Zaloguj się, aby obserwować  
Wilkv

Settlers IV - temat ogólny

112 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2006 o 16:29, Misiek356 napisał:

Witam. Jak zagran z kims przez internet w Settlers V???


Witaj! :) Zapraszam Cie do tego tematu, tam znajdziesz wszystko to co trzeba :)
Jak masz jakieś pytanie pisz tam! Na pewno odpowiem :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z SIV. Napisałem już do PT, ale nie zaszkodzi w sumie spytać na forum :), może ktoś się z tym zetknął. W czasie gry wyskakuje mi komunikat jak na obrazku i gra wywala się na pulpit. Z tego, co się orientuję, to wiąże się to z dużą ilością osadników lub towarów na mapie. Tylko, że błąd wyskakuje już w drugiej misji kampanii Mroczne Plemię :/. Strach pomyśleć, co będzie dalej :((więcej przeciwników = więcej osadników, towarów). Jeśli ktoś zna rozwiązanie tego problemu, inne niż podane tutaj:
http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/8301057942/m/4861037363
to byłbym wdzięczny za podanie go tutaj :). Mój PC:
Windows 2000 (z SP4)
Celeron 900 MHz
416 MB RAM
Riva TNT2 M64 32 MB
SB Live! 1024 Player
DX 8.1
PS Proszę nie proponować aktualizacji sterowników, DX, patchowania gry (SIV z nXK jest już chyba upatchowany na maxa) i innych oczywistych rzeczy, tylko o jakieś konkretne rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to niestety nie ma rady. Settlersi wykrzaczali się i wykrzaczać się będą na każdym sprzęcie.

Nawet nie proponuję aktualizacji sterowników, bo to nic nie daje. DirectX też nic. Patche również nie rozwiązują tego problemu, gdyż jak widzisz sam masz najnowszy.

Settlersi są dosyć dziwną momentami grą, potrafią wywalił w najmniej oczekiwanym momencie. Jedyna rada to częste zapisywanie. Po wczytaniu wszystko powinno chodzić znowu przez jakiś czas płynnie bez zawieszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie u mnie nie wywalają się "w najmniej oczekiwanym momencie", tylko zawsze w tej samej chwili. Mam nawet sejwa, po którego załadowaniu następuje gwarantowana wywałka po kilku sekundach (już po załadowaniu mapy). :D. Najdziwniejsze jest to, że w ostatniej misji Rzymian ("Trzy rasy") miałem znacznie więcej osadników (już nie wspominając o przeciwnikach) i mimo to gra działała stabilnie. Zaczynam podejrzewać, że to jest spowodowane tym, że wbrew celom misji najpierw spacyfikowałem (nie całkowicie, dla przyzwoitości zostawiłem im około 30 wojaków) Majów a dopiero potem wziąłem się za farmy purchawek.
W każdym razie z tego, co się dowiedziałem, to ten "exception 0xc0000005" pojawia się w momencie, gdy jakiś program próbuje "dobrać się" do części pamięci, do której nie powinien mieć dostępu (i Windows na to w ten sposób reaguje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mhm... To ciekawe, muszę przyznać.

Settlersi właśnie mają to też do siebie, że wszystko trzeba robić po kolei. I tak nie zawsze się to uda i wtedy trzeba skorzystać z kodów. Spróbuj może po prostu ominąć "nieuczciwie" planszę i przejść do następnej. Tak się właśnie omija takie rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z przejściem 6 misji ("Nie wszystko złoto") w kampanii Mroczne Plemię. Po prostu po około 1,5 godziny przeciwnicy przypuszczają tak zmasowany atak, że nic się nie da zrobić (w sumie mają ponad 4-krotną przewagę liczebną). Robiłem już ze 4 podejścia i nic (czyżby w menu przyciski odpowiedzialne za poziom trudności były zamienione?). Zauważyłem tylko, że na "placach budowy" pojawiają się czerwone liczby, tak jakby brakowało budulca (wiadomo - to spowalnia rozwój). Tylko, że raz postawiłem dwa magazyny (jeden na deski, drugi na kamień) i było dokładnie to samo - najwyraźniej te matoły (znaczy się Majowie) mają wstręt do pobierania budulca z magazynów; nawet, gdy te są pełne, czekają, aż deski/kamienie pojawią się w tartaku/u kamieniarza/przy kopalni :/.
Byłbym wdzięczny chociaż za linka do jakiegoś sensownego poradnika (tzn. takiego, który nie sprowadza się do garści porad dla początkującego gracza), bo ja na taki do SIV jeszcze nie natrafiłem (wszystkie, jakie do tej pory czytałem, były zbyt ogólnikowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. od niedawna gram w SETLERS4 i mam problem bo zacina mi sie gra w pewnym momencie i nie wiem co mam robic. da sie tylko zrestartowac kompa. gra NIE jest org. pomozcie. nie umiem orkreslic ktora to dokladnie misja bo wlasnie odinstalowalem gre z nerwow :]. slyszeliscie o czyms takim ?? z gory DZIEKI BARDZO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki, motam sie jeszcze ;) a tak na serio to nie jestem kasiasty. poprostu szczsrze mowiac nie mam pieniazkow :( nie da siec zrobic poza zakupem oryginala ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie. Radziłbym poznać dokładniej regulamin, który musiałeś zaakceptować przed dodaniem pierwszego posta. Posiadanie nieoryginalnych wersji gry nie mających jeszcze statusu abandoware jest nielegalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak na razie twardo walczę ;), niestety jak na razie bez większych sukcesów :(, więc nadal liczę na czyjąś pomoc. Próbowałem nawet na innym poziomie trudności i mam w zasadzie to samo - tylko atak następuje wcześniej (po ok. godzinie) i pierwszą falę udaje mi się odeprzeć (ale następnych już nie).
PS Abandonware nie jest legalne, to tak na marginesie ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm zawsze dla mnie abandonware oznaczało zakończenie okresu ważności praw autorskich lub wyłączenie gry z kanonu sprzedaży przez producenta i udostępnienie jej w wersji darmowej :)

I dopiero teraz wczytałem się w Twojego posta dokładniej. Nie spotkałem się z czerwonymi cyferkami nigdy. I łatwym sposobem na odpieranie ataków jest stawianie gęsto w jednym miejscu dużych wierz wypełnionych wojskiem. Walczący kłębią się, a łucznicy ich wystrzeliwują. Gdzie indziej warto wieże skasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować