Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

King's Bounty: The Legend

1452 postów w tym temacie

oj taaak :) ja wiem jedno - kupuje angielska wersje i nie bede czekac az rodzimi dystrybutorzy pofatyguja sie z wydaniem polskiej wersji gry (ktora na 100% zaliczy i tak poslizg - a jesli bedzie wydawac ja cenega to moga zrobic podobny myk jaz z battle march i 2 dni przez zapowiedziana premiera zdejma gre z planu wydawniczego i poinformuja ze premiera zostala przelozona na nieokreslony termin przyszly)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że mamy bardzo podobne plany;) Osobiście polskiego wydania nie spodziewam się wcześniej niż na wiosnę na 2009 (przy wyjątkowo sprzyjających wiatrach), więc gdyby "zachodnia" premiera miała miejsce w październiku to z pewnością odwiedzę jakiś Amazon czy podobny sklepik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2008 o 00:31, Rafal G napisał:

Aj, mają rację ci, którzy twierdzą, że apetyt rośnie w miarę jedzenia;)

Rosnąć to apetyt może temu recenzentowi, a nie nam, bo to on ma dostęp do jakiejś bety czy cuś (a przynajmniej tak przypuszczam).
Nam pozostaje jedynie "lizanie lizaka przez szybkę", czyli oglądania screenów i oglądania filmików ;P

Ja natomiast w przeciwieństwie do Was poczekam na polską wersję i mam nadzieję, że się nie zawiodę :)
Ale i moja cierpliwość jest ograniczona, więc kupna wersji ENG nie wykluczam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 16:11, windows00 napisał:

Rosnąć to apetyt może temu recenzentowi, a nie nam, bo to on ma dostęp do jakiejś bety
czy cuś (a przynajmniej tak przypuszczam).


Zawsze jeszcze może gawariszyć par ruski i mógł się zaopatrzyć w grę u braci ze wschodu;)

Dnia 09.06.2008 o 16:11, windows00 napisał:

Nam pozostaje jedynie "lizanie lizaka przez szybkę", czyli oglądania screenów i oglądania
filmików ;P


Jak mawia staropolskie przysłowie "gdy się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma". Ale jeśli o mnie chodzi, to jeśli obrazki są dobre to mi rośnie od samego ich oglądania;) A ile będzie przyjemności kiedy w końcu gra wyląduje na dysku! Ojojoj;)

Dnia 09.06.2008 o 16:11, windows00 napisał:

Ja natomiast w przeciwieństwie do Was poczekam na polską wersję i mam nadzieję, że się
nie zawiodę :)
Ale i moja cierpliwość jest ograniczona, więc kupna wersji ENG nie wykluczam.


Moja cierpliwość jest bardzo ograniczona. Co więcej ostatnimi czasy odczuwam dziwny uraz do lokalizacji gier. Co prawda z tymi wykonanymi przez Cenegę nie miałem zbyt wiele do czynienia, ale chyba i tak pozostanę przy wersji angielskiej. Tym bardziej, że mam dziwne przeczucie, że wersja polska może być lokalizacją lokalizacji (tzn. może być opracowywana na podstawie tłumaczenia angielskiego) - a strach się bać, do czego takie eksperymenty mogłyby prowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 16:20, Rafal G napisał:

Zawsze jeszcze może gawariszyć par ruski i mógł się zaopatrzyć w grę u braci ze wschodu;)

Da, haraszo.

Dnia 09.06.2008 o 16:20, Rafal G napisał:

Jak mawia staropolskie przysłowie "gdy się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma".
Ale jeśli o mnie chodzi, to jeśli obrazki są dobre to mi rośnie od samego ich oglądania;)
A ile będzie przyjemności kiedy w końcu gra wyląduje na dysku! Ojojoj;)

Wiesz... Jak Ci coś rośnie od samego oglądania to nie wiem czy to jest najzdrowsza reakcja ;P
Ale sza o tym, bo przed 23 jeszcze.

Co do polonizacji, to mam niejasne przeczucie, że mogą ją zrobić z oryginalnej wersji. Jednak przeczucie to niczym nie jest poparte. Poczekam do premiery i sam się przekonam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2008 o 16:26, windows00 napisał:

Co do polonizacji, to mam niejasne przeczucie, że mogą ją zrobić z oryginalnej wersji.
Jednak przeczucie to niczym nie jest poparte. Poczekam do premiery i sam się przekonam
:)


Na pewno byłoby to lepsze dla gry, o ile rzecz jasna do lokalizacji zatrudniliby kogoś kto to język rzeczywiście bardzo dobrze zna (w tym różnego rodzaju idiomy i powiedzonka występujące w Rosji). Tłumaczenie "na wyczucie" do niczego dobrego nie prowadzi (co nieraz udowodniło już CDP, niestety). Jak to będzie też przekonam się po premierze, tyle, że do tego czasu gra już będzie ukończona. W wersji EN, rzecz jasna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś do poczytania po raz kolejny (choć i obrazki też się jakieś znajdą;))
http://pc.gamespy.com/pc/battle-lord/881114p1.html
http://www.gamespot.c om/pc/strategy/kingsbountythelegend/news.html?sid=6192445

Na Amazonie wystartował jakiś czas temu pre-order. Cena 39.99$ + 3,99$ za przesyłkę. Czas standardowej przesyłki nieco długi 12-32 dni, ale to i tak pewnie wyjdzie kilka miesięcy przed naszą premierą. Można rzecz jasna wybrać szybszą opcję, ale wtedy i koszty wzrosną. Jednak przy dzisiejszym kursie dolara warto się i nad tym zastanowić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostek ciąg dalszy: http://games-tv.ru/v/2997
Szkoda tylko, że znowu po rosyjsku... ale kto wie - może ktoś się skusi, żeby do tego jakieś napisy dorobić;) Jednak nawet nie rozumiejąc o czym mowa, naprawdę warto filmik zobaczyć, bo wiele ciekawych rzeczy się pojawia;) A apetyt rośnie i rośnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 18:13, windows00 napisał:

Relacja z konferencji 1C /.../


Ostatnio jakoś coraz częściej zaczynają się pojawia różne materiały związane z KB. Mam nadziej, że to oznacza, że jesienny termin premiery "zachodniej" zostanie dotrzymany bez żadnych dodatkowych opóźnień. O cichutkiej nadziei na jakieś demko w najbliższym czasie już nawet nie wspominam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny filmik do obejrzenia (krótki, ale całkiem ciekwy:)): http://pl.youtube.com/watch?v=5uxokCZFl38
Oraz coś do poczytania (plus kilka nowych skrinów;)): http://rpgvault.ign.com/articles/884/884771p1.html
Ja jednak z niecierpliwością oczekuję jakichkolwiek informacji odnośnie ewentualnego dema... Premiera "zachodnia" zbliża się wielkimi krokami, więc czas byłby najwyższy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://gry.onet.pl/2955,1496592,,King_s_Bounty_The_Legend_First_look,zapowiedz.html
Ciekawy tekścik, ale to co mnie w nim najbardziej zainteresowało, to wzmianka o demie:) Mam nadzieję, że przypuszczenia się potwierdzą i już wkrótce będzie można Kinga wypróbować w akcji:)
Szkoda tylko, że recenzentka jedzie w sposób nachalny po HoMM... rozumiem, że każdemu gra może się nie spodobać, ale tutaj to już chyba lekka przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2008 o 10:58, morthi napisał:

fanowska instrukcja do kb
http://kbmods.nm.ru/manual/manual_v1.5.pdf :)


Aj, aj, tylko dlaczego znowu ta cyrylica?;) Przynajmniej obrazki będzie można w komplecie pooglądać, a to już coś. Jak wpadnę w desperację, to zacznę sobie co ciekawsze fragmenty tłumaczyć... choć nie znając w ogóle języka łatwe to nie będzie (no, chyba że w przypadku statystyk jednostek):)
Nie wiesz przypadkiem, czy są jakieś plany, żeby w najbliższym czasie przynajmniej zangielszczyć ten podręcznik? Bo o tłumaczeniu na nasze narazie w ogóle nie marzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo jest chyba nawet jak go tlumaczyc - wszak nie ma zadnej innej wersji jezykowej jak rosyjska :) a przeciez wymyslanie swoich nazw dla umietnosci/zdolnosci to nie jest chyba to o co nam chodzi :)

trzeba bedzie poczekac na premiere gry w jakims zachodnim jezyku ;) choc mnie rosyjski nie przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przez to, że ktoś nie umie napisać poprawnie nazwy gry, założyłem nowy wątek.... Powinno być King''s Bounty: The Legend, a nie Kings....


Warto przypiąć ostatniego posta, i zaktulizować kilka informacji, np. wypis ras oraz bohaterów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować