Zaloguj się, aby obserwować  
Hi_my_name_is

Mass Effect PC - temat ogólny

6123 postów w tym temacie

Dnia 30.06.2008 o 12:38, Karharot napisał:

Nie możesz stworzyć postaci posiadającej wszystkie skille na raz.

To by było trochę dziwne, nie? :P A z tego co wyczytałem, to można używać każdej broni, tylko bez specjalizacji nie ma zoomu i bonusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 13:23, rafekx 12 napisał:

Mam pytanie do osób które grają w Mass Effect-czy to prawda że można zwiedzić każdą planete??Tak
pisało w KŚG..Z góry thx. za odpowiedź.


Tak, to prawda, dlatego ta gra tak mi się spodobała jak była jeszcze w fazie produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy co rozumiesz przez każdą planetę - jeśli oczekujesz swobodnego dostępu do wszystkich systemów w całej galaktyce to raczej się zawiedziesz:)
Poza tym nawet w tych systemach do których uzyskujesz dostęp możesz wylądować jedynie na części światów, o reszcie możesz sobie co najwyżej poczytać info, podejrzewam że jest to zrobione podobnie jak we Freelancerze - nie każda planeta oferowała możliwość "dokowania".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miały być gameplaye a tu zonk... Jak się domyślam "z przyczyn niezależnych od dystrybutora";) Na szczęście do 17 jeszcze mnóstwo czasu, więc może się uda, a przy odrobinie szczęście jeszcze te filmy przed premierą zobaczymy;) Z tym "tym tygodniem" jednak nie mówiłbym jeszcze hop...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 20:40, Rafal G napisał:

Miały być gameplaye a tu zonk... Jak się domyślam "z przyczyn niezależnych od dystrybutora";)
Na szczęście do 17 jeszcze mnóstwo czasu, więc może się uda, a przy odrobinie szczęście
jeszcze te filmy przed premierą zobaczymy;) Z tym "tym tygodniem" jednak nie mówiłbym
jeszcze hop...


Ale to nie wina CDP tylko Gram.pl, zresztą już przeprosili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.06.2008 o 20:50, Jaro7788 napisał:

Ale to nie wina CDP tylko Gram.pl, zresztą już przeprosili.


Czy aby napewno wina gram? Nie byłbym wcale tego taki pewny. Zresztą mniejsza z tym czyja wina. Zwróciłem tylko uwagę na fakt, nigdzie nie napisałem, że mam komuś coś za złe. Przepraszać też wcale nie musieli, choć to miło z ich strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc są i filmiki:) Nie jest najgorzej, ale przyznam, że po szumnych zapowiedziach spodziewałem czegoś wiele, wiele lepszego. Większość postaci nieco drętwa i momentami można odnieść wrażenie, że słuchamy konkursu recytatorskiego... Jakichkolwiek emocji brak (choć być może w tym fragmencie oryginału również ich nie było - wtedy zwracam honor;)). Co więcej, jak ktoś już stwierdził w komentarzach do newsa, od razu słychać, że całość była nagrywana w studio i została odarta z wszelkich efektów specjalnych, czy przestrzennych...
Ogólnie rzecz biorąc, na upartego można grać na wersji z dubbingiem, ja jednak cieszę się, że będą inne możliwości kombinacji wersji językowych... nie omieszkam z nich skorzystać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 19:45, Rafal G napisał:

A więc są i filmiki:) Nie jest najgorzej, ale przyznam, że po szumnych zapowiedziach
spodziewałem czegoś wiele, wiele lepszego. Większość postaci nieco drętwa i momentami
można odnieść wrażenie, że słuchamy konkursu recytatorskiego... Jakichkolwiek emocji
brak (choć być może w tym fragmencie oryginału również ich nie było - wtedy zwracam honor;)).
Co więcej, jak ktoś już stwierdził w komentarzach do newsa, od razu słychać, że całość
była nagrywana w studio i została odarta z wszelkich efektów specjalnych, czy przestrzennych...
Ogólnie rzecz biorąc, na upartego można grać na wersji z dubbingiem, ja jednak cieszę
się, że będą inne możliwości kombinacji wersji językowych... nie omieszkam z nich skorzystać:)


http://pl.youtube.com/watch?v=1G9XS2O3w04 - tu masz trochę tego, co było na filmiku, tyle że w wersji oryginalnej. Moim zdaniem Dorociński jest mniej więcej na poziomie angielskiego Sheparda, co nie znaczy, że obaj wypadają dobrze. Do pozostałych raczej zastrzeżeń nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 19:48, Jaro7788 napisał:

http://pl.youtube.com/watch?v=1G9XS2O3w04 - tu masz trochę tego, co było na filmiku/.../


Rzeczywiście oryginalny Shepard jest niewiele lepszy od Dorocińskiego, jednak mimo wszystko wydaje się bardziej naturalny. Właśnie naturalność jest moim zdaniem jedną z największych bolączek lokalizacji. U innych postaci, choć jest z tym o wiele lepiej niż w przypadku MD z pewnością nie jest to szczyt tego, co można było osiągnąć.
Druga sprawa, że na filmiku, do które dałeś link wyraźnie słychać różnicę we wspomnianych efektach w tle, wpływie otoczenia i różnice w tonie wypowiedzi poszczególnych postaci.
Nie zrozummy się jednak źle - ten dubbing z pewnością nie jest bardzo dobry, ale nie jest też bardzo zły. Słyszałem już o wiele gorsze. W skali 10 punktowej dałbym mu jakieś 5 może 6. Jeśli zapomnieć o pewnych niedociągnięciach, może być nawet więcej. Poza tym jeden fragment to jeszcze zbyt mało, żeby podjąć ostateczną ocenę. Zobaczymy co będzie, kiedy gra w końcu wyląduje w naszych domach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 20:09, rafekx 12 napisał:

A ja mam takie pytanie z innej "beczki"Jak myśicie jaki gratis da nam CDP za to że musieliśmy
dłuzej czekać na premiere ME?Macie jakies propozycje,sugestje...


Propozycje? Owszem: soundtrack, making of całej gry, a nie tylko wersji polskiej, książkę Drew Kapryshyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 20:12, Karharot napisał:

Już powiedzieli jaki. Jako pierwsi otrzymamy informacje o dodatku do ME, zatytułowanym
Bring Down the Sky...
To nie jest żart (niestety), możesz to przeczytać tutaj:
http://www.gram.pl/news_6gTfJ,2_Mass_Effect_pozniej_niz_planowano.html


No to nieźle mi wynagrodzili ponad miesiąc oczekiwania...Eh,szkoda no ale co to będzie za informacja?Ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 20:15, Karharot napisał:

Że BDtS wyjdzie...?
A jak nam się poszczęści to zostaniemy poinformowani kiedy to ma nastąpić...


Ale ufam że chociaż poradnik będzie w podstawowej edycji...Tzn. mam nadzieje

P.S-fajnie by było jakby ktoś z CD-Project''u wypowiedział się na temat PODSTAWOWEJ wersji ME i powiedział co wchodzi w jej skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawową "nagrodą" za oczekiwanie nie jest chyba jednak info o BDtS, ale usunięcie zabezpieczenia wymagającego weryfikacji gry przez internet. Przynajmniej ja tak to odebrałem:) Samo info to byłby śmiech na sali. Co do dodatku mam nadzieję, że nie tyle dostaniemy o nim info, ale będziemy też mogli go pobrać nieco wcześniej niż inni... choć szanse na to są praktycznie zerowe:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie dobra wiadomość:
http://www.gram.pl/news_8gvkHui3_Polski_Mass_Effect_ponownie_przesuniety.html
Duże brawa dla CDP za to że udało im się jednak przyspieszyć premierę:)
Dobra wiadomość też dla wszystkich tych którzy zastanawiali się jak będzie wyglądała sprawa z wysyłką pre-orderów - wygląda na to że gra zamówiona na gram.pl zostanie wysłana z wyprzedzeniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować