Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Mam jedno małe pytanie, odpowiecie i będziecie mogli dalej czekać na premierę (też czekam, ale chyba tak tego opóźnienia nie przeżywam) :P
Czy w Mass Effect jest system podobny do D&D, jak w KotOR? Wiecie, "+2k6 obrażeń od ognia przeciw robotom, chyba że jest wtorek", kostki itd. Na ich wikipedii nic nie znalazłem, a może jestem zbyt leniwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 16:04, Qbli napisał:

Mam jedno małe pytanie, odpowiecie i będziecie mogli dalej czekać na premierę (też czekam,
ale chyba tak tego opóźnienia nie przeżywam) :P
Czy w Mass Effect jest system podobny do D&D, jak w KotOR? Wiecie, "+2k6 obrażeń od ognia
przeciw robotom, chyba że jest wtorek", kostki itd. Na ich wikipedii nic nie znalazłem,
a może jestem zbyt leniwy.


Nie. ME swoim systemem walki bardziej przypomina Gears of War (korzystanie z osłon, wydawanie rozkazów), niż KotORa - różnicą jest to, że w tym drugim była walka z podziałem na tury, a w ME jest w czasie rzeczywistym. Mechanika zaś przypomina bardziej Jade Empire - wiesz przydzielasz punkty do umiejętności, ale nie przeliczają się one na żadne modyfikatory i tabelki, jeśli ci o to chodzi... Po prostu odblokowują ci one nowe zbroje, bronie i tym podobne bajerki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To świetnie, dzięki. To właśnie mnie trochę denerwowało w RPGach: lepszy jest miecz +1 czy z 2d3 od czegośtam?
Przed chwilą pooglądałem sobie gameplaye z PC i chyba mnie też zaczyna dopadać szaleństwo oczekiwania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2008 o 20:38, Karharot napisał:

A tak nawiasem mówiąc to mam jakieś dziwne przeczucie że zanim gra w końcu u nas wyjdzie
to połowa ludzi będzie ją miała dawno za sobą. Nie będzie z kim rozmawiać...


Jeśli masz na myśli "kopie zapasowe", to gdzieee tam. Nie jest aż tak żle, to zabezpieczenie jest lepsze niż crackerzy sądzili :) Dalej nie ma porządnego cracka- a to nie działa mapa galaktyki, a to się broń przegrzewa na stałe (chociaż to ponoć bug gry), a to to, a to tamto :) I bardzodobrze. Bo po zarejestrowaniu i aktywacji można już spokojnie grać bez płyty. Nie, nie mam wujka z hameryki, byłem o prostu w Anglii na praktykach (czyli pracy półniewolniczej) i kupiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umm. Nie bardzo wiem czemu napisałeś o tym do mnie, ja w tamtym poście po prostu stwierdziłem że przez tak poważne opóźnienie krajowej premiery wiele osób zdecyduje się na zdobycie gry z innego źródła. A co konkretnie jest tym źródłem to już nie moja rzecz - nie zamierzam nikomu zarzucać że gra w piracką wersję bo naprawdę jest sporo legalnych możliwości jej zdobycia.
Co do zabezpieczeń to w mojej opinii ME stoi na przegranej pozycji bo zwyczajnie jest zbyt popularnym tytułem, gdyby najnowsze i najlepsze zabezpieczenia anty-pirackie wpakować do jakiejś nikomu nie znanej i przez nikogo nie oczekiwanej gry to istniałaby spora szansa że nikt z odpowiednimi umiejętnościami w zakresie łamania tych zabezpieczeń by się tym nie zainteresował. ME to jednak tytuł o którym jest bardzo głośno i jestem pewien że wszystkie jego zabezpieczenia zostaną z czasem złamane (o ile już nie zostały).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 18:12, Lone Wolf napisał:

Jeśli masz na myśli "kopie zapasowe", to gdzieee tam. Nie jest aż tak żle, to zabezpieczenie
jest lepsze niż crackerzy sądzili :) Dalej nie ma porządnego cracka- a to nie działa
mapa galaktyki, a to się broń przegrzewa na stałe (chociaż to ponoć bug gry)


Tia, bron sie przegrzewa... I jest to bug gry:( wiem, bo gram w orginalke i czasem tak to wkurzy ze mozna myszke zjesc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się bug gry jest reklamowany jako zabezpieczenie antypiracke? Heh, dobre:D
Swoją drogą prawdziwą kpiną byłoby gdyby któryś z piratów dał się sprowokować i zdołał to usunąć sprawiając że piracka kopia działałaby lepiej niż oryginał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2008 o 19:36, Karharot napisał:

Znaczy się bug gry jest reklamowany jako zabezpieczenie antypiracke? Heh, dobre:D


Hm, no tak teraz jest:) ze jesli cos Ci nie dziala to na bank masz pirata:P cos ludzie pozapominali, ze orginalne gry tez maja bugi i miec beda:) nic tylko czekac na expansion pt bring down the sky:) niestety nie bedzie chyba wymagajacy bo

SPOILER
trzeba w niego zagrac nim sie nie zostanie kapiten Normandii
KONIEC SPOILERA
ale moze sie to zmieni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie .Słyszałem że mass effect ma strasznie zabugowany i niedopracowany silnik i chciałbym się zapytać jak działa na twioim komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, o błędach słyszałem ale sam silnik ponoć jest wykonany dobrze. Z pewnością nie ma tu mowy o takiej fuszerce jaka miała miejsce w Gothicu 3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś kiedyś zabugowany silnik ? Nie dopracowany ? Obawiam się, iż jest dopracowany patrząc na grafikę. Za to silnik nie posiada najlepszej optymalizacji co wpływa często na spadek ilości FPSów tam gdzie "nic nie powinno spadać".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 09:52, Tyron napisał:

Mam pytanie .Słyszałem że mass effect ma strasznie zabugowany i niedopracowany silnik
i chciałbym się zapytać jak działa na twioim komputerze.


Mój sprzęt to: Core duo E6750 2,66Mhz, 4GB Ram 800mhz(3,25 w windzie xp) , GF8800GT 512MB

Muszę powiedzieć, że gra nie sprawia mi żadnych kłopotów od strony silnika, jest dobrze zoptymalizowana, loading time krótki, nie ścina się wcale na ultra high detalach w rozdzielczości 1024-768 mam 60- 70 klatek, nie zauważyłem spadku poniżej 40 w najbardziej "wymagających" momentach. Co innego sama gra:
- brak opcji AA (można wymusić w panelu kontrolnym karty graficznej, ale niewiele to daje
- coś nie tak z cieniami na twarzy bohaterów, nie można ich wygładzić, tylko wyłączyć.
- czasem się zwiesza podczas rozmowy z NPCami i wymaga hard resetu.
-quazar ( taka gierka w kasynie) zabugowana, jeszcze nie udało mi się dłużej pograć ( wyskakuje błąd pliku a raczej jego brak w katalogu z grą)
- AI podkomendnych czasem się gubi co w walce jest dość uciążliwe
- przegrzewanie się broni, według mnie nie jest bugiem, gdy czasem przegrzeję, po prostu muszę czekać do całkowitego ochłodzenia przed ponownym użyciem, a nie do spadku poniżej poziomu krytycznego, dla mnie to do zaakceptowania, poza tym są inne bronie...


Tutaj mój krótki techplay, pokazuje płynność ( chociaż Fraps zrzuca do stałych 30 Fps) i loading time.

http://pl.youtube.com/watch?v=MN24lSvRWAo

A tutaj najlepsze dwa momenty w życiu mojego Sheparda ;)
UWAGA:SPOILER FABUŁY!!!
http://pl.youtube.com/watch?v=WK6lboovYA0
Koniec Spoilera

20080623161801

20080623161903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 09:52, Tyron napisał:

Mam pytanie .Słyszałem że mass effect ma strasznie zabugowany i niedopracowany silnik
i chciałbym się zapytać jak działa na twioim komputerze.

Źle słyszałeś.

Swoją drogą, ciekawe że pytasz o płynność ME, skoro nie tak dawno pisałeś, że na nie swoim komputerze grałeś w tą grę bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 16:24, wszyscytg napisał:

> Mam pytanie .Słyszałem że mass effect ma strasznie zabugowany i niedopracowany silnik

> i chciałbym się zapytać jak działa na twioim komputerze.

Mój sprzęt to: Core duo E6750 2,66Mhz, 4GB Ram 800mhz(3,25 w windzie xp) , GF8800GT
512MB


Muszę powiedzieć, że gra nie sprawia mi żadnych kłopotów od strony silnika, jest dobrze
zoptymalizowana, loading time krótki, nie ścina się wcale na ultra high detalach w rozdzielczości
1024-768 mam 60- 70 klatek, nie zauważyłem spadku poniżej 40 w najbardziej "wymagających"
momentach. Co innego sama gra:
- brak opcji AA (można wymusić w panelu kontrolnym karty graficznej, ale niewiele to
daje
- coś nie tak z cieniami na twarzy bohaterów, nie można ich wygładzić, tylko wyłączyć.
- czasem się zwiesza podczas rozmowy z NPCami i wymaga hard resetu.
-quazar ( taka gierka w kasynie) zabugowana, jeszcze nie udało mi się dłużej pograć (
wyskakuje błąd pliku a raczej jego brak w katalogu z grą)
- AI podkomendnych czasem się gubi co w walce jest dość uciążliwe
- przegrzewanie się broni, według mnie nie jest bugiem, gdy czasem przegrzeję, po prostu
muszę czekać do całkowitego ochłodzenia przed ponownym użyciem, a nie do spadku poniżej
poziomu krytycznego, dla mnie to do zaakceptowania, poza tym są inne bronie...


Tutaj mój krótki techplay, pokazuje płynność ( chociaż Fraps zrzuca do stałych 30 Fps)
i loading time.

http://pl.youtube.com/watch?v=MN24lSvRWAo

A tutaj najlepsze dwa momenty w życiu mojego Sheparda ;)
UWAGA:SPOILER FABUŁY!!!
http://pl.youtube.com/watch?v=WK6lboovYA0
Koniec Spoilera

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2008 o 16:24, wszyscytg napisał:

Muszę powiedzieć, że gra nie sprawia mi żadnych kłopotów od strony silnika, jest dobrze
zoptymalizowana, loading time krótki, nie ścina się wcale na ultra high detalach w rozdzielczości
1024-768 mam 60- 70 klatek, nie zauważyłem spadku poniżej 40 w najbardziej "wymagających"
momentach.


No litosci w takiej rozdzialce to ona i na 8600gt powinna chodzic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to najslabsza gra Bioware lepsza tylko od Jade empire . Nie dosc ze cRPG z tego marny (gra sie praktycznie jak interaktywny film ) to i shooter nie za dobry ( debilne AI). Zadania poboczne z tego co widze sa praktycznie identyczne . Zeby ktos mnie opacznie nie zrozumial gra nie jest zla ale po niektorych ocenach w necie mozna spodziewac sie czegos wybitnego i sie srodze rozczarowac . Ta gra to idealny zabijacz czasu w oczekiwaniu na cos lepszego .
Jesli ktos chce zagrac w lepszy shooter z domieszka RPG polecam Vampire Bloodlines z fanowskimi patchami a jesli w bardziej porzadnego cRPG to Wiedzmina .
Pozostaje czekac na DragonAge i miec nadzieje ze nie zrobia z tego papki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 15:49, Miniu napisał:

Dla mnie to najslabsza gra Bioware lepsza tylko od Jade empire . Nie dosc ze cRPG z tego
marny (gra sie praktycznie jak interaktywny film )

No i to właśnie ogromna zaleta. Nic tak nie przykuwa widza, jak interaktywny film. ME to klimat przez duże K. Ma też wszystko to, co potrzebne prawdziwemu RPG-owi.

Dnia 26.06.2008 o 15:49, Miniu napisał:

to i shooter nie za dobry ( debilne AI).

AI jest bardzo dobre. Przeciwnicy nie lecą przed siebie bezmyślnie, tylko osłaniają się, wykorzystują w pełni broń i czekają na ruch gracza.

Dnia 26.06.2008 o 15:49, Miniu napisał:

Zadania poboczne z tego co widze sa praktycznie identyczne .

Jedyny minus zadań pobocznych to schematyczność części lokacji. Poza tym, niemal w każdym zadaniu coś zaskakuje. Każda odwiedzana planeta jest inna.

Dnia 26.06.2008 o 15:49, Miniu napisał:

Ta gra to idealny zabijacz czasu w oczekiwaniu na cos lepszego .

A w którym miejscu ME jest zabijaczem czasu? Bo jakoś nie zauważyłem...
>a jesli w bardziej porzadnego cRPG to Wiedzmina .
Wiedźmin to nie cRPG tylko RPG, i nie jest znowu aż tak bardzo wybitną grą.

Dnia 26.06.2008 o 15:49, Miniu napisał:

Pozostaje czekac na DragonAge i miec nadzieje ze nie zrobia z tego papki .

Żadna gra BioWare nie jest papką, gwoli ścisłości.

Że tak zapytam z ciekawości: grałeś w Mass Effect dłużej niż kilkanaście minut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować