i wprowadzeniu TXAA, ktore jest poprostu rewolucyjne.
Taki TXAA1 potrafi wygladzic obraz w jakosci MSAAx8 obciazajac karte jak w przypadku MSAAx2.
TXAA2 potrafi wygladzic obraz w jakosci MSAAx16 obciazajac karte jak w przypadku MSAAx4.
To jest niewiarygodny skok w wydajnosci z zachowaniem fantastycznej jakosci obrazu.

Teraz nawet FXAA dziala pieknie i to na starszych kartach nvidii.
TXAA bedzie jeszcze lepsze, ale trzeba poczekac, bo to bedzie uaktywnione w sterownikach graficznych.
Najlepsze jest to, ze TXAA ma tez byc wspierane przez karty od serii 8xxx az do keplera !!!!
Czyli wszyscy uzytkownicy kart nvidii serii od 8xxx, beda mogli pykac z pieknym wygladzamiem krawedzi nie tracac zbytnio na wydajnosci.


Co do FXAA, to jest taki malutki pliczek inicjujacy FXAA do wybranych gier.
Ja korzystam z takiego inicjatora w grze Borderlands, gdzie obraz bez AA (antyaliasing) jest dosc wyraznie schodkowany (duzo rownych powierzchni, gdzie najbardziej widac schodi), a po zaimplementowaniu FXAA, obraz jest poprostu piekny.

Gdyby ktos chcial sobie wrzucic pliczek FXAA do katalogu z Borderlandem, to prosze bardzo:

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=348097

Graczy w Borderlanda interesuje tylko paczka: InjectFXAA 10.7b by somedude

Wystarczy pobrac pliczek, wypakowac, otworzyc pliczek z DX9 i skopiowac zawartosc do folderu z gra Borderlands -> binaries.
Uruchomic gre i cieszyc sie pieknie wygladzona grafika.

Sterownik ndvidii powinien byc ustawiony na default.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 13:05, Misquamaqus napisał:

Nie wspomne juz o rozwinieciu physX i wprowadzeniu TXAA, ktore jest poprostu rewolucyjne.
Taki TXAA1 potrafi wygladzic obraz w jakosci MSAAx8 obciazajac karte jak w przypadku
MSAAx2.
TXAA2 potrafi wygladzic obraz w jakosci MSAAx16 obciazajac karte jak w przypadku MSAAx4.
To jest niewiarygodny skok w wydajnosci z zachowaniem fantastycznej jakosci obrazu.

TXAA to nic innego jak rozwinięcie FXAA i jak się dobrze przyjrzysz, to zobaczysz największą wadę FXAA (i jego poprzednika - quincunx AA), czyli rozmazanie tekstur.
Owszem, jest to tani algorytm i całkiem ładnie wygładza krawędzie, ale wciąż pozostawia swój "ślad" na obrazie, niestety.
Z kolei konkurencyjne MLAA nie potrafi wygładzać krawędzi, jeżeli coś znajduje się przed nim (w sensie - przezroczysty element HUD-a). Pozdrawiam BF3 na PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2012 o 14:28, Misquamaqus napisał:

Dobra, bo widze, ze zaczyna sie przepychanka.

Jaka przepychanka? Napisałem tylko, jak wygląda sprawa z AA w obecnych czasach.

Dnia 27.03.2012 o 14:28, Misquamaqus napisał:

Ja biore 680, Ty 7970.

Musiałbym upaść na głowę, by obecnie brać 7970. Ta karta jest w porównaniu do 680 po prostu za droga. Gdyby zeszła do 1600 - to owszem, brałbym z automatu.
Pomijam też drobną kwestię, że gram głównie na konsoli i nie widzę sensu inwestować w karty graficzne za 2k do konsolowych portów, gdybym na tym PC grał częściej.

Dnia 27.03.2012 o 14:28, Misquamaqus napisał:

Przecież ja wiem, jak wygląda wydajność Keplera na tle GCN, nie musisz mi testów linkować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na allegro zeszla uzywka za 1500zl, za 1700 mozna czasem kupic.

Niestety w OpenCL dalej nVidia jest daleko w tyle za czerwonymi.

Ciekaw jestem co przyniesie teraz 7990. Pewnie ze 3000zl bedzie kosztowac w Polsce ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować