Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sklep gram.pl - nowe informacje o odbiorze osobistym

117 postów w tym temacie

jestem zadowolony z gram.pl, jestem zadowolony z UPS, 4zł to po prostu "zapomoga" aby to przełożyć się na kuriera (ci którzy jeszcze tego nie zrobili), bo oszczędzi to wielu ludziom wiele pracy jak i...stanowisk co wielce ucieszyłoby dyrekcję :*

Ja jestem zadowolony na maksa z UPS...że też kiedyś zamawiałem na pocztę bo mi szkoda było 13zł :P, no 13zł bo płacę z góry...jak już ufać to bezgranicznie albo wcale ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 18:48, m1kel1 napisał:

co poradzisz
poczuli, że na takim ruchu zarobią pieniądze i tak się sprawy potoczyły
4zł może to nie jest dużo
lecz w skali globalnej uzbiera się spora sumka

4, 2, 10 złotych czy nawet 17 groszy, zwisa mi i powiewa bo są to grosze, ale sam fakt takiego chamskiego walenia klienta w wora nie ma prawa przejść bez echa. Gram.pl chyba jako jedyne na świecie wprowadziło opłatę przy odbiorze osobistym(!?), ciekawe jak się na to zapatruje komisja rekordów Guinessa.
Druga sprawa to obsługa i jakość dostawy. Gdy zamawiałem kiedyś kuriera czy chociażby pocztę to paczka przychodziła w ładnej tekturze, a kurier był bardzo miły. Natomiast w Sferis nie dość, że opluł mnie fafluniący się rudzielec z piegami (tak jak u kolegów - miał wonty bo przeszkodziłem mu [chyba] w wysyłaniu floty na oGame) to jeszcze jakiś kretyn (i tu nie wiem czy ze Sferis czy Gram.pl) obwiązał moje gry plastikową taśmą tak mocno, że wpiła się w pudełko. Na szczęście płyty są w boksie, bo pewnie gdyby były w kartonie luzem to by je zmiażdżył. Jednak całą sprawę wybaczam, ponieważ promocja na owe gry była niezła więc luzik. Natomiast jeśli jakiś kretyn z obsługi obwiąże mi tak Battlefield: Bad Company 2 to obiecuję, że pojadę na Jagiellońska 74 i wcisnę temu komuś ją głęboko w dupę i będę domagał się zwrotu pieniędzy bądź nowej wersji i jakieś rekompensaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy gram.pl powrócił już do normalnych opakowań wysyłanych gier? Czy dalej są to paczki w które zmiesciłby się monitor... Właśnie przez te pudła wybrałem przy 2 ostatnich zamówieniach odbiór osobisty, więc jeśli pudełka już są normalne to powróce do usług kuriera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Lublin, lepiej późno, niż wcale :P

A te 10 złotych za przesyłkę, to zawsze zostanie w kieszeni na piw... eee... ksero notatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 19:04, Gremo napisał:

Mam pytanie, czy gram.pl powrócił już do normalnych opakowań wysyłanych gier? Czy dalej
są to paczki w które zmiesciłby się monitor... Właśnie przez te pudła wybrałem przy 2
ostatnich zamówieniach odbiór osobisty, więc jeśli pudełka już są normalne to powróce
do usług kuriera...

Dobrze, że duże kartonowe pudła! Jeszcze ze dwie warstwy tej folii z bąbelkami! Moja przesyłka ma wyglądać pięknie i być nienaruszona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj!
Kielc jak nie było tak nie ma... Odbiór jest już chyba w ponad 40 miejscach, a w Kielcach (16 największe miasto w naszym kraju) wciąż go brak??? Nie rozumiem na jakiej zasadzie przydzielacie te miejsca, ale jest to trochę śmieszne, że nie ma tak dużego miasta a dajecie jakieś wiochy jak np. Nowa Sól, Kwidzyn, które mają ledwo 40000 mieszkańców.
Zakładam, że zanim będzie punkt w Kielcach to opłata za odbiór wyniesie już ze 2 razy tyle więc ta inicjatywa przestaje być dla wielu opłacalna.
Wolę już kontynuować współpracę z kurierem lub przejechać się do empiku, tudzież MediaMarktu i wyjdzie mi to samo.
Skopaliście sprawę panowie, no ale to wasza decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wkrótce będzie i Lublin (tylko co to znaczy wkrótce? ;) )

Co do opłat. Szkoda, wszyscy przyzwyczaili nas, że odbiór osobisty jest darmowy, ale rozumiem też i gram.pl. Taki empik, odbiory w ich własnych sklepach. Merlin, to samo. Identycznie Komputronik i wiele innych. Gdyby to były sklepy gramu to pewnie i w nich byłby darmowy odbiór.

Z drugiej strony, ktoś wchodzący do Sferisa po odbiór paczki to potencjalny klient. A nuż by coś kupił.

Największa szkoda, że te opłaty odbiją się na samym gramie (który podejrzewam został postawiony pod ścianą?), a nie Sferisach, oni na tym nie mają nic do stracenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie cieszy, że pojawi się możliwość odbioru osobistego w Lublinie:). To też jest bardzo duże miasto, a jak do tej pory takiego punktu tam nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam wszystkie Wasze posty i odpowiem hurtowo czyli:


FAQ odnośnie odbiorów osobistych zamówień ze sklepu gram.pl:

1) "Fajnie by było, gdyby gram.pl też podjęło współpracę z innymi sklepami, nie tylko Sferis. Zawsze stwarzałoby to ludziom jakiś wybór większy."
Trwają rozmowy z innymi sieciami sprzedaży. Wtedy punkty odbiorów będą także tam, gdzie nie ma Sferisów.


2) "Ale nadal nie ma Opola, Szczecina, itp."
"A wiadomo, kiedy dokladnie ma byc otworzony ten punkty w Czestochowie ?!"
"A kiedy otworzycie punkt odbioru w szczecinie??"
"Fajnie, że wkrótce będzie i Lublin (tylko co to znaczy wkrótce? ;) )"

Patrz pkt.1 + Sferisy otworzą się wkrótce także w innych miastach.
"Wkrótce" oznacza, że trudno określić dokładną datę uruchomienia punktów odbioru w konkretnych miastach. Nie chcemy pisać na wyrost, że np. "od 10.03.2010", dopóki wszystko nie będzie dopięte.

3) "wg mnie wprowadzenie oplaty za odbior to strzal w kolano. I to nie graczy. W kolano gram.pl."
"Konkluzja: zły ruch gram.pl, raczej nie przyciągnie nowych klientów, a może przyczynić się do straty niektórych starych. Mam nadzieję, że to zmienicie."


Mogliśmy albo zaakceptować opłatę albo zrezygnować całkowicie z odbiorów osobistych. Wybór był oczywisty dla nas, a zweryfikuje go życie = wielkość spadku ilości zamówień.
Niewykluczone, że opłata zostanie wkrótce zniesiona np. w przypadku punktów odbioru cieszących się dużym zainteresowaniem - tam gdzie tygodniowa wartość zamówień będzie duża, wtedy moglibyśmy wysyłać paczki rzadziej, ale zbiorczo (ale pewnie wolicie czekać krócej na realizację zamówień), a opłatę dla punktów odbioru pokrywalibyśmy z zysków na zamówieniach.
Odbiory osobiste w Sferisach to większy projekt w fazie pilotażu, uczestniczymy w nim jako jedna z firm, wiele jeszcze się może zmienić.


4)"Ta opłata będzie też dotyczyć sklepu Gram w Warszawie?"

Nie. Odbiór osobisty w sklepie na pasażu na stacji metra Centrum jest zwolniony od opłat. Dlatego, że sklep prowadzi normalną sprzedaż gier "z półki", a Sferisy muszą być zatowarowywane pod każde zamówienie. Obsługa zamówień osobistych jest wkalkulowana w koszty sklepu w metrze, natomiast salony Sferis są firmami zewnętrznymi.


5) "Przydałby się jeszcze program lojalnościowy albo jakaś karta stałego klienta =)."

Jesteśmy w trakcie przygotowywania programu lojalnościowego. Oprócz tego funkcjonują małe bonusy dla stałych klientów - niższe ceny wybranych gier dla klientów którzy kupili poprzednią część serii (np. zniżka przy zakupie Napoleon: Total War dla wszystkich, którzy kupili u nas inną grę z serii Total War; zniżka na Supreme Commander 2 na PC dla tych, którzy kupili pierwszą część).
Oprócz tego ostatnio najaktywniejszym klientom (odpowiednio duża ilość zamówień w 2009) udostępniliśmy darmową wysyłkę dla zamówień złożonych od 15 do 28.02.2010.

6) "Ktoś fajnie to ujął, mnie - klienta - gówno obchodzi, że pracownicy mają gorzej."
Nie chodzi o współczucie, tylko o gratyfikację finansową za obsługę zamówień.
Musieliśmy finansowo wynagrodzić Sferisom nakład pracy na obsługę zamówień.

7)"Gdynia 3 w sondzie a wy ja olewacie"
Nie olewamy - patrz pkt. 1

8) "W Poznaniu był dokładnie taki sam problem z "obciążeniem". Gdy gość w Sferisie usłyszał, że chcę odebrać Mass Effect''a, to o mało nie zaczął toczyć piany z ust. No ależ oczywiście, facet jest przyzwyczajony do zakupów za co najmniej 9stów i co tam mu będzie jakiś gracz... porażka, normalnie porażka..."
"Natomiast w Sferis nie dość, że opluł mnie fafluniący się rudzielec z piegami (tak jak u kolegów - miał wonty bo przeszkodziłem mu [chyba] w wysyłaniu floty na oGame) to jeszcze jakiś kretyn (i tu nie wiem czy ze Sferis czy Gram.pl) obwiązał moje gry plastikową taśmą tak mocno, że wpiła się w pudełko."

Zażalenia na jakość obsługi zgłaszajcie do naszego działu obsługi klienta: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4
Żadna skarga nie przejdzie bez echa.

9)"poco robicie sondę w której umieszczacie miasto w którym nie ma sklepu Sferis, przecie jakby np. Nowy Sącz był na pierwszym miejscu to i tak by nie było tam odbioru bo brak sklepu. przecież Wejherowo miało 2 % Nowy Sącz tak samo i się decydujecie na ten drugi."
Patrz pkt. 1 i pkt 2.

10)"... ale żeby do tego dopłacać? To mija się z ideą "odbioru osobistego". Mam nadzieję, że jak najszybciej wycofacie się z tego głupiego pomysłu."
Wiele osób woli odebrać paczkę osobiście w Sferisie lub w metrze nie ze względu na brak kosztów wysyłki, ale wygodę - zamiast oczekiwać kuriera w konkretnym dniu i godzinach wolą odebrać zamówienie o wybranej przez siebie porze. A Sferisy w większość funkcjonują 7 dni w tygodniu.

11)"Jeszcze trochę takiej polityki a pomiędzy ceną za odbiór osobisty lub przesyłkę kurierską będzie 3 zł różnicy. "
O mało co, a miałbyś rację. Pierwsza wersja opłaty to było 9,90 zł, udało nam się to zbić do 3,99 zł. Bo to jest program zakrojony na szerszą skalę i przyniesie wymierne korzyści dla Sferisów.

12)"poczuli, że na takim ruchu zarobią pieniądze i tak się sprawy potoczyły
4zł może to nie jest dużo
lecz w skali globalnej uzbiera się spora sumka"

Chodzi nie o zarabianie na odbiorach, tylko na opłacenie obsługi zamówień w Sferisach. Te 3,99 zł z każdego zamówienia będzie przekazywane Sferisom. My na tym nie zarobimy.

13)"Mam pytanie, czy gram.pl powrócił już do normalnych opakowań wysyłanych gier? Czy dalej są to paczki w które zmiesciłby się monitor... Właśnie przez te pudła wybrałem przy 2 ostatnich zamówieniach odbiór osobisty, więc jeśli pudełka już są normalne to powróce do usług kuriera..."
Pudełka dalej są duże. Mają być mniejsze, ale to jeszcze potrwa.
Wysyłki zamówień z naszego sklepu odbywają się poprzez Centrum Logistyczne Action SA. Action obsługuje podmioty gospodarcze, głównie zakupy hurtowe. Kartony są dobrane pod minimalne zamówienie takiego klienta.
Ale Action specjalnie na nasze potrzeby ma wprowadzić mniejsze pudełka.
Uprzedzając pytanie: Należymy do grupy kapitałowej Action SA, więc w grę nie wchodzi zmiana firmy logistycznej. Profitem z bycia w tej grupie są lepsze ceny na wiele produktów - przede wszystkim sprzęt. Wkrótce to odczujecie, jeśli chodzi o tę kategorię.

14) "Kielc jak nie było tak nie ma... Odbiór jest już chyba w ponad 40 miejscach, a w Kielcach (16 największe miasto w naszym kraju) wciąż go brak??? Nie rozumiem na jakiej zasadzie przydzielacie te miejsca, ale jest to trochę śmieszne, że nie ma tak dużego miasta a dajecie jakieś wiochy jak np. Nowa Sól, Kwidzyn, które mają ledwo 40000 mieszkańców."
Patrz pkt. 1 + 2.
Na takiej zasadzie, że na pierwszy ogień idą salony Sferis, nieważne w jakim mieście, byle przystosowane pod obsługę odbiorów (tu wchodzą nie tylko kwestie metrażu, ale także informatyczne, itp.).
Nie we wszystkich większych miastach są obecnie Sferisy, ale to się zmieni, bo sieć się rozwija.
Trwają także rozmowy z innymi sieciami sprzedaży, ale to trochę potrwa.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie przypiąć Twój post, przynajmniej na każdej stronie będzie widoczny dla wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 19:47, akne napisał:

14) "Kielc jak nie było tak nie ma... Odbiór jest już chyba w ponad 40 miejscach,
a w Kielcach (16 największe miasto w naszym kraju) wciąż go brak??? Nie rozumiem na jakiej
zasadzie przydzielacie te miejsca, ale jest to trochę śmieszne, że nie ma tak dużego
miasta a dajecie jakieś wiochy jak np. Nowa Sól, Kwidzyn, które mają ledwo 40000 mieszkańców."

Dnia 17.02.2010 o 19:47, akne napisał:

Patrz pkt. 1 + 2.
Na takiej zasadzie, że na pierwszy ogień idą salony Sferis, nieważne w jakim mieście,
byle przystosowane pod obsługę odbiorów (tu wchodzą nie tylko kwestie metrażu, ale także
informatyczne, itp.).
Nie we wszystkich większych miastach są obecnie Sferisy, ale to się zmieni, bo sieć się
rozwija.
Trwają także rozmowy z innymi sieciami sprzedaży, ale to trochę potrwa.


A w Kielcach to może Sferisa nie ma???
A w Galerii Echo to co jest, żabka?
Bardzo dogodne miejsce, koło którego przewija się codziennie dziesiątki tysięcy ludzi. No ale najwyraźniej nie spełnia kwestii metrażu, informatycznych itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.02.2010 o 19:57, sirufok1987 napisał:

A w Kielcach to może Sferisa nie ma???
A w Galerii Echo to co jest, żabka?
Bardzo dogodne miejsce, koło którego przewija się codziennie dziesiątki tysięcy ludzi.
No ale najwyraźniej nie spełnia kwestii metrażu, informatycznych itp.


... albo trwają rozmowy lub prace nad uruchomieniem odbiorów, albo właściciel (jeśli to jest franczyza) nie jest zainteresowany odbiorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 20:02, akne napisał:

... albo trwają rozmowy lub prace nad uruchomieniem odbiorów, albo właściciel (jeśli
to jest franczyza) nie jest zainteresowany odbiorami.


Cierpliwie poczekam na rozwój wydarzeń w tym kierunku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 19:47, akne napisał:

Pierwsza wersja opłaty to było 9,90 zł...

:O
Nie uwierzę kto pracuje na szczeblu decyzyjnym w obydwu firmach ale coś mi się wydaje, że nie są to zbyt ogarnięci ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że w wkrótce będzie odbiór osobisty w Olsztynie, ale za 9,90 zł to bym podziękował bo już bardziej wole zapłacić parę złotych więcej, żeby przesyłka już na mnie czekała jak wracam ze szkoły :D ale za 3,90 zł ujdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2010 o 19:47, akne napisał:

O mało co, a miałbyś rację. Pierwsza wersja opłaty to było 9,90 zł, udało nam się to
zbić do 3,99 zł. Bo to jest program zakrojony na szerszą skalę i przyniesie wymierne
korzyści dla Sferisów.



Wierzyć mi się nie chce że:
1. Byłem blisko pierwotnej ceny
2. Że Sferis zgodziło się na niższą cenę. Niestety jak znam życie za jakieś pół roku będą chcieli więcej i już tak łatwo zbyć się nie dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować